Weekendowa Zajawka – zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (9-10 lutego)

Spis treści:


Nie wierzę, ale… zbliża się kolejny weekend. Ostatnio czas leci mi tak szybko, zakładam, że to dlatego, że jesteśmy od stycznia w drodze. Dzisiejsza Weekendowa Zajawka powstała w Kambodży (chociaż nie mogę do końca uwierzyć, że tak daleko nas zaniosło :P).

Zanim jednak oddam ją Wam z ciepłym pozdrowieniem, chciałam poprosić o jedną rzecz. Wiecie o jaką, niezmiennie tę samą. Już jakiś czas o tym nie wspominałam i znów smutno mi trochę. Wiecie ile osób skorzystało z Zajawki w ubiegłym tygodniu? 2300. Wiecie ile ją udostępniło? 61.

Te udostępnienia są dla mnie ważne, pozwalają rozwijać się naszej społeczności i sprawiają, że przychodzą tu nowe osoby. To moje jedyne “wynagrodzenie”, więc serio – uśmiecham się do Was o serca, shery i inne takie. O!

.

Jeśli interesują Cię informacje o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach, zapraszam Cię do prężnie działającej grupy Dziecięca Mapa Warszawy.

.

S O B O T A – 9 lutego

Ferie w bibliotece. Alicja po drugiej stronie Biblioteki.

BIBLIOTEKA KOMIKSOWO ZAPRASZA NA FERIE
PT. „ALICJA PO DRUGIEJ STRONIE BIBLIOTEKI”

05.02. godz. 12:00 – „Naucz się Rysować z Wioletą Braunsejs” – edycja specjalna na ferie 2019 – zajęcia dla uczestników w wieku 7 – 107 lat.

{ Poniedziałki }

godz. 11:00 – „Herbatka z Kapelusznikiem” – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 l.

godz. 14:00 – „Zapraszamy na krokieta u królowej” – gry i zabawy dla dzieci w wieku 6-12 l.

godz. 18.40 – Escape Room w ramach MDKK „Po Drugiej Stronie Lustra” – gra dla młodzieży w wieku 12-18 lat. (obowiązują zapisy: bd21@bpwola.waw.pl)

{ Wtorki }

godz. 11:00 – „Herbatka z Kapelusznikiem” – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 l.

godz. 14:00 – „Zapraszamy na krokieta u królowej” – gry i zabawy dla dzieci w wieku 6-12 l.

godz. 17:00 – „Kto widział uśmiech kota? – zajęcia plastyczne dla młodzieży w wieku 12-18 l.

{ Środy }

godz. 11:00 – „Herbatka z Kapelusznikiem” – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 l.

godz. 14:00 – „Zapraszamy na krokieta u królowej” – gry i zabawy dla dzieci w wieku 6-12 l.

godz. 18.40 – Escape Room „W Ogrodzie Królowej Kier” – gra dla dzieci w wieku 6-11 lat. (obowiązują zapisy: bd21@bpwola.waw.pl)

{ Czwartki }

godz. 11:00 – „Herbatka z Kapelusznikiem” – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 l.

godz. 14:00 – „Zapraszamy na krokieta u królowej” – gry i zabawy dla dzieci w wieku 6-12 l.

godz. 17:00 – „Kto widział uśmiech kota? – zajęcia plastyczne dla młodzieży w wieku 12-18 l.

{ Piątki }

godz. 11:00 – „Herbatka z Kapelusznikiem” – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 l.

godz. 14:00 – „Zapraszamy na krokieta u królowej” – gry i zabawy dla dzieci w wieku 6-12 l.

godz. 17:00 – „Kto widział uśmiech kota? – zajęcia plastyczne dla młodzieży w wieku 12-18 l.

{ Soboty }

godz. 10:00 – „Poduszkowcem Do Krainy Czarów” – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 4-9 l.

godz. 11:00 – „Lego – Opowiadacze” -zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 4-8 l.

.

Kto rozśmieszy pechowego nosorożca? Teatr Baj

Gdzie: Scena Głębocka 66.
Kiedy: 9-10 lutego, godz. 11:00
Scena Małego Widza z Teatrem Baj
„Kto rozśmieszy pechowego nosorożca?” (3+)
sobota 9 lutego 2019, godz. 11:00
niedziela 10 lutego 2019, godz. 11:00
Bilety: 25 zł

Nosorożec marzy, żeby latać. Niestety nie wie, jak to zrobić, dlatego jest bardzo smutny. Z pomocą przychodzi mu Wróbel, który jako specjalista od akrobacji powietrznych staje się nauczycielem smutnego bohatera. Rady Wróbla, choć poczciwe, nie przynoszą zamierzonego efektu. Po wielu nieudanych próbach Nosorożec dokonuje odkrycia, które sprawia, że w jego sercu pojawia się radość. Przedstawienie o Nosorożcu powstało na podstawie bajki wielkiego filozofa Leszka Kołakowskiego, którą napisał dla swojej córki. Autor w prostej i sympatycznej opowiastce zawarł nie tylko swoje poglądy filozoficzne i znane z wywiadów poczucie humoru, ale – co najważniejsze – udało mu się w niej oddać wrażliwość dziecka.

Spektakl adresowany jest głównie do widzów najmłodszych. Prosta i mądra historia, sympatyczne i wyraziste postacie, a także duże przedmioty na scenie oraz łagodna muzyka jazzowa tworzą bajkowy świat, w którym dziecko będzie się czuło bezpiecznie. Przedstawienie opiera się na motywie teatru w teatrze i teatralnej umowności. Aktorzy są ubrani w wielobarwne kostiumy, swoim wyglądem przypominają mimów albo clownów. Wcielają się w różne postaci. Stają się zwariowaną rodziną, rybakami, tłumem na wiecu wyborczym czy manekinami, jednocześnie pozwalając widzom na twórczą swobodę interpretacyjną w odkrywaniu, kto jest kim.

Scenografię stanowią przedmioty codziennego użytku, należące do świata dorosłych. Powiększone do gigantycznych rozmiarów przywołują skojarzenia ze światem baśni czy zabawek dziecięcych i pobudzają wyobraźnię głównego bohatera. Postacie spektaklu starają się dostrzec w tych przedmiotach postać Nosorożca. I tak wielki imbryk staje się Nosorożcem, łyżeczka od herbaty wiosłem, a pudełko od zapałek łóżkiem. Inspiracją dla twórców spektaklu był manifest artystyczny belgijskiego malarza surrealisty Rene Magritte’a, zakładający, że rzeczy widziane na obrazie czy na scenie nie są tym, czym wydaje nam się, że są.

w niedzielę, 10 lutego zapraszamy na Ferie z Teatrem Baj

Zapraszamy na spektakl Teatru Baj „Kto rozśmieszy pechowego nosorożca?” oraz towarzyszące mu, na zakończenie ferii, atrakcje: animacje plastyczne i warsztaty teatralne.
Przed spektaklem 10.02, o godz. 10:15 odbędą się animacje plastyczne „Robimy Skrzydła!”. Dla wszystkich chętnych osób z ważnym biletem na spektakl wstęp wolny. Po spektaklu 10.02, o godz. 12:10 odbędą się warsztaty teatralne. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy do pod adresem mailowym kasa@bok.waw.pl lub numerem telefonu 22 300 48 00 wew. 1.
Zapisy od 22.01.2019 r.

Twórcy

autor: Leszek Kołakowski
adaptacja i teksty piosenek: Ireneusz Maciejewski
reżyseria: Ireneusz Maciejewski
scenografia: Dariusz Panas
muzyka: Łukasz Pospieszalski
ruch sceniczny: Krzysztof Roszko
asystent reżysera: Małgorzata Suzuki

czas trwania: 1 godz. 5 min.

.

Jak smakuje sztuka? – Dla rodzin z dziećmi 5–10 lat | luty

{Jak smakuje sztuka?}
Warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 5–10 lat

bilet rodzinny – 30 zł (w cenie biletu wstęp na wystawę)
obowiązują zapisy: info@u-jazdowski.pl
zbiórka w holu głównym

?9/02 (sobota), 12:00

Prowadzenie: Iga Fijałkowska, Aleksandra Rajska

„Cięcie i gięcie”

Z jakich materiałów można stworzyć rzeźbę? W jaki sposób i przy pomocy jakich narzędzi pracuje rzeźbiarz? Na warsztatach zainspirujemy się wystawą pt. „CUT” Wojtka Pustoły i odbędziemy podróż po Carrarze, małym włoskim miasteczku, słynącym z marmuru. Wykorzystamy też nietypowe materiały do stworzenia swoich wyjątkowych rzeźb, a następnie użyjemy świateł i spojrzymy na nie w zupełnie inny sposób.

.

Warsztaty Familijne: Dlaczego instrumenty grają?

Skąd się biorą dźwięki? Czy można je wydobyć tylko z instrumentów, czy także z innych przedmiotów?
Podczas warsztatów poznamy różne typy instrumentów i ich budowę. Zastanowimy się, w jaki sposób pojedyncze dźwięki mogą stać się utworem muzycznym i sami spróbujemy taki skomponować.

Warsztaty odbywają się w każdy weekend, a bilety można kupić on-line na https://bilety.kopernik.org.pl oraz w kasie nr 5 (kasa uprzywilejowana, nie trzeba stać w kolejce) już na dwa tygodnie przed zajęciami i tuż przed nimi. Sprzedaż biletów rozpoczyna się w poniedziałek.
Zajęcia są przeznaczone dla dzieci 5-8 lat (ukończone 5 lat i nieukończone 9 lat).

Opłata za udział w warsztatach: 30 zł (cena biletu dla jednego dziecka i maksymalnie dwojga opiekunów)

.

Weekendy w Minizoo

To pierwsze, interaktywne Mini Zoo w Warszawie.
Wyjątkowe miejsce, w którym z bliska można nawiązać bezpośredni kontakt ze zwierzętami. ???
Serdecznie zapraszamy ?
✅ Pogoda nie ma żadnego znaczenia – ponieważ mieścimy się w krytym ciepłym pomieszczeniu.
✅ Nie trzeba specjalnie się jakoś ubierać. Mamy szatnie w której zostawiamy kurtkę.
✅ Tak, można wchodzić do wolier!
✅ Wizyta trwa plus minus godzinę
✅ Dzieci w ? są zadowoleni!
✅ Nasi mieszkańcy też! Z chęcią sami podchodzą do Was ?
✅ Zapraszamy bez rezerwacji!
✅ Są ofertę grupowe dla szkol i przedszkole!
Po szczegóły zapraszamy: minizoo.waw@gmail.com
Serdecznie zapraszamy! ❤️

.

Bajkopodróże. Twórcze czytanki

W lutym odwiedzimy Szwecję, aby przywitać się z Pippi Langstrumpf, uroczą bohaterką stworzoną przez Astrid Lindgren. Pippi ma dziewięć lat, marchewkowe włosy i mnóstwo piegów. Historie z jej udziałem są niebywale nieprawdopodobne, pełne zadziwiających przygód i humoru. Zapraszamy Was do wspólnej przygody z tą niezwykle charyzmatyczną i barwną postacią. Zastanawiacie się, co będziemy robić podczas warsztatu? A myśleliście kiedykolwiek, co by było gdyby na co dzień wszyscy chodzili tylko w bok, a nie do przodu?
Albo gdyby rano zamiast jeść śniadanie, wszyscy tańczyliby polkę? A gdyby tak namalować siebie w skali 1:1? No to już wiecie, co będziemy robić podczas naszego spotkania!
Zajęcia odbywają się raz w miesiącu dla grupy 15 dzieci i ich rodziców. Czas trwania zajęć to 60 minut. Przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: kasa@bok.waw.pl lub nr telefonu 22 300 48 00, wew. 1.
Zapisy od 26.01.2019

.

Ferie Zimowe w FabLab Wbijaj!

Majsterkowiczki, Majsterkowicze!

Serdecznie zapraszamy Was na Ferie Zimowe w FabLab Wbijaj! W pierwszym tygodniu ferii (28.01-2.02.2019) spotykamy się od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00 i w sobotę w godzinach 8:00-16:00. W drugim tygodniu przerwy zimowej (4.02-9.02) zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00 i w sobotę w godzinach 10:00-16:00.

FabLab Wbijaj! to przyjazne miejsce, w którym nieodpłatnie nauczymy Was praktycznych umiejętności. Wprowadzimy Was w świat stolarki, renowacji mebli i recyklingu. W trakcie warsztatów Wy – mali i duzi Majsterkowicze – będziecie mieli okazję zdobyć nowe umiejętności, spotkać się, porozmawiać i wymienić doświadczeniami.

Co będziemy robić podczas rodzinnych warsztatów? Wracamy do tradycji! Będziemy robić zabawki ale nie tylko! :) Pieski, jeże, samochody czy łódeczki będą czekać na najmłodszych. Domek dla lalek, budka dla ptaków czy nowy organizer na biurko jest również do zmajstrowania :)

Razem przeżyjmy niezapomniane chwile pachnące drewnem. Zajęcia poprowadzą doświadczeni instruktorzy. Wykorzystywane materiały są bezpieczne dla dzieci. Doświadczenie w majsterkowaniu i szczególne umiejętności nie są wymagane, prowadzący chętnie pomogą i podpowiedzą przy wykonywaniu poszczególnych prac.

Warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego grupy zorganizowane prosimy o wiadomości mailowe fablab@rodzinnawarszawa.pl. Osoby prywatne prosimy o kontakt telefoniczny 536 100 005.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

.

Ciepło – zimno | Twórcza RZECZYwistość

Czy zimą wszystko jest zimne? Jaka jest temperatura różnych przedmiotów? Które rzeczy łatwo jest rozgrzać, a które wystudzić? Wejdziemy w niezwykły świat temperatur i zastanowimy się, co z zrobić, by nie zmarznąć w zimowe dni. Poszukamy też kafli z dawnych pieców i zbadamy, co je od siebie różni.


☞ DLA KOGO: dla rodzin z dziećmi w wieku 2,5-5 lat
☞ WSTĘP: 10 zł/dziecko (dorosły opiekun: wstęp wolny)
☞ MIEJSCE SPOTKANIA: kasy w kamienicy nr 42
☞ TERMINY: druga sobota miesiąca godz. 11.00 i 15.00
☞ REZERWACJE: http://bit.ly/2wL4Giq

Na spotkania z tego cyklu zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym wraz z opiekunami. Zajęcia są nastawione na doświadczanie i tworzenie. Inspirujemy się wybranymi rzeczami z naszej kolekcji. Poznajemy je i badamy poprzez zabawy i ćwiczenia. Następnie eksperymentujemy przy użyciu różnych narzędzi oraz ciekawych technik plastycznych. Czasem dajemy ponieść się fantazji! Wykorzystujemy zagadki, pytania, domysły. Patrzymy na rzeczywistość z przymrużeniem oka. Przede wszystkim dobrze się bawimy!

.

Warsztaty dla dzieci: Transport miejski

godz. 10.00-11.30 (dzieci 7-9 lat)
godz. 11.45-13.15 (dzieci 10-13 lat)
instruktor: Mateusz Metkowski

Porozmawiamy o transporcie miejskim w Warszawie; zrobimy quiz o zaletach/wadach/historii transportu miejskiego; każdy z uczestników będzie mógł zbudować własny autobus/tramwaj/metro; dowiemy się, czym jest recykling – do konstrukcji wykorzystamy puste butelki, kartony, rolki papieru itp.

sala: MacGyver, 217, II piętro
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

.

Slimebox na PGE Narodowym: Zimowa kraina

Spędź ostatnie dni ferii 2019 z #teamslimebox na PGE Narodowym!
Już drugi raz zapraszamy Was do naszego Slimeboxowego świata.

Szykujemy dla Was masę niezapomnianych atrakcji! Tym razem aż dwa dni szalonej zabawy z fanami slimowania z całej Polski.

Odwiedzisz aż trzy kreatywne sale, każda w zupełnie innym klimacie, wszystko zamknięte w magicznej zimowej scenerii! Gwarantujemy niezapomniane wspomnienia, konkursy, spotkania z YouTuberami oraz POP UP STORE Slimebox!
Więcej atrakcji ogłosimy już niedługo.

Ilość biletów ograniczona – zamów bilety taniej w przedsprzedaży już dzisiaj i zagwarantuj sobie udział w wyjątkowej imprezie!

Dołącz do #teamslimebox i już 9-10 lutego odwiedź nas na PGE Narodowy!

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
Rodzice dzieci powyżej 6 roku życia nie muszą kupować dla siebie biletów wstępu. Po zwiedzeniu kreatywnych sal z animatorami (czas trwania ok. 1h) goście mogą spędzić z nami cały dzień w strefie otwartej. W strefie otwartej będzie wydzielona poczekalnia dla rodziców, kącik malucha, barek z możliwością kupienia napojów, jedzenia, sklepik SLIMEBOX, spotkania z Influencerami.

Bilety sprzedawane są na konkretne godziny, aby każde Dziecko miało okazję zwiedzenia przygotowywanych przez nas kreatywnych sal.

Na miejscu prosimy okazać zakupiony bilet (potwierdzenie przychodzi na maila), a zamienimy go na opaskę wstępu.

Rekomendowany wiek: 6+
Młodsze dzieci wymagają opieki osoby dorosłej.
W takim wypadku niezbędny jest zakup dodatkowego biletu dla opiekuna.

.

Ferie zimowe z Kinem Dzieci w Kinie Muranów 2019

❄9.02 (sobota):
11:00 Kacper i Emma – zimowe wakacje 4+, 73’
po seansie zapraszamy na warsztaty
12:30 Mirai – (wersja z dubbingiem) 6+, 100’

❄10.02 (niedziela):
10:30 Amazonia. Przygody Małpki Sai 6+, 83’
12:30 Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra 6+, 80’

Opisy filmów i rezerwacje on-line: www.kinomuranow.pl

Bilety: 15 zł/ 13 zł (dla grup powyżej 10 osób)

.

Mała Wisła / wyprawy dla rodziców z dziećmi / kalendarium

Fundacja Ja Wisła zaprasza na cykl 21 sobotnich spacerów wzdłuż warszawskiej Wisły. Wyprawy są dedykowane dla rodzin z dziećmi terenowymi. My zabieramy trzyletniego Jerzyka. Trasy liczą 4 km. Czas wspólnie spędzony nad rzeką to oglądanie unikatowych panoram, dotykanie przyrody, poszukiwane skarbów, zabawa nad wodą, wsłuchiwanie się w głosy i historie znad Wisły. Czas na karimacie, na pniu zwalonego drzewa. Woda, niebo i ptaki. Co tydzień gdzieś indziej.

Praga Południe
9 luty / Tajemnice Saskiej Kępy

Bilety:
Dzieci do lat 3: bezpłatnie, ulgowy: 16 zł, normalny: 24 zł, rodzinny (2+1): 56 zł, (2+2): 64 zł, (2+3): 80 zł.
Rezerwacje na maila: fundacja@jawisla.pl, informacja: 508 328 803

Wycieczkę prowadzą świeżo upieczeni laureaci Statuetki Złotego Słonecznika: Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek. Nagroda Złotego Słonecznika została przyznana Fundacji Ja Wisła przez portal Czas Dzieci za wyprawy Mała Wisła, jako najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci, w kategorii przyroda, w Warszawie w 2018 r. Dziękujemy !

Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek

.

Miastoluby – bezpłatne warsztaty rodzinne o mieście

MIASTOLUBY to cykl bezpłatnych warsztatów rodzinnych o mieście i mieszkalnictwie. Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat wraz z rodzicami i opiekunami.

Wybierzemy się razem w miejską podróż między domami, blokami, parkami a ulicami. Zastanowimy się z czego składa się miasto, kto w nim mieszka i dlaczego w niektórych miejscach żyje nam się lepiej, a w niektórych gorzej. Podczas warsztatów wcielimy się w urbanistów, architektów i projektantów, budując miasta i autorskie rozwiązania przestrzeni. Będziemy ciąć, kleić, składać, malować i planować. Inspiracją dla nas będzie to, co znajduje się dookoła nas, widok z okna, droga do szkoły czy sklepu, uruchomimy dziecięcą wyobraźnię.

? PRZEBIEG WARSZTATÓW
Każde nasze spotkanie będzie się składać z 4 ćwiczeń w tym wspólnego zadania projektowego. Trzy z pierwszych ćwiczeń wprowadzą nas w tematykę miasta i rozbudzą nasze myślenie i wyobraźnię, ostatnie z ćwiczeń będzie efektem wspólnej pracy projektowej nad głównym zagadnieniem warsztatów. Obędzie się bez prezentacji multimedialnych czy komputerów. Wszystkie ćwiczenia odbywają się za pomocą najprzeróżniejszych materiałów, przez wszystkich znanych i lubianych: papieru, kartonu, folii, styropianu i plasteliny.

Przebieg warsztatów:
I Miasto – jako mieszkanie, schronienie, dom
II Domni i bezdomni – kto mieszka w mieście?
III Miasto dla wszystkich – mapa potrzeb i barier
IV Miasteczko – Tutaj.

W wyniku każdych z warsztatów powstaną różne makiety przestrzeni miasta, dzielnic wraz z autorskimi pomysłami projektowymi uczestników.

? TERMIN

ŻOLIBORZ
09.02 sobota, godz. 11:00. miejsce: Miejsca Aktywności Lokalnej na Żoliborzu / ul. Marii Kazimiery 20/1

? JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?
Zgłoszenie na bezpłatne warsztaty przyjmujemy przez email
ZAPISY@INICJATYWASPOT.PL

W mailu prosimy o informację w którym warsztacie (data) chcą Państwo uczestniczyć i ile osób. Liczba miejsc jest ograniczona.

Każde spotkanie potrwa ok. 3 godzin zegarowych.

.

Dziki Zachód w Hulakula

W ostatni weekend ferii przeniesiemy się na Dziki Zachód, poznamy indiańskie obyczaje, zmierzymy się w pojedynku kowboje kontra Indianie, poszukamy złota oraz niczym najprawdziwszy szeryf wyruszymy w pościg za rabusiami!

Zapraszamy na wspólną zabawę w Hulakula! Nie zabraknie tematycznych animacji, malowania buziek, konkursów z nagrodami, ogromnej dmuchanej zjeżdżalni i skakańca oraz rodeo na byku!

Udział w animacjach jest bezpłatny, natomiast korzystanie z dmuchańców oraz byka rodeo możliwe jest w ramach wykupionego biletu na plac zabaw (40 zł / dziecko, bilet open).

W trakcie zabawy zapraszamy rodziców do kawiarni na antresoli!

Informacje szczegółowe:
Data: 9-10.02., godz. 12-18
Miejsce: sala główna
Atrakcje dla dzieci do 12 roku życia.
Udział w animacjach jest bezpłatny.

.

MaMoMi

Instalacja performatywna Izy Chlewińskiej dla najmłodszych dzieci i ich opiekunów.

MaMoMi działa na wszystkie zmysły dziecka. Wykorzystuje naturalną potrzebę zabawy i ciekawość dzieci. Poprzez ruch, obserwację, elementy wizualne i dźwięk wpływa na rozwój zdolności społecznych, poznawczych i percepcyjnych. Dziecko może aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu lub tylko je obserwować.

Sensualna przestrzeń, w której wszystko podlega prawom surrealistycznego świata. Wiszące kule, latające ryby, sensoryczne rękawy i zgniecione planety będzie można przesuwać, ściągać na ziemię, podrzucać i bawić się nimi, aby stawały się tym, czym chcemy. Dźwięk w przestrzeni będzie odzwierciedlać harmonię kosmosu. Przewodnikiem po tym fantastycznym świecie będzie wyobraźnia i głos, który mówi kilkoma językami. Podczas spektakli dwie performerki zbadają przestrzeń i wzajemne relacje za pomocą ruchu i choreografii. Ich zabawa z ciałem, jego ciężarem, długością i szerokością to początek wspólnego działania z dziećmi i ich opiekunami. Światło, subtelne wizualizacje i zapach wprowadzą was w stan relaksu ciała i umysłu.

MaMoMi to przestrzeń, w której można odpocząć, umocnić kontakt z dzieckiem, spędzić z nim dobry czas, a później przenieść to doświadczenie do domu.

Reżyseria: Izabela Chlewińska
Wykonanie: Izabela Chlewińska, Katarzyna Sitarz
Muzyka: Joanna Halszka Sokołowska
Scenografia: Tomasz Bergmann

Jak to działa?
Ubierz się w luźne, wygodne ubrania, które nie ograniczają ruchów.
Przyjdź minimum 15 minut przed rozpoczęciem, zdejmij płaszcz i buty przed wejściem.
Czas trwania to 30 minut, odliczany od wejścia ostatniego widza.
Wewnątrz instalacji swobodnie zmieniaj miejsca pobytu i sposoby uczestnictwa. Możesz siedzieć, leżeć, dołączyć do działania, bawić się, dotykać, obserwować, spać, płakać, głośno wykrzykiwać, cieszyć się, śpiewać…
Po 30 minutach performerzy wychodzą z przestrzeni, a widzowie decydują o wyjściu, bądź pozostaniu w środku (maks. 15 minut).

Dla dzieci w wieku 0,5 – 2 lata.
Bilety: 20 zł
Opiekunowie również zobowiązani są do wykupienia biletów.

.

Warszawskie opowieści “Bajka o Bazyliszku”

Zapraszamy młodych warszawiaków na kolejną edycję spotkań z legendami pt. „Warszawskie opowieści”.

Dla młodych widzów przygotowaliśmy przedstawienie teatralne połączone z warsztatami plastyczno-ruchowymi. Spektakl „W poszukiwaniu Bazyliszka” w wykonaniu Teatru Puszka inspirowany jest wierszowaną baśnią autorstwa Jana Knothe pt. „Bajka o Bazyliszku”. Bajka w zabawny sposób opowiada jedną z najpopularniejszych legend warszawskich.

Spotkania w Pałacu Kultury i Nauki (sala Rudniewa, IV piętro, wejście od ul. Marszałkowskiej), będą organizowane w dwóch grupach wiekowych (prosimy o zabranie dla dzieci obuwia na zmianę):
9 lutego oraz 16 marca, w godzinach 11.00-13.00
dzieci w wieku 2,5-5 lat na spektakl i warsztaty.

Zapisy na poszczególne wydarzenia na stronie:
http://www.um.warszawa.pl/rejestracja_legendy/
WSTĘP BEZPŁATNY.

Gdzie mieszka Bazyliszek?
Każde stare miasto ma swoje tajemnice i legendy. Nie inaczej jest w Warszawie, która kryje w swych podziemiach studnię ze Złotą Kaczką, tajemnicze źródło na Rynku Nowego Miasta, czy też straszliwego smoka w piwnicach jednej z kamienic na Starówce. Czy jednak Bazyliszek na pewno mieszkał na Krzywym Kole? Czy rzeczywiście zamieniał niepokojących go ludzi w kamień? Skąd wzięła się ta legenda? A może mieszkał zupełnie gdzie indziej? Może znajdziemy go w podziemiach Pałacu Kultury i Nauki? Może kryje się tam do dnia dzisiejszego? Dzieci odbędą niezwykłą podróż w czasie. Podróż, która przeniesie je do malowniczego średniowiecza, kiedy Warszawa była niewielkim grodem na brzegu Wisły…

Warsztaty plastyczne
Wykorzystując trójwymiarowe dioramy oraz papierowe lalki, dzieci zbudują makietę starej Warszawy. Odtworzą klimat ówczesnego rynku oraz dowiedzą się o „straszliwym smoku” nazywanym Bazyliszkiem, który siał postrach wśród pierwszych mieszkańców miasta.

Po spektaklu dzieci i dorośli będą mogli wykonać papierowe lalki bohaterów występujących w przedstawieniu. Później każde dziecko będzie mogło w domu przygotować własny mini-spektakl. Druga część warsztatów będzie poświęcona grom i zabawom ruchowym związanym tematycznie z treścią przedstawienia.

.

Ferie zimowe w kinie Praha!

3…2…1…START! Zimowe szaleństwo uważamy za rozpoczęte! Jak co roku w Kinie Praha czeka na Was mnóstwo atrakcji, a wśród nich pokazy bajek połączone z warsztatami i animacjami. Gwarantujemy niezapomnianą zabawę w zimowej atmosferze! Bilety od 13 złotych.

W dniach 28 stycznia – 10 lutego pokażemy m.in.: „Ralph Demolka w internecie”, „Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru”, „Niewidzialny Chłopak – Nowa Generacja”, „O psie, który wrócił do domu” oraz „Lego. Przygoda 2”.

Po projekcjach bajek, od poniedziałku do piątku od godz. 12:00 zapraszamy wszystkich najmłodszych do wzięcia udziału w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach i animacjach. W tym roku zapraszamy na warsztaty plastyczne, warsztaty plastyczno-edukacyjne oraz warsztaty sportowe. Będzie głośno, zabawnie i ciekawie.

Na wszystkie warsztaty obowiązują rezerwacje – ilość miejsc ograniczona.

W zimowe weekendy zapraszamy na nasz stały cykl „Praha dzieciom – rodzinne poranki artystyczno – filmowe”.
Animacje dla dzieci odbywają się w godz. 12:00 – 13:00
__
OGÓLNE INFORMACJE:
➡28 stycznia – 10 lutego
Ceny biletów:
➡13 zł – cena dotyczy bajek, które zaczynają się pomiędzy godz. 10.00 a 10.30 (od poniedziałku do piątku)
➡15 zł – „Praha dzieciom – rodzinne poranki artystyczno-filmowe” (niedziela)
__
REZERWACJA BILETÓW:
Dział Edukacji Filmowej
ul. Jagiellońska 26
03-719 Warszawa
tel. 22 343 03 02

Pełny program znajduje się na stronie:
http://www.kinopraha.pl/cykl/ferie-zimowe-2019

Zapraszamy!?

.

Bajowe Najnaje: “Książeczka” / Teatr Baj / Jagiellońska 54

„KSIĄŻECZKA” w reżyserii Elżbiety Biedy i Marka Zimakiewicza
9 lutego #ScenaJagiellońska54

Kiedy najlepiej rozpocząć przygodę z książką? Najlepiej od najnaja, od początku, od zaraz. Zapraszamy do obejrzenia naszej niezwykłej książki – pełnej barw, kształtów i dźwięków. Wiadomo, że książka może wspaniale pomóc dzieciom odkrywać świat. A jeśli jeszcze jest to niezwykła teatralna książka, to po prostu wciąga po uszy.
Choć najnajmłodsi nie umieją czytać, odbierają świat wszystkimi zmysłami i uczą się więcej niż kiedykolwiek potem. Nasza książeczka nie ma liter, ale zawiera niezwykłe obrazy. Kryje na swoich kartach dużo tajemnic, ciekawych rzeczy do odkrywania, opowiada maluchom o świecie i chce im pokazać, jaki jest fascynujący.
Percepcja i wyobraźnia małych widzów jest prowadzona stopniowo przez karty książki od geometrycznych figur i kontrastowych kolorów do wielobarwnych i różnorodnych w kształtach form wprowadzających dzieci w świat przyrody. Twórcy zafascynowani origami i kirigami budują świat Książeczki, który też może ożyć, jak wszystko w teatrze lalek.
Po spektaklu aktorzy zapraszają dzieci i rodziców do wspólnej zabawy z papierem. Zachęcają do tworzenia swoich własnych małych książek świata, przy wykorzystaniu origami, kirigami i przede wszystkim wyobraźni.

BILETY:
kup bilet, godzina 15:00 https://bit.ly/2SbvOG4
kup bilet, godzina 16:30 https://bit.ly/2RzDrkA

Spektakle z nurtu Bajowe Najnaje w repertuarze Teatr Baj:
“ŚPIJ” reż. Alicja Morawska-Rubczak
„KSIĄŻECZKA” reż. Elżbieta Bieda i Marek Zimakiewicz
„NIE MA… NIE MA… JEST” reż. Andrzej Bocian
„KUCHNIA PEŁNA NIESPODZIANEK” reż. Marta Gryko-Sokołowska

.

Rodzinny koncert karnawałowy dla niemowląt i dzieci w Ptaszynie

Serdecznie zapraszamy na kolejny interaktywny koncert dla rodzin z dziećmi w wieku od 0-6 lat – tym razem tematyka będzie karnawałowa!

Nie zabraknie pozytywnej energii, piosenek dziecięcych, a także rytmów i melodii, które sprawią, że ciało samo będzie się rwało do śpiewu i tańca. Będziemy się bawić przy dźwiękach wiolonczeli, pianina, fletu poprzecznego, instrumentów perkusyjnych i instrumentu niespodzianki.

Czym jest interaktywny koncert dla dzieci?
Jest to koncert skierowany do najmłodszej publiczności i rodziców lubiących aktywnie spędzać czas ze swoimi dziećmi. Łączy muzykę z zabawą. Dzieci, rodzice i muzycy tworzą go wspólnie. Razem śpiewamy, rytmizujemy, gramy (na instrumentach perkusyjnych), poruszamy się w pulsie muzyki.

Dodatkowo pojawią się rekwizyty niespodzianki (np. kolorowe chustki, czy bańki).

Dlaczego warto przyjść na koncert?
Koncert jest prowadzony przez wykwalifikowanych i wykształconych muzyków, na co dzień prowadzących zajęcia umuzykalniające dla małych dzieci, ale grających i śpiewających także dla dorosłej publiki.
Koncerty prowadzone są w oparciu o teorię uczenia się muzyki E.E Gordona. Ich nadrzędnym celem jest stymulowanie i wspieranie naturalnego rozwoju muzycznego dzieci, poprzez dostarczanie odpowiednio dostosowanych do potrzeb maluszków form melodyczno-rytmicznych. Dzięki temu wyobraźnia muzyczna rozwija się szybciej. Ponadto na spotkaniach następuje rozwój poczucia własnej wartości i poczucia sprawstwa, a także poprawia się
motoryka duża i koordynacja ruchowa i oddechowa.

Bilet na koncert kosztuje 25 zł (bilet kupujemy za każdą osobę, czyli rodzic + dziecko to dwie osoby). Obowiązują zapisy – mamy ograniczoną liczbę miejsc! Zapisy w wiadomości na Facebooku lub na klubokawiarniaptaszyna@gmail.com

Do zobaczenia w Ptaszynie!

.

Ferie z LEGO® Star Wars™ w Galerii Północnej

Z Galerią Północną ferie nie będą nudne!
W dniach od 28 stycznia do 9 lutego (z wyłączeniem 3 lutego), w godzinach pracy galerii wybierzemy się w niezwykłą podróż do świata LEGO® Star Wars™!

.

Warsztaty dla dzieci z Mamą Mu w Ptaszynie

Mysie Harce wraz z Wydawnictwem Zakamarki serdecznie zapraszają na warsztaty z Mamą Mu! Widzimy się w sobotę w
Klubokawiarnia Ptaszyna :)
Wstęp: 20 zł
Uwaga! Każdy uczestnik otrzyma od nas wyjątkową książeczkę “Mama Mu na sankach”
Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 3+
W programie m.in.:

– warsztaty plastyczne
– głośne czytanie opowiadań o Mamie Mu i Panu Wronie.

Zapisy: biuro@mysieharce.pl lub na miejscu w kawiarni :)

Zapraszamy!

.

Ferie Zimowe w Hali Gwardii

Nie wyjeżdżacie z dzieciakami na ferie zimowe?
Zima w mieście nie musi być nudna!
Zapraszamy na 3 feriowe weekendy w Hali Gwardii!
Szykujemy sporo aktywności dla mniejszych i większych dzieciaków.

Zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami i zapisywania na warsztaty i zajęcia na platformie:
https://warszawa.kidsquare.co/ferie-zimowe-w-hali-gwardii

Do wyboru zajęcia z boksu, warsztaty kulinarne, warsztaty z sitodruku, zajęcia plastyczne i inne! Koniecznie wejdźcie na stronę Kidsquare* i sami się przekonajcie! Będzie się działo przez trzy najbliższe weekendy! Liczba miejsc ograniczona, więc polecamy zapisywać się szybko. :)

A jak już się zmęczycie, koniecznie naładujcie akumulatory i zjedźcie coś smacznego, na Hali Gwardii każdy znajdzie coś dla siebie od malucha, po duże dziecko, które siedzi w każdym z nas! Różne smaki pod jednym dachem, nie musicie wybierać, ani iść na kompromis! :) W końcu są ferie, trzeba sobie dogadzać!

Do zobaczenia na Hali Gwardii!

*Kidsquare jest platformą do wyszukiwania najlepszych zajęć dla dzieci i młodzieży blisko Ciebie. Wystartowaliśmy w Polsce w 2018 roku. Kiedy rodzic szuka zajęć dla swoich dzieci, nie ma centralnego miejsca, w którym może się zapoznać z całą ofertą dostępną na rynku: może się informować w szkole, przy innych rodzicach, w Googlu lub na Facebooku. Kidsquare jest po to, by zebrać całą gamę dostępnych i jakościowych zajęć dla dzieci. Rodzice mogą zlokalizować zajęcia najbliższe domu oraz te, które są najbardziej atrakcyjne dla dziecka. Nasz projekt jest przeznaczony dla rodziców dzieci w wieku od 0 do 18 lat, którzy szukają zajęć na wolny czas, weekendy i wakacje. Zapraszamy szkoły, studia i nauczycieli do wylistowania swoich zajęć na platformie, aby były jak najbardziej widoczne dla rodzin.

.

N I E D Z I E L A – 10 lutego

Skoczkowie. Tajemnice mistrzów

Porywająca do lotu wyobraźni opowieść o skokach i skoczkach narciarskich. Kim są niezwykli sportowcy, którzy uprawiają tę wymagającą wielkiej odwagi dyscyplinę? Czy można zaprzyjaźnić się ze strachem? Co to znaczy, że aby dobrze skakać, trzeba mieć lekką głowę? Jak się objawia w skokach uśmiech Fortuny? Jakie jest siedem tajemnic mistrzostwa Feniksa z Zębu? Kto wykonał prawdziwy „skok po życie”?

Opowieści o dawnych i współczesnych mistrzach: Kamilu Stochu, Adamie Małyszu, Wojciechu Fortunie, Stanisławie Marusarzu… W programie prezentacje wizualizacji, ukazujących, jak na przestrzeni lat zmieniał się świat skoków narciarskich. Nie zabraknie konkursów i nagód książkowych!

W rolę opowiadacza i komentatora sportowego wcieli się Jarek Kaczmarek, autor książki Skoczkowie. Tajemnice mistrzów.

Zapraszamy dzieci i rodziców!

Wydarzenie w ramach projektu Warszawskiej Sceny Opowieści, wspieranej przez M.St. Warszawę

.

Kolekcja tajemnic | Warsztaty detektywistyczne dla dzieci 4-6lat

W labiryncie pałacowych sal wytropić można niejedną zaskakującą historię. Podczas detektywistycznych warsztatów będziemy rozszyfrowywać anonimowe listy z XVIII w., śledzić dziwne dźwięki, odgadywać znaczenie osobliwych śladów i łamać kody, otwierające skrzynie pełne sekretów

***
Czy okryliście już wszystkie zakamarki Pałacu na Wyspie? Zapraszamy na poszukiwania, dzięki którym odnajdziecie drzwi nieprowadzące do żadnego pokoju, zakręcone schody, komodę z niezwykłym wnętrzem i wiele innych pałacowych niespodzianek. W niedostępnych na co dzień miejscach czekać będą zadania, zagadki i łamigłówki. W ich rozwiązywaniu pomoże szczur Maurycy, specjalista ds. sekretów królewskiej kolekcji. Przygotujcie lupy i latarki. Nie pozwolimy przemknąć niepostrzeżenie żadnej tajemnicy.

Terminy warsztatów dla dzieci 4-6 lat
? 10 lutego – Tajemnica zegara
? 10 marca – Tajemnica byka, który uciekł ze stolika
? 7 kwietnia – Tajemnica dębowej komody
? 12 maja – Tajemnica bajki o wilku i bocianie
? 2 czerwca – Tajemnica różanego bukietu

? Lokalizacja? Pałac na Wyspie
? Obowiązuje: bilet w wysokości 25 zł ( dziecko plus opiekun) lub karnet w wysokości 120 zł (na pięć warsztatów)
ℹ Zapisy: edukacja@lazienki-krolewskie.pl

***
?Prowadzący: Mateusz Olszewski – absolwent aktorstwa w łódzkiej Filmówce, studiuje reżyserię na Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Współpracował z łódzkimi teatrami (Powszechny, Nowy, Szwalnia, Logos) oraz reżyserował spektakle w Warszawie, Płocku i w Gdyni. Prowadzi warsztaty teatralne w Ognisku Teatralnym “U Machulskich” oraz w VII LO im J. Słowackiego w Warszawie

***
Warsztaty detektywistyczne dla dzieci 7-10l. ?

.

ZooEgzotyka – 10 lutego 2019r.

Zapraszamy na jedyną w swoim rodzaju wystawę zwierząt i roślin egzotycznych połączoną z targami, która odbędzie się już
10 lutego 2019r. na ul. Siennickiej 40 w Warszawie.
Tylko tutaj w jednym miejscu będziecie mogli zobaczyć węże, jaszczurki, żółwie, żaby, owady, pająki, ryby i rośliny z całego świata!

Zapraszamy serdecznie na nasze wydarzenie oraz stronę internetową, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje:
www.zooegzotyka.pl
Bilety można nabyć w dniu imprezy w kasach lub online:
https://www.bilety24.pl/inne/zooegzotyka-wystawa-zwierzat-i-targi-egzotyczne-44032

INFORMACJE DLA ZWIEDZAJĄCYCH:
godziny otwarcia:
Niedziela 10:00-16:00
– Bilet wstępu normalny: 15 zł
– Bilet wstępu ulgowy: 10zł
(dla uczniów i studentów za okazaniem ważnej legitymacji oraz emerytów)
– Bilet rodzinny: 40 zł
(2 dorosłych+2 dzieci)
– Bilet wstępu, dla dzieci poniżej 6 roku życia: za darmo.

Bilety dostępne są do zakupu online: https://www.bilety24.pl/szukaj?search=zooegzotyka
(bilety zakupione online upoważniają do wejścia bez kolejki do kas biletowych)

.

Dni Otwarte w Instytucie Wyobraźni

Zapraszamy na Dni Otwarte w Instytucie Wyobraźni. To niepowtarzalna okazja do bliskiego spotkania z Drukiem 3D.

❗ Dni Otwarte z Instytutem Wyobraźni odbędą się ❗
⚡ 26.01, 27.01 i 10.02

Obowiązują zapisy (za pomocą formularza) na określone dni i godziny. Możesz przyjść z dzieckiem lub sam. Liczba miejsc limitowana❗

? Podczas wizyty w Instytucie:
✅ dowiesz się w jakich dziedzinach wykorzystywany jest Druk 3D,
✅ Twoje dziecko będzie mogło wziąć udział w zajęciach pokazowych (LIMITOWANA LICZBA MIEJSC),
✅ będziesz miał niepowtarzalną okazję zobaczyć jak wygląda proces Druku 3D,
✅ zobaczysz modele, które zostały zaprojektowane i stworzone w Instytucie, zarówno przez nas jak i dzieci,
✅ JEDNORAZOWA zniżka (50zł) dla dzieci, które zapiszą się od razu,
✅ będziesz miał możliwość, aby skonsultować swój pomysł wynalazku i poradzić się ekspertów.

⚡ 26.01, 27.01 i 10.02

Godziny zapisów:
⏰ 10:00 – 11:00
⏰ 11:30 – 12:30
⏰ 13:30 – 14:30
⏰ 15:00 – 16:00

? Zapisz się na Dzień Otwarty 26 stycznia:
https://instytutwyobrazni1.evenea.pl/
? Zapisz się na Dzień Otwarty 27 stycznia:
https://instytutwyobrazni2.evenea.pl/
? Zapisz się na Dzień Otwarty 10 lutego:
https://instytutwyobrazni3.evenea.pl/

Zarezerwuj miejsce online
? 663 314 455
? info@instytutwyobrazni.pl
? http://instytutwyobrazni.pl/
? Pańska 75 lok. 7, 00-834 Warszawa

.

Spotkanie z Åsą Lind, autorką Piaskowego WIlka w Teatrze Lalka

W związku z najbliższą premierą przedstawienia “Piaskowy Wilk”, Teatr Lalka i Wydawnictwo Zakamarki mają zaszczyt zaprosić na spotkanie z Åsą Lind, szwedzką autorką książek o Piaskowym Wilku i Karusi.

Spotkanie odbędzie się 10 lutego 2019 o godz. 12:00 w Teatrze Lalka. W załączniku przesyłam grafikę promującą spektakl.

Åsa Lind w wywiadach podkreśla, że najważniejszym elementem w jej domu był kuchenny stół, przy którym ojciec opowiadał historie, a matka czytała dzieciom książki. Już jako dziecko nie wyobrażała sobie życia bez pisania i czytania. W swoich opowieściach porusza trudne tematy, pokazuje świat z pogranicza fantazji i rzeczywistości, eksperymentuje z językiem. Nakładem Wydawnictwa Zakamarki ukazały się w Polsce następujące tytuły: Piaskowy Wilk, Piaskowy Wilk i ćwiczenia z myślenia, Piaskowy Wilk i prawdziwe wymysły oraz zbiór tych trzech tomów zatytułowany: Raz, dwa, trzy, Piaskowy Wilk.

.

Przyrodnicze warsztaty dla rodzin | Muzeum Pałacu w Wilanowie

Zapraszamy na tematyczne warsztaty przyrodniczo-plastyczne.

Podczas spotkań poznacie ciekawostki na temat roślin i zwierząt żyjących w królewskich ogrodach, zobaczycie interesujące przyrodnicze eksponaty oraz spróbujecie swoich sił w pracach plastycznych i manualnych. Spotkania prowadzone są w zabytkowym budynku dawnej Pompowni, obecnie przyrodniczej pracowni edukacyjnej.

NAJBLIŻSZE WARSZTATY:

? Wzory natury ? niedziela 10 lutego, godz. 13.00–16.00
W czasie warsztatów odkrywać będziemy fascynujący świat barw i struktur kory drzew. Uczestnicy dowiedzą się, jak zbudowany jest pień drzewa, jakie funkcje pełni kora, jakie są cechy charakterystyczne kory różnych gatunków drzew, a także jakie organizmy związane są z wierzchnią warstwą pni i gałęzi. Szczególną uwagę zwrócimy na porosty. Za pomocą lup i binokularów oglądać będziemy najdrobniejsze elementy ich budowy, a w części warsztatowej będzie można samodzielnie wykonać porostowe breloczki.

Zasady uczestnictwa: udział w zajęciach po wykupieniu biletu wstępu do parku. Bilety dostępne w kasie muzeum lub online. Liczba miejsc nie jest ograniczona. Można dołączyć w dowolnym momencie trwania spotkania.

Bilety: bilet wstępu do parku: 5 zł regularny, 3 zł ulgowy, 1 zł „Muzeum za złotówkę”

Miejsce: Pompownia (zabytkowy budynek nad Jeziorem Wilanowskim)

Zimowe spotkania ze zwierzętami

Wzory natury
niedziela 10 lutego, godz. 13.00–16.00
W czasie warsztatów odkrywać będziemy fascynujący świat barw i struktur kory drzew. Uczestnicy dowiedzą się, jak zbudowany jest pień drzewa, jakie funkcje pełni kora, jakie są cechy charakterystyczne kory różnych gatunków drzew, a także jakie organizmy związane są z wierzchnią warstwą pni i gałęzi. Szczególną uwagę zwrócimy na porosty. Za pomocą lup i binokularów oglądać będziemy najdrobniejsze elementy ich budowy, a w części warsztatowej będzie można samodzielnie wykonać porostowe breloczki.

Więcej informacji
Biuro Rezerwacji
mejl: bilety@muzeum-wilanow.pl
tel.: 22 544 28 50 (poniedziałek – piątek, godz. 9.00–16.00)

Szczegółowe informacje
dr inż. Julia Dobrzańska
Dział Edukacji Muzealnej
mejl: jdobrzanska@muzeum-wilanow.pl
tel.: 22 544 28 38

.

Rodzinne Warsztaty Stolarskie. Zydel

RODZINNE WARSZTATY STOLARSKIE. Zydel
Zbudujemy wygodny i stabilny stołek.

Zapisy – radek@lowicka.pl
Ilość miejsc ograniczona
Wstęp wolny

.

Koncert Rodzinny

Orkiestra Warsaw Camerata pod dyrekcją Pawła Kos-Nowickiego
Zagadki i zabawy muzyczne, wspólne śpiewanie i granie, no i oczywiście najpiękniejsza muzyka klasyczna. Koncerty przeznaczone dla słuchaczy od 0 do 100 lat.

Bilety do kupienia przed koncertem: 20 zł (rodzic z dzieckiem), 30 zł (dla rodziny 3 i więcej osobowej)

Koncerty współfinansuje Biuro Edukacji m. st. Warszawy

.

Karnawał – podróż dookoła świata

warsztaty dla dzieci (3-9 lat)

godz. 10.00–11.00 (dzieci 3-6 lat z opiekunami)
godz. 11.30–12.30 (dzieci 7-9 lat)
instruktor: Katarzyna Kamler

Karnawał to okres balów, maskarad i zabaw. Rozpoczyna się w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która jest początkiem Wielkiego Postu i oczekiwania na Wielkanoc. W tym roku Karnawał jest wyjątkowo długi – trwa aż do 5 marca! Podczas zajęć wybierzemy się w podróż dookoła świata – poznamy zwyczaje i tradycyjne obrzędy związane ze świętowaniem Karnawału w różnych zakątkach świata. Nie zabraknie również elementów plastycznych i muzycznych, które wprawią nas w iście karnawałowy nastrój!

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie
sala: Tupot małych stóp, 305, III piętro

.

Bajkowe Urodziny Pragi

371. Urodziny Pragi to dobra okazja do świętowania z całymi praskimi rodzinami.
W programie m.in.: projekt Maluch Audiuje – koncert interaktywny oparty na muzyce z bajek i filmów, otwierający najmłodszych i ich opiekunów na przeżywanie muzyki, warsztaty kreatywne oparte na polskich bajkach, interaktywne i ruchowe zabawy, gry, animacje. Każdy z uczestników będzie mógł przygotować specjalne życzenia dla Pragi i Prażan. Nie zabraknie, oczywiście, urodzinowego tortu.

15:00 MALUCH AUDIUJE ( 0-6 lat)
„Bajkowe dźwięki” – muzyka z filmów i bajek
Koncert interaktywny grupy VIOLIN DI łączący m.in. elementy zajęć i zabaw
umuzykalniających, ruch wg R. Labana. Kierowany do rodzin z niemowlętami
i małymi dziećmi do lat 6 oraz rodzin spodziewających się potomstwa.
Koncert oddziałujący na dziecko różnorodnością dźwięków, motywów i melodii,
bez podziału na publiczność i wykonawców. Muzycy rozmieszczeni są w koło
i poruszają się pomiędzy publicznością. Poczujmy się jak w jednej wielkiej rodzinie!

udział bezpłatny – zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/12272

.

Sekretny świat kotów

Animowany
Chiny 2018, 105 min.

Życie młodego kota Oskara to istna sielanka. Mieszka z tatą u dobrej pani, gdzie niczego im nie brakuje. Pani zaś jest przekonana, że lepiej ułożonych i grzeczniejszych kotów ze świecą szukać. Ale wkrótce odkryje, że nie do końca ma rację! Oskar to niespokojny duch, który od dziecka marzy o wielkiej przygodzie. Gdy usłyszy opowieść o mitycznej kociej krainie – Miaukocji, postanowi wbrew rodzicielskim zakazom wyruszyć w drogę. Wielki świat okazuje się bardziej skomplikowany i niebezpieczny niż mały kotek sobie wyobrażał. Na szczęście z pomocą Oskarowi rusza tata, który musi porzucić kanapowy tryb życia i przypomnieć sobie jak to było być młodym dachowcem. Wkrótce mały Oskar odkryje to, o czym marzą wszystkie koty, ale czy będzie to Miaukocja… to się dopiero okaże.

.

Bal karnawałowy

Kochani! Zapraszamy wszystkich lubiących zabawę, taniec oraz przebieranki na BAL KARNAWAŁOWY.

Zapewniamy moc atrakcji:
– tańce wygibańce
– gry i zabawy
– warsztaty tworzenia masek
– karnawałowy pokaz mody
– skręcanie baloników
– piniatę
– poczęstunek
oraz oczywiście szaleństwo w SALI ZABAW!

Goście imprezy będą mieli do dyspozycji dwa piętra. Na parterze zaprosimy do kawiarni i sali zabaw, na piętrze zaś – w przestronnej sali – odbędą się tańce, warsztaty oraz poczęstunek.

Przebrania dzieci oraz RODZICÓW mile widziane!

KOSZT: 30 zł/dziecko
GDZIE: Klubokawiarnia Abecadło
al. Krakowska 117, Warszawa/Okęcie
KIEDY: 10 lutego 2019r., g.16:00 – 18:00
DLA KOGO: dla dzieci od 3 do 8 r.ż.
ZAPISY: kontakt@abecadlocafe.pl, tel. 510 140 147

Liczba miejsc ograniczona!

.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments