11 Cze

Jak prosić o wsparcie i jak wspierać? Ruszyła kampania Emolium „Wspieramy Was od 1. dnia”

  

Zapewne nikogo nie trzeba przekonywać, że powiększenie rodziny to rewolucja. Nieważne czy rodzisz pierwsze, czy kolejne dziecko, świat Twój i Twojego partnera w pewnym sensie staje na głowie. To szczególny czas, kiedy każde z Was może potrzebować wsparcia. Dlatego tak ważne jest, aby nauczyć się o nie prosić. Być może w Twoim bliskim otoczeniu jest ktoś, komu chciałabyś pomóc w związku z narodzinami potomka. Jak to zrobić, aby udzielić realnego wsparcia? Odpowiedź na to pytanie  znajdziecie w ramach drugiej edycji kampanii marki Emolium „Wspieramy Was od 1. dnia”. Bo koniec końców sztuka pomagania jest łatwa i mamy ją we krwi!

W ubiegłym tygodniu odbyły się fantastyczne warsztaty, które zainaugurowały drugą edycję kampanii. Było to spotkanie zorganizowane w Warszawie dla przyszłych i obecnych mam. Dla mnie stało się zastrzykiem nie tylko wiedzy, ale również pozytywnej energii, dlatego pomyślałam, że podzielę się z Wami moimi wrażeniami. Myślę, że hasło przewodnie warsztatów świetnie oddaje ich ducha: „Nie muszę być idealna. I tak jestem megafajna!”.

Warsztaty w ramach kampanii  „Wspieramy Was od 1. dnia”

Przestrzeń została podzielona na trzy strefy – w każdej z nich odbywały się tematyczne warsztaty z ekspertami kampanii. Psycholog dziecięcy, dr Aleksandra Piotrowska, podkreślała rolę psychologicznego wsparcia w okresie adaptacji do nowej życiowej roli. Wśród żartów i śmiechu, przemyciła praktyczną wiedzę, która mam wrażenie – doda skrzydeł niejednemu świeżo upieczonemu rodzicowi. Rozmawiałyśmy o tym, jak konkretnie prosić o pomoc, jak reagować na nieproszone rady (które z pewnością spotkają każdą z nas) i jak stawiać granice. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o psychologicznym wsparciu rodziców – TUTAJ znajdziesz wpis na ten temat, który „popełniłam” całkiem niedawno.

Dr Łukasz Durajski, lekarz pediatra, dokonał niezwykłego – w zwięzłej formie przedstawił najistotniejsze informacje dotyczące pielęgnacji delikatnej, dziecięcej skóry. A ponadto opowiedział o najczęstszych problemach skórnych, z którymi mają do czynienia rodzice niemowląt i małych dzieci.

W trzeciej strefie Agnieszka Mińko, położna i doradca laktacyjny opowiadała o karmieniu piersią, a także dzieliła się najskuteczniejszymi metodami walki z największą zmorą rodziców – kolkami. Przyszłe mamy w skupieniu chłonęły wiedzę w kameralnej atmosferze.

Jeśli jesteście stałymi czytelnikami bloga, wiecie z pewnością, że jestem wielbicielką talentu Izy Chlewińskiej (a jeśli nie byliście jeszcze z dziećmi na jej wspaniałym przedstawieniu MaMoMi, to idźcie KONIECZNIE). Wielką radością było dla mnie uczestnictwo w magicznym spektaklu granym na … wielu ludzkich zmysłach. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni, choreografka stworzyła przedstawienie angażujące i tych starszych i tych całkiem małych widzów. Ani się nie obejrzałam, jak w elastycznym worku stałam się dżdżownicą, pełzającą po podłodze czarodziejskiego namiotu. Serio, serio!

A to nie wszystko!

Dla mnie również (przyznam się, a co!) niezwykle ekscytujące było spotkanie z blogerami, których znam i czytam od lat. Naprawdę spotkała się chyba cała śmietanka polskiej blogosfery parentingowej. Była Malwina z Bakusiowa (z całą rodziną, Milenka jest absolutnie przesłodka!). Była Nebule, której bloga czytałam jak Leon miał zaledwie kilka miesięcy, a ja szukałam sprawdzonych porad. Była Szczęśliva, której nikomu nie trzeba przedstawiać, bo czyta ją chyba 11/10 matek w Polsce 😉 I jeszcze Tata w pracy, i Matka Tylko Jedna i Lady-Gugu – długo bym mogła ich wymieniać.

W ramach kampanii publikowane będą również wywiady z ekspertami (mam trochę tremę, bo jeden z nich przeprowadzałam osobiście i mam nadzieję, że nie dałam plamy :P). Częścią z nich na pewno podzielę się na swoim fanpage’u, a jeśli macie ochotę na więcej – zajrzyjcie na stronę Emolium.

SAPL.EMO.18.05.1027 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o