Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (27-28 października)

cała garść inspiracji na rodzinny weekend - Moi Mili prezentuje

Hej, hej!  Dziś przygotowałam dla Was Weekendową Zajawkę z niespodzianką – listą wygranych w konkursie z ubiegłego tygodnia.

Poniżej ci, do których uśmiechnęło się szczęście:

.

Wejściówki do Hula Kula do sali zabaw otrzymują:

  • Edyta
  • Ola
  • Dorota
  • Magdalena (2 szt.)
  • Alicja
  • Marta
  • Ewa
  • Anna (2 szt.)

Wejściówki na kręgle wędrują do:

  • Karina
  • Grzesiek
  • Kasia
  • Mariusz
  • Renata

Napiszcie do mnie maila na blog@moi-mili.pl i podajcie adres, pod który mają wyruszyć vouchery.

Ps. Więcej propozycji na najbliższe miesiące znajdziesz TUTAJ.

Jeśli interesują Cię informacje o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach, zapraszam Cię do prężnie działającej grupy Dziecięca Mapa Warszawy.

.

Spis treści:

S O B O T A 

Zielone warsztaty – Ogrody w kuli

Zieleń na okrągło, czyli ogród w kuli.
Bezpłatne warsztaty Zielono mi.

Dla tych, którzy lubią „grzebać w ziemi”, okres jesienno-zimowy oznacza przerwę od ogrodniczej pasji. Ale czy na pewno? Obcować z zielenią można przecież „na okrągło” – w przenośni i dosłownie. Już 27 października (sobota) w Galerii Łomianki odbędą się bezpłatne warsztaty z cyklu „Zielono mi”, w trakcie których wykonasz własny kulisty ekosystem. Przezroczysta kula wypełniona zielenią to prawdziwy pocisk dobrej energii!

Podczas warsztatów w Galerii Łomianki w akrylowej kuli zasadzimy rośliny – odmiany sukulentów bądź bluszczy. Dodatkowo jej wnętrze ozdobimy kępkami chrobotka reniferowego, ozdobnymi kamykami, kawałkami kory czy talarkami drewna. Brzmi dobrze? A wygląda jeszcze lepiej! Gotową zieloną kompozycję postawić można na stole, komodzie bądź nocnym stoliku, a nawet powiesić przy oknie lub nad drzwiami, jako zielony, żywy amulet.

Przezroczysta kula będzie nietypowym, ale w pełni funkcjonalnym miejscem dla rozwoju roślin, które – odpowiednio pielęgnowane – będą długie miesiące cieszyć oko. Każdy uczestnik zostanie przeprowadzony przez cały proces tworzenia kompozycji, otrzyma także wszelkie niezbędne informacje dotyczące pielęgnacji zasadzonych roślin. Wydarzenie odbędzie się w ramach comiesięcznych warsztatów „Zielono mi” w Galerii Łomianki, podczas których powstają pomysłowe, a przede wszystkim ekologiczne rozwiązania dla domu i urody.

Warsztaty odbędą się 27 października (sobota) w godzinach 11.00-17.00.

.

POTJESMAN – CZŁOWIEK, KTÓRY MIESZKA W ŚWIECIE SŁOIKÓW.

POTJESMAN

Jasmin Hasler (Holandia)

POTJESMAN, to propozycja teatralna dla naprawdę NAJmłodszych dzieci, takich od 1. do 4. roku życia, na którą zapraszamy w ostatni weekend października (27.10. i 28.10.). W przytulnej przestrzeni namiotu, spotykamy Kajetana – człowieka, który mieszka w świecie słoików. Słoików, w których zamknięte są małe cuda, a każdy z nich to inny świat zmysłów do odkrycia. To ciepłe i bardzo kameralne przedstawienie wypełnione drobinami szczęścia. Ogromną jego wartością jest także aktor – Kajetan Uranitsch, który w nadzwyczajny sposób buduje relację z publicznością.

Reżyseria: Jasmin Hasler

Występuje: Kajetan Uranitsch

Muzyka: Tanaquil Schuttel

Współpraca: 2turvenHoog oraz Operatie Tandwiel

Czas trwania: 30 minut

TERMINY:

26.10 |godz. 10:00 i 11:30| pokazy zamknięte dla grup |

27.10 |godz. 10:00, 12:00, 16:00|

28.10 |godz. 10:00, 12:00, 16:00|

MIJESCE:

Stara Prochownia SCEK, ul. Boleść 2

​Bilety dostępne ONLINE.

.

O tym, że woda nie bierze się z kranu

Warsztaty dla dzieci
9.00-10.30 – grupa 7-9 lat
10.45-12.15 – grupa 10-13 lat

Jak to się dzieje, że mieszkańcy Mokotowa mają wodę w kranie? Kto, jak i skąd dostarcza ją do naszych domów i co Czajka ma wspólnego z warszawską kranówką? A jak z wodą w kranie było dawno temu? Czym są filtry, wieże ciśnień i akwedukty? Czy wody może zabraknąć?
Na te i inne pytania odpowiemy podczas naszych warsztatów „Było sobie Miasto”!

.

O!błędne Dyktando – FINAŁ NA ŻYWO

27.10 – pamiętajcie, że w tym roku, poza dyktandem na żywo dla naszych finalistów, będzie to impreza całkowicie otwarta dla wszystkich chętnych – zapraszamy z całymi rodzinami, ze znajomymi, szkołami – zmieścimy się wszyscy! ?

Do naszej dyspozycji jest całe piętro w PKiN, czyli około 2000 metrów kw!!! ?

Zapraszamy Was od godz. 9:00, by zobaczyć jakie świetne atrakcje przygotowaliśmy!

O 11:00 rozpocznie się Wielki Finał i dyktando na żywo, które poprowadzi Maciej Kurzajewski. Zaraz po nim będziecie mieć dłuższą chwilę na spotkanie z gwiazdami Youtube’a i TikTok’a, m.in. Kingą Sawczuk i Sheo!

Ten dzień umili Wam m.in. show robotów i dronów, strefa LEGO i walki SUMO robotów, pokazy okularów VR, warsztaty z robotyki, strefa sportowa, warsztaty plastyczne, pokazy taneczne i całe mnóstwo konkursów, które będą szansą na zdobycie wyjątkowych nagród!

Ogłoszenie wyników dyktanda planowane jest na godzinę 16:30, a całość zakończy się do 18:00.

.

„Dawno, dawno temu” – wystawa ilustracji baśni braci Grimm

Teatr Lalka i Ambasada Estońskiej Republiki w Warszawie, od 8 października do 10 listopada 2018 roku, zapraszają na niezwykłe wydarzenie – wystawę estońskich ilustracji baśni braci Grimm.

Baśnie braci Grimm inspirowały wielu artystów. Powstawały filmy, animacje, adaptacje teatralne. Piękne, mądre, bo porządkujące świat, choć często mroczne, bajki pobudzały wyobraźnie dzieci na całym świecie. Były też źródłem wiedzy dla historyków i badaczy literatury.

Dawno, dawno temu byli sobie dwaj bracia…. Wilhelm Karl Grimm i Jacob Ludwig Karl Grimm, uczeni, językoznawcy, badacze, członkowie Akademii Nauk w Berlinie zasłynęli na całym świecie publikując baśnie, których źródłem były podania, mity i ludowe opowieści, przekazywane ustnie przez pokolenia.

Dawno, dawno temu…” zawiera blisko sześćdziesiąt ilustracji do Baśni braci Grimm stworzonych przez dwudziestu estońskich artystów. Uczestniczą w niej zarówno ilustratorzy zaliczani do najmłodszej generacji, zaledwie rozpoczynający karierę, jak i bardziej doświadczeni twórcy. Kuratorem wystawy jest Viive Noor.

Autorzy, których prace będzie można oglądać na wystawie to: Made Balbat, Katrin Ehrlich, Kadri Ilves, Kristi Kangilaski, Lembe Keskpaik, Kadi Kurema, Giulia Landonio, Anne Linnamägi, Regina Lukk-Toompere, Eve Mahhov, Ülle Meister, Jüri Mildeberg, Lucija Mrzljak, Gerda Märtens, Viive Noor, Ede Peebo, Marja-Liisa Plats, Priit Rea, Tiina Mariam Reinsalu, Ulla Saar, Elina Sildre, Joonas Sildre, Kertu Sillaste, Catherine Zarip, Jonas Taul, Maarja Vannas, Urmas Viik.

Głównym organizatorem wystawy „Dawno, dawno temu…” jest Ambasada Estońskiej Republiki w Warszawie.

Teatr Lalka, PKiN, ul. Plac Defilad 1

.

Podchody po warszawsku – cykl spacerów rodzinnych

PODCHODY PO WARSZAWSKU
inicjatywa dla dzieci i rodzin z Warszawy i okolic.

Impulsem do stworzenia projektu “Podchody po warszawsku” było spostrzeżenie, że dzieci z Warszawy nie znają swojego miasta, jego historii, architektury oraz specyfiki. Chcemy dać małym mieszkańcom Warszawy i nie tylko, możliwość poznania swojego miasta w atrakcyjnej dla nich formie.

Każde spotkanie podzielone będzie na półtoragodzinną część spacerową, podczas której uczestnicy poznają warszawskie Stare Miasto wykorzystując przy tym interaktywną kartę edukacyjną oraz półtoragodzinną część warsztatową, która stanie się okazją do przetworzenia zapamiętanych obrazów i wrażeń w plastyczne dzieła. Z powstałych prac utworzymy profesjonalną ekspozycję zaprezentowaną następnie w Centrum Zdrowia Dziecka, tworząc w ten sposób platformę dziecięcego dialogu, w której to najmłodsi opowiadają o Warszawie swoim rówieśnikom.

W planach mamy spacery rodzinne dla rodzin:
27.10.2018 – godz. 11:00

.

Dziady w Warowni Jomsborg

Sława! Sława! Sława!
Serdecznie zapraszamy do Warownia Jomsborg na obchody prasłowiańskiego święta Dziadów.

W programie m.in. pokazy walki, turnieje dla gości z nagrodami, opowieści o czynach dawnych bohaterów, inscenizacja starosłowiańskich obrzędów ku czci naszych przodków.

W naszej tawernie Valhalla będzie można nabyć za srebro i złoto jadło oraz napitki – w tym nasz wspaniały miód pitny JomsViking Mead!

Niesamowity klimat wydarzenia podkreślać będzie średniowieczna muzyka grana przez Fleurdelis

Wstęp:
• Dorośli 10 zł
• Dzieci 5 zł
• Dzieci które „przejdą pod włócznią” – wstęp za darmo

.

Jak smakuje sztuka? – Dla rodzin z dziećmi 5–10 lat -październik

?27/10, 12:00 „Poczuj to!”
Prowadzenie: Marta Frank

Podczas warsztatu skupimy się na zmyśle zapachu. Co ma wspólnego kompozycja malarska z kompozycją zapachową? Czy obraz może przywołać skojarzenia z konkretnym zapachem? Czy zapach można zobaczyć? Na kolejnym spotkaniu z cyklu mocno poczujemy siłę abstrakcji i pokażemy jak pachnie.

Marta Frank – śląska projektantka i praktyczka sztuki, której w swych projektach sięga po takie materiały jak węgiel, olej i glina, poruszając kwestie regionalnej tożsamości i lokalnego dziedzictwa. Autorka słynnego, wyprodukowanego z węgla mydła Sadza Soap. Podczas pobytów w Indonezji zaczęła pracować z Jatiwangi Art Factory z tamtejszym niezwykłym południowojawajskim surowcem i badać tradycyjne metody wykorzystania surowców naturalnych w produkcji przedmiotów codziennych (takich jak na przykład kosmetyki naturalne). Podczas Biennale w Dżakarcie w 2015 przedstawiła oryginalne, wyprodukowane w Jatiwangi mydło z glinki –Clay Soap – Sabun Tanah, produkowane wyłącznie z naturalnych składników i z wykorzystaniem olejów pochodzących z lokalnejuprawy organicznej. Marta jest założycielką MUS, niezwykłej pracowni i sklepu w Katowicach. Jest posiadaczką narzędzia do destylacji i otrzymania ekstraktu – alembiku.

O cyklu
{Jak smakuje sztuka?} to cykl interdyscyplinarnych warsztatów rodzinnych dla dzieci w wieku 5-10 lat realizowany we współpracy z Galerią Sztuki im. Jana Tarasina. W ramach projektu odbędzie się cykl 24 warsztatów. Projekt {Jak smakuje sztuka?} jest kontynuacją i rozwinięciem cyklu pod tym samym tytułem, odbywającym się w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski od 2016 roku.

.

Wszystkie ręce na pokład! Budujemy łódź PROA!

Wszystkie ręce na pokład! ⛵ ?
Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa” wraz ze stołeczną stolarnią FabLab Wbijaj zaprasza wszystkich miłośników majsterkowania, żeglarstwa i kreatywnego spędzania czasu do wzięcia udziału w międzypokoleniowym projekcie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Płyniemy z duchem czasu i nie boimy się nowości! ?Dlatego postanowiliśmy wspólnie zbudować łódź PROA! 6 m długości, 4 m szerokości konstrukcji i żagiel o powierzchni 25 m²! Łódź wykonana będzie z drzewa modrzewiowego, technika słomkową. Typ łodzi należy do jednostek pływających rozpowszechnionych na Oceanie Indyjskim i Spokojnym, w których dla stabilizowania wąskiego kadłuba, mocuje się równoległe pływak, za pomocą poprzecznych belek. Brzmi interesująco? ?

Łączymy siły! Każdy bez względu na umiejętności może przyłączyć się do projektu. Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym, młodzież jak i dorosłych. W pracowni będą czekać doświadczeni instruktorzy, którzy pomogą i pokażą jak wykonywać określone elementy konstrukcji i połączyć je w całość.

.

Zagadki spod ziemi – archeologiczna gra terenowa

Kto to jest archeolog? Czy szuka dinozaurów? Czy filmy o Indianie Jonesie mówią prawdę? I jak można z ziemi wyczytać przeszłość? Jeśli chcecie sprawdzić, jak w nietypowy sposób można uczyć się historii, zapraszamy Was do naszej gry!
Przejdziecie wszystkie etapy pracy archeologa – od wykopalisk, analizy źródeł aż po prace konserwacyjne. Na poszczególnych stanowiskach dowiecie się m.in. dlaczego plamy w ziemi są takie ważne, jak wyglądały pradziejowe broszki i zapalniczki, jakich sprzętów używa archeolog oprócz łopaty, jak się ubierali nasi przodkowie, a także co mogą nam powiedzieć o przeszłości… kości.
Zapraszamy w sobotę (27.10) o 12:00!

Zagrać mogą dzieci i młodzież w wieku 7-16 lat pojedynczo lub grupkach do 5 osób :)

.

Bajowe Najnaje: ŚPIJ reż. Alicja Morawska Rubczak

Połóżcie się wygodnie, a zobaczycie jak dużo może się wtedy wydarzyć. Zapraszamy Was do przytulnego i mięciutkiego świata wielkiej kołdry, która kryje w sobie mnóstwo tajemnic. Poczujcie się swobodnie i bezpiecznie. Przekonacie się, jak wiele dzieje się na granicy jawy i snu. „Śpij” to przedstawienie o tym, jak pozornie zwyczajna czynność kładzenia się spać, może okazać się inspirująca i zaskakująca. To spektakl, który codzienności przygląda się w niecodzienny sposób i z właściwą niemowlętom dociekliwością i ciekawością, odkrywa świat.

„Śpij” powstało z myślą o najnajmłodszych widzach teatralnych, czyli dzieciach w wieku od kilku miesięcy do trzeciego roku życia. Specjalnie dla nich stworzyliśmy bezpieczną, przytulną i komfortową przestrzeń, w której będą mogły poczuć się zupełnie swobodnie, być nie tylko widzami, ale gośćmi. Jednym z głównych założeń przedstawienia jest stymulowanie i rozwijanie dziecięcej wyobraźni i kreatywności. „Śpij” jest przedstawieniem otwartym na interakcję i spontaniczność widzów, w którym artyści pragną twórczo przetwarzać, a nie ograniczać ekspresję dzieci. Ogromna otwartość aktorów na reakcje widzów, muzyka grana na żywo na akustycznych instrumentach, delikatne światło i przytulna „poduchowa” atmosfera, pozwolą widzom w każdym wieku poczuć się przyjemnie. Przedstawienie ma strukturę otwartą i tak naprawdę może nigdy się nie kończyć; zwłaszcza, gdy rodzice będą chcieli proponowane podczas spektaklu zabawy kontynuować z dziećmi w domu.

.

Warsztaty Halloween’owe

Halloween to nie przelewki! Trzeba się do niego dobrze przygotować, a kilka cukierków to zdecydowanie za mało! Dlatego, przygotowaliśmy dla Was przerażające warsztaty Halloween’owe. Bójcie się!

Jeżeli strach Was jeszcze nie obleciał, to zapraszamy Was 27.10 (sobota) na:
➡️ Cukierek albo psikus – warsztaty cukiernicze, podczas których czekają na Was chwile grozy oblane ogromną ilością lukru. Start: 17:00 [ 35 zł dziecko + rodzic ]

➡️ Dyniowe lampiony – bo co to za Halloween, bez dyni z przerażającym uśmiechem. Dobierzemy odpowiednią minę, nos i ilość oczu, a następnie wspólnie wytniemy wszystko w dyni. Start: 17:00 [ 20 zł / dziecko + rodzic ]

➡️ Halloween’owe dekoracje – zajadanie się słodyczami i dynie to nie wszystko. Razem z nami stworzycie wyjątkowe dekoracje, które dodadzą Waszemu wnętrzu odrobiny grozy. Start: 18:00 [35 zł / dziecko + rodzic ]

➡️ Na warsztaty obowiązują zapisy online.

.

Spektakl “Pędrek Wyrzutek”

Spektakl dla dzieci, młodzieży i dorosłych, stworzony na podstawie książki Stefana Themersona „Przygody Pędrka Wyrzutka”.

„Przygody Pędrka Wyrzutka” są mało znanym arcydziełem literatury dziecięcej, serią pełnych fantazji i subtelnego humoru przypowieści o poszukiwaniu swojej tożsamości i konieczności adaptacji do wymogów narzucanych przez ludzki świat. Tytułowy bohater przez ludzi uznawany jest za psa, przez psy – za człowieka, rybom wygląda na ptaka, a kotom – na rybę. W spotkaniach i rozmowach z profesorem Wielbłądem, królem Pingwinem, groźnym Karabinierem, mądrą Kozą, tajemniczą Małpą, smutnym Kapitanem i innymi bohaterami Pędrek próbuje dowiedzieć się, kim właściwie jest.

Przedstawienie wykorzystuje technikę maskową, bardzo rzadko stosowaną konsekwentnie w dzisiejszym teatrze. Fantastyczne maski i rekwizyty są inspirowane rysunkami, którymi książkę ozdobiła Franciszka Themerson, ale czerpią też z teatralnej tradycji i wzorów komedii dell’ arte.

.

Wieczorny spacer z adrenaliną po Łazienkach Królewskich

Zapraszamy na wieczorny spacer z adrenaliną po Łazienkach Królewskich.
Na spacerze tym skupimy się przede wszystkim na mniej znanych miejscach Łazienek, do których większość zwiedzających nigdy nie dociera, gdyż często nie wiedzą nawet o ich istnieniu. Opowiemy o ich tajemnicach i sekretach. Spacer rozpoczniemy po zmroku. Im bardziej będziemy zagłębiać się w Łazienki, tym będzie się robić coraz ciemniej i ciemniej… Moc wrażeń gwarantowana!
Aby nikt nie umarł ze strachu, w czasie spaceru będziemy też serwować humor oraz anegdoty :-)

Na spacerze tym dowiecie się m.in.:
– Do czego służyła egipska świątynia?
– Co Łazienki mają wspólnego z uwięzieniem marszałka Piłsudskiego?
– Gdzie znajduje się głaz odmierzający czas?
– Na którym budynku znajdują się wole czaszki?
– Dlaczego w Łazienkach należy uważać na raki?
– W którym budynku mieszkał Król Fotel?
– Jakie ważne wydarzenie miało miejsce w parku w 1262 roku?
– Gdzie w Łazienkach ucztowały kiedyś wampiry?
– Który warszawski astronom ma własny krater na Księżycu?
– Jak okopy Lubomirskiego miały chronić Warszawę przed dżumą?
– Gdzie śpią w nocy pawie?
– Kto obciął głowę swojej ukochanej?
– Jaki sekret skrywała Stara Oranżeria?
– Gdzie mieszkał zamordowany prezydent Polski?
– Dla kogo zagrożenie stanowią lisy w Łazienkach?
– Kto zabił księcia Ziemowita?
– Gdzie w Łazienkach od niedawna znajduje się Nowa Palmiarnia?
– i wiele więcej….

Cena: co łaska (płatne na końcu spaceru).
Prowadzenie: Aleksander Łamek
Spacer bez zapisów.
Prosimy zabrać latarki.

Terminy spaceru:
Piątek 26 października 2018 godz. 18.30.
Sobota 27 października 2018 godz. 18.00.

.

Zajrzyj do muzeum | dla młodzieży i dorosłych, rodzin z dziećmi

Jeśli chcesz lepiej poznać rzeczy warszawskie, zajrzyj do muzeum w sobotę. Spacerując po muzealnych gabinetach daj się wciągnąć w gry, rozwiązuj zagadki, szukaj odpowiedzi na pytania, które pozwolą ci poznać istotę rzeczy.

☞ DLA KOGO: młodzież i dorośli, rodziny z dziećmi
☞ WSTĘP: z biletem na dany dzień
☞ TERMIN: soboty, w godz. 11.00–17.00

.

Smykowizje dla rodzin z dziećmi 0-5 lat – październik 2018

“Czas, deszcz i dźwięki”
Czy czas w muzyce jest zawsze na czas? Wolno i szybko, głośno i cicho płyną: czas, dźwięki i deszcz. Czasami deszcz i czas się nie kończą, a czasami zamieniają się w dźwięk, którego nie widzimy ani nie czujemy, a tylko słyszymy. Jak się czujemy wtedy, kiedy słyszymy dźwięk, a nie widzimy, co go wydaje? Czy to miłe odczucie, czy raczej wręcz przeciwnie? A co dzieje się, kiedy zegary, deszcz i dźwięki pojawią się jednocześnie w tym samym czasie i miejscu? Czy to właśnie jest koncert muzyki współczesnej? Podczas tych Smykowizji przeprowadzimy wspólnie czasowy eksperyment dźwiękowy i posłuchamy piosenek, skomponowanych przez współczesnych twórców. A nawet wspólnie pośpiewamy.
Prowadzenie: Anna Kierkosz
Wystąpią:
Agnieszka Widlarz – instrumenty klawiszowe, kompozycja
Małgorzata Czajka – głos

{Smykowizje – oprowadzania w nosidełkach}
godz. 13:00

Czy można uczestniczyć w kulturze, będąc na urlopie macierzyńskim lub tacierzyńskim, a jednocześnie zadbać o rozwój swojego dziecka? Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza rodziców i opiekunów małych dzieci na specjalne przedpołudniowe oprowadzania z cyklu Smykowizje. To kolejna odsłona programu dla rodzin z dziećmi do lat 5 (zarówno w wózkach, nosidełkach, jak i na własnych nóżkach). Zapraszamy na oprowadzania po aktualnych wystawach, dostosowane do potrzeb i percepcji maluchów oraz wymagań i możliwości ich opiekunów. Spotkania w przestrzeni wystaw poprowadzą specjalnie przygotowani edukatorzy, w nieśpiesznej atmosferze, z otwartością na pytania i okazją do rozmowy i wspólnego przebywania dzieci i rodziców. Uwaga maluchów zostanie ukierunkowana na kształty, kolory i obiekty, ale także ruch i dźwięki, obecne na wystawach sztuki współczesnej i w przestrzeniach galerii w sposób szczególny. Oprowadzania odbywają się dwie środy w miesiącu. Wstęp dla rodzica w cenie biletu na galerię (normalny bilet: 12 złotych). Wstęp dla dziecka – wolny.

.

Warsztaty dla dzieci – Ważna Akcja – Segregacja

Segregacja – Ważna Akcja! to kreatywny warsztat dla dzieci dotyczący segregacji śmieci.
Temat mało ciekawy? Nie z Tup Tup Tup!
FILMY, ZABAWY i RĘKODZIEŁO wciągnie wasze dzieci w świat eko-dziecka! :)
W ramach warsztatów dzieci obejrzą dwa wciągające filmy animowane Eko-Patrol oraz Inżynierka Wilczyca. W trakcie zabawnych przygód bohaterzy filmów pokażą dzieciom dlaczego warto segregować śmieci.
Rodzinnie porozmawiamy o tym co robimy w domu ze skórką od banana, kartką papieru czy butelką. W trakcie rodzinnej zabawy dzieci zobaczą w jaki sposób powinno się segregować śmieci.
Na koniec każde dziecko otrzyma również torbę bawełnianą, którą będzie mogło ozdobić i zabierać ze sobą do domu/ na zakupy.
Reduce – Reuse – Rycycle
Data: 27 października, sobota
Godzina: 12:00 – 13:30
Adres: Warsztat Warszawski – pl. Konstytucji 4
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA – 15 rodzin – prosimy o zapisy na tuptuptup@culturelab.pl (wystarczy podać imię i nazwisko oraz liczbę dzieci i dorosłych w ramach jednej rodziny która przyjdzie)

.

Teatrzyk Dla Dzieci – PORY ROKU

Spektakle dla dzieci od 2 lat. Bilety obowiązują tylko dzieci. Koszt biletów – 35 pln.

Poznamy Ksenię, wysportowaną, energiczną dziewczynkę, która zapoznaje dzieci z przyrodą, zmieniającą się w trakcie trwania roku. Ksenia propaguje sport i zdrowy styl życia. W trakcie całorocznej przygody spotyka ludzi, którzy nie dbają o swoje zdrowie i próbuje ich zmienić na lepszych. Autorskie przedstawienie, interaktywne dla dzieci. Spektakl trwa ok 45 minut.

.

Marsz Kundelków w Warszawie

Zapraszamy wszystkie kundelki i ich dwunożnych opiekunów na Marsz Kundelków, który odbędzie się już 27 października! :) Stratujemy o godzinie 12 spod pomnika Mikołaja Kopernika na rogu Nowego Światu i Krakowskiego Przedmieścia. Będziemy maszerować przez Stare Miasto do Parku Fontann.
Marsz poprowadzi dziennikarz i przyjaciel Schroniska Na Paluchu Michał Olszański

Wiemy, że każdy pies ma swoją osobowość i godność. Chcemy, żeby każdy miał także tożsamość. Dlatego od godziny 12:30 do 15 na stoisku Schroniska „Na Paluchu” w Parku Fontann będzie można ZA DARMO zaczipować swojego psa!
Będzie też możliwość wyrobienia grawerowanej adresatki za darowiznę min 15 zł.

Po co idziemy?
Żeby promować adopcje psów nierasowych
Żeby pokazać, że psy ze schronisk świetnie odnajdują się w mieście
Żeby pokazać naszą dumę z przygarnięcia kundelka
Żeby znaleźć domy dla psów, które ciągle czekają
Żeby wyjść naprzeciw tym, którzy boją się przyjść do schroniska
Żeby miło spędzić dzień w gronie zwierzolubów
Żeby wymienić się doświadczeniami
Żeby pokazać, że jest nas wielu
Żeby pokazać, że miłość nie zna podziałów, ras i rozmiarów
Żeby uczcić Dzień Kundelka, który przypada na 25 października

.

Mała Akademia Praska | VI edycja

Mała Akademia Praska to zaproszenie do wspólnego odkrywania prawobrzeżnej Warszawy. Na program składają się interaktywne zwiedzania wystaw, spacery, warsztaty plastyczne i spotkania z artystami. Uczestnictwo w spotkaniach Akademii jest okazją do aktywnego spędzania czasu wolnego, stanowi inspirację do twórczego działania z dziećmi również poza muzeum.

Warsztaty rodzinne dla dorosłych i dzieci w wieku 6–12 lat

Cykl warsztatów Mała Akademia Praska został nominowany w plebiscycie Słoneczniki organizowanym przez portal CzasDzieci.pl.

☞ PROGRAM:

?️ 27 października

Bez butów chodzę
Zajęcia przybliżające pracę projektanta i szewca. Tworzenie przestrzennego modelu obuwia będzie okazją do pracy z prawdziwymi szewskimi kopytami z praskiej pracowni rzemieślniczej.
(Wydarzenie towarzyszące wystawie: Praga na wzór. Projektowanie z rzemiosłem)

Prowadzenie: Ewelina Czaplicka, projektantka

.

Halloween w Anse Kabanse!

Bal Straszaków czyli Halloween w Anse Kabanse !!
Chcielibyśmy was zaprosić na kolejny Bal Halooween w naszej klubokawiarni, Ci, którzy bawili się z nami rok temu wiedzą, że zabawa była ssssstraaasznie fajna ?

W programie imprezy:
? tatuaże brokatowe – dla odmiany, zamiast buziek, halloweenowe wzory
?wspólne wycinanie i ozdabianie dyń
?animacje taneczne do strasznej muzyki
?łowienie jabłek ustami
?rozbijanie balonowego konfetti
?pokonanie wyścigu w pajęczynie
?robienie mumii
?strasznie pyszny poczęstunek
?konkurs na najstraszniejsze przebranie
?niesamowity klimat halloweenowej nocy

Zabierzcie ze sobą mroczne przebranie, świetny humor i rodziców

Czekamy na was 27.10.2018 w godzinach 17-20
Zapraszamy dzieci w wieku 3+

Koszt 40zl/os zapraszamy do zapisów w kawiarni, telefonicznie lub przez Facebooka

Do zobaczenia ????

.

Misiowy Poranek / Ukraina! 3. Festiwal filmowy

Misiowi Przyjaciele już po raz trzeci zapraszają do rodzinnej zabawy w Kino Iluzjon. Na początku krótki pokaz polskich i ukraińskich bajek, po którym animatorzy z Misiowych Poranków zaproszą dzieci do międzynarodowej zabawy. W tym roku na gości czeka niezwykły koncert i wspólne muzykowanie przy bandurze, narodowym instrumencie Ukrainy. Podczas zajęć zostanie również stworzona wspólna flaga z odrysowanych dłoni, dzieci poznają ciekawe słowa w języku ukraińskim, jak również rozwiążą językowe zagadki.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 3 – 9 lat.

.

Podróże w czasie – warsztaty archeologiczne dla dzieci

PODRÓŻ IV, 27.X.2018
EGIPT – FARAONOWIE, MUMIE I PIRAMIDY

Kto wybudował piramidy? Czy mumie straszą jak w bajkach? Czy hieroglify to pismo obrazkowe?

Cywilizacja Starożytnego Egiptu, chociaż wciąż kryje wiele tajemnic, jest nam coraz lepiej znana dzięki badaniom archeologów. Podczas warsztatów poznamy historię odkrycia słynnego grobowca Tutanchamona i odszyfrowania hieroglifów. Dowiemy się jak budowano piramidy, ile trwał proces mumifikacji i jak wytwarzano papirusy. Na koniec sami pobawimy się w skrybów i nauczymy podstawowych znaków starożytnego egipskiego pisma.

WIELKOŚĆ GRUPY: 12 dzieci
WIEK: 6 – 8 lat
TERMIN: październik, soboty (06,13, 20, 27), godz. 11.00
CZAS TRWANIA: 1,5 godz.
MIEJSCE: ul. Francuska 16A/4, Warszawa
CENA: 150 PLN (za cykl 4 warsztatów)
ZAPISY: tel. 607324223 lub w wiadomości prywatnej na facebooku

.

Doktor Dolittle i jego zwierzęta – Teatr Baj / Głębocka 66

SCENA MAŁEGO WIDZA Z TEATREM BAJ

Myszy w fortepianie, wiewiórki w surducie, trzy chomiki w dzbanie, a pytony w bucie… Kto mógłby w takim domu wytrzymać? Tylko Doktor Dolittle, który bardzo kochał zwierzęta i jako jedyny człowiek rozumiał ich mowę. Na wiadomość o epidemii wśród afrykańskich małp Doktor wyrusza na Czarny Ląd, by je ratować. Wraz z nim popłyną jego nieodłączni towarzysze: papuga Polinezja, piesek Jip, kaczka Dab-Dab i prosiątko Geb-Geb. Będzie to misja pełna przygód i niebezpieczeństw – spotkają groźnych wojowników, trafią do więzienia i będą walczyć z piratami. Zyskają też nowych przyjaciół.

Spektakl dla dzieci 5+ jest kolorową, rozśpiewaną i roztańczoną opowieścią o afrykańskich przygodach Doktora Dolittle i jego przyjaciół. W przedstawieniu wykorzystano różnorodne techniki teatralne: lalki, maski, teatr przedmiotu, czarny teatr i teatr cieni.

.

Warsztatownia: Las w słoiku

Już jesień! Zauważyliście, że okolica powoli przygotowuje się na zimę? Co zrobić, by jednak zachować nieco zieleni, jak prześcignąć zimę i cieszyć się kolorem zielonego mchu, paproci i roślin przez cały rok? Mamy dla Was świetną propozycję na spędzenie wspólnie w gronie rodziny i bliskich sobotniego przedpołudnia. Co stworzymy? Przez nami budowanie lasu w słoiku. To nie takie zwykłe sadzenie kwiatków, oj nie! Dowiemy się na czym polega obieg wody, łącznie z parowaniem, a także poznamy historię o pani dżdżownicy, która dba by ziemia była żyzna i bogata w dobre rzeczy. Każdy z uczestników usypie grunt z drenażem, wysadzi rośliny według uznania, a także udekoruje las mchem i drzewną korą. Nikt nie wyjdzie z pustymi rękoma.

Warsztaty poprowadzą: Katarzyna Salinger i Szymon Gotowski.
Obowiązują zapisy.
Koszt: 12 zł/osoba

.

Halloween weekend na Wrotkarni

WROTKI ALBO PSIKUS!

Po raz kolejny zapraszamy Was na jedną z naszych najlepszych imprez!

Będzie tajemniczo, magicznie, nieco strasznie … na pewno nie zabraknie wrotek, zabawy i słodyczy!

Szykujemy dla Was wiele niespodzianek:

W ten weekend będziecie mieli okazję zobaczyć naszą Wrotkarnię w upiornym wydaniu, pełną duchów, straszydeł i innych przerażających akcentów!

SOBOTA: od godziny 17 do 22 zapraszamy na straszne Roller Dicso, dla każdego przebranego coś słodkiego! Możecie również liczyć na upiorne tatuaże i malowanie buziek.

Nigdy nie jeździłeś na wrotkach? Nie ma się czego bać – nasi instruktorzy pokażą jak stawiać pierwsze kroki!

NIEDZIELA: od godziny 16 do 18 zapraszamy na straszne animacje i jeszcze straszniejszą jazdę z naszymi animatorami. Tego wieczoru będzie czekał nasz straszny tatuażysta z upiornymi wzorami, malowanie buziek dla dzieci.

*Zabawy przygotowane są dla dzieci od 7 roku życia, które potrafią jeździć na wrotkach lub rolkach.

* Obowiązkowo przebieramy się w straszne kreacje!
Na każdego przebranego czekać będzie coś słodkiego!
Koniecznie zabierzcie kilka cukierków dla innych oraz latarkę, która może przydać się w ten mroczny wieczór!

Uwaga dla najmłodszych!
Ze względów bezpieczeństwa na teren Wrotkarni wpuszczamy dzieci od 5 roku życia. Dzieci od 5 do 14 roku życia muszą przebywać na terenie Wrotkarni pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego. Młodzież od 14 do 18 roku życia może przebywać na terenie Wrotkarni bez opieki dorosłego jedynie jeżeli posiada ze sobą pisemne upoważnienie rodzica lub opiekuna prawnego.

.

Dyskoteka dla dzieci | Karrot

Hej rodzice! I ich dzieci ?

Macie ochotę potańczyć przy gorącym funku, rytmicznym disco czy bujającym r’n’b? Wracamy!

Już 27 października (i 17 listopada, i 8 grudnia!) u naszych przyjaciół z kawiarni (i wytwórni) Karrot porwiemy do tańca rodziców z dziećmi. Najwięksi malkontenci ruszą do wygibasów ? ? ?

Uwaga! Mamy też ?, zabawki, bańki mydlane i nie zawahamy się ich użyć. Na miejscu będzie też pyszna kawa i zimne/ gorące napoje. Będzie więc również coś na podniesienie energii.

Zapraszamy!
?

Godziny: 12:00 – 15:00
Wstęp: 5 zł

.

Rodzinne Warsztaty Stolarskie – Budujemy Karmniki i taborety

27/28.10 – BUDUJEMY KARMNIKI I TABORETY

Sobota: 11:00, 13:00
Niedziela: 11:00, 13:00, 15:00

W przyszły weekend, ponieważ zainteresowanie było większe niż liczba miejsc, kontynuować będziemy budowanie karmnikow.

Dodatkowo tworzyć będziemy taborety od podstaw. Będziemy mierzyć, ciąć, wiercić i piłować ;)

Bez ograniczeń wiekowych.
Koszt 40zl/dziecko

Sobota: 11:00, 15:00
Niedziela: 11:00, 13:00,15:00

Zgłoszenia z imieniem i nazwiskiem dziecka,nr telefonu oraz informacja co chcecie zbudować wyślijcie na maila

teckowarsztaty@gmail.com

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje wcześniejsza rezerwacja

.

Jesienny Bal w ITePe (bez strachów i upiorów)

Taka piękna jesień za oknami, że postanowiliśmy ją uczcić!
Zapraszamy wszystkie lubiące dobrą zabawę dzieci oraz ich rodziców na wspólne tańce, gry, wygłupy.
Zapewniamy zabawę poprowadzoną przez profesjonalne animatorki oraz drobny poczęstunek dla dzieci.

Koszt biletu dla dziecka to 30 zł. Rodzice wchodzą za darmo. Konieczne są zapisy w wiadomości prywatnej!!

Nasz bal nie ma nic wspólnego z Halloween! Osobiście tego święta nie obchodzimy i nie jest ono zgodne z naszymi wartościami.
Nie będzie żadnych duchów, strachów i potworów. Jak ktoś ma ochotę się przebrać, to nie bronimy, ale sugerujemy wybór strojów bardziej neutralnych lub związanych po prostu z jesienią.

.

Wzmacniamy drzewa – spacer w parku Pole Mokotowskie

Czym jest mikoryza? Jakie są korzyści z jej stosowania? Jak wykonuje się szczepienia drzew?

Zapraszamy na spacer, podczas którego zaprezentowany zostanie proces mikoryzy i jego oddziaływanie na przyrodę parku Pole Mokotowskie. Uczestnicy będą mogli zobaczyć jak wykonuje się szczepienia mikoryzowe.

Miejsce spotkania ➡ Park Pole Mokotowskie przy ul. Żwirki i Wigury na wysokości ul. Banacha.

.

Bródno – nietrudno!

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na ostatnie w tym roku kalendarzowym oprowadzanie i warsztaty w Parku Rzeźby na Bródnie. W ostatnią sobotę października będziemy wspólnie spacerować po Parku, poznając zarówno rzeźby, jak i ich otoczenie.

PROGRAM

12:00-13:30

Spacer z audiodeskrypcją i materiałami dotykowymi będzie okazją nie tylko do posłuchania opowieści o rzeźbach, ale również do wspólnego uważniejszego prześledzenia, jakie zmiany zachodzą w parku jesienią.
Prowadzenie: Marta Przasnek, Rafał Lis

13:00-14:30

Warsztat dendrologiczny, czyli wspólne rozpoznawanie drzew. Uczestniczki i uczestnicy warsztatów poznają ciekawostki dotyczące roślin rosnących w pobliżu Oranżerii oraz przygotują własne atlasy drzew.
Prowadzenie: Iga Kołodziej

14:00-15:00

Warsztaty dla osób ze spektrum autyzmu i/lub niepełnosprawnościami intelektualnymi. Spotkanie poświęcone będzie rzeźbom w Parku oraz sekretnemu życiu drzew, które dzielą z nimi przestrzeń.
Prowadzenie: Rafał Lis

Wszystkie wydarzenia rozpoczynają się przy Oranżerii.

Tym razem miejscem spotkań będzie bowiem nie Domek Herbaciany tylko Oranżeria – obiekt wzniesiony podczas Bródno Biennale, czyli tegorocznej edycji Parku Rzeźby na Bródnie. Od 12:00 do 15:00 będzie można się tam napić gorącej herbaty lub kawy. Podobnie jak w Domku Herbacianym, każda osoba sama decyduje, w jakiej formie odwdzięcza się za poczęstunek.

Oranżeria znajduje się przy zachodnim skraju Parku Bródnowskiego, blisko ciągu pieszego będącego przedłużeniem ulicy Łabiszyńskiej.

Po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby, Muzeum może zorganizować wsparcie wolontariusza w dotarciu na miejsce.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, uczestniczki i uczestników prosimy o zapisy pod adresem: rafal.lis@artmuseum.pl.

.

N I E D Z I E L A

Rodzinne niedziele w MNW / Kolorowe zabawy

? Dzięki kolorom niektóre obrazy wydają nam się „wesołe”, inne „smutne”, a jeszcze inne „poważne”. Zapraszamy na wyprawę szlakiem barw i odcieni w dziełach sztuki. Ile kolorów należy zmieszać, aby wyczarować obraz? Sprawdzimy to podczas malarskiej zabawy.

warsztaty dla dzieci w wieku 5–12 lat i ich opiekunów

***

? liczba miejsc ograniczona

? bilety online i w kasie od 23 października: http://bit.do/bilety-mnw

❗ brak możliwości kupienia biletu online oznacza, że nie są one dostępne również w kasie

***

RODZINNE NIEDZIELE W MNW ?‍?‍?‍?

Niedziela to czas dla rodziny. Można wtedy wspólnie wybrać się na plac zabaw, do lasu, albo… do Muzeum! Warsztaty rodzinne w MNW, na które zapraszamy rodziców z dziećmi 5–12 lat, odbywają się w niedziele o godz. 12.00. Odkrywamy tajemnice Muzeum, opowiadamy o dawnych zwyczajach, poznajemy dzieła sztuki. Sami także zmienimy się w artystów.

.

Klasyka na Koszykach

Zapraszamy na jedyny w Polsce regularny cykl bezpłatnych koncertów muzyki klasycznej w przestrzeni komercyjnej!

W każdą niedzielę o godz. 15.00 prezentujemy muzykę klasyczną w niezobowiązującej atmosferze. W czasie recitali artyści opowiadają publiczności o programie, który wykonują – a wszystko to w przestrzeni, w której każdy ma szansę na bliski kontakt z artystami.

Nowością II Edycji “Klasyki” będzie „Kącik Młodego Wirtuoza” – specjalna część koncertu poświęcona najmłodszym pianistom, którzy podczas niektórych koncertów zaprezentują się przed recitalami swoich starszych kolegów i koleżanek.

Zapaszamy, wstęp wolny. :)

.

Neonowe opowieści – warsztaty dla dzieci

Dlaczego kot nosi czerwone buty, jakie kwiaty rosną na kilka metrów i co kino ma wspólnego z żaglowcem? Zapraszamy na warsztaty kreatywne inspirowane dawnymi neonami Warszawy.

„Neonowe opowieści” to cykl sześciu spotkań, których uczestnicy stworzą prace nawiązujące do prawdziwych reklam świetlnych. Prace, które podobnie jak neony – będą świecić w ciemności!

Zajęcia są podzielone są tematycznie. Każde zostanie poprzedzone tytułową opowieścią oraz prezentacją prawdziwego neonu, który powstał specjalnie z myślą o tym cyklu. W części głównej spotkania dzieci wraz z opiekunami będą mogły wykonać prace plastyczne używając świecących farb, markerów czy taśm. Zapraszamy dzieci (wiek 5+) wraz z rodzicami, dziadkami.

HARMONOGRAM:
28.10 – SPORTOWCY – Neony sklepów sportowych
11.11 – ZWIERZĘTA EGZOTYCZNE – Neony z postaciami zwierząt
25.11 – ZWIERZĘTA RODZIME – Neony z postaciami zwierząt

Celem projektu „Neonowe opowieści” jest przybliżenie dobrego wzornictwa oraz lokalnych tradycji rzemieślniczych najmłodszym.

.

Spacer: Drzewoznawcy Dzielnicy Targówek

Jakie to drzewo? Jaka jest jego historia? Co powinno nas niepokoić a co fascynować w drzewach? W jaki sposób i u kogo interweniować w sprawie drzew?
O tych i wielu innych ciekawostkach dendrologicznych opowie nam 28 października dr Marzena Suchocka.
Będzie czas na słuchanie i zadawanie pytań.
Zapraszamy! Zbiórka przy wejściu pomiędzy przystankami CH Targówek 02 i 04 od ul. Głębockiej

.

Październikowa jamnikówka

Zapraszamy serdecznie na Jamnicze Spotkanie w Parku Krasińskich.
Prosimy o zabranie dobrego humoru,smaczków i oczywiście naszych jamniczych i nie jamniczych przyjaciół.
Gwarantujemy świetną zabawę, miłą atmosferę i niezapomniane wrażenia .
Rezerwujemy na ten dzień piękną pogodę.
Serdecznie zapraszamy Niuta, Klara,

.

Klasyka Dzieciom

Grupa muzyków pod szyldem “Muzyka Łączy” prezentuje koncert rodzinny z cyklu “Klasyka Dzieciom”. Dzieci (w wieku od 0 do 7 lat) mają okazję oswoić się z muzyką klasyczną (również rozrywkową, filmową i jazzową). Podczas koncertu słuchają ciekawych historii, śpiewają, tańczą, a nawet uczą się obcych języków, np. hiszpańskiego.

Gościnnie wystąpią dwie wspaniałe artystki – śpiewaczka i cuatrocistka Beatriz Blanco i tancerka Aneta Socowa. Usłyszymy zachwycające dzieła kompozytorów znanych i mniej znanych, poznamy rytmy iberoamerykańskie, wspólnie z dziećmi będziemy mogli cieszyć się, a nawet poruszać się w rytmach muzyki intrygujących kompozytorów. Koncert będzie prowadzony w dwóch językach; polskim i hiszpańskim.

sala: Broadway
wstęp: 10 zł, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

.

Jesienny spacer przyrodniczy

Miłośników przyrody w każdym wieku, zapraszamy do wspólnej obserwacji zmian zachodzących w naturze z początkiem jesieni. Rozległa powierzchnia historycznego parku w samym sercu miasta daje wyjątkową możliwość przyjrzenia się wielu gatunkom roślin i zwierząt. Obfitujący w ciekawostki spacer z przewodnikiem pozwoli poznać zależności i obyczaje składające się na rytm, którym podąża łazienkowska przyroda ???

***
Jesień zmusza wiele gatunków ptaków do odlotu w cieplejsze strony, a spadające kasztany zasypują ogrodowe alejki. Na stawach zaczynają pojawiać się kolorowo ubarwione samce kaczek mandarynek i krzyżówek – przyjmujących tzn. szatę zimową.

Podczas spaceru, bez konieczności opuszczania Warszawy, wśród niemal dziesięciu tysięcy drzew, z których najstarsze liczą nawet 200 lat, będziemy swobodnie obcować z naturą. Dziesiątki gatunków rośli i zwierząt, odkryją przed nami tajemnice skomplikowanego ekosystemu, które wspólnie poznamy dzięki zespołowi doświadczonych przyrodników.
Dowiemy się m.in.:
? Które z łazienkowskich drzew mogą pamiętać czasy Króla?
? Gdzie rośnie najwyższe, a gdzie najgrubsze drzewo?
? Gdzie możemy spotkać nocnego łowcę – puszczyka?
? Gdzie rosną wyjątkowe rośliny jak korkowiec amurski czy grujecznik japoński, którego opadłe liście pachną niczym karmel?
? Ile kaczek, pawi, dzięciołów, wiewiórek czy żółwi żyje obecnie w Łazienkach?

***
?Spacer potrwa ok 1,5 godziny. Nie obowiązują zapisy, opłata wynosi: 10 zł – osoba dorosła, 3 zł – dziecko.

?Prosimy o przybycie ok 10 minut przed rozpoczęciem spaceru. Spotykamy się pod kasą Pałacu na Wyspie gdzie należy zakupić bilet ?goo.gl/maps/5LedLaDcjTy

?Podczas spacerów użyteczna może być lornetka

?Prowadząca: Fatima Hayatli – ornitolog, obrączkarz Warszawski Zespół Obrączkarski TRIDACTYLUS, edukator przyrodniczy. Oprócz ornitologii, interesuje się światem roślin oraz fotografią. Aktualnie studentka Wydziału Leśnego oraz Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW / Warsaw University of Life Sciences

? Prowadzący: Łukasz Wardecki – Zafascynowany światem roślin i zwierząt ornitolog „z pasji”, obrączkarz ptaków (Warszawski Zespół Obrączkarski TRIDACTYLUS), edukator przyrodniczy, student Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW / Warsaw University of Life Sciences. Od 2015 r. prowadzi badania na ptakach wodnych w Łazienkach. Chętnie odpowie na pytania związane z dendrologią, architekturą krajobrazu, ekologią, leśnictwem oraz dość nietypowo – kolejnictwem ?

.

Piegowate Koncerty

Powracają cieszące się ogromną popularnością “Piegowate Koncerty”. Tym razem Katarzyna Stoparczyk poprowadzi je z Polską Orkiestrą Radiową pod batutą Michała Klauzy. Pojawią się jak zwykle fragmenty trójkowej audycji “Dzieci wiedzą lepiej”.

Kilkudziesięciu artystów muzyków na scenie! Wyjątkowi goście: wokaliści, instrumentaliści, tancerze, beatboxerzy. “Piegowate koncerty” wyjdą naprzeciw najbardziej wspaniałemu i wymagającemu odbiorcy jakim jest dziecko. Porwą także dorosłych, którzy na nowo odkryją w sobie małego człowieka sprzed lat. Będą gwarancją wysokiej próby muzyki i słowa, ale przede wszystkim wspaniałej zabawy! Odsłona pierwsza już 7 października. Serdecznie zapraszamy!

Tuwim i Brzechwa stają na głowie, czyli poeci we własnej osobie!

Bziki małego Julka Tuwima były fascynujące! Bo niby do czego potrzebował skomplikowanych, własnoręcznie skonstruowanych maszyn?

Po co zbierał na łąkach zaskrońce?
W jakim celu zaklinał kamienie?
I do czego potrzebne mu były pirotechniczne, wybuchowe eksperymenty? Odpowiedź może być tylko jedna.
Poznamy ją razem z Panem Brzechwą, muzykami i poezji wielbicielami. Wspólnie stworzymy prapremierowe dzieło, na miarę Twojego talentu, piegowaty Kolego!
Będzie beatbox, tańce i dobra zabawa! Czyli w skrócie – dla każdego coś piegowatego!

W programie:
– Wolfgang Amadeus Mozart – Wesele Figara (fragment uwertury)
– Witold Lutosławski – Mała Suita
– Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia D-dur nr 38 KV 504 (fragmenty)
– Pablo Sarasate – Introdukcja i Tarantella

Wystąpią:
Polska Orkiestra Radiowa
Mateusz Izdebski (lat 11) – skrzypce
Beatbox – Patryk Matela
Młodzi Poeci (Asystenci) – Kasia Potrykus Wincza, Ala Warchocka, Krzyś Tymiński

Katarzyna Stoparczyk – prowadzenie koncertu

28 października 2018, niedziela godz. 11:00
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

.

Halloween party dla maluszków w Akademia Harmonika

Czas na HALLOWEENOWE PARTY ‼️

? 28.10 2018 r. godz. 10:30 – 11:30
? Koszt: 39 zł/ dziecko

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 14- 30 miesięcy do DYNIOWEJ KRAINY ?, w której spotkamy urocze duszki ?, śmieszne pajączki ?️ i …. wesołą czarownicę ?‍♀️

Nasi mali goście przygotowali mnóstwo atrakcji i upiornych niespodzianek:
?️ zabawy taneczne z kolorowymi światełkami ?
?️ bańkowe duszki ?
?️ poszukiwanie zaginionej dyni ?
?️ duszkowy teatr cieni ?
?️ pajęczynowe i duszkowe zabawy ruchowe ?
?️ dyniowe zagadki sensoryczne ?
?️ pyszny kociołek z małymi robaczkami ?️

‼️ Mile widziane będą przebrania ?

Zapisy:
☎️ 502 296 085
? kontakt@akademiaharmonika.pl

.

Czytamsie – kameralne warsztaty rodzinne

Czytamisie. Zajęcia będą prowadzone przez Justynę Wlaźnik – nauczycielkę wychowania przedszkolnego, propagatorkę edukacji czytelniczej. „Świat wokół mnie” taki tytuł będzie nosił najbliższy cykl warsztatów. Wspólnie z bohaterami książek będziemy mogli poznać lepiej samych siebie oraz nasze otoczenie.
Przychodząc do nowych miejsc często musimy się przedstawić, co nie zawsze jest łatwe. Takie sytuacje to również okazje do otwierania się zarówno na siebie, jak i na innych ludzi. Podczas październikowych warsztatów Czytamisie „To ja” poznamy się nawzajem, a także odkryjemy różne sposoby, w jakie możemy się zaprezentować – słowem, gestem, obrazem.

Warsztaty odbywają się w sali warsztatowej na Głębockiej 66, raz w miesiącu w niedziele w dwóch grupach wiekowych. Każda grupa składa się z 10 dzieci i ich rodziców. Od 15 października obowiązują zapisy pod adresem mailowym: kasa@bok.waw.pl lub numerem telefonu 22 300 48 00, wew. 2.

.

Tajemniczy kredens /spektakl dla dzieci

Myszka, która lubi szyć, Żabollo, który uwielbia gotować i Lisica – kochająca malować sny. A wy co lubicie robić najbardziej? Jeszcze nie wiecie? Nie szkodzi. Odkryć to pomoże wam przemiła Wędrowniczka Kłębuszka i jej “Tajemniczy Kredens” czyli teatralne zabawy z muzyką na żywo i mapetowymi lalkami.

Reżyseria, scenografia i lalki – Ania Polarusz
Scenariusz – Ania Polarusz i Weronika Lewoń
Muzyka: Patryk Huńkowski
Występują- Weronika Lewoń i Patryk Huńkowski

dla widzów 2+
czas trwania: 45 min
bilety: 20 zł
bilet rodzinny: 50 zł (do 3 osób). Każde kolejne dziecko:10 zł, płatne przed spektaklem

.

Bal Halloween dla dzieci

Zapewniamy, że Bal Halloween to będzie przeraźliwie fantastyczna impreza, której nie wypada przegapić!
Przybyłe duchy, nietoperze, wróżki i inne stworki przywitają 3 wesołe Czarownice oraz Czarnoksiężnik, który nauczy najmłodszych mrocznego układu tanecznego!

Dostępne będą także trzy strefy magii:
– strefa mrocznych eksperymentów z dyniami, skrywającą tajemnicę mgłą, oraz pyłem czarnoksiężników,
– laboratorium kolorowych i świecących w ciemności slime, które uczestnicy będą mogli zabrać do domu,
– strefa upiornych zjawisk: zaczarowana kula, nauka zaklęć oraz produkcja wybuchowej, krwistej lawy.

Nie zabraknie także straaasznie pysznego poczęstunku!

.

DIY X ozdabianie dyń X warsztaty dla dzieci

Tym razem na DIY zapraszamy dzieci, które nie boją się potworów, straszydeł i duchów??.

Podczas warsztatów, każdy z uczestników stworzy strrrasznie kolorową dynię na Halloween. Będzie dużo cekinów i koralików. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 5 roku życia. Mile widziana pomoc opiekunów.

Zapisy: joanna@prochowniazoliborz.com
Koszt: 35 złotych

.

Smykogranie na dywanie – Koncert rodzinny

Zarezerwujcie czas w niedzielę 28 października !!! Koncert rodzinny “Smykogranie na dywanie” to wyjątkowa propozycja dla najmłodszych i ich rodziców.

Jesteście gotowi ?
My tak!
Zabierzemy Was w podróż muzyczną do świata bajkowego i będziemy potrącać czułe struny gitary, kalimby, śpiewać i rytmizować , w akompaniamencie pianina i innych wyjątkowych instrumentów – niespodzianek.
Każdy koncert to zupełnie nowa opowieść muzyczna…

Myślimy o maluszkach i o dzieciach starszych, o tym jak ważny jest ich wszechstronny rozwój, szczególnie zmysły słuchu, wzroku i dotyku.
Na naszych koncertach poruszamy te zmysły z wyjątkową troskliwością i jakością w każdym wyśpiewanym i wygranym dźwięku. Angażujemy nasze głosy i ciała do wspólnego przeżycia muzycznego poprzez taniec, zabawę i to, co tylko wyobraźnia nam podpowie – kolorowe chusty zamieniamy w magiczne skrzydła motyli , potrafimy wyczarować suchy deszcz…
Podczas koncertu wykorzystujemy teorię umuzykalniania prof. E.E. Gordona, kierujemy całą uwagę na dzieci i dzięki temu, wprowadzamy je podczas spotkań do procesu audiacji – słuchania, rozumienia i swobodnego reagowania na muzykę na poziomie każdego uczestnika. Przebywanie wśród muzyki będzie dla Was cennym doświadczeniem, ponieważ także dorośli uczestnicy są włączeni w cały proces muzycznej nauki poprzez zabawę.
Sprawdźcie jak świetnie bawimy się na koncertach i poczujcie tę magiczną rodzinną atmosferę.
Wspólnie z Klubem Dla Dzieci “Igraszka” zapraszamy na cykl koncertów “Smykogranie na dywanie”:

Twórczyni i prowadząca koncerty to Karolina Błasik – muzyk, wokalistka i nauczycielka śpiewu, prowadzi dziecięcy zespół wokalny Funky Voices w Klubie Kultury Gocław, na co dzień umuzykalnia maluszki wraz z rodzicami wg teorii prof. E.E. Gordona. Współpracuje ze żłobkami, przedszkolami, instytucjami kultury. W 2013 roku założyła Pracownię Muzyczną „Montownia Dźwięku” w Warszawie, animatorka kultury i twórczyni autorskich warsztatów muzycznych z wykorzystaniem nowoczesnych technologi w muzyce. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Występowała w teatrze Studio Buffo, Teatrze Sabat, przez kilka lat związana z lubelskim chórem
Gospel Rain, była solistką Big Bandu UMCS w Lublinie.

Od 2013 roku współpracuje z fundacją „Muzyka jest dla wszystkich”, gdzie prowadzi autorskie warsztaty w projekcie „Akcja Labirynt” . W jej warsztatach wzięło udział ponad 16 000 dzieci i młodzieży. W 2016 roku we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym „NInA” koordynowała warszawską edycję projektu „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato” skierowanego do rodziców z małymi dziećmi i kobiet w ciąży, który został objęty patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Ideą, która przyświeca koncertom „Smykogranie na dywanie” jest wspólne przebywanie i doświadczenie muzyki z wielopokoleniowym odbiorcą – od maluszków do ich dziadków. Do każdego koncertu Karolina Błasik zaprasza wyjątkowych artystów, którzy swoją pasją do muzyki i doskonałymi umiejętnościami wokalno-instrumentalnymi dopełniają wizję rodzinnych muzycznych spotkań.

Terminy koncertów:

28 października, 18 listopada i 16 grudnia 2018.

Czas: 10:30 – 11:15

Miejsce: Klub Dla Dzieci „Igraszka”, ul. Zamieniecka 46 lok 103, piętro I – jest winda.

Zapraszamy ok 20 minut wcześniej, żeby zdążyli Państwo zaparkować autem albo wózkiem :) o 10:15 możecie zająć wygodne miejsca i zapoznać dzieci z przestrzenią sali klubowej.
Ze względu na zamknięty i kameralny charakter koncertu, prosimy o punktualne przybycie.

Bilety

20 zł – koszt udziału 1 osoby. Rodzic z dzieckiem to 2 bilety.
UWAGA !!! SPECJALNA PROMOCJA RODZINNA :
Rodzic z dwójką dzieci to 3 bilety – 50 zł
Dwoje rodziców i 2 dzieci to 4 bilety – 70 zł.

Obowiązuje rezerwacja miejsc – należy dokonać wpłaty na wskazany przez organizatora nr konta , w tytule prosimy podać termin koncertu, godzinę, imiona i nazwiska uczestników. W odpowiedzi otrzymają Państwo potwierdzenie udziału w koncercie i bilet elektroniczny.
W dniu koncertu organizator przewiduje kilka biletów do zakupienia na miejscu. Jest możliwa płatność kartą lub gotówką.

.

2. Mikrowyprawa nad Wisłę: dzikie oblicze Parku Skaryszewskiego

Zapraszamy rodziny i małych odkrywców natury na DRUGĄ z cyklu Mikrowyprawę nad Wisłę – eksplorację dzikiej przyrody w wielkim mieście. Wspólnie odkryjemy dziką stronę w środku Warszawy, czyli w Parku Skaryszewskim i zejdziemy z uczęszczanych ścieżek. Czyli dużo radości, swobodnej zabawy, próchnojady, martwe drewno, błoto i owady, trochę wiedzy i przyrodniczych ciekawostek. A przede wszystkim wspólne bycie w przyrodzie miasta i jej bezpośrednie doświadczanie, w którym będziemy Wam towarzyszyć i odkrywać jej niezwykłości. Nasze mikrowyprawy to też solidna dawka witaminy “N”, której tak bardzo potrzebujemy teraz dla zdrowia naszego i dzieci. Aha, o tej porze roku nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania – i tego się trzymamy :D

Dzieci wrócą nie tylko zachwycone, ale także z odpowiednią dawką tlenu – tak potrzebnego dla naszego mózgu, wypoczęte przed całym tygodniem, wybiegane. Po zakończeniu spaceru przez Fundację Dzieci w Naturę, będzie zdrowy, ekologiczny mini poczęstunek na łące dla uczestników, czyli promocja zdrowego żywienia.

Zapraszamy wszystkich (nie tylko rodziny z dziećmi)!
Dobrze być przygotowanym na swobodną zabawę dzieciaków – tzn. zaopatrzyć się w kalosze i strój na przebranie :)

Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy – mamy ograniczoną ilość miejsc.

.

Święto jesieni

Święto jesieni w Pląskowie!
Zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców na wyjątkowe święto jesieni!
Będzie dużo zabawy, dużo śmiechu i dużo frajdy.
W programie:
– jesienne puffy paints
– dyniowe kwietniki
– malowanie buziek
– balony z helem dla uczestników zabawy

Zapraszamy!

Udział w animacjach jest bezpłatny, jednak wymagany jest zakup biletu wstępu w cenie 25 zł.
Kwietniki oraz Prace artystyczne każdy uczestnik może zabrać do domu.

Zapisy nie są wymagane.

.

Improwizacja dla dzieci

Zapraszamy na improwizowany spektakl dla dzieci!

To wyjątkowe wydarzenie komediowe dla widzów od 4 do 12 lat, ponieważ Improwizatorki i improwizatorzy wspólnie z widownią wymyślają historie, nadają im bieg i pobudzają wyobraźnię. Takie bajki pojawiają się tylko raz i już więcej się nie powtórzą!

Występują: Agnieszka Matan, Marta Iwaszkiewicz, Marta Podobas, Norbert Bajan, Ewa Gryczon, Piotr Gasik, Jan Wasilewski, Joanna Pawluśkiewicz, Aleksandra Markowska

✰✰Spektakl improwizowany dla dzieci✰✰
Resort Komedii, ul. Bielańska 1
28 października, godz. 12:00

Bilety: 20zł (dzieci)/25 zł (dorośli)

.

Interaktywny koncert muzyki koreańskiej

Podczas pierwszego koncertu w sezonie 2018/2019, usłyszymy tradycyjną muzykę koreańską w wykonaniu zespołu Eoullim Band – 어울림 밴드.

Zespół Eoullim to grupa przyjaciół zafascynowanych kulturą koreańską. Podczas koncertu usłyszymy tradycyjną muzykę Samulnori, której nazwa oznacza dosłownie „grę czterech instrumentów”.
Każdy z instrumentów symbolizuje w filozofii koreańskiej element natury, a ich wspólne brzmienie ma tworzyć idealną harmonię dźwięku.
??????
Muzycy zaprezentują cztery tradycyjne instrumenty:

? kwaenggwari, czyli mały blaszany gong, który przewodzi innym instrumentom jako lider, reprezentuje burzę
? janggu – bęben w kształcie klepsydry, na którym gra się dwiema pałeczkami, symbolizuje deszcz
? jing – duży blaszany gong, którego dźwięk obramowuje muzykę wygrywaną na pozostałych instrumentach, reprezentuje dźwięki wiatru
? buk – duży bęben o okrągłym korpusie, symbolizuje chmury

Zapraszamy do dokonywania rezerwacji: rezerwacje@ethnomuseum.pl.

⚠ Koncert dla gości indywidualnych

28 października godz. 15.00

Koszt: 20 zł. od dziecka, jeden opiekun wstęp bezpłatny.

Dodatkowy opiekun 20 zł.

.

Halloween Party dla dzieci

Straaaasznie zapraszamy wszystkie dzieci na naszą HALLOWEEN PARTY czyli BAL STRACHÓW! ?
Imprezka obędzie się w niedzielę 28.10. o godz. 16:00.
Ilość miejsc jest ograniczona dlatego obowiązują zapisy, a tylko przedpłata daje gwarancję miejsca!
Okropne przekąski, potworne animacje i zabawy a także przerażające tańce będą miały miejsce w naszym studiu na Mokotowie przy ul. Cieszyńskiej 6!
Wstęp: 35 zł, przebrania obowiązkowe! ?

.

Przedstawienie teatralne: „Bajka kosmiczna albo Astra 5”

Przedstawienie teatralne: „Bajka kosmiczna albo Astra 5”
Filia CKW na Zawadach, plac Vogla
28.10.2018 (niedziela), godz. 12.30

Centrum Kultury Wilanów zaprasza dzieci i rodziców na interaktywny spektakl teatralny: „Bajka kosmiczna albo Astra 5”.

Komandor Start marzy o spotkaniu z ufoludkami – właśnie planuje ucieczkę z zaśmieconej Ziemi na planetę Vita… Chce zabrać ze sobą swojego niezastąpionego robota Astrę 5, która bardzo pragnie mieć serce. Tymczasem na podwórku Marcela i Kornelii nieoczekiwanie pojawiają się „obcy przybysze”! Skąd się wzięli? Cóż! „Marzenia się spełniają, gdy im inni pomagają” – jak mawia Astra 5.
Śmieszni przybysze zachwycają się urokiem przyrody i dziwią tym, że niektórzy ludzie ją niszczą. Kornelia i Start bardzo zmienią się po spotkaniu z UFO – oczywiście na lepsze!

Bilety w cenie 5 zł (dzieci) i 10 zł (dorośli) do nabycia od 22 października w recepcji Centrum Kultury Wilanów.

.

Mappingi w Muzeum Pałacu w Wilanowie

Są takie wieczory w Wilanowie, kiedy fasada pałacu zmienia się nie do poznania… Nie ma na niej wówczas charakterystycznego wilanowskiego żółcienia, można za to obserwować prawdziwą feerię barw i świateł połączonych z barokowymi dźwiękami – mappingi.

Mapping to trójwymiarowy pokaz łączący światło, obraz i dźwięk. Jest wyświetlany na fasadzie pałacu i wykorzystuje jego elementy architektoniczne do stworzenia iluzji ożywionego budynku. Podczas mappingów w oknach pałacowych pojawiają się król Jan III i królowa Marysieńka, widzowie są świadkami m.in. wjazdu orszaku oraz pokazu tańców dworskich.

Zapraszamy w piątki, soboty i niedziele o godz.:
↪ 18.30 – „Bajka o królewskiej wydrze”
↪ 19.30 – „Powrót króla”
↪ 20.30 – „W Wilanowie król jest jeden”

Jeden pokaz trwa ok. 15 minut. Wstęp na mapping zawiera się w cenie biletu do Królewski Ogród Światła.

KOSZT: 20 zł bilet zwykły, 10 zł bilet ulgowy, dzieci do lat 7 bezpłatnie (bez biletu)

.

Uwaga, zabytek! – bezpłatne rodzinne warsztaty architektoniczne

“Uwaga, zabytek!” to cykl 10 bezpłatnych rodzinnych warsztatów architektonicznych. Zapraszamy na nie dzieci w wieku 7-12 lat oraz ich rodziców lub opiekunów.

O CZYM BĘDZIEMY MÓWIĆ?
Podczas warsztatów wspólnie nauczymy się “rozpoznawać” zabytki i lepiej zrozumiemy, dlaczego są one tak ważne. Dowiemy się też w praktyce:
? co właściwie nazywamy zabytkiem?
? jakie rodzaje zabytków wyróżniamy?
? jak możemy dbać o zabytki?
? w jaki sposób można dać zabytkowi nowe życie?

Wspólnie zastanowimy się również, czy zabytkiem może być zwykły blok, park albo nawet… ZOO! Będziemy pracować na przykładach warszawskich miejsc i budynków – bo mamy je przecież na wyciągnięcie ręki.

.

W krainie zapadni

Premiera książki “W krainie zapadni” – pierwszej książki dla dzieci napisanej przez zespół TR Warszawa. Premierze towarzyszyć będą warsztaty i teatralne zabawy dla dzieci, rodziców i opiekunów oraz czytanie książki przez aktorów TR Warszawa.

„W krainie zapadni” to książka wprowadzająca podstawowe pojęcia o teatrze i rozwijająca wyobraźnię dzieci i dorosłych. Książka opowiada historię 8-letniej dziewczynki, Joelki, która wpada do brzucha stwora TR-a. Stwór ma problemy zdrowotne i prosi dziewczynkę o pomoc. Joelce udaje się wyleczyć stwora dzięki pomocy dźwiękowca, oświetleniowca, portiera, garderobianej, reżysera i aktorów. Wszystkie dzieci, które będą uczestniczyć 28 października 2018 roku w wydarzeniu towarzyszącym premierze „W krainie zapadni” otrzymają bezpłatny egzemplarz książki z podpisami twórców.

PROGRAM WYDARZEŃ:

Warsztaty “TeaTRalne podchody”
godz. 10:00, 12:00, 14:00, 16:00

Czytanie książki „W krainie zapadni”
godz. 11:00, 13:00, 15:00, 17:00

miejsce: TR Warszawa/Marszałkowska 8

.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments