Zaplanuj weekend 15-16 grudnia – Dziecięca Mapa Warszawy

plany na weekend z dzieckiem

Tych, którzy jeszcze nie dołączyli, serdecznie zapraszam do grupy Dziecięca Mapa Warszawy, która powstała, abyśmy mogli dzielić się informacjami i opiniami o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach :)

Ps. Każdy tytuł jest linkiem do wydarzenia na Facebooku lub strony organizatora – tam znajdziecie więcej informacji.

.

Ps2. Więcej atrakcji i pomysłów na wyjścia z dzieckiem w Warszawie, znajdziesz w zakładce: DZIECIĘCA MAPA WARSZAWY  – to wciąż powiększana baza miejsc stworzonych z myślą o dzieciach w stolicy. 

S O B O T A

Mamaville Targi Xmas Edition Warszawa vol.13

Tutaj ponownie Mamaville! Tym razem świątecznie organizujemy dzień pełen atrakcji, zakupów i zabawy! Szykujemy dla Was moc niespodzianek i pomysłów na ten prezentowy czas. Będziecie mieli okazję zrobić swoim pociechom świateczną fotkę a przy okazji zaopatrzycie się w super podarunki u naszych pełnych pasji i świeżych pomysłów wystawców i projektantów. Szykujcie się na dużo nowości, przyjemności i frajdy!!!
Jak zwykle jednego dnia, w jednym miejscu będziecie mogli spotkać oryginalnych polskich projektantów i firmy związane z tematyką ciąży, macierzyństwa i rodzicielstwa. Nasze targi to nowoczesna idea łączenia zakupów z przyjemnym spędzaniem czasu oraz edukacją dla całej rodziny. Skierowane są do kobiet w ciąży, wszystkich mam, rodzin z dziećmi oraz osób zainteresowanych tematyką macierzyństwa.
Skupiamy marki kreatywnych mam, zgodnie z ideą aktywizacji przedsiębiorczości kobiet, wspierania polskich źródeł pochodzenia towarów, naturalnych surowców i autorskich projektów.

Zapraszamy rodzinnie do przestronnej Hali Arena, gdzie znajdziecie najnowsze kolekcje, pomysły i produkty od oryginalnych i ciekawych wystawców.

16 grudnia z Mamaville, to świetny pomysł na sobotnie wyjście rodzinne.

.

Świąteczny wieczór z opowieścią | Spotkanie dla dzieci 3-10 lat

Przez krainy mrozu, śnieżne zaspy i lodowe drogi wędrują opowieści. Przychodzą z różnych stron, niosąc słońce Afryki, zagadki Bliskiego Wschodu i tajemnice Syberii – treści ciepłe i jasne, magiczne i zabawne. Posłuchajcie!

Opowieści-prezenty, które usłyszą dzieci, przedstawi przy dźwiękach harfy opowiadacz i animator, Jerzy Szufa.

W czasie spotkania najmłodsi i ich opiekunowie wezmą również udział w warsztatach plastycznych, w czasie których wykonają “kamyczki opowieści”. Następnie z barwnie ozdobionych kamieni stworzą niepowtarzalne zimowe historie.

Miejsce? Stara Kordegarda
Wstęp? 15 zł bilet rodzinny (dziecko plus opiekun), do nabycia w dniu wydarzenia w Starej Kordegardzie
Zapisy? edukacja@lazienki-krolewskie.pl, 22 50 60 183

***
Jerzy Szufa – filozof, opowiadacz i animator. Pasjonuje się sztuką opowiadania, baśniami i legendami. Członek grupy opowiadaczy “Grupa 501”. Uczestniczył w warsztatach opowiadaczy Jihad Darviche i Dan Yashinsky. Absolwent międzynarodowego kursu “Share the Right Story” na temat wykorzystania opowieści w edukacji

.

„Na tropach Świętego Mikołaja…” – opowiada Ania Jackowska

Czy Mikołaj wszędzie dojeżdża na saniach i czy to On zawsze przynosi prezenty? W jakim kraju, zamiast wymarzonego prezentu, można dostać węgiel? Gdzie trzeba być bardzo ostrożnym, aby nie wpaść na demonicznego Krampusa? Czy każda dziewczynka może zostać św. Łucją? Szukanie odpowiedzi na pytania to cecha prawdziwego podróżnika.

Centrum Kultury Wilanów i podróżniczka Anna Jackowska, Kobieta na motocyklu, zapraszają do wspólnej, świątecznej podróży.

Magiczny czas adwentu i świąt Bożego Narodzenia jest bardzo różnorodny – co kraj, to obyczaj. Radując się świąteczną atmosferą, poznamy zaskakujące zwyczaje, zajrzymy na świąteczne stoły na drugim krańcu świata, dowiemy się, jak w różnych językach brzmią najważniejsze słowa związane z tradycją adwentu i świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy dzieci od lat 7 i młodzież. Zapisy telefoniczne: 22 651 98 20 oraz w recepcji CKW na ul. Kolegiackiej 3. Udział jest bezpłatny!

.

Druk 3D w Hali Koszyki

WARSZTATY Z DRUKU 3D

Zapraszamy wszystkie młodsze i starsze dzieci (Koniecznie z rodzicami! Wcale nie do pilnowania, ale żeby co nieco się dowiedzieć) na warsztaty z druku 3D! Warto poznać tę technologię przyszłości już dziś, nie warto czekać do jutra. Opowiemy Wam:
– Czy na drukarce 3D można wydrukować zabawkę? Miskę dla psa? Foremkę do ciasta? Sztuczną szczękę i nowe zęby?
– Jak wygląda sprawa z naleśnikami, tortami i domami z drukarek 3D?
– Jak stworzyć prosty model 3D w darmowym programie (to naprawdę dziecinnie proste!)
– Czym jest ekstruder, filament i warstwa… i wiele innych
I oczywiście pokażemy to wszystko na żywo!

Warsztaty odbywają się na poziomie +1 w sali obok choinki. Zapraszamy w sobotę (16.12) od 12 do 14 oraz w niedzielę (17.12) w godzinach 14-16 i 18-20. Wstęp wolny, bez zapisów.

.

Gra miejska

.

Mappingi w Muzeum Pałacu w Wilanowie

Sobota w godzinach 17:30 – 18:00.

.

N I E D Z I E L A

NIKT NIC NIE WIE – świąteczne przygotowania!

Ostatni spektakl improwizowany dla dzieci w tym roku! Zapraszamy 17 grudnia na spektakl, w którym na pewno sprawdzimy, czy św. Mikołaj jest już gotowy na Święta, jak działa jego fabryka czy przypadkiem nie jest mu zimno. Całkowicie improwizowany spektakl dla dzieci: NIKT NIC NIE WIE w klimacie świątecznym.

Improwizowany spektakl jest doskonałym narzędziem poszerzającym granice wyobraźni – i dziecka i rodziców. I jest komediowy!

✩Najpierw się rozgrzewamy – wspólnie z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć przed spektaklem.

✩Później wspólnie wyruszamy do świata bajek. Publiczność daje nam inspiracje. Gramy bez scenariusza i na bieżąco, na żywo wymyślamy wspólnie zabawne, wzruszające, przygodowe historie.
Oznacza to, że w czasie spektaklu dzieci będą mogły SAME nadawać bieg, proponować własne pomysły na sceny.
Zapraszamy

Agnieszka, Marta, Ola, Joanna, Jasiek i Piotr
NIKT NIC NIE WIE

NIEDZIELA | 17 grudnia | 12:00
Resort, ul. Bielańska 1
Bilety: 25 zł (dorośli) / 20 zł (dzieci), https://goout.net/pl/billety/nikt-nic-nie-wie/gktb/ 

.

Zima w Dolinie Muminków – Teatr Baj / van Gogha 1

.

Fasolki – koncert świąteczny

Fasolki – koncert świąteczny, 17.12.2017
Fasolki w programie: „Fasolkowa zima u bałwanków i pingwina”
17 grudnia, godz. 10:00 oraz 12:30

FASOLKI – najpopularniejszy zespół wokalno-taneczny w naszej stolicy. W 35-roku istnienia na
koncertach prezentuje swoje największe przeboje na których wychowały się całe pokolenia (m.in.
„Szczotka, pasta …” „Mydlo lubi zabawę”, „Witaminki, witaminki”.

W programie świątecznym bierze udział 60 dzieciaków w wieku 7-12 lat, kilkoro absolwentów
i prowadzący – autorzy piosenek, znani niegdyś prowadzący telewizyjne programy dla dzieci Ciotka
Klotka – Ewa Chotomska, Pan Tik-Tak – Krzysztof Marzec, Profesor Ciekawski – Andrzej Marek
Grabowski.

Nie zabraknie elementów i piosenek zimowo-świątecznych i oczywiście Św. Mikołaja.
Choreografię ułożyła – Agnieszka Szymańska-Kierlandczyk, wokalnie przygotowała dzieci – Natalia
Dymarska.

Bilety 35 zł od I do XVIII rzędu oraz 30 zł od IX do XVII rzędu.

Rezerwacje pod numerem telefonu: 22 811 01 05 wew. 116 lub online
http://swit.systemsprzedazybiletow.pl/Bilety/Sala/3017 – godz. 10:00
http://swit.systemsprzedazybiletow.pl/Bilety/Sala/3018 – godz. 12:30

.

Bolshoi Ballet: Dziadek do orzechów | 10 i 17 grudnia

10 i 17 grudnia o godz. 14:00 zapraszamy do Kina Muranów na pokazy specjalne „Dziadka do orzechów” w wykonaniu Baletu Bolshoi. 

W wielu krajach nie ma Bożego Narodzenia bez gwiazdkowego spektaklu „Dziadka do orzechów”. Choć prapremiera dzieła odbyła się w Petersburgu w dniu Świętego Mikołaja, 6 grudnia 1892 roku, to tradycja gwiazdkowa towarzysząca temu baletowi powstała niemal pół wieku później, w Stanach Zjednoczonych.

Choć dziś spektakl ten jest kierowany głównie do młodszych widzów, to nadal pozostaje jednym z najpoważniejszych arcydzieł klasycznego baletu rosyjskiego. Oparty na opowieści modnego wówczas fantastycznego pisarza E. T. A. Hoffmanna „Dziadek do orzechów okazał się wspaniałym spektaklem familijnym. Mali widzowie odnajdą w nim baśniową historię małej Maszy, która dzięki dobremu sercu i odwadze wyzwala spod czaru księcia zaklętego w dziadka do orzechów. To jeden z najpiękniejszych baletów z fenomenalną muzyką Czajkowskiego.

Bilety: http://kinomuranow.pl/film/bolshoi-ballet-dziadek-do-orzechow?mini=2017-12&date=2017-12-17

.

Świąteczny koncert dla niemowląt i dzieci do lat 6!

17 grudnia zapraszamy Was na świąteczny koncert dla całych rodzin: będzie wspólne muzykowanie i świetna zabawa! Kolędy, pastorałki oraz popularne zimowe utwory śpiewane w dwugłosie przy akompaniamencie pianina i kontrabasu przeniosą Was idealnie w świąteczną, rodzinną atmosferę, a liczne “niespodzianki” pojawiające się podczas koncertu, spowodują duuuużo uśmiechu na twarzach Waszych Maluchów, zarówno tych starszych, jak i nieco młodszych :)

Cały koncert utrzymany jest w iście gordonowskiej konwencji: wszyscy uczestnicy siedzą na podłodze, aktywnie uczestniczą w całym koncercie, wraz z Prowadzącymi wspólnie śpiewają i grają na instrumentach.
Współtworzą całe wydarzenie!

DATA: 17.12.2017 r. (NIEDZIELA)
GODZ. 12:00 – bilety wyprzedane!!!
GODZ. 14.00 – bilety w sprzedaży!

MIEJSCE: OPP2 Jordanek (ul. Alfreda Nobla 18/26 – SASKA KĘPA)
wejście od ul. Saskiej

BILETY: dziecko+opiekun = 60 zł
dziecko+2 opiekunów = 85 zł
2 dzieci+1 rodzic=75 zł
2 dzieci+2 rodziców=100 zł (obowiązuje w przypadku rodzeństwa)
każda dodatkowa osoba dorosła = 35 zł

Wyłącznie w formie przedsprzedaży.
Ilość miejsc ograniczona!

KONTAKT w celu nabycia biletów: www.facebook.com/musicbabyart
info@musicbabyart.pl
tel. 793-312-500

.

Spacerki Amelki

.

Szydełkowa szopka Babci Klary

wstęp: 10 zł, zakup biletu online lub w DK Kadr
sala: Broadway

Jasełkowe przedstawienie z oryginalnymi lalkami, ze wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek – wprowadza młodych widzów w niezwykły świat Wigilijnej Nocy.
Przy pomocy Włóczki i Szydełka Babcia Klara wyczarowała wszystkie postaci znane z tradycyjnej szopki. Jest tu Dzieciątko, Maria, Józef, są Trzej Królowie, Pasterze, Zwierzęta i… duuużo Aniołów. Aktorzy Teatru Małe Mi ożywiają wszystkich bohaterów, opowiadając historię znaną od ponad 2 tysięcy lat.

Parking podziemny dostępny w godzinach otwarcia DK Kadr

.

Biżuteria – zrób sobie prezent

Zapraszamy kobiety, dziewczyny i dziewczynki*, na spotkanie, podczas którego zrobisz sobie i/lub bliskiej Ci osobie
autorskie, przez Ciebie zaprojektowane i wykonane kolczyki lub klipsy.

Najpierw zaproszę Cię do świata mnóstwa, wszelkich rodzajów koralików, które latami przewijają się przez moją pracownię. Spotkasz tam wiele cudów, od szkła, porcelany, masy, metalu, przez kiczowaty plastik, piórka, aż po srebro, z którego wykonamy wszystkie zapięcia i końcówki.
Następnie tchniesz w swoją biżuterię intencję – jakość, której życzysz sobie lub bliskiej Ci osobie, a ja Ci zdradzę sekret, jak to zrobić. Wybierzesz i zaprojektujesz swoje kolczyki lub klipsy a ja pomogę Ci znaleźć najlepsze techniczne rozwiązania dla Twojego wzoru i zrealizować go.

Nazywam się Aleksandra Ostrowska, jestem psycholożką, animatorką kultury, podróżniczką i twórczą duszą. Od lat robię biżuterię, w różnej intensywności, a także warsztaty związane ze sztuką dobrostanu na co dzień.
Do tego warsztatu zainspirowała mnie moja 9-cio letnia siostra- Kalinka, z którą spędzanie w ten sposób czasu okazało się wielką przyjemnością i radosnym procesem twórczym jak również lekcją cierpliwości i wytrwałości, uwieńczoną bardzo przyjemną i efektowną nagrodą w postaci biżuterii. Dlatego szczególnie zapraszamy mamy z córkami, siostry i wszelkie międzypokoleniowe konfiguracje.

* – mężczyźni i chłopcy także są miło widziani

Sugerowany wiek dziecka (lub wewnętrznego dziecka): od 4 do + nieskończoności; nie narzucamy bariery wieku, gdyż jest to bardzo indywidualne i dopuszczamy nawet niemowlęta towarzyszące swoim mamom w radosnej twórczości.
Czas jest kwestią indywidualną – w zależności od wzoru, jaki zdecydujesz się zrobić, może Ci to zająć od 15 minut do 1,5 godziny.

Data i czas: 17.12.2017r., w godzinach od 12:00 – 14:30
Możesz przyjść o 12, możesz o 13:15, a nawet 13:17, będę do dyspozycji do godziny 14:30 i to od Ciebie zależy ile czasu chcesz przeznaczyć na swoją radosną twórczość ;)

Koszt: 45 zł/os – w tej cenie komponujesz jedną parę kolczyków/klipsów i zdobywasz cały “know-how”.
Każda następna para, za pokryciem kosztów materiałów – 30 zł.

Ilość miejsc limitowana, zapisy: alexandraostrowska@gmail.com lub: turkusowydomek@gmail.com

.

Spotkaj Świętego Mikołaja w Galerii Wileńskiej

W sobotę 16 grudnia, w godzinach 12:00-17:00, na drugim piętrze Galerii Wileńskiej odbędzie się impreza świąteczna z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wspólnie z kadrą zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 zabierzemy dzieci i dorosłych do domu Świętego Mikołaja, w którym czekać będzie na wszystkich moc atrakcji.

Podczas specjalnie przygotowanych na tę okazję warsztatów, dzieci będą mogły:
– stworzyć dekoracje świąteczne na swoją choinkę lub jako prezent dla najbliższych,
– wykonać świąteczne kartki według własnego projektu,
– dekorować zimowe śnieżynki.

Nie zabraknie oczywiście gospodarza – Świętego Mikołaja, z którym każdy będzie mógł zrobić sobie pamiątkową fotografię i wydrukować ją w salonie Fotojoker oraz świątecznych konkursów z atrakcyjnymi nagrodami dla laureatów.

Klienci będą mogli obejrzeć wystawę ozdób świątecznych, przygotowanych przez najzdolniejszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 73, które zawisną na choince w strefie wydarzenia.

.

Zrób zabawkę swojemu dziecku!

Majsterkowiczki, Majsterkowicze!

w najbliższą sobotę, 16.12., w godzinach od 10.00 do 15.00 będziemy znów rodzinnie wbijać. Przyjdźcie do nas z dzieciakami i razem przeżyjmy niezapomniane chwile pachnące drewnem. Tematem przewodnim naszych warsztatów będzie zabawa – będziemy robić zabawki i ozdoby świąteczne i pokażemy także, że majsterkowanie może być frajdą.

Zaczynamy już o 10.00. Na zajęcia zapraszamy dzieci (od 3 roku życia) wraz z opiekunami. Stworzymy razem przepiękne ozdoby bożonarodzeniowe i drewniane zabawki.

Zajęcia poprowadzą doświadczeni instruktorzy. Wykorzystywane materiały są bezpieczne dla dzieci. Doświadczenie w majsterkowaniu i szczególne umiejętności nie są wymagane, prowadzący chętnie pomogą i podpowiedzą przy wykonywaniu poszczególnych prac.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Na wydarzenie obowiązują bilety rodzinne (1 dziecko i 1 opiekun). Prosimy zgłaszać większą ilość dzieci na adres: e.margasinska@rodzinnawarszawa.pl

.

Świąteczne Spotkanie Bożonarodzeniowe na Placu Szembeka

Serdecznie zapraszamy już w najbliższą sobotę, 16 grudnia br na Plac Szembeka na Świąteczne Spotkanie Bożonarodzeniowe. Rozpoczynamy o 13.00 w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe grą miejską Praska Akademia Elfów zaś od 14.00 zapraszamy na Plac Szembeka, gdzie czeka na Państwa moc atrakcji m.in. koncert chóru Agaty Steczkowskiej, spotkanie z Mikołajem, liczne animacje i zabawy dla dzieci, konkursy z nagrodami (można będzie wygrać piękną, żywą choinkę) , wigilijny ciepły poczęstunek dla wszystkich zgromadzonych oraz rozświetlenie naszej dzielnicowej Choinki. To tylko nieliczne z wielu atrakcji, bądźcie z nami 16 grudnia(sobota). Do zobaczenia hoł hoł hoł

.

Bajka dla dzieci “Śnieżna gonitwa”

“Śnieżna gonitwa” to spektakl dla widów w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Bohaterowie przedstawienia przenoszą nas w przedświateczny czas, w którym zarówno świat zwierząt, jak i ludzi śpieszy się, by przygotować wszystko na cudowne świąteczne dni. Perypetiom naszych bohaterów przygląda sie Anioł, który znajdzie wyjście z każdej trudnej sytuacji.

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie ze Świętym Mikołajem, możliwość zrobienia zdjęcia.

.

XIV Warszawskie Spotkanie Wigilijne

Zapraszamy na spotkanie wigilijne pełne cudów i niespodzianek.
Kamienice rozbłysną światłem i specjalnie na tę okazję przygotowanymi iluminacjami. Pomiędzy kamienicami, w jednej z bram, będzie czekał interaktywny, holograficzny Mikołaj zagadujący mieszkańców i (być może) spełniający ich życzenia.
Będą kolęd i pastorałki w wykonaniu m.in.:Trupa Teatralna – Warszawiaki, Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Jakub Jurzyk, Karolina Jarzyńska oraz Teatr Baza ze spektaklem dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Artyści z Polskiego Związku Głuchych zaprezentują świąteczny repertuar w języku migowym.
Będziemy również świadkami wyjątkowego procesu twórczego – Jan Kubicki, w trakcie spotkania, wyrzeźbi warszawską syrenkę z bloku lodowego.

.

Uciekający Bałwanek/ spektakl dla dzieci

 

17.12 godz. 12.00 “Uciekający Bałwanek” – spektakl dla dzieci

Interaktywny spektakl o sile marzeń, miłości i przyjaźni.

W odległej, mroźnej krainie przykrytej wielką warstwą śniegu mały i niesforny Bałwanek Kuleczka buntuje się przeciwko swojej mamie. Stajemy się świadkami i uczestnikami jego przygód. Czego nauczy go wesoła piłkarka Ania? Czy Pani Policjantka przedstawi mu zasady zachowania na ulicy? Jaki płynie morał ze spotkania z Psem i czy Sowa Mądra Głowa pomoże Bałwankowi wrócić do domu? Razem z nami stańcie się Świadkami zaskakujących, zabawnych sytuacji i zaprzyjaźnijcie się z Bałwankiem Kuleczką.

Pomysł i realizacja: Natalia Szulc i Natalia Rewieńska
Spektakl dla dzieci w wieku 3+
czas trwania 40-45 min.
bilety : 20 zł

.

Warsztaty pierniczkowe dla dzieci

.

Calineczka – spektakl dla dzieci

Spektakl oparty na baśni H. Ch. Andersena w wykonaniu Teatru Krak-Art z Krakowa. Wstęp 6 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adriana
Adriana
6 lat temu

Dziękujemy za posty. Jak zwykle niezawodne. Dziś dzięki moi-mili mieliśmy przesympatyczny dzień w Starej Koredegardzie. Wszystkiego naj naj w Swięta i Nowy Rok.