Czego szukasz?

Wielki plac zabaw zamknięty do odwołania

Plac zabaw Park Ujazdowski to wspaniałe miejsce dla dzieci w każdym wieku

Otwarty z ponad dwuletnim opóźnieniem plac zabaw Park Ujazdowski szybko podbił serca młodych Warszawiaków i ich rodziców. Od pierwszych dni stał się jednym z ulubionych miejsc na Dziecięcej Mapie Warszawy. Niestety z powodu odwiedzających tłumów, jak i licznych zastrzeżeń rodziców, plac zabaw został wczoraj (27 sierpnia) zamknięty do odwołania.

plac zabaw Park Ujazdowski

Jego wybudowanie kosztowało ponad 3 miliony złotych i było wyczekiwane zarówno przez dzieci, jak i rodziców. Mimo wielu zastrzeżeń dotyczących głównie bezpieczeństwa lub braku toalet, odwiedzany był bardzo chętnie. Szczególnie w wakacyjne weekendy bawiły się tam prawdziwe tłumy. Na tyle intensywnie, że już po pierwszym miesiącu działania, niezbędne okazało się przeprowadzenie prac konserwacyjnych i drobnych zmian.

Z jednej strony – trochę żal, że dzieci nie mogą wykorzystać ostatnich dni wakacji na zabawę w Parku Ujazdowskim. Jednak z drugiej strony, chyba ważniejsze jest, że urzędnicy nie schowali głowy w piasek, tylko wyszli naprzeciw zastrzeżeniom rodziców i opiekunów. Najwięcej obaw budziły duże głazy rozmieszczone w niebezpiecznych miejscach, wystające kamienne krawędzi czy niezabezpieczone przed młodszymi dziećmi dziury. Ponadto bardzo brakowało toalety – ich montowanie w okolicach placów zabaw powinno być standardem.

Oprócz wymienionych działań, Zarząd Zieleni Miejskiej planuje również przeprowadzenie wraz z wykonawcą generalnym przeglądu wszystkich urządzeń.

Termin zakończenia przeglądu i prac remontowych nie jest jeszcze znany. Na pewno będę trzymać rękę na pulsie i poinformuję Was o ponownym otwarciu perełki w Parku Ujazdowskim. Tymczasem – jeśli szukacie równie atrakcyjnego dla dzieci miejsca do szaleństw, polecam Wam konkurs, w którym do wygrania aż 10 karnetów na nielimitowaną zabawę w Fikołkach!!!

Wszystkie szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.