Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka – zaplanuj weekend z dzieckiem w Warszawie 16-17 czerwca

ciekawe propozycje, jak spędzić weekend z dzieckiem w Warszawie

Hej ho – przed nami jeden z ostatnich weekendów zanim wszyscy rozjadą się wakacyjnie po Polsce i świecie. Na szczęście wybór atrakcji dla dzieci mniejszych i większych jest tak duży, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

Życzę Wam pięknej soboty i niedzieli! ♥ I uśmiecham się o udostępnienia – serio, blog i ja potrzebujemy ich! ♥
.

.

Informacji o warsztatach, kursach czy wystawach skierowanych do najmłodszych, możesz szukać również w naszej grupie. Tych, którzy jeszcze nie dołączyli, serdecznie zapraszam do grupy Dziecięca Mapa Warszawy, która powstała, abyśmy mogli dzielić się informacjami i opiniami o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach ?

Ps. Każdy tytuł jest linkiem do wydarzenia na Facebooku lub strony organizatora – tam znajdziecie więcej informacji.

.

S O B O T A 

Psoty w lesie | akcja dla dzieci

PSOTY W LESIE
akcja teatralna dla dzieci w każdym wieku

16 CZERWCA 2018 W GODZ. 11-18
SOHO FACTORY, HALA 19
UL. MIŃSKA 25, WARSZAWA
WSTĘP 15 ZŁ
BILET RODZINNY – 10 ZŁ OD OSOBY (2 OSOBY DOROSŁE I DZIECI, MIN. 4 OSOBY)
DZIECI DO LAT 3 WSTĘP WOLNY
BILETY DOSTĘPNE W KASIE, PRZED WEJŚCIEM DO HALI W DNIU WYDARZENIA

Co należy zabrać na wycieczkę do lasu? Jak należy się zachowywać gdy już przekroczy się jego granice? Czy po lesie spaceruje się tak samo jak po miejskim parku? Czy mieszkają tam jakieś zwierzęta? A może jakieś tajemnicze stwory? Szyszaki, Wilce, Badniaki – spotkał ktoś kiedyś taką postać w lesie? A sam las to bardziej nieprzenikniona gęstwina drzew czy równo posadzone wdzięczne sosny i oblana słońcem sielska polana? Na PSOTACH znajdziecie to wszystko i wiele więcej. Zatem pakujcie plecaki i ruszajcie na PSOTY W LESIE!

PSOTY to całodniowa interaktywna akcja performatywna z udziałem aktorów warszawskich scen teatralnych adresowana do dzieci w każdym wieku.

Po wyprawie w kosmos, do miasto i do świata podwodnego, w tym roku Stowarzyszenie ARTANIMACJE zaprasza na PSOTY W LESIE. Na jeden dzień przestrzeń ogromnej hali targowej na terenie Soho Factory przy ulicy Mińskiej 25 w Warszawie zamieni się w zielony, przepastny, wspaniały las, po którym zwiedzających oprowadzą leśni przewodnicy.

I jak to na prawdziwej wyprawie bywa dzieci przeżyją różne przygody. Będą poznawać gatunki drzew, rozpoznawać tropy zwierząt, bawić się w podchody i poznają rozmaitych mieszkańców lasu. Takich, o których na pewno już gdzieś słyszeli – zajrzą choćby do pracowitego drwala czy na przykład pomogą leśnym pszczołom zbierać pyłek; ale i takich, z którymi na pewno dotąd nie mieli przyjemności. Trafią do pajęczej groty zamieszkałej przez dziwaczne Szyszaki, wpadną w zasadzkę Borowego, będą pokonywać rozmaite przeszkody, by wreszcie trafić do czającego się na skraju lasu wielkiego Muchomora. Kto w nim mieszka? Jaką ma dla nich opowieść? I kim był Leszy, tajemniczy Pan Lasu…?

Po wielkich przygodach i niemałych trudach podróży na strudzonych wędrowców będzie czekać zasłużona nagroda. Wspaniała polana z miękkim mchem, bajecznie kolorami kwiatami, gdzie słychać śpiewy ptaków i gdzie w cieniu drzew można rozłożyć kocyk i poczytać choćby „O czym szumią wierzby”…

reżyserzy akcji: Łukasz Kos, Bartosz Mazur, Justyna Sobczyk
scenografia: Matylda Sałajewska
kostiumy: Anna Kaczkowska
organizator: Stowarzyszenie ARTANIMACJE
projekt współfinansuje: Miasto Stołeczne Warszawa
partnerzy: Soho Factory, Yareal Polska, Teatr Soho

Wydarzenie PSOTY W LESIE odbywa się w ramach cyklu działań pod nazwą POP – UP MUZEUM DLA DZIECI
Od roku tworzymy z sukcesem projekt Pop up Muzeum dla dzieci w Warszawie. W ramach projektu zorganizowałyśmy na masową skalę wydarzenia dla dzieci i rodziców z dziedziny architektury, designu i działań performatywnych. Łącznie nasze projekty w 2017 roku odwiedziło ponad 3000 dzieci i ich rodziców.

.

Domki dla dzikich zapylaczy

Zapraszamy na rodzinne warsztaty konstruktorskie! Staniemy się małymi architektami i pomocnikami pszczół.
Wspólnie z członkami Stowarzyszenia Warszawskie Bractwo Bartne wykonamy piękne i praktyczne domki dla dzikich owadów zapylających. Domki będziecie mogli umieścić na własnych balkonach lub w ogrodach.
Zapraszamy na warsztaty połączone ze zwiedzeniem wystawy „Let’s bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami”.

Wstęp: 20 zł od uczestnika, opiekun wstęp bezpłatny

Obwiązują rezerwacje: rezerwacje@ethnomuseum.pl, 22 696 53 80 (pon.-pt. 8:00-16:00).
Warsztaty dla Dzieci wieku 5-12 lat i Rodziców, w każdym wieku 🙂

.

Mikroświat pod stopami – spacer owadzi

Zapraszamy na spacer leśny z Akademia Dzikiej Ochoty.

Szczególnym tematem spaceru jest owadzi świat – drepczący, pełzający, latajacy, skaczący – a przewodnikiem po nim będzie Igor Siedlecki, biolog i edukator, współautor książki „Miejskie safarii, czyli rzecz o krajobrazach trzecich” przygotowanej w ramach projektu przez Stowarzyszenie „Z Siedzibą w Warszawie”.

Spacer jest nieśpieszny, pełen wiedzy, przyjemny zarówno dla dorosłych pasjonatów przyrody jak i nieletnich sympatyków.

Koszt: dorośli – 10 zł; dzieci 3-13 lat – 5 zł
Zapisy: aredzisz@wck-wawer.pl

Miejsce spaceru podane będzie w mejlu dla osób zapisanych na spacer!

.

Kulturalny Żoliborz

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w #KulturalnymŻoliborzu!

Czym jest Kulturalny Żoliborz?
To żoliborska odpowiedź na Noc Muzeów. 16 czerwca w 21 lokalach usługowych na całym Żoliborzu będzie mogli wziąć udział w niecodziennych atrakcjach.

Stańmy się częścią Żoliborskiej odpowiedzi na Noc muzeów!
W programie mnóstwo atrakcji.

.

Piknik z kulturą Japońską – Matsuri

Piknik z Kulturą Japońską – Matsuri. To okazja do poznania różnych aspektów kultury Japonii, które reprezentowane będą na stoiskach i na scenie. Wystąpią japońscy artyści a także polsko-japońskie grupy promujące kulturę Kraju Kwitnącej Wiśni.

Plener SDK/wstęp wolny

.

Kuchenne eksperymenty

Zapraszamy na weekend z kuchennymi eksperymentami: poznamy nietypowe zastosowania sody i kwasku cytrynowego, zrobimy burzę w szklance wody i poznamy tajniki kuchni molekularnej!

Sobota 16.06., godz. 12:00-17:00
Dzieci będą miały okazję wykonać proste eksperymenty z produktami, które znajdziemy w każdej kuchni. Zrobimy kolorowy wulkan, wywołamy burzę w szklance wody, zrobimy domową lampę typu lava, a także zamkniemy w słoiku przepiękną galaktykę. Na koniec złapiemy wodę, tak aby nie przelewała się nam przez ręce!

Niedziela 17.06., godz. 12:00-17:00
Zapraszamy na widowiskowy pokaz, podczas którego dowiemy się co to takiego stany skupienia, do czego służy dewar oraz sprawdzimy czy wybuch może być kontrolowany. Będziemy obserwowali ciekły azot, skroplimy powietrze oraz zapalimy potłuczoną żarówkę. Wbijemy gwóźdź bananem oraz dowiemy się czy można włożyć rękę do ciekłego azotu. Poeksperymentujemy także z kuchnią molekularną – wystąpią: kapusta, jajko, rodzynki, ciastka, banany, bazylia, lody oraz Coca-Cola. Na koniec poznamy wielką kolbę chemiczną oraz właściwości suchego lodu.
Pokazy:
13:00, 14:30

Dodatkowe atrakcje: dmuchana zjeżdżalnia, malowanie buziek, kręcenie baloników, ogromne bańki mydlane i kreatywne animacje!

Wstęp na powyższe atrakcje jest bezpłatny.
Wewnętrzny plac zabaw płatny wg cennika: bilet open / 40 zł.

.

Dzień Gocławia

16 czerwca 2018 r. zapraszamy na DZIEŃ GOCŁAWIA – czyli wydarzenie plenerowe, które odbędzie się w Parku nad Balatonem.

W tematyce tegorocznego święta, przewijać się będzie motyw polskiej tradycji ludowej, zarówno w działaniach warsztatowych jak i prezentacjach scenicznych.
Gwiazdą wieczoru będzie Kapela PoPieronie – wierna korzeniom muzyki Beskidu Żywieckiego.

.

Dzieciniec

Serdecznie zapraszamy 16 czerwca 2018 r. na niezwykłe wydarzenie, podczas którego dzieci bedą mogły samodzielnie stworzyć swoje królestwo. Przy pomocy gwoździ, desek, zużytych opon, rur, kartonów i innych, najróżniejszych materiałów będą konstruowały jedyny w Warszawie, niepowtarzalny, przygodowy plac zabaw.

Dzieciniec to jednodniowe wydarzenie, podczas którego dzieci będą mogły poczuć swoją sprawczość oraz dać upust swojej kreatywności i zaradności. W ramach Laboratorium Boernerowa organizowanego przez Bemowskie Centrum Kultury ożywimy dwie idee – z jednej strony tradycję boernerowskiego Dziecińca, z drugiej zaś filozofię Adventure Playgrounds.

Wydarzenie

Zapraszamy 16.06.2018 r. w godz. 10.00-16.00 na teren Lotniska Warszawa-Babice (zwanego potocznie Lotniskiem Bemowo). W okolicach parkingu przy wieży kontroli lotów, udostępnimy dzieciom narzędzia i materiały aby mogły stworzyć wymyślone przez siebie konstrukcje. Do pomocy będzie obecny sztab wyszkolonych Playworkerów.

Wydarzenie jest dedykowane dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat.

Obowiązują zapisy na poszczególne przedziały czasowe (10-12, 12-14, 14-16). Prosimy o podawanie w notatkach d zapisów wybranej grupy czasowej, imienia, nazwiska i wieku dziecka.

.

N I E D Z I E L A 

Festiwal Lodów Rzemieślniczych

Gotowi na prawdziwe lodowe obżarstwo?
Nie ma na to lepszego terminu niż środek lata!

W jednym miejscu znajdziecie nalepsze lody rzemieślicze w najbardziej pożądanych smakach – zielona herbata matcha, oreo czy o smaku bezy z marakują.

Klasyczne lody gałkowe z najlepszej śmietany, wegańskie bez dodatku mleka i jaj, czy tajskie z oryginalnymi dodatkami? W bąbel waflach, w czarnych waflach, w kubeczkach …
Nie trzeba wybierać, można zjeść je wszystkie ♥

Kiedy?
17/06/2018 od 12:00 – 19:00
01/07/2018 od 12:00 – 19:00

Gdzie?
ISKRA Pole Mokotowskie

Wstęp bezpłatny.

.

Holi Party – Park Bródnowski Fontanny

Kolorowy zawrót głowy Holi Party w Parku Bródnowskim!!!!

Zapraszamy całe rodziny na popularną imprezę na całym świecie HOLI PARTY!!!
W Parku Bródnowskim przy fontanach

Oprócz wspaniałej zabawy i sypaniem się Proszekiem będą konkursy dla dzieci i młodzieży z nagrodami a dla dorosłych konkurs tańca rock and roll.
Do wygrania Proszek Holii.

✔ Proszek Holi duże opakowanie w cenie 10 PLN
✔ Tuba 35 PLN

Oprawa muzyczna Dj holii

Zapraszamy 17 czerwca na polane przy fontannie wstęp bezpłatny
Godz 15.00

.

Magiczne spotkania z kulturą

Zapraszamy na cykl spotkań z kulturą w dzielnicy Białołęka w każdą niedzielę zaczynając od 17 czerwca 2018 do 2 września 2018. Dwie lokalizacje : Park Magiczna przy ul. Magiczna od 17 .06. do 22.07.2018 oraz Bociani Zakątek ul. Ruskowy Bród od 29.07. do 2.09.2018 r. Każde wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 16.00. Projekt realizowany z Budżetu Partycypacyjnego Dzielnicy Białołęka Miasta Stołecznego Warszawy. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Scena 96. Pomysłodawczynią projektu jest Beata Rynkiewicz-Zaborowska.

.

Mozart DLA Dzieci | Bastienka

BASTIENKA – PRZEDSTAWIENIE DLA DZIECI WEDŁUG SINGSPIELU „BASTIEN UND BASTIENNE” MOZARTA

Jitka Stokalska opieka reżyserska
Marlena Skoneczko opieka scenograficzna

.

Rodzinny Festyn Rekreacyjny

.

Byk Ferdynand

Byk Ferdynand podbije Wasze serca!

Flamenco, hiszpańskie tańce dworskie gagliarda i pawana, ale i żartobliwie użyte disco-polo – będzie można usłyszeć i podziwiać w „Byku Ferdynandzie”, najnowszej premierze Teatru IMKA w Warszawie, wyreżyserowanej przez Tomasza Karolaka, według jego i Kuby Przebindowskiego scenariusza.

Bajka familijna, dla dzieci i dorosłych, inspirowana jest bestselerem „Byczek Fernando” Munro Leafa z 1936 roku. Tolerancja dziecięcego bohatera i to, że nie chce brać udziału w krwawej corridzie sprawiło, że opowieść jako nazbyt pacyfistyczna była zakazana w III Rzeszy Adolfa Hitlera i Hiszpanii Francisco Franco, zaś podziwiana przez noblistów Tomasza Manna i Gandhiego.

Filmowa wersja z wytwórni Walta Disneya zdobyła Oscara (1938). W Polsce książka cieszy się ogromną popularnością dzięki tłumaczeniu Ireny Tuwim. „Byka, który cenił sobie spokój jak nikt” opiewały w swoim szlagierze także Czerwone Gitary.

Nasz byczek Ferdynand urodził się w polskiej stodole i wychował na polskiej łące, a uosabiając wszystko to, co godne podziwu w polskości, jest ciekawy świata i otwarty na, to co najlepsze w innych kulturach. Dlatego na rowerze, który otrzymał na komunię świętą wraz z zegarkiem, wybierze się do Hiszpanii, gdzie podziwiać będzie także dziedzictwo architektury islamu. Przeżywając wiele zabawnych i pouczających przygód, spotka Królową, którą nauczy dystansu do życia, uratuje Rybę, a Sępom pomoże lepiej zrozumie świat.

.

Piknik rodzinny GYM Generation – Centrum Olimpijskie

Zapraszamy dzieci i rodziców na wspaniały piknik GYM Generation !!! ??????⚽️??‍♂️??‍♂️????

Dmuchaniec, Chusta klanza, Malowanie twarzy, Bańki, Gotowanie , Paintball, Łucznictwo, Loteria koło fortuny, Tory przeszkód, Modelowanie balonów…

Dla członków, ich przyjaciół i naszych fanów na Facebooku –
10 zł for kids and adults. Bilety dostępne są w recepcjach GYM Generation lub przy wejściu na piknik!

ZAPRASZAMY !!!

.

Odyseja Robotyczna: impreza dla fanów robotyki!

Odyseja Robotyczna to pierwszy tego typu event, orgnizowany przez zespół Planety Robotów. Chcemy zaskoczyć odwiedzających niezwykłymi eksponatami i zainteresować robotyką. To świetna impreza dla pasjonatów robotyki i technologii, zarówno młodych jak i dorosłych! Zapraszamy rodziny, studentów i wszystkich którzy kochają roboty ?

? Czekają na was atrakcje takie jak:

➡ Mini-warsztaty z robotyki
➡ Prezentacja projektów koła naukowego Planety Robotów;
➡ Turniej LEGO robotyki
➡ Porsche i tor wyścigowy
➡ Programowanie LEGO Mindstorms w języku Python
➡ Strefa LEGO i kreatywnego budowania
➡ Prezentacja projektów partnerskich kół naukowych
➡ Mechanizm z Antykithiry
➡ Wiele innych zabaw i konkurencji

? KIEDY:
➡ Sobota 16 czerwca
➡ godz. 11:00 – 18:00

✅ GDZIE:
➡ Pin Up, Ul. Nowogrodzka 84/86 Warszawa

✅ ZA ILE:
➡ Wstęp otwarty, bezpłatny

✅ WIĘCEJ INFO:
➡ Szczegółów dowiesz się o nas na naszej stronie > https://www.planetarobotow.pl/odyseja-robotyczna

.

Piknik Rodzinny „Kto Ty jesteś? Polak mały!”

„Kto Ty jesteś? Polak Mały! Praskie Pikniki Rodzinne” to projekt, którego celem jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Pikniki odbędą się w terminach 20 maja i 17 czerwca na terenie Parku Obwodu Praga AK na warszawskim Grochowie. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny!

Projekt jest współfinansowany ze środków dzielnicy Praga-Południe

Zabierz rodzinę, przyjdź na piknik – spędź czas w ciekawej formie i na łonie natury! Na obu piknikach każdy znajdzie coś dla siebie:

Rodzinne warsztaty historyczne prowadzone przez Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii (DUCH)
Podczas tych warsztatów Twoje dzieci przeniosą się w czasie o prawie 200 lat! W formie inscenizacji teatralnych, za pomocą bajek i prezentacji strojów z epoki, przy dźwiękach patriotycznych pieśni oraz samodzielnie wykonując flagi i kotyliony dowiedzą się, jak wyglądała droga do niepodległości Polski od końcówki XVII wieku, po rok 1918!

Strefa małego konstruktora
Znajdziecie w niej klocki w prawie każdym możliwym wydaniu! Klocki piankowe, klocki słomki, klocki kółkowe, czy klocki XXL? To atrakcja przygotowana specjalnie z myślą o najmłodszych, dla których temat niepodległości nie będzie jeszcze interesujący, ale przyjdą razem ze starszym rodzeństwem.

Warsztaty artystyczne
Wspólnie stworzymy komiks na temat odzyskania niepodległości. Najlepsze z prac zostaną nagrodzone – z każdego pikniku wybierzemy trzy najlepsze, które zostaną opublikowane na naszym FB, a internauci będą mogli wyłonić zwycięzców z całej serii pikników.

Zajęcia sportowe
Sztafeta rodzinna, czyli seria trzech ćwiczeń, które członkowie drużyn będą wykonywać po kolei na czas, zdobywając w ten sposób odpowiednie miejsce w rankingu – najlepsi zostaną nagrodzeni nagrodami!

Strefa rozgrywek w planszówki i wypożyczalnia gier planszowych
W tej strefie każdy będzie mógł spróbować swoich sił w różnego rodzaju grach planszowych, a także je wypożyczyć!

Warsztaty kulinarne
Przygotowywanie kolorowych kanapek (w towarzystwie specjalisty ds. zdrowego żywienia, który opowie dzieciom o poszczególnych produktach, a także witaminach i składnikach odżywczych, które się w nich znajdują) oraz zdrowych koktajli na bazie owoców i warzyw sezonowych.

Strefa chilloutu
Leżaki, kocyki – i wszystko, czego potrzebujecie, żeby miło spędzić czas na świeżym powietrzu.

.

Dni Króla Jana | Muzeum Pałacu w Wilanowie

✨? Imieniny króla Jana co roku dają znakomitą okazję, by świętować i bawić się w najlepszym towarzystwie! Po wielu dniach przygotowań zapraszamy na wielki finał, podczas którego nie zabraknie atrakcji dla królewskich przyjaciół w każdym wieku!

PLAN DNIA

➡ 11.00–12.30 i 13.00–14.30: Zobacz pałac! (PL) | spacer tematyczny
➡ 11.00–12.30 i 13.00–14.30: Zobacz park! | spacer tematyczny
➡ 11.00–16.00: Wszyscy ludzie króla | park | pokazy rekonstrukcji
➡ 11.00–16.00: Damy w ogrodach | park | pokazy rekonstrukcji

➡ 12.00: Rozpoczęcie finału Dni Króla Jana | dziedziniec
➡ 12.00–13.30 i 14.30–16: Zobacz pałac! (ENG) | spacer tematyczny
➡ 12.15: Uroczyste odsłonięcie dębu | Villa Intrata
➡ 12.45–13.30: Życie i praca Bernarda O’Connora | Villa Intrata | wykład
➡ 12.00–17.00: Scenki pantomimiczne i prezentacje muzyczne | pałac
➡ 12.00–16.45: Zabawy w królewskich ogrodach | park
➡ 12.00–16.45: Królewscy ogrodnicy | park | pokazy rekonstrukcji
➡ 12.00–16.45: W królewskiej garderobie | park | warsztaty
➡ 12.00–16.45: Rośliny w służbie miłości | park – Pompownia | warsztaty
➡ 12.00–17.00: W królestwie Amora – warsztaty literacko- kaligraficzne | Scriptorium Villa Nova
➡ 12.00–17.00: W królewskiej drukarni | park – namiot drukarni | warsztaty

➡ 13.00–16.45: W warsztacie ebenisty | park – namiot przy Oranżerii | warsztaty
➡ 13.30–14.30: Ciekawość – klucz do dworskiego sukcesu, czyli o intrygach i etykiecie w XVII wieku | spacer tematyczny
➡ 13.30 –16.45: W warsztacie dawnych malarzy | park | warsztaty

➡ 17.00–18.00: Galeria żywych obrazów | dziedziniec

WSTĘP: udział w aktywnościach po wykupieniu biletu wstępu do pałacu i do parku

.

Wiejskie klimaty – czyli „Rodzinna Niedziela Na Wsi” 17.06.2018

„Wesoła Zagroda” DRYBUS, to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu z rodziną oraz znajomymi.
Otaczające łany zbóż, łąk, śpiew ptaków, szum wiatru, wspólne grilowanie, wprawią Państwa w fantastyczny nastrój oraz „wiejski” klimat.
Dla dzieci oferujemy;
pośredni i bezpośredni kontakt ze zwierzętami,
plac zabaw, trampolinę, górkę piachu (atest PZH), miejsce do rysowania kredami oraz inne „wygibasy”
Przy sprzyjającej pogodzie włączamy „kurtynę wodną”
Dodatkowo przejażdżki konne (koszt 5 zł)*.
A wszystko to, by aktywnie spędzić cały dzień na łonie natury.
Oferta całodzienna-piknikowa (prowiant, zimne napoje w zakresie własnym).
Koszt 20zł/dziecko (dzieci do 12 m-cy wstęp gratis) 30 zł/osoba dorosła, KAWA – HERBATA – NACZYNIA jednorazowe – akcesoria grillowe – !!!GRATIS!!!

Na wszystkie pytania odpowiemy pod nr telefonu 791 107 107.
Bardzo PROSIMY o KONTAKT PRZED PRZYJAZDEM (liczba miejsc ograniczona).

* na terenie gospodarstwa rolno-agroturystycznego „Wesoła Zagroda” DRYBUS, opiekę na dziećmi sprawują rodzice lub opiekunowie prawni.

.

Rodzinne niedziele w MNW / Z piasków pustyni

Warsztaty dla dzieci 5–12 lat i ich opiekunów

Zapraszamy na wyprawę śladami profesora Kazimierza Michałowskiego, wybitnego polskiego archeologa. Udamy się do Faras, gdzie w piaskach pustyni profesor odkrył… katedrę. Dowiemy się, jak wyglądały wykopaliska, jakich narzędzi używali archeolodzy i dlaczego wyprawa profesora była też misją ratunkową.

zbiórka w Holu Głównym / ok. 75 min / obecność opiekuna obowiązkowa /

bilety w cenie 15 zł / bilety online od 12 czerwca lub w kasie
—–

RODZINNE NIEDZIELE W MNW
Niedziela to czas dla rodziny. Można wtedy wspólnie wybrać się na plac zabaw, do lasu, albo… do Muzeum! Warsztaty rodzinne w MNW, na które zapraszamy rodziców z dziećmi 5–12 lat, odbywają się w niedziele o godz. 12.00. Odkrywamy tajemnice Muzeum, opowiadamy o dawnych zwyczajach, poznajemy dzieła sztuki. Sami także zmienimy się w artystów.

.

Tajemniczy kredens / spektakl dla dzieci

„Tajemniczy Kredens” – bajka dla dzieci
Myszka, która lubi szyć, Żabollo, który uwielbia gotować i Lisica – kochająca malować sny. A wy co lubicie robić najbardziej? Jeszcze nie wiecie? Nie szkodzi. Odkryć to pomoże wam przemiła Wędrowniczka Kłębuszka i jej „Tajemniczy Kredens” czyli teatralne zabawy z muzyką na żywo i mapetowymi lalkami.

Reżyseria, scenografia i lalki – Ania Polarusz
Scenariusz – Ania Polarusz i Weronika Lewoń
Muzyka: Patryk Huńkowski
Występują- Weronika Lewoń i Patryk Huńkowski

dla widzów 2+
czas trwania: 45 min
bilety: 20 zł
bilet rodzinny: 50 zł (do 3 osób). Każde kolejne dziecko:10 zł
więcej informacji: www.scenaelffow.p

.

Warsztaty Fotograficzne Dla Dzieci i Młodzieży

Przyroda to jeden z najbardziej zróżnicowanych tematycznie i zachwycających tematów fotograficznych. Fotografia nieodłącznie wiąże się ze zdolnością postrzegania otaczającej nas rzeczywistości i umiejętnością jej rejestrowania. Pobudza rozwój wyobraźni, kształtuje umiejętności manualne oraz koordynację wzrokową. Prowadzi do rozwoju inwencji twórczej oraz zwiększa wrażliwość na piękno otaczającego nas świata. Ale fotografowanie to także… świetna zabawa!

Do udziału w naszych warsztatach fotograficznych zapraszamy dzieci oraz młodzież w przedziale wiekowym 10-15 lat (osoby od 16. roku życia, za zgodą rodziców, zapraszamy do grupy dla dorosłych).

Przy organizowaniu zajęć dla dzieci dobieramy techniki nauczania dostosowane do możliwości przyswajania wiedzy w tym przedziale wiekowym. Na spotkanie należy zabrać ze sobą dowolny aparat fotograficzny.

Po szczegółowe informacje zapraszamy na strony:

http://ogrod-powsin.pl/edukacja/warsztaty-fotograficzne
oraz:
http://www.photowalk.dgart.pl/site/34/warsztaty-fotografii-przyrodniczej-powsin.html

Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy:

telefonicznie: pod numerem 578 575 500
e-mailowo: pod adresem warsztaty@obpan.pl

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 15

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments