Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (30-31 marca)


I mamy wiosnę, Moi Mili!

A wraz z nią coraz więcej atrakcji, nie tylko dla dzieci. W dzisiejszej Weekendowej Zajawce przekrój nadchodzących wydarzeń jest tak duży, że z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Od wystawy kotów rasowych, przez “zielone warsztaty” aż po rodzinne Targi Mamaville, których kolejna edycja w Warszawie już w najbliższą niedzielę.

Miłego wybierania! :)

.

Jeśli interesują Cię informacje o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach, zapraszam Cię do prężnie działającej grupy Dziecięca Mapa Warszawy.

czwartek, 28 marca

EFFKA – Festiwal Małych Form Teatralnych 2019

Od 28 do 30 marca 2019 roku odbędzie się 20. Festiwal Małych Form Teatralnych EFFKA. Miejsce: Piaseczno, ul. Kościuszki 49 (Dom Kultury). Wstęp wolny.

Prezentacje teatralne odbywać się będą w 4 kategoriach:
28 III – czwartek EFFCIA przedszkolna (kategoria jest przeglądem nie konkursem)
29 III – piątek EFFKA dziecięca – (uczniowie szkoły podstawowej)
Kategoria: klasy 1-4
Kategoria: klasy 5-8
30 III – sobota EFFKA młodzieżowa – (młodzież ze szkół ponadpodstawowych, studenci)

Śledź bieżące aktualności o imprezie na fanpage EFFKA: www.facebook.com/FestiwalEFFKA

.

piątek, 29 marca

Ciekawe Instrumenty – Warsztaty podróżnicze dla dzieci

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 26 przy ul. Duracza 19 zaprasza na warsztaty podróżnicze “Ciekawe Instrumenty”

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem telefonu – 22 639 88 51

sobota, 30 marca

Zielone warsztaty – Kokedama

DIY – wyczaruj sobie odrobinę Japonii.
Darmowe warsztaty Kokedama w Galerii Łomianki.

Do It Yourself oznacza nic innego, jak „zrób to sam”. Własnoręcznie tworzone rzeczy są dziś na topie. Samodzielnie wytwarzamy kosmetyki, ubrania czy wymyślne domowe dekoracje. W Galerii Łomianki własnymi rękoma będzie można wyczarować… odrobinę Japonii. Już 30 marca odbędą się darmowe warsztaty z tworzenia Kokedamy – niezwykle ciekawej odmiany tradycyjnej sztuki bonsai.

Sztuka kokedamy wywodzi się z Japonii i oznacza dosłownie „kulę mchu”. Polega na przygotowaniu kuli ze specjalnej mieszanki ziemi i gliny, zasadzeniu w jej wnętrzu roślinki oraz obłożeniu mchem. Efektem takiej pracy jest zachwycająca i oryginalna roślinna kompozycja, która uwiedzie każdego miłośnika dalekowschodnich akcentów. Będzie nie tylko wspaniałą ozdobą każdego wnętrza, ale także powodem do dumy – bo przecież zrobisz ją samodzielnie!

Podczas warsztatów każdy uczestnik wyposażony zostanie we wszystkie potrzebne materiały i, pod czujnym okiem prowadzącego, stworzy swoją własną japońską roślinę oraz otrzyma pakiet informacji dotyczący jej pielęgnacji. Ziemiste kule wypełnianie będą różnymi odmianami bluszczu, paprotkami oraz małymi drzewkami draceny, które chętnie zagoszczą w nowych domach.

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklicznych warsztatów „Zielono mi” w Galerii Łomianki.

Warsztaty odbędą się 30 marca w godzinach od 11:00 do 17:00.

Regulamin warsztatów:
1) Udział w warsztatach jest bezpłatny.
2) Warsztaty mają charakter otwarty – nie prowadzimy zapisów.
3) Ilość uczestników warsztatów jest ograniczona i wynosi 100 osób.
4) Do udziału zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych.
5) Pracujemy tylko w wyznaczonych miejscach – prosimy o nie wynoszenie prac poza stanowiska pracy.
6) Do wykorzystania przy każdym stanowisku przysługuje jeden komplet materiałów do wykonania jednej pracy.
7) Jednocześnie przy stołach warsztatowych mogą znajdować się 3 osoby.
8) Warsztaty odbędą się w blokach godzinowych/ w kilku turach.

.

7. Bieg Zająca

Pierwsza TRIADA ZAJĄCA – Zapisy na 7, 8 oraz 9 Edycję
– Do zgarnięcia 3 wspaniałe medale! NIE ZWLEKAJ

*****Szczegółowe informacje*****
Serdecznie zapraszamy na “7. BIEG ZAJĄCA”, który odbędzie się w sobotę 30 marca 2019 r.
Biegniemy malowniczą leśną trasą na terenie gminy Nieporęt.

ZAPISY NA 5 i 10km: https://zapisy.zmierzymyczas.pl/7-bieg-zajaca-v2962.pl.html

ZAPISY NA 2km: https://zapisy.zmierzymyczas.pl/7-bieg-zajaca-osoby-chore-i-niepelnosprawne-v2976.pl.html

ZAPISY DZIECI: https://zapisy.zmierzymyczas.pl/7bieg-zajaca-biegi-dzieci-v2973.pl.html

Udział w biegu osób niepełnosprawnych (2 km) jest BEZPŁATNY.

Formuła pozostaje niezmienna – “POMAGANIE PRZEZ BIEGANIE” to hasło przewodnie wszystkich imprez biegowych, które organizuje Fundacja ACTIVE LIFE, wspierająca chorych na stwardnienie rozsiane (SM) oraz osoby z innymi niepełnosprawnościami.

Stworzyliśmy formułę, która angażuje zdrowych biegaczy w start osób chorych. Polega na tym, że każdy zarejestrowany uczestnik biegu głównego (10 km) oraz biegu na 5 km, kupujący swój pakiet startowy, umożliwia osobie niepełnosprawnej BEZPŁATNE wystartowanie w odrębnym biegu z asystentem “Zającem”. Tym samym, KAŻDA OSOBA CHORA I NIEPEŁNOSPRAWNA (również na wózku inwalidzkim) może zgłosić się do biegu, zarejestrować na stronie www.zmierzymyczas.pl i CAŁKOWICIE BEZPŁATNIE wystartować na dystansie do 2 km z pomocą dedykowanego wolontariusza (nazywanego “Zającem”), który podczas całej trasy biegu zaopiekuje się zawodnikiem niepełnosprawnym. W ten sposób dajemy też możliwość wszystkim niepełnosprawnym biegaczom w pełni korzystać z przywilejów przeznaczonych dla biegaczy zdrowych, biorących udział w biegu głównym (przełaj) na dystansie 10 km oraz 5 km.

W programie również bieg z zajączkiem dla najmłodszych (200 m) i otwarty bieg młodzieżowy (1000 m) [klasyfikacja dziewczęta/chłopcy]

Połącz przyjemne z pożytecznym – weź udział w 7. BIEGU ZAJĄCA w Nieporęcie i wspomóż osoby z niepełnosprawnościami :-)

*******************************************************************************
Nazwa i formuła BIEGU ZAJĄCA została zastrzeżona prawnie. Kopiowanie i powielanie nazwy oraz formuły podlega prawnym rozstrzygnięciom.

*******************************************************************************

CO? GDZIE? KIEDY? DLA KOGO?

CO?
7. Edycja dobroczynnego biegu otwartego pod nazwą
“BIEG ZAJĄCA” z cyklu “POMAGANIE PRZEZ BIEGANIE”,
którego organizatorem jest Fundacja Active Life.

GDZIE?
NIEPORĘT, trasa leśna (start i meta na terenie lasu w Kątach Węgierskich – wejście na start od strony Urzędu Gminy Nieporęt, Pl. Wolności 1)

KIEDY?
Sobota 30 marca 2019r.
Biuro zawodów czynne w dniu biegu od godz. 8:00 do 12:00
BIEGI DZIECI od godz. 10:30
BIEG DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH – godz. 12:00
BIEG GŁÓWNY (10 km) oraz BIEG na 5 km – godz. 13:00 (wspólny start)

DLA KOGO?
Dla każdego :-)
* BIEG GŁÓWNY na 10 km
* BIEG na 5 km
* Bieg z wolontariuszem „Zającem” dla osób chorych i niepełnosprawnych – do 2 km
* Bieg młodzieżowy – 1000 m
* Bieg zajączka dla najmłodszych – 200 m

.

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych podczas Animals’ Days, 30 – 31 marca 2019 w Ptak Warsaw Expo!

Wystawa Kotów Rasowych to nie tylko święto hodowców pasjonatów, ale także świetny sposób na miłe i rodzinne spędzenie weekendu. Organizatorem wystawy jest Polski Związek Felinologiczny, który od 1996 zrzesza hodowców kotów rasowych. Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających w godzinach 10-18. Na wystawie zobaczymy kocie piękności, które przyjadą z różnych części Polski oraz z zagranicy. Najliczniej reprezentowane będą koty brytyjskie w różnych odmianach kolorystycznych oraz koty maine coon. Oglądać będzie można koty rosyjskie niebieskie, syberyjskie, norweskie leśne, selkirk rexy, koty tajskie czy bezwłose sfinksy petersburskie.
Niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających będą dodatkowe konkursy – tzw. WCF Ringi, które odbędą się zarówno w sobotę, jak i w niedzielę około godz. 12.00. W trakcie trwania Ringów sędzia dokona wyboru najpiękniejszego kociaka, kastrata i kota dorosłego uczestniczącego w konkursie. Kocie piękności oceniane będą przez międzynarodowy ch sędziów felinologicznych z Austrii, Belgii, Włoch i Polski.
Na wystawie każdy z sędziów, spośród ocenianych przez siebie kotów, wybierze jednego przedstawiciela danej kategorii, nominując go do konkursu Best In Show.

.

Gordonki w sobotę na Saskiej Kępie

każda SOBOTA o godzinie 10:00 – grupa młodsza (0-18 miesięcy) i 11:00 – grupa starsza (18-36 miesięcy)
Mary Poppins’ House Saska Kępa
ul. Zwycięzców 4D
zapisy: melozajecia@gmail.com
koszt: 40 zł (wejście pojedyncze), karnet 130 zł (4 wejścia, ważny 5 tygodni)

Cykl spotkań w Mary Poppins’ House to zajęcia gordonowskie umuzykalniające dla dzieci w wieku do 3 lat. Dziecko uczestniczy w zajęciach z opiekunem. Koszt udziału w zajęciach to 40 zł jednorazowo lub w karnecie (4 wejścia) 130 zł. Płatność gotówką na miejscu. Zajęcia trwają ok.40 minut. Na miejscu w Mary Poppins’ House można napić się ciepłej kawy lub herbaty lub zimnej wody :)

Na zajęciach dla najmłodszych prowadzonych w oparciu o teorię uczenia się muzyki Eliasa Edwina Gordona używamy przede wszystkim głosu, który jest najważniejszą zabawką. Śpiew osoby prowadzącej zajęcia, mamy, taty czy wreszcie samego dziecka. Śpiew który towarzyszy nam przez cały czas trwania zajęć. Dzięki temu dziecko oswaja się z muzyką tak samo płynnie i naturalnie jak z ludzką mową. Często używamy do lepszego rozumienia muzyki wstążek, piłeczek, woreczków, bąbelków…

W trakcie zajęć dzieci uczą się tworzenia muzyki za pomocą improwizacji. Wymyślają swoje własne piosenki, ale śpiewają też znane z domu czy przedszkola ulubione melodie. Zostało udowodnione naukowo, że nauczanie muzyki od pierwszych chwil życia wspomaga ogólny rozwój psychiczny i fizyczny dziecka. Częste spotkania z muzyką wzmacniają u dzieci wrażliwość na dźwięk, umiejętność śpiewania i improwizacji, poczucie rytmu, potrzebę poruszania się, a w dalszej przyszłości ułatwiają naukę języków czy matematyki… Poza tym dziecko ma okazję do spotkania z innymi dziećmi, które razem z nim kreują nową i harmonijną rzeczywistość.

Zajęcia wrześniowe i październikowe prowadzić będzie certyfikowana instruktorka gordonków Katarzyna Czapla prowadząca działalność pod nazwą Music City :)

ZAPRASZAMY! Zapisy melozajecia@gmail.com lub messenger MeloMaluchów.

.

Znajdź nas w Ogrodzie!

„Znajdź nas w Ogrodzie!” – wystawa ilustracji przyrodniczych

Małych i dużych przyrodników zapraszamy do zabawy w poszukiwania!

Na terenie parku Ogrodu umieściliśmy osiem tablic z ilustracjami. Przedstawiają one rośliny, zwierzęta oraz grzyby. Wasze zadanie polega na uważnym poszukiwaniu gatunków, które ukryliśmy na tablicach. Dobry przyrodnik to spostrzegawczy przyrodnik. Wystarczy, że odwrócicie tablicę, a dowiecie się więcej o bohaterach i bohaterkach naszej zabawy.

Życzymy Wam udanych poszukiwań!

Wystawa ilustracji przyrodniczych „Znajdź nas w Ogrodzie!” jest efektem współpracy Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego i wydawnictwa Jacobsony.

Wszystkie ilustracje pochodzą z obrazkowej książki edukacyjnej „Znajdź nas! Woda, łąka i las” (wyd. Jacobsony). Realistyczne ilustracje oraz krótkie opisy uczą dzieci patrzeć uważnie, rozpoznawać popularne gatunki i dostrzegać różnice między nimi. Książką można się bawić na wiele sposobów, tworzyć samodzielnie reguły i je zmieniać. Można ją także zabrać na spacer albo wycieczkę.

Ilustracje: Robert Dzwonkowski.

Teksty: Marianna Darżynkiewicz-Wojcieska, Krystyna Jędrzejewska-Szmek, Iwa Kołodziejska, Izabella Mier-Jędrzejowicz, Mateusz Skłodowski, Paweł Pstrokoński (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego), Katarzyna Jacobson (Jacobsony).

.

Spotkanie autorskie z Nelą na targach Animals Days 2019

Cześć!
Zbliża się najfajniejsza impreza dla zwierząt w roku! Targi Animals Days 2019 :) (30 i 31 marca w Ptak Warsaw Expo). Mam nadzieję, że spotkamy się podczas tego niesamowitego święta zwierząt!!!

Specjalnie z tej okazji, powstanie dla dzieci moja BARRRDZO DZIKA STREFA, w której przeniesiemy się na dalekie, dzikie lądy…
Zapraszam Was na moje spotkanie autorskie, na którym opowiem o różnych przygodach i mojej najnowszej książce “Nela i wyprawa do serca dżungli”, w której dotarłam do łowców głów na Borneo :)
Po spotkaniu będę podpisywać książki, będzie też można zdobyć pieczątki oraz … PRZYTULIĆ PRAWDZIWE SKUNKSY I ZROBIĆ SOBIE PAMIĄTKOWE ZDJĘCIE :) Są bardzo miłe :) Ja już się przytulałam :)

Skunksy będzie można spotkać obok mnie w specjalnym SKUNKSOWYM PLACU ZABAW :)

Do zobaczenia! Nela

Informacje od organizatora:

Godziny:
Strefa Neli jest otwarta w sobotę i niedzielę w godzinach:
10.00 – 18.00

Spotkanie autorskie z Nelą na scenie w jej strefie jest w sobotę i niedzielę w godzinach:
13.00-14.00

Podpisywanie książek od godziny 14.30 – 18.00 (kolejka jest zamykana o godzinie 17.20)

Adres: Ptak Warsaw Expo
Międzynarodowe Centrum Targowo – Kongresowe
al. Katowicka 62, 05-830 Nadarzyn
HALA B
BILETY: Spotkanie z Nelą, wejście do strefy Neli i atrakcji w jej strefie jest bezpłatne w ramach biletu targowego.
Sugerujemy wcześniejszy zakup on-line biletów na targi, z uwagi na promocyjne ceny w przedsprzedaży.

Prosimy śledzić komunikaty w wydarzeniu.

.

Jarmark Kazimierski na Bielanach

Zapraszamy na doroczny Jarmark Kazimierski na Bielanach organizowany w dniach 30-31 marca w godzinach 11.00 – 17.00. Liczymy na wiosenną pogodę i słoneczne dni a w związku z tym na Państwa liczny udział.

Jak co roku będzie to kiermasz rękodzieła, regionalnych przysmaków i plastyki obrzędowej (np. pisanki, palmy).

30 marca o godz. 17.00 zapraszamy na koncert „Pieśni na lirze” w wykonaniu Malwiny Paszek
Podczas koncertu zabrzmi lira korbowa w repertuarze tradycyjnym. Pieśni z różnych regionów Polski oraz z Białorusi i Ukrainy będą stanowiły oś i punkt wyjścia. Ważnym tematem będą pieśni wielkopolskie. Malwina Paszek zagra pieśni z bliskich jej regionów: Biskupizny (płd. Wielkopolska) czy pogranicza z Kujawami (Pałuki). Utwory zostały zgromadzone przez Malwinę podczas poszukiwań i badań materiałów m.in. w Muzeum Regionalnym w Wągrowcu. Lira korbowa to najważniejszy dla Malwiny instrument, który od wieków związanym był ze śpiewem. Pieśni zabrzmią różnych aranżacjach, w nowoczesnej stylistyce, a także w formie tradycyjnej, sama lira nie będzie pełnić tylko funkcji akompaniującej. Lirniczka wykorzystuje nowe techniki gry i sposoby artykulacji.

Bezpłatne wejściówki do odbioru od 25.03

31 marca w godz. 17.00-19.00 zapraszamy na eksperymentalne warsztaty śpiewy tradycyjnego „Co wieś to pieśń”, które poprowadzą wytrawne wokalistki i miłośniczki śpiewu tradycyjnego Paula Kinaszewska i Ewa Karasińska.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy pod nr 22/834-65-47.

.

Trzy-cztery! Rodzinne warsztaty teatralne dla przedszkolaków

Zapraszamy na zabawę z teatrem w trakcie której będziemy wcielać się w role zwierząt, roślin oraz wielu kosmicznych zjawisk. ? ? ?
Nie zabraknie swobodnej ekspresji, możliwości wyrażania i odkrywania siebie poprzez ruch, emocje, słowo.
Będzie radośnie i rodzinnie – w zajęciach aktywny udział biorą zarówno dzieci, jak i rodzice. ?‍?‍?‍??‍?‍?

Ubierzcie się w stroje nie krępujące ruchów i wskakujcie do Samogłoski.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy mailowe:
samogloska.bok@gmail.com

Warsztaty w formule rodzinnej – zapraszamy dzieci w wieku 3-5 lat wraz z rodzicami, opiekunami.

Spotkanie poprowadzi Zbigniew Kowalski – absolwent wydziału Wiedzy o Teatrze, animator kultury, entuzjasta kreatywnej edukacji, aktor.

.

Kawiarenka naprawcza

„#PrawoDoNaprawy” – pod takim hasłem Polskie Stowarzyszenie Zero Waste zaprasza 30 marca na Kawiarenkę Naprawczą.

Codziennie kupujemy produkty, które są zaprojektowane tak by szybko się zepsuły. Kupujemy nowy sprzęt, który szybko się psuje. Naprawy są kosztowne albo problematyczne.Producenci odmawiają produkowania niezawodnego sprzętu. Cenę za to płacimy nie tylko my, ale także planeta.
Taki stan rzeczy mogą zmienić regulacje prawne (o ile o nie poprosimy!) Domagamy się #PrawaDoNaprawy!

Jeśli w czasie wiosennych porządków znajdziecie zepsute rzeczy – nie wyrzucajcie! Przynieście je do nas!
30 marca w MAL przy ul. Grójeckiej 109, w godzinach 11.00 – 15.00, będzie na Was czekać szereg specjalistów, którzy bezpłatnie pomogą naprawić zepsute przedmioty! A wszystko to w miłej, sąsiedzkiej atmosferze przy ciastku i kawie!

Naprawimy:
Drobne AGD/RTV
Elektronikę
Rowery
Biżuterię
Ubrania

Podczas kawiarenki będzie można także wziąć udział w warsztatach i nauczyć się jak naprawiać przedmioty codziennego użytku.

Warsztaty:
– Laboratorium Domowej Naprawy z RepairMan
– Warsztat naprawy obuwia z WoshWosh
– Jak naprawiać za pomocą druku 3D z Sygnis

Podstawą Kawiarenki Naprawczej jest integracja społeczności lokalnej, przy równoczesnym zwiększaniu świadomości ekologicznej mieszkańców, z pomocą stosowania zasad Circular Economy (gospodarki o obiegu zamkniętym), czyli przedłużania “życia” przedmiotów.

MAL Grójecka 109
filia Ośrodka Kultury Ochoty
30 marca (sobota)
godz. 11.00- 15.00
Wstęp wolny.

Polskie Stowarzyszenie Zero Waste działa na rzecz zmiany świadomości społecznej dotyczącej zasobów, zapobiegając powstawaniu odpadów u źródła, promując bezodpadowy styl życia oraz zmianę wzorców produkcji i konsumpcji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym.

Naszą misję realizujemy poprzez wyposażanie w wiedzę i narzędzia wspierające działania obywateli, instytucji i przedsiębiorstw oraz reprezentując społeczności zaangażowane w działanie na rzecz środowiska.

.

Malowanie na wodzie – Suminagashi – dla dorosłych i dzieci

Malowanie na wodzie – suminagashi

Stara japońska technika malowania na wodzie za pomocą kolorowego tuszu, a następnie transferowania wzoru na papier lub tkaninę. Uczestnicy samodzielnie stworzą niepowtarzalne wzory i przeniosą je na papier i tkaninę.

Warsztat rodzinny, dzieci od 6 lat , młodzież, dorośli
Cena 40 zł/uczestnik/2 h warsztatów
Termin: 30 marca 2019, godzina 16:00-18:00
Zapisy przez stronę: https://www.kaliente.pl/rezerwacja

Miejsce: Galeria Łomianki „Współdzielnia” Galeria Łomianki

Obowiązują zapisy
przez stronę: WWW.KALIENTE.PL/REZERWACJA
Informacja
692-304-911 lub przez FB/pracowniakaliente

Regulamin warsztatów:

1. Udział w warsztatach jest płatny.

2. Warsztaty mają charakter zamknięty – prowadzimy zapisy.

3. Ilość uczestników warsztatów jest ograniczona i wynosi 12 osób.

4. Do udziału zapraszamy dzieci 6+, młodzież, dorosłych.

5. Pracujemy tylko w wyznaczonych miejscach – prosimy o nie wynoszenie materiałów poza strefę warsztatową.

Organizator zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia warsztatów w sytuacji zebrania się grupy min: 6 osobowej.

.

Mała Wisła / wyprawy dla rodziców z dziećmi / kalendarium

Fundacja Ja Wisła zaprasza na cykl 21 sobotnich spacerów wzdłuż warszawskiej Wisły. Wyprawy są dedykowane dla rodzin z dziećmi terenowymi. My zabieramy trzyletniego Jerzyka. Trasy liczą 4 km. Czas wspólnie spędzony nad rzeką to oglądanie unikatowych panoram, dotykanie przyrody, poszukiwane skarbów, zabawa nad wodą, wsłuchiwanie się w głosy i historie znad Wisły. Czas na karimacie, na pniu zwalonego drzewa. Woda, niebo i ptaki. Co tydzień gdzieś indziej.

Mokotów
30 marzec / Smoki z Siekierek

Bilety:
Dzieci do lat 3: bezpłatnie, ulgowy: 16 zł, normalny: 24 zł, rodzinny (2+1): 56 zł, (2+2): 64 zł, (2+3): 80 zł.
Rezerwacje na maila: fundacja@jawisla.pl, informacja: 508 328 803

Wycieczkę prowadzą świeżo upieczeni laureaci Statuetki Złotego Słonecznika: Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek. Nagroda Złotego Słonecznika została przyznana Fundacji Ja Wisła przez portal Czas Dzieci za wyprawy Mała Wisła, jako najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci, w kategorii przyroda, w Warszawie w 2018 r. Dziękujemy !

Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek

.

Światowy Dzień Muffinka – warsztaty cukiernicze

Któż ich nie kocha? Muffiny, babeczki, cupcake’sy. Nie ważne pod jaką nazwą się skrywają, ważne jak fantastycznie smakują.

Jeżeli też je uwielbiacie, odwiedźcie koniecznie Flob a dob i świętujcie razem z nami Światowy Dzień Muffinka podczas warsztatów z dekorowania babeczek!

➡️ Kiedy? Sobota, 30.03, o godzinie: 17:00
➡️ Dla kogo? Dla każdego. Bez ograniczenia wiekowego.
[Maluchy poniżej 5 lat pracują przy wsparciu rodziców.]
➡️ Za ile? 45 zł [jedno dziecko lub para Rodzic + Dziecko]
➡️ Czas trwania: około 90 min

.

Niech żyje papier! Ilustracja

Kolejna, już siódma, edycja Waszego ulubionego wydarzenia, które skupia miłośników papieru. Tym razem uwagę koncentrujemy wokół ilustracji. Szykujemy dla Was ciekawe spotkania, warsztaty no i oczywiście targi.

Zapraszamy do Państwowe Muzeum Etnograficzne

.

XI Wystawa Tulipanów w Wilanowie

? Zachwyćmy się tulipanami na wiosnę! Zapraszamy na XI Wystawę Tulipanów, na której zaprezentujemy blisko 100 odmian tulipanów wyprodukowanych w polskich gospodarstwach ogrodniczych. Wystawie towarzyszy kiermasz kwiatowo-cebulowy oraz bogaty program wydarzeń dla odbiorców w każdym wieku.
——————————————————————————————
TERMIN: 30–31 marca, godz. 10.00–20.00 (wystawa, ostatnie wejście 19.30), godz. 10.00–17.00 (kiermasz)
MIEJSCE: Oranżeria Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
WSTĘP: na wystawę bezpłatny – obowiązuje bilet wstępu do parku (normalny 5 zł, ulgowy 3 zł, bilet „Muzeum za złotówkę” dla dzieci i młodzieży od 7 do 16 lat, dzieci do lat 7 bezpłatnie)
——————————————————————————————
WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

? SOBOTA 30 marca

↪ 10.00–11.00 | Spacer po wystawie | młodzież, dorośli | tłumaczenie na język migowy
↪ 10.00–11.00 | „Tulipanowy bukiecik” – warsztaty florystyczne dla dzieci 8–12 lat
↪ 11.30-12.00 | „Tulipany nie tylko do ozdoby” – wykład | tłumaczenie na język migowy
↪ 12.30–13.30 | Pokaz florystyczny | tłumaczenie na język migowy
↪ 13.00–14.00 | Spacer po wystawie | młodzież, dorośli
↪ 14.00–17.00 | „Zielnik kaligraficzny – tulipanowy ogród” – warsztaty kaligraficzne | dzieci powyżej 9 lat, młodzież, dorośli | tłumaczenie na język migowy
↪ 17.30–19.30 | „Tulipanowe rękodzieła” – warsztaty quillingu | dzieci powyżej 9 lat, młodzież, osoby dorosłe
——————————————————————————————
? NIEDZIELA 31 marca

↪ 10.00–11.00 | Spacer po wystawie | młodzież, dorośli | audiodeskrypcja na żywo
↪ 11.15–11.45 | „Jak postępować z ciętymi tulipanami” – wykład i pokaz
↪ 12.00–12.30 | „Kwitnące tulipany zimą – w szklarni i w domu” – wykład
↪ 12.45–13.15 | „Współczesna tulipomania” – wykład
↪ 13.00–14.00 | Spacer po wystawie | audiodeskrypcja na żywo
↪ 14.00–17.00 | „Zielnik kaligraficzny – tulipanowy ogród” – warsztaty kaligraficzne | dzieci powyżej 9 lat, młodzież, osoby dorosłe
↪ 17.30–19.30 | „Tulipanowe rękodzieła” – warsztaty szycia tulipanów z tkanin | dzieci powyżej 9 lat, młodzież, osoby dorosłe
——————————————————————————————
INFORMACJE
t: 22 544 28 50
m: bilety@muzeum-wilanow.pl

.

Warsztaty iluzjonistyczne dla dzieci

Magiczne warsztaty z Martą Skoczek. Podczas warsztatów iluzjonistycznych nauczycie się kilku prostych ale efektownych sztuczek, które nie tylko zadziwią ale i rozbawią waszych znajomych. Podczas lekcji poznacie triki wykonywane przy użyciu codziennych przedmiotów.
Bez problemu znikniecie długopis, sprawicie że widelec będzie lewitował i pojawicie komuś monetę zza ucha, zawiążecie supeł jedną ręką i znikniecie w dłoni gumkę do ścierania.

Marta Skoczek od 2010 roku występuje z solowymi pokazami iluzji na wesoło w całej Polsce. Do tej pory wykonała ich już prawie 3000! Marta zdobywała wiedzę od uznanych iluzjonistów z Polski i zza granicy. Jest absolwentką Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Uczyła się też w Szkole Cyrkowej gdzie nauczyła się żonglować, chodzić po linie i skakać salta.
11.00-12.00 dzieci w wieku 10-13 lat
12.30 – 13.30 dzieci w wieku 7-10 lat
koszt: 20 zł / osoba zapisy: info@bok-filia.eu

.

Wystawa dinozaurów w Galerii Północnej

Zapraszamy wszystkich miłośników dinozaurów do zobaczenia wyjątkowej wystawy oraz do wspólnej zabawy!

.

Otwieramy Ogród

Po zimowym letargu czas otworzyć nasz piękny Ogród dla Was – naszych zwiedzających! Spacerujcie, podziwiajcie, odpoczywajcie i odwiedzajcie nas najczęściej jak możecie.

Jeżeli macie ochotę, możecie wziąć udział w kilku atrakcjach, które dla Was przygotowaliśmy:
– spacer ornitologiczny z Pawłem Pstrokońskim, ornitologiem, edukatorem: https://www.facebook.com/events/250127932541641.
– spacer botaniczny z Dorotą Szubierajską, kuratorką Działu roślin ozdobnych i Rosarium: https://www.facebook.com/events/1270068023153655.
– wystawa ilustracji przyrodniczych „Znajdź nas w Ogrodzie!”: https://www.facebook.com/events/412522032648380.
– Ogrodowa krzyżówka wiosenna: https://www.facebook.com/events/536017223588156.

UWAGA! Z powodu prac remontowych do odwołania nieczynna jest kasa główna od strony obserwatorium. Jedyną czynną kasą jest ta od strony Al. Ujazdowskich.

Jak co roku na pierwszego zwiedzającego czeka niespodzianka.

Do zobaczenia w Ogrodzie, życzymy udanych spotkań z przyrodą!

Na zdjęciu krokus (fot. DG ART Fotografia).

.

Weekendowe Rozwijasie

Wspomaganie Rozwoju Małego Dziecka Virginia Narojczyk, Całkiem Fajni Terapeuci i #AkademiaPawłaZawitkowskiego zapraszają na wyjątkowy warsztat rozwojowy dla dzieci i rodziców.

W pierwszej części spotkania dzieci wraz z rodzicami przeniosą się w kolorowy świat muzyki.
W drugiej części maluchy będą odkrywać świat zmysłami, a rodzice będą im w tym aktywnie towarzyszyć.
Spotkanie zakończy się mini – warsztatem “O potrzebach małego dziecka i jego rodzica”

Przy okazji, wspólnie będziemy poszukiwali takich rodzajów aktywności, zabaw i sposobów komunikowania się, by każdy – i mały, i duży – „wyssał” z tego najcudowniejszego okresu rozwoju dziecka, wszystko co najważniejsze i najbardziej fascynujące – wspólne odkrywanie siebie i świata.

Zapraszamy do wspólnej zabawy rodziców, dziadków i opiekunów. A kiedy dzieci nie będą patrzyły zapraszamy na pyszną kawę :)

Prowadząca:
Virginia Narojczyk – psycholog, pedagog i z zamiłowania muzyk. Prywatnie mama Jasia i Izy.
Specjalizuje się we wspomaganiu rozwoju dzieci, terapii relacji rodzic-dziecko i wspieraniu rodzin w sytuacjach kryzysowych. Prowadzi konsultacje indywidualne oraz warsztaty dla dzieci i rodziców.

Koszt uczestnictwa w zajęciach:
90 zł 1 rodzic + dziecko
130 zł 2 rodziców + dziecko
https://akademia-20.evenea.pl/

Weekendowe Rozwijaki to jednorazowy warsztat. Warsztaty cykliczne odbywają się w poniedziałki i środy o godzinie 11:40

.

Warsztatownia: rodzinne warsztaty ceramiczne

W wirze codziennych obowiązków i godzinach spędzanych w korkach czasem rodzicom trudno wygospodarować czas dla dzieci. Dlatego warto wybrać się w sobotę do Dorożkarni na rodzinne warsztaty ceramiczne. Tutaj w myśl przysłowia – nie święci garnki lepią – gliniane dzieła tworzyć może każdy, nawet ci, którzy myślą , że nie potrafią. Ideą zajęć jest stworzenie jednego, rodzinnego dzieła – dzieci tworzą je ze swoim rodzicami lub na odwrót rodzice z dziećmi. Niewtajemniczonym w arkana sztuki ceramicznej prowadzący – Janusz Żabowski pokazuje techniki ręcznego modelowania najprostszych form, służy radą i pomaga przy drobnych niepowodzeniach. Nie narzuca jednak tematu pracy.

UWAGA, ZAPISY: www.strefazajec.pl/course/view/id/12469

.

31 marca, niedziela

Mamaville Targi Warszawa vol.17

 

MAMAVILLE Targi dla Mamy i Dziecka Warszawa vol.17

Targi Mamaville jeszcze większe! ?

Zmieniamy się dla Was na lepsze i 31.03 zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką macierzyństwa i rodzicielstwa do EXPO XXI Warszawa zlokalizowanego w samym centrum stolicy.

? Miejsce targów: EXPO XXI Warszawa Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe; ul. Prądzyńskiego 12/14 (dzielnica Wola)
⏰ Data: 31 marca (niedziela), godziny 10:00 – 17:00
?‍?‍?‍? Wstęp wolny

Witamy nowych gości i tych, którzy odwiedzają nasze targi regularnie. Mamaville w warszawskim EXPO, to największe wydarzenie w Polsce skierowane do kobiet w ciąży, wszystkich mam, rodzin z dziećmi oraz osób zainteresowanych tematyką macierzyństwa. Macierzyństwo, to nowy rozdział w życiu każdej rodziny, a targi Mamaville, to idea, którą chcemy Wam tę przygodę życia przybliżyć.

Nowe i ulepszone Targi Mamaville to przede wszystkim:

⚡️ Więcej, bo ponad 200, wystawców znanych marek, w większości polskich producentów. Zapewnimy Wam największy wybór produktów dla kobiet w ciąży, mam i dzieci.
⚡️ Więcej premierowych, wschodzących firm, które zaprezentują swoje produkty po raz pierwszy na polu targowym.
⚡️ Najnowsze kolekcje i linie przygotowane przez projektantów specjalnie na targi Mamaville. Asortyment najczęściej niedostępny w ogólnej sprzedaży.
⚡️ Edukacja dla całej rodziny.

Nowa przestrzeń, czyli EXPO XXI Warszawa, to lepsze możliwości i udogodnienia dla Was:

? lokalizacja w centrum stolicy
? możliwość dotarcia komunikacją miejską
? parking na ponad 700 miejsc
? duża przestrzeń targowa do swobodnego poruszania się, także z wózkami
?? przestronna strefa dla mamy i dziecka
??‍♂️ atrakcyjna strefa relaksu
? bankomat na terenie obiektu

Mini miasto Mamaville, to jeden dzień pełen atrakcji, warsztatów oraz zakupów u oryginalnych, polskich projektantów i firm związanych z tematyką ciąży, macierzyństwa i rodzicielstwa.
Macierzyństwo, to nowy rozdział w życiu każdej rodziny, a targi Mamaville, to idea, która Wam przybliży tą nową ekscytującą przygodę życia.
Nasze targi to nowoczesna idea łączenia zakupów z przyjemnym spędzaniem czasu oraz edukacją dla całej rodziny.

31 marca z nami, to świetny pomysł na niedzielne, rodzinne spędzenie czasu – będziemy Was rozpieszczać!

✨ STREFA ZAKUPÓW

U wystawców znanych oraz premierowych marek i wybranych projektantów z branż: ubrania / zabawki / wystrój wnętrz / akcesoria / dodatki / edukacja / wydawnictwa / usługi – dla kobiet, rodzin oraz dzieci w różnym wieku, od niemowlaka do starszaka.
Skupiamy marki kreatywnych mam, zgodnie z ideą aktywizacji przedsiębiorczości kobiet, wspierania polskich źródeł pochodzenia towarów, naturalnych surowców i autorskich projektów.

✨ STREFA EDUKACYJNO – ROZRYWKOWO – WARSZTATOWA

Edukacja dla całej rodziny, czyli najnowsze i najbardziej przydatne wykłady związane z tematyką macierzyństwa, prowadzone przez doświadczonych prelegentów. Zajęcia i warsztaty dla dzieci, gdzie wspierając lokalne miejsca prezentujemy najciekawsze kierunki rozwoju najmłodszych poprzez zabawę.

WARSZTATY
Warsztaty są bezpłatne, lecz ilość miejsc ograniczona.
Zarejestruj się >> https://mamavillewarsztaty.evenea.pl

? WARSZTATY DLA DZIECI ?

? 10:15 (Dzieci 3- 12 m-cy) & 11:00 ( Dzieci 12-24 m-cy )
ZAJĘCIA GORDONOWSKIE
PROWADZENIE: Music Baby Art Warszawa
Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci to zaproszenie do wspólnego odkrywania świata dźwięków. Przy pomocy muzyki wykonywanej na żywo (śpiew, rytmizacja) dzieci odkrywają świat rytmów i skal. W spontaniczny sposób rozwijają swoje zdolności muzyczne oraz harmonię ruchu. Każdym zajęciom towarzyszą rekwizyty pobudzające dziecięcą wyobraźnię. Warsztaty prowadzone są w oparciu o Teorię Uczenia się Muzyki profesora E.E Gordona, doświadczonego muzyka, pedagoga, jazzmana. Zajęcia “gordonowskie” stymulują rozwój muzyczny dziecka: kształcą słuch muzyczny, wzbogacają słownik rytmiczny i tonalny, doskonalą umiejętności śpiewania. Wpływają korzystnie na koordynację oddech – ruch – śpiew.
Głównym celem jest rozwijanie muzykalności dzieci już od jak najwcześniejszych chwil ich życia. Kontakt z muzyką ma być dla nich przyjemnością i źródłem satysfakcji!
Zajęcia prowadzi Anita Wleklińska – założycielka Akademii i prekursor metody Gordona. Obecnie uważana za eksperta w zakresie umuzykalniania dzieci i niemowląt. – członkini Polskiego Towarzystwa Edwina E. Gordona

?‍♀️12:00 ( Dzieci 2-3 lat) & 12:45 (Dzieci 4-5 lat )
ZAJĘCIA TANECZNE
PROWADZENIE: Danceworld by Agnieszka Kaczorowska
Świat dziecka to kraina, w której każdy dzień wypełniony jest zabawą, odkrywaniem oraz zdobywaniem umiejętności. W Danceworld wiedzą, jak ważny jest rozwój w pierwszych latach życia, dlatego łącząc te trzy aktywności, stworzyli zajęcia taneczne przeznaczone specjalnie dla najmłodszych.
W Danceworld by Agnieszka Kaczorowska każda lekcja składa się z nauki tańca, ćwiczeń rytmicznych oraz ogólnorozwojowych gier i zabaw. Dzięki temu Twoje dziecko, cudownie spędzając czas, nie tylko zdobędzie umiejętności taneczne oraz pracy w grupie, ale wzmocni również pewność siebie, koncentrację czy koordynację ruchową.
Warsztaty, na które zapraszamy podczas Targów Mamaville w Warszawie, to 20 minutowe spotkania dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat, które pozwolą Twojemu dziecku spożytkować energię pod okiem doświadczonej trenerki, a przy okazji zrobić pierwszy krok w taneczną podróż po najdalszych zakątkach świata.
Misją Danceworldjest dać najmłodszym tancerzom radość, bo kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

?? 13:30 (Dzieci 6-18 m-cy) & 14:15 (Dzieci 18-36 m-cy)
MUSICAL BABIES
PROWADZENIE: Musical Babies Warszawa
Autorski program nauki języka angielskiego metodą muzyczno-sensoryczno-ruchową! Musical Babies to prowadzona od 2003 roku efektywna metoda nauki języka angielskiego od 6 miesiąca życia poprzez piosenki, rymowanki, muzykę klasyczną, ruch, oraz wykorzystanie wszystkich zmysłów. Ponieważ język poznany muzycznie i “całym ciałem” jest niewymazywalny z pamięci! Zajęcia muzyczno-ruchowe po angielsku , podczas których dzieci: wykształcają wyczucie rytmu za pomocą prostych instrumentów muzycznych, tańca, ruchu, oraz poprzez różnorodne gry i zabawy językowo-ruchowe a także usprawniając inteligencję językową i ruchową nabywają umiejętność słuchania, kojarzenia wizualno-słuchowego, oraz sprawność manualną jednoczenie osłuchując się języka angielskiego.

? WYKŁADY DLA RODZICÓW ?

? 10.15: “CZY CHUSTONOSZENIE MOŻE BYĆ PROSTE?”
PROWADZENIE: LennyLamb Polska
Zapraszamy na spotkanie z doradcą noszenia dzieci oraz chustami i nosidełkami ergonomicznymi LennyLamb. Porozmawiamy o tym, że warto budować bliskość z dzieckiem dzięki noszeniu, a bezpieczne noszenie dziecka jest proste i wygodne. Na wykładzie pokażemy typy wiązania chust i opowiemy o każdej metodzie.

? 11:30 “PORÓD JAKO DYSCYPLINA OLIMPIJSKA – GŁÓWNE CELE I NAJWIĘKSZE WYZWANIA DLA OSÓB TOWARZYSZĄCYCH RODZĄCEJ KOBIECIE. WSPARCIE DOULI W OKRESIE OKOŁOPORODOWYM”
PROWADZENIE: Doula Julita Księżycka / POla Tyniec- Lipska / Kolibry
Warsztaty mają na celu przekazanie mężczyznom/osobom towarzyszącym praktycznych wskazówek na czas porodu. Dowiecie się dlaczego warto oddychać razem, co i jak mówić, co spakować dla siebie, a co dodać do standardowej torby porodowej. Omówimy i wspólnie przećwiczymy wybrane sposoby łagodzenia bólu w porodzie. Skupimy się również na psychologicznym aspekcie obecności partnera w porodzie – co osoba bliska może wnieść do opieki nad kobietą, czego nie zrobi nikt inny? Opowiemy również o tym kim jest doula i dlaczego warto spotkać się z nią przed porodem.
Prowadzące: Pola Tyniec-Lipska, Julita Księzycka, tworzące zespół Kolibry (www.kolibry.pl)

? 12:45 “PRAWA RODZĄCEJ- ZMIANY OD 1 STYCZNIA 2019”
Prowadzenie: Katarzyna Łodygowska matkaprawnik.pl
Na wykładzie dowiecie się o nowych zmianach i zapisach w Standardzie Organizacyjny Opieki Okołoporodowej , który wszedł w życie 1 stycznia 2019r. Ważny temat dla rodziców spodziewających się dziecka pozwalający poznać ich prawa i przygotować się do pobytu na oddziale położniczym.

? 14:00 “DLACZEGO NIEMOWLĘ BUDZI SIĘ I NIE ŚPI W NOCY?”
Prowadzenie: SleepConcept.pl
Na warsztatach poznacie najczęstsze powody pobudek oraz sposoby zapobiegania lub radzenia sobie z nimi a także odpowiedzi na pytania, kiedy Twoje dziecko może zacząć przesypiać noc i jak skoki rozwojowe wpływają na sen Twojego Malucha

? 15:15 “JAK WZMOCNIĆ ODPORNOŚĆ ORGANIZMU, JAKIE DZIAŁANIA MAJĄ POTWIERDZONĄ SKUTECZNOŚĆ”
Powadzenie : Pediatra na Zdrowie
Na warsztatach dowiecie się: Co najbardziej obniża odporność dziecka, jak wzmocnić organizm, jakie są naturalne metody chroniące przed infekcjami, które preparaty “na odporność” mają potwierdzoną skuteczność. Będzie możliwość zadawania pytań.
Prowadzenie: Monika Działowska. Mama – lekarz Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Autorka bloga pediatranazdrowie.pl

✨ STREFA RELAKSU

Na tę edycję zadbamy o większą, wygodną i kolorową strefę relaksu, gdzie po zakupach i atrakcjach będziecie mogli odpocząć i dobrze zjeść! Tu także spotkacie lokalnych wystawców. Foodtrucki oraz różnorodne stoiska także wegetariańskie i wegańskie.

Klasyka na Koszykach

Zapraszamy na jedyny w Polsce regularny cykl bezpłatnych koncertów muzyki klasycznej w przestrzeni komercyjnej!

W każdą niedzielę o godz. 15.00 prezentujemy muzykę klasyczną w niezobowiązującej atmosferze. W czasie recitali artyści opowiadają publiczności o programie, który wykonują – a wszystko to w przestrzeni, w której każdy ma szansę na bliski kontakt z artystami.

Nowością II Edycji “Klasyki” będzie „Kącik Młodego Wirtuoza” – specjalna część koncertu poświęcona najmłodszym pianistom, którzy podczas niektórych koncertów zaprezentują się przed recitalami swoich starszych kolegów i koleżanek.

„Klasyka na Koszykach” powstała we współpracy Julian Cochran Foundation z Hala Koszyki i firmą Yamaha Music Europe.

Mecenasem wydarzenia jest firma Symphar

Partnerem niedzielnych koncertów jest firma VANK.

Zapraszamy, wstęp wolny. :)

.

Teatr Baniek Mydlanych | Wstęp wolny

Przedstawienie “Bańka Bach” – Teatr Baniek Mydlanych to niezwykły spektakl, w trakcie którego zobaczymy różne oblicza baniek mydlanych, m.in. bańkę w bańce, rozszczepienie bańki, tańczące ciasto “bańkoladowe” czy widowiskową płonącą bańkę.
Nie zabraknie także bliskiego spotkania z gigantyczną bańką czy drobnych niespodzianek w postaci białych baniek z dymem.

Dowiemy się także w jakich warunkach atmosferycznych najlepiej puszczać bańki, jak gruba jest ścianka bańki mydlanej oraz gdzie wynaleziono mydło.
Poruszamy przy tej okazji zagadnienie napięcia powierzchniowego cieczy,
opowiemy kiedy i gdzie wynaleziono mydło oraz jak gruba jest ścianka bańki mydlanej.

Teatr Baniek Mydlanych to wyjątkowe widowisko łączące naukę z zabawą, które na długo zapadnie w pamięć jego uczestnikom!

Szczegółowe informacje:
Data: 31.03.2019 (niedziela)
Godz.: 14.00
Wstęp wolny i nielimitowany wiekowo!
Nie obowiązują zapisy!

.

Bajo-Graje / 31 marca 2019

Interaktywne słuchowiska dla dzieci (2-9 lat), oparte na bajkach i opowiadaniach, podczas których zabrzmi wyłącznie muzyka grana na żywo. Bajo-Graje są odrębnymi projektami słowno-muzycznymi, którym towarzyszą za każdym razem inne instrumenty. Dzięki różnorodności w ich doborze, dzieci mają możliwość obcowania z różnobarwną paletą brzmień muzycznych.
Ponadto mają świetną okazję na bliższe zapoznanie się z nimi – zobaczyć, posłuchać, a czasem nawet dotknąć i zagrać.
Zachęcamy dzieci, jak również rodziców, do wspólnych działań podczas naszych spotkań.

TYM RAZEM:

Bajo-Grajka z Akordeonem „Czary Mary”
Czary Mary! Opowieść o pewnym czarodzieju, który używał do wszystkiego czarów.

O, oł! Pewnego dnia zaklęcia przestały działać… Z pewnością, tu potrzebna będzie pomoc dzieci!

Co się wydarzyło? Jak poradził sobie roztargniony czarodziej?

Wszystko wyjaśni się na naszej Bajo-Grajce już niebawem.

Historię czarodzieja opowie AKORDEON.
ZAPRASZAMY 31.03 godz. 13.00

WAŻNE INFORMACJE:
– Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność wpłat
– Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub zmiany daty wydarzenia
– Bilety możliwe do zakupienia włącznie przez sklep internetowy www.samocentrum.com/produkt/bajo-graje/
(nie ma możliwości zakupu na miejscu w dniu wydarzenia)
– w razie nieobecności z przyczyn losowych prosimy o wcześniejszą informację (Istnieje możliwość wykorzystania biletu podczas kolejnego wydarzenia)
– dzieci do pierwszego roku wchodzą gratis

.

Mała Akademia Chopinowska i Klub Przyrodnika

MAŁA AKADEMIA CHOPINOWSKA i KLUB PRZYRODNIKA
Zajęcia dla dzieci w wieku 3-10 lat

Mała Akademia Chopinowska “Kompozytorzy dzieciom”

W ramach cyklu dzieci poznają najwybitniejszych kompozytorów, którzy tworzyli proste miniatury, pieśni, utwory kameralne i orkiestrowe dedykowane dzieciom. Barwny świat dziecięcych przygód i marzeń opowiadany językiem muzyki, zabawy umuzykalniające z rekwizytami oraz goście, instrumentaliści i śpiewaczki przybliżą wdzięczną twórczość kompozytorów od epoki baroku po współczesność. Zajęcia muzyczne skupione wokół fortepianu wprowadzają najmłodszych w świat muzykowania oraz pozwalają poznać różne techniki ekspresji. Stanowią natchnienie do indywidualnych poszukiwań i odkrywania własnych talentów wśród rówieśników i pod okiem rodziców. Tworzymy przestrzeń, w której każde dziecko będzie mogło uwolnić swój potencjał, zbudować emocjonalną więź ze sztuką, kształtować wrażliwość i rozwijać kreatywność.

Klub Przyrodnika

Mali odkrywcy pod okiem doświadczonego edukatora-przyrodnika, zaopatrzeni w niezbędny sprzęt wyruszają w podróż po krainie przyrody. Odnajdują piętrowe układy roślinności i egzotyczne krzewy, poznają cykle funkcjonowania natury, poszukują kryjówek mieszkańców parku.

Godziny zajęć:
Grupa 3-6 lat:
g. 11.00-11.45 – Mała Akademia Chopinowska
g. 11.45-12.30 – Klub Przyrodnika

Grupa 7-10 lat:
g. 11.00-11.45 – Klub Przyrodnika
g. 11.45-12.30 – Mała Akademia Chopinowska

Koszt zajęć:
15 zł / pojedyncze zajęcia (Mała Akademia Chopinowska + Klub Przyrodnika)
45 zł / karnet na 4 zajęcia (Mała Akademia Chopinowska + Klub Przyrodnika)

W cenie wstęp na zajęcia dla jednego dziecka + opiekunowie (maksymalnie dwie osoby dorosłe) oraz możliwość zwiedzania Domu Urodzenia Chopina i/lub Parku.

Terminy: 3.03, 17.03, 31.03, 14.04, 28.04, 12.05, 26.05, 9.06 (niedziele)

Udział w zajęciach jest równoznaczny z udzieleniem nieodpłatnej zgody na nagrywanie, fotografowanie, filmowanie lub dokonywanie innego rodzaju zapisu zajęć (w tym wizerunków uczestników) oraz na pokazywanie lub rozpowszechnianie tego materiału.

.

Kraina Bajek Disneya | Recital dla dzieci

,,Kraina bajek Disneya” to owoc wieloletniej pracy z dziećmi i obserwowania radości, jaką sprawia im spotkanie wyobraźni z muzyką na scenie. Zapraszamy na tę magiczną podróż do krainy wypełnionej piosenkami z bajek Disneya.

Jest to recital interaktywny z elementami edukacji teatralno-muzycznej. Dzieci dowiedzą się między innymi czym jest interpretacja utworu, poznają ciekawostki muzyczne i historyczne ze świata Disneya oraz będą miały okazję nauczyć się śpiewać.

,,Krainę bajek Disneya” stworzyli Monika Szymczyk i Paweł Popko we współpracy z przedszkolem Dotti Pelotti oraz Teatrem Baza. Premierowy pokaz miał miejsce w listopadzie 2015 roku. Inicjatywa odbywa się w ramach projektu ,,Zaczaruj z nami scenę”.

Czas trwania: 50 minut
Śpiew: Monika Szymczyk
Pianino: Paweł Popko

Niedziela, 31 marca
godzina 16.00
TEATR BAZA
ul. Podchorążych 39
Bilety: 10 zł
Rezerwacja miejsc pod: biuro@teatrbaza.pl

Zapraszamy!

.

Improwizacja dla dzieci z muzyką i piosenkami

Zapraszamy na improwizowany spektakl dla dzieci z muzyką na żywo!

To wyjątkowe wydarzenie komediowe dla widzów od 4 do 12 lat, gdzie improwizatorki i improwizatorzy wspólnie z widzami wymyślają i nadają bieg zabawnym, wzruszającym historiom. Tym razem zagramy dla Was przy akompaniamencie pianina, więc na pewno usłyszycie improwizowane piosenki bohaterów i piękne melodie towarzyszące ich przygodom. Serdecznie zapraszamy!

Jak to działa?

✩ Najpierw się rozgrzewamy!
Wspólnie z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć przed spektaklem.

✩ Później wspólnie wyruszamy do świata bajek!
Czerpiąc z inspiracji od publiczności na bieżąco tworzymy improwizowane opowieści. Każda z nich jest wyjątkowa, ponieważ wydarza się tylko raz i nigdy więcej się nie powtórzy!

Występują: Agnieszka Matan, Marta Iwaszkiewicz, Marta Podobas, Norbert Bajan, Ewa Gryczon, Piotr Gasik, Jan Wasilewski, Joanna Pawluśkiewicz, Aleksandra Markowska

Muzyka: Agata Pankowska

✰✰Spektakl improwizowany dla dzieci✰✰
Resort Komedii, ul. Bielańska 1
31 marca, godz. 12:00

Bilety:
Dostępne online: https://bit.ly/2FiLRsB
lub na miejscu, na pół godziny przed spektaklem

.

Konik na biegunach – spektakl dla dzieci

Wraz z Teatrem “Bliżej Nieba” zapraszamy na kolejny spektakl dla dzieci w naszym Teatrze.

“Konik na biegunach” to opowieść o zabawkach znajdujących się w dziecięcym pokoju. Zabawki znajdują się w tarapatach i próbują odpowiedzieć na pytanie “jak uwolnić lalkę Klementynę z zamkniętej na klucz piwnicy”… W pewnym momencie, niespodziewanie pojawia się dziwny nieznajomy…

Cała opowieść przeplatana jest tańcem i muzyką, ale nie zabraknie też momentów wzruszających i sporej dawki humoru.

Niedziela, 31.03.2019 godz. 16:00

Wstęp wolny!

.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Najlepsze seriale Netflix

zaburzenia integracji sensorycznej

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków - TOP 10

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil - Dziecięca Mapa Świata

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
4 lat temu

Dużo wykonanej pracy, dziękuję bardzo za zebrane informacje w jednym miejscu.

Tom
Tom
4 lat temu

Jak co tydzień dziękuję. Robisz dobrą robotę. Tak trzymać!