Czego szukasz?

Zaplanuj weekend 19-20 sierpnia – Dziecięca Mapa Warszawy

co robić z dzieckiem w Warszawie

Z radością i uśmiechem podrzucam Wam świeżutką Weekendową Zajawkę Dziecięcej Mapy Warszawy. Motywację miałam jeszcze większą niż zazwyczaj – za sprawą lektury ankiet, w których pisaliście tyle ciepłych słów i „poklepań po plecach”, że aż się zarumieniłam. To wspaniale, że ilość osób, które korzystają z Weekendowej Zajawki stale rośnie! Czytajcie, planujcie i… bawcie się wspaniale! 🙂

.

.

SOBOTA:

Cubo Race w Ogrodzie Miejskim Jazdów Usportowiony

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, artyści Franco Ariaudo i Emanuele De Donno oraz kuratorka projektu Ogród Miejski Jazdów Usportowiony Anna Czaban zapraszają do wzięcia udziału w niekonwencjonalnym wydarzeniu sportowym Cubo Race (Wyścig Sześcianów), który poprzedzą warsztaty szycia strojów sportowych. Cubo Race to gra drużynowa, do której się może zgłosić każdy bez względu na wiek czy sprawność fizyczną. Drużyny zawodników będą unosić na kijach sześciany, a drużyna, która najszybciej dotrze do mety wygrywa wyścig. Celem jej jest ćwiczenie pracy zespołowej, ale przede wszystkim dobra zabawa! By uczynić grę jeszcze bardziej spektakularną uczestnicy wystąpią w specjalnie zaprojektowanych strojach stworzonych wspólnie z projektantką mody Małgorzatą Salamon na warsztatach szycia.

Cubo Race to gra stworzona na potrzeby telewizyjnego show Giochi senza Frontiere (franc. Jeux Sans Frontiers, ang. Games Without Borders), która pierwszy raz została odegrana na włoskiej plaży w Riccione w 1971. Ariaudo i Donno analizują fenomen telewizyjnego show, które od lat 60. do 90. pojawiało się w różnych krajach Europy. Idea stojąca za tymi widowiskami to oprócz tytułowego sportu bez barier budowanie europejskiej wspólnoty. Czy Cubo Race przyczyni się do zbudowania wspólnoty Jazdów?

19/08/2017, 17:00
park przed Zamkiem
próba generalna

19/08/2017, 18:00
park przed Zamkiem
kolektywny performans Cubo Race

Każdy zawodnik otrzyma drobny upominek.
Po Wyścigu zapraszamy wszystkich na poczestunek.

Zgłoszenie do Cubo Race i więcej informacji: a.czaban@u-jazdowski.pl

.

Plenerowe Warsztaty Weekendowe – zakończenie

Chcecie uczestniczyć w misji (poza)ziemskiej? Pomożemy się Wam do niej przygotować. Zielony teren wokół Centrum Nauki Kopernik przekształcimy latem w stację badawczą. Będziemy pogłębiać wiedzę o Ziemi, by potem móc badać Kosmos. Od 1 lipca do 20 sierpnia spotykamy się w każdą sobotę i niedzielę w godzinach 12.00-19.00. Co tydzień czekają nas nowe naukowe wyzwania. Odnotujecie je w Dzienniku badacza. My postawimy stempel.

Dodatkowo zapraszamy na „Rozmowy pod kasztanem” – kameralne spotkania dla dorosłych z naukowcami ze Stowarzyszenia Rzeczników Nauki. Tylko w soboty od 16.00 do 18.00 pod kasztanowcem, na leżakach.

[19-20 sierpnia]
Ostatni przystanek – Mars.
Hottah, Adirondack, N165, Jake Matijavic, Esperance, Goulburn i Link – brzmi dziwnie? Tak nazywają się skały odkryte na Marsie. My poznamy ich ziemskie odpowiedniki. Będziemy badać i opisywać próbki skał oraz dochodzić, jak mogły powstać na czerwonej planecie.

Ponadto:
Warsztat „Misja łazika marsjańskiego”
Na warsztaty zapraszamy głównie rodziny z dziećmi do 14. roku życia, wstęp dla wszystkich do wyczerpania miejsc lub materiałów. Nie wymagamy zapisów. Wstęp wolny

W razie deszczu warsztaty przenoszone są do budynku

.

Bajeczna Fiesta – przedstawienie plenerowe dla dzieci

„Bajeczna Fiesta” to interaktywny spektakl plenerowy pełen muzyki i animacji dla najmłodszych. Zgodnie z tytułem – będzie to sześćdziesiąt minut szaleństwa i zabawy! Dzieci razem z bohaterami bajki będą śpiewać, pląsać, a także urządzać wesoły taneczny korowód. Obok dobrego humoru nie zabraknie treści wychowawczych i edukacyjnych. Udowodnimy widzom, że w życiu warto uwierzyć w siebie i swoje możliwości – bo wtedy można być kim tylko się chce – superbohaterem, tancerzem, a nawet… czarodziejem! Przypomnimy także dzieciom, w jaki sposób możemy zadbać o środowisko.

Na scenie wystąpi gwiazda rock’nd’jelona, najbardziej kolorowa ekokapela, światowej sławy zespół muzyczny The Jelonband: Jelonek Bronek (król ekotańca połamańca), Biedronka Ilonka (gitarzystka) i Pszczółka Julka (wokalistka)!

Biedronka Ilonka i Pszczółka Julka to najbardziej roztańczone owady na łące. Natomiast królem tańca jest jedyny w swoim rodzaju – Jelonek Bronek. Ta wesoła zwierzęca kompania codziennie urządza Bajeczną Fiestę z okazji Święta Przyrody. A dlaczego codziennie? Bo codziennie powinniśmy urządzać święto naturze – dbając o nią i ciesząc się z jej piękna. W czasie zabaw każde zwierzątko zrozumie, że warto w siebie uwierzyć. Bohaterami spektaklu staną się też same dzieci, które będą miały okazję wziąć udział w wesołych konkurencjach. Pozostaje tylko pytanie: Kto zostanie królem tej Bajecznej Ekologicznej Fiesty?

wstęp wolny

.

Arkady Dzieciom / Spektakl „Calineczka”

Łątka to staropolskie określenie lalki teatralnej. Twórcy teatru o takiej nazwie: Małgorzata Nyczaj-Zajt, Artur Zajt, od lat zajmują
się mówieniem oraz pokazywaniem najmłodszym widzom: co to jest teatr. Zależy im, aby w przyszłości, dzieci i młodzież, jako dojrzali kulturowo dorośli, rozumieli metaforę teatru. W tym celu prowadzą warsztaty Dotknąć teatr, polegające na totalnej propedeutyce wiedzy o teatrze. Każdy ma tu konkretną rolę do odegrania, musi zaangażować myślenie i czucie. Wiodące funkcje reżyserów spoczywają w rękach animatorów wydarzenia. Młodzi uczestnicy warsztatów grają zaś pracowników infrastruktury teatru oraz artystów tam występujących.

Spektakl Calineczka: Baśń Hansa Christiana Andersena jest przedstawiona w formie spektaklu marionetkowego. Losy malutkiej, zagubionej dziewczynki, rozgrywają się w świecie inspirowanym malarstwem Gustawa Klimta. W przebieg zdarzeń baśniowych wplecione są songi komentujące sytuację bohaterki i podobieństwo jej doświadczeń do przeżyć każdego człowieka, który uczy się świata i życia.

Spektakl trwa około 40 minut, ma szybkie tempo. Grają w nim przede wszystkim klasyczne marionetki na niciach, prowadzone przez widocznych animatorów.

Czas i miejsce: 19 sierpnia (sobota) o 12:00 w Arkadach Kubickiego

.

Przyrodnicze warsztaty dla rodzin | park wilanowski

Jakie jabłka najbardziej lubiła królowa Marysieńka? Co jeszcze uprawiano w królewskich ogrodach? Jakie owoce można zobaczyć dziś na terenie ogrodów i parków przy pałacu w Wilanowie? Zapraszamy na wyprawę, której owocem będą nie tylko przyrodnicze obserwacje, ale też prace plastyczne przygotowane z wykorzystaniem naturalnych surowców.
————————–————————–————————–————
Warsztaty „O ulubionych jabłkach królowej i innych owocach” są częścią cyklu NADWORNI PRZYRODNICY.
————————–————————–————————–————
TERMIN: 19 sierpnia 2017 r., godz. 11.00–12.30
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie | park wilanowski | zbiórka przy kasie
ODBIORCY: rodziny z dziećmi w wieku 5–7 lat
KOSZT: 10 zł / osoba

.

Kapitan Warszawa uczy pomagania i szuka właśnie Ciebie!

Gra miejska i piknik rodzinny 19 sierpnia 2017 r. PARK HASSÓW – baw się razem z nami!
Kapitan Warszawa szuka właśnie Ciebie!

Kapitan Warszawa już po raz czwarty odwiedzi wszystkie dzielnice. Weźcie udział w trzymających w napięciu grach miejskich: będziemy szukać skarbów, rozpracowywać siatki szpiegowskie, ratować, szkolić i wykonywać przeróżne, nietypowe – ale zawsze intersujące zadania! W trakcie każdej gry dodatkowo poznacie organizacje pozarządowe działające w Warszawie i dowiecie się jak Wy możecie pomagać!

Nie lada gratka czeka na mieszkańców Ursusa. Już 19 sierpnia Kapitan Warszawa odwiedzi ich dzielnicę! Wspólnie zastanowimy się jak upiększyć naszą dzielnicę rozwiązując zagadki i wykonując różnorodne zadania. Kapitan Warszawa przygotował dla Was prawdziwą przygodę!

Aktywna Rodzina – Pomagamy na terenie Dzielnicy Ursus: 19 sierpnia 2017, Park Hassów.
Start gry miejskiej: 10:40
W godzinach 13:00-15:00 zapraszamy na piknik rodzinny do Parku Hassów z mnóstwem atrakcji dla dzieci w każdym wieku!
Zapisy na grę: www.zapisyzwalcznude.pl 

.

Weekend w Warowni Jomsborg! Tym razem z Gawędami!

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby spędzić miło czas w naszych progach! Zabierzcie planszówki, karty, gitary, gry bitewne, co tam lubicie i oczywiście dobry humor!

19 sierpnia (sobota) bramy Warowni otwarte od 15 do 20-21.
Tym razem gościmy róznwież w naszych progach wydarzenie organizowane przez Avangarda – Czas na Gawęde!
Działa Tawerna Valhalla z miodem i piwem, oraz ognisko z kiełbaskami.

20 sierpnia (niedziela) otwieramy od 11, zamykamy o 18.
Działa Tawerna Valhalla z miodem i piwem, oraz ognisko z kiełbaskami.
Otwarte będą również stanowiska z łukiem i rzucaniem toporem.
W planach od 11 do około 14 trening wojowników Drużyna Jomsborczyków- Jomsborg Vikings Hird.
Drużyna prowadzi ciągły nabór kandydatów – zapraszamy!

Wstęp – co łaska do skarbonki na jedzenie dla psów.
Jeśli przyjdziecie i brama bedzie zamknieta – mocno stukać we wrota! Otworzymy 🙂
Więcej info wkrótce! Klikajcie – „wezme udział”, zapraszajcie znajomych, udostępniajcie 🙂 !

ps. Z racji stanu zdrowia jednego z naszych czworonożnych przyjaciół (dziadka – 13 letniego Baldura) prosimy, zostawcie swoje pieski w domu.

.

Kino dla dzieci na placu Europejskim | Ostatni smok świata

Spraw, by wakacje Twojego dziecka były wyjątkowe! W sobotni poranek zapraszamy najmłodszych fanów placu Europejskiego na bajkowy seans.

? sobota, 19.08
⌚ 11:00

? „Ostatni smok świata”, czyli animowana opowieść o Niki, który pragnie pójść w ślady ojca i pokonać smoka. Na jego drodze stanie wiedźma z bagien. Czy z pomocą przyjaciół uda mu się przeciwstawić jej planom? Przekonamy się już wkrótce!
➡ http://www.filmweb.pl/film/Ostatni+smok+świata-2016-775296

Czekają na Was także:
➡ bańki jak z bajki
➡ zniżki na dania dla dzieci w restauracji The Place ?

Do zobaczenia na placu Europejskim! Organizatorem jest firma Ghelamco Poland. Partnerem wydarzenia jest restauracja The Place.

.

Letnie plenerowe teatrzyki dla dzieci

.

Koncert dla dzieci pod chmurką

Zapraszamy na wspólne muzykowanie pod chmurką.
Celtowie, któż to taki? Gdzie możemy ich spotkać? Jak się bawią i jakiej muzyki słuchają? Na te i inne pytania odpowiemy sobie już w najbliższą sobotę, 19 sierpnia o godz. 16:00 w Kredkafe na ul. Smolnej
Przeniesiemy się do muzycznej krainy wysłuchując baśni o wróżkach i skrzatach.
Dzieci będą miały okazję nauczyć się prostych tańców celtyckich, a także wspólnie pograć i pośpiewać.
Spotkanie poprowadzi Kasia Szymczak, skrzypaczka zakochana w kulturze Irlandzkiej.
Koncert odbędzie się w naszym namiocie, który tego dnia zmieni się w miejsce przytulne, wyłożone poduchami i kocami, każdy w dowolnej i swobodnej pozycji będzie mógł posłuchać muzykowania i obcować z instrumentami.

Koncert przeznaczony jest dla dzieci w każdym wieku.
Koszt biletu 1 os. dor + dziecko = 10zł

.

Bajkowa Białołęka / spektakle dla dzieci

Ahoj najmilsi!
Kolejny raz wyruszamy na Białołękę, aby wspólnie przeżywać niesamowite przygody, spotykać niezwykłe postaci i poznawać czarodziejskie zaklęcia i przedmioty. Serdecznie zapraszamy na nasze spektakle, a wśród nich dwie premiery! 🙂
Chodźcie! Szykuje się świetna zabawa:

19 sierpnia, godz. 17:00, Czerwony Kapturek, Park Henrykowski

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

.

Kulturalna Wisła na Włochach!

Tym razem zapraszamy na boisko osiedlowe przy ul. Astronautów 6, a w programie:

10.00 – Gra Miejska „Śladami warszawskiej Syrenki – Wisła” (dla dzieci w wieku od 3-10 lat)
Forma zabawy w lokalnej przestrzeni, która angażuje najmłodszych i ich rodziców w świadome rozwiązywanie zadań: dzieci wcielają się w rolę pomocników Syrenki i podążając za tropami oraz enigmatycznymi wskazówkami pomagają w odnalezieniu jej zagubionych sióstr. Po poprawnym rozwikłaniu zagadek, zdobywają punkty zwycięstwa.

13.00 – Muzyczny, interaktywny spektakl pt. „Wiślana Syrenka”
Scenariusz powstał w oparciu o legendę „Warszawska Syrenka”. Młodzi widzowie wraz z tytułową bohaterką przeżyją niezapomnianą podróż, poznają legendę o Syrenie, dowiedzą się dlaczego ważne jest dbanie o środowisko oraz jakie zwierzęta zamieszkują tereny wzdłuż Wisły. Gwarantujemy wysoką temperaturę muzycznych wrażeń, dzieci będą mogły razem z Syrenką nauczyć się piosenek i razem z nią zaśpiewać.

Między godziną 10.30 – 13.00, dzieci, które nie wezmą udziału w grze miejskiej, będą mogły zagrać wraz ze swoimi opiekunami w niezwykłe gry planszowe i plastyczne w kreatywnych kącikach firm Egmont i Alexander lub wziąć udział w:

WARSZTACIE KRAJOZNAWCZO-ARTYSTYCZNYm O POLSCE. Uczestnicy poznają najciekawsze miejsca naszego kraju oraz jego najwybitniejszych artystów! Warsztat realizowany jest we współpracy z fundacją Zwalcz Nudę.

.

Noc spadających gwiazd na Zamku

Spotkajmy się w tę wyjątkową noc na Zamku w Czersku! Wtedy na bezchmurnym niebie widoczne będą spadające meteory. O gwiazdach opowiedzą członkowie Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, którzy udostępnią swój profesjonalny sprzęt do obserwacji nieba. O nastrojową oprawę muzyczną zadba SONAR – DJ i producent znany z projektów RYSY i Sonar Soul oraz kolaboracji z Pauliną Przybysz, Justyną Święs i NOVIKĄ. Noc spadających gwiazd zakończy spektakularny pokaz Teatru ognia Widmo.

Start godz. 21.30
P r o g r a m:
✰ koncert SONAR
✰ prelekcja Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, oddział w Warszawie
✰ oglądanie gwiazd przy pomocy teleskopów
✰ Teatr ognia WIDMO

Stoiska Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii:
✰✰ zegar astronomiczny
✰✰ budowa spektroskopów dla dzieci od 6 lat

.

Spacer z duchami. Stare Miasto.

Pastelowe kamieniczki Starego Miasta skłaniają do romantycznych spacerów – we dwoje lub z rodziną. Ale kiedy zbliża się wieczór pojawiają się staromiejskie duchy choć dzisiaj nie zobaczymy już cienia Morowej Dziewicy.

Zapraszam na wieczorny spacer w trakcie którego poznamy sekrety Starej Warszawy. Spróbujemy wyjaśnić też pochodzenie duchów snujących się na miejskim bruku.

Bilety na spacer można zakupić (14,00 PLN) pod poniższym linkiem: https://duchystarowki1908.evenea.pl/

Podczas spaceru postaramy się odpowiedzieć między innymi na takie pytania:

• – gdzie można spotkać damę z głową pod pachą?
• – jak mały cmentarz mógł służyć tak długo?
• – kto spotkał Morową Dziewicę i jak to się skończyło ?
• – w którym miejscu spalono pierwszego, polskiego ateistę?
• – dlaczego kobiety upieczono na wolnym ogniu? (Detale na życzenie).
• – czym zajmował się kat a czym katowa?
• – gdzie straszą strażnicy?
• – która część starego miasta była najbardziej niebezpieczna przed wojną?
• – gdzie mieszkał bardzo bogaty biedny malarz?
• – na kogo czeka zjawa z płonącym czekanem?
• – gdzie było pierwsze polskie więzienie?
• – czy można ukraść kościół?

Spotykamy się 19 sierpnia (sobota) o godzinie 20:00 pod kolumną Zygmunta III Wazy.

Idziemy w grupie około 30 osób.

Będziemy wędrować około dwóch godzin.

.

NIEDZIELA:

Rodzinny brunch na Koszykach

Hala Koszyki, 20 sierpnia od godz. 11:00

.

Baby Disco: dyskoteka dla dzieci i rodziców

Dyskoteka dla dzieci odpaliła regularne potańcówki w Cudzie nad Wisłą. Przez całe lato regularnie zabawiamy połowę dziecięgo miasta w jednym z najstarszych i najbardziej zasłużonych letnich miejsc w stolicy 🙂 W myśl zasady, że zła muzyka boli całe życia, a ta dobra może je uratować, mówimy stanowcze nieeeeeeee wszędobylskim chłamowatym hitom dla dzieci. Jako młodzi rodzice, kochający swoje dzieci, postanowiliśmy organizować imprezy, na których muzyka będzie lekka, ale nie głupia, łatwa, ale nie banalna, zwiewna, ale dobra, a przede wszystkim fajna zarówno dla dzieci i ich rodziców. Za selekcję starych i nowych hitów odpowiają zawsze doświadczeni warszawscy DJe: turbo wujkowie i kochający ojcowie. Za zabawy wokół weźmiemy się my – Kolektyw Latawiec, do tej pory opiekujący się punktami gastronomicznymi dla dzieci, kącikami dziecięcymi w kinie objazdowym i gromadką zadowolonych pociech w domach i w jednym z warszawskich przedszkoli.

>>> NIEDZIELA, 20.08.2017 <<<
Bulwar Flotylli Wiślanej
START: 12:00
WSTĘP WOLNY

.

Warsztaty dla dzieci „Leniwa niedziela z podróżą do Australii”

„LENIWA NIEDZIELA Z…”
To cykl poranków z fotografią, grafiką, architekturą, literaturą, komiksem, sztuką, muzyką, podróżą, a także książką i filmem. W każdą niedzielę o godz. 11.00 Fotoplastikon Warszawski stanie się miejscem przygotowanym specjalnie dla najmłodszych.
Warsztaty dla dzieci w wieku 5-10 lat.

„LENIWA NIEDZIELA Z PODRÓŻĄ DO AUSTRALII” 

Podczas warsztatów uczestnicy przyjrzą się bliżej Australii i poznają zwyczaje, które panują w tym kraju. Wraz z prowadzącą Alicją Rapsiewicz, podróżniczką, fotografką, będą obserwować przyrodę oraz australijskie zwierzęta, takie jak: kangur, koala, kolczatka, papugi kakadu, psa dingo a nawet „spojrzą” prosto w paszczę krokodyla. Dzieci dowiedzą się jak żyli Aborygeni, czyli rdzenni mieszkańcy Australii, do czego służył bumerang, jak powstaje i brzmi didgeridoo. Przyjrzą się także malunkom naskalnym a na koniec warsztatów stworzą aborygeńską mapę. 

20.08 (niedziela), godz. 11.00, Wstęp wolny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy zgłaszać chęć udziału pod numerem telefonu: 22 6296078 lub na e-maila rejestracjafw@1944.pl

.

Rodzinny Piknik Nadwiślański

Spędź wspólnie z dzieckiem czas podczas Rodzinnego Pikniku Nadwiślańskiego! 🙂

Już 20 sierpnia zapraszamy do udziału w dramowych i kreatywnych aktywnościach dla rodzin, które poruszają temat emocji:
• Wspólne robienie masek emocji i zdjęć w nich
• Emocjonalny twister i inne gry planszowe
• Muzyczne instrumenty muzyczne
• Dramowe i teatralne gry emocjonalne!
Zapraszamy 🙂
Wstęp wolny dzięki dofinansowaniu Urzędu m.st. Warszawy!

A od godziny 18:00 zapraszamy na rodzinną potańcówkę organizowaną przez Fundację Miejsce Kreatywne!

.

Piknik Rodzinny na Plaży Rusałka

Zastanawiasz się co ciekawego zrobić z dziećmi w weekend?
Szukasz pomysłu na spędzenie dnia na powietrzu?
Pikniki Rodzinne to relaks i dobra zabawa!
Zabierz swoich bliskich i przyjdź! Zachęcamy do zabrania własnych kocy i wspólnego piknikowania.

Kącik malucha, gry i zabawy podwórkowe, gry planszowe i wiele innych atrakcji.
Jesteśmy w każdej warszawskiej dzielnicy. W najbliższą niedzielę na Plaży Rusałka od godziny 12:00.

Udział w piknikach jest bezpłatny.

.

Warsztaty rodzinne „iGraj z żywiołem” dla dzieci w wieku 3-5 lat

Zabawa z wykorzystaniem żywiołów ognia, powietrza, wody i ziemi czeka na dzieci podczas warsztatów artystycznych „iGraj z żywiołem”. Zajęcia nawiązują do wystawy poświęconej Janowi Bogumiłowi Plerschowi, nadwornemu malarzowi króla Stanisława Augusta
???

Uczestnicy warsztatów, spacerując po zabytkowych obiektach, poznają barwne groteski, autorstwa Jana Bogumiła Plerscha, w których ukryły się ziejące ogniem smoki, niezwykłe morskie konie – hipokampy oraz delikatne motyle. Dowiedzą się również, w jaki sposób temat żywiołów wykorzystują współcześni artyści – twórcy instalacji, sztuki land artu i performance. Każdy z warsztatów stanie się okazją do żywiołowych działań plastycznych. Dzieci będą eksperymentować z materią wody, światła, ziemi oraz powietrza.

?Terminy warsztatów:
9 lipca – „iGraj z żywiołem ognia” ?
23 lipca – „iGraj z żywiołem powietrza” ?
6 sierpnia – „iGraj z żywiołem wody” ?
20 sierpnia – „iGraj z żywiołem ziemi” ?

***
Na warsztaty obowiązują bilet rodzinny w cenie 15 zł (dziecko plus opiekun) oraz zapisy: edukacja@lazienki-krolewskie.pl, Lokalizacja ➡ Pałac na Wyspie

.

Budyń Julka Tuwima – duża porcja rock’n’rolla dla najmłodszych

Budyń Julka Tuwima to muzyczna opowieść o dzieciństwie ulubionego poety dzieci. Teksty piosenek – współczesne interpretacje wierszy Tuwima, napisali znakomici dziecięcy poeci, m.in. Wanda Chotomska, Agnieszka Frączek, Marcin Brykczyński oraz Marta Guśniowska. Autorem muzyki jest Jacek „Budyń” Szymkiewicz, gitarzysta i wokalista znany przede wszystkim z zespołów Pogodno oraz Babu Król.

Rock’n’rollowa, koncertowa energia oraz ponadczasowe teksty sprawią frajdę zarówno dzieciom jak i dorosłym. Zapraszamy do Ogrodu Ząbkowska (Warszawa, ul. Ząbkowska 9a) na godz. 15:30. BUDYŃ JULKA TUWIMA wystąpi w składzie:
Joanna Ewa Zawłocka – wokal
Jacek „Budyń” Szymkiewicz – wokal, gitara elektryczna
Czesław Mozil – wokal, akordeon
Piotr „Bajzel” Piasecki – gitara basowa, elektronika
Wojtek Sobura – perkusja

WSTĘP WOLNY!

.

Chlapanie farbami – plenerowe warsztaty

Chlapanie farbami (bezpłatnie) – plenerowe warsztaty rodzinne

DRODZY RODZICE, BABCIE, DZIADKOWIE jeżeli:
– macie ochotę na wspólną zabawę z Waszymi dzieciakami;
– chcecie twórczo i nietuzinkowo spędzić czas z dzieciakami;
– chcecie sprawić niespodziankę Waszym pociechom;
to nasza propozycja jest właśnie dla WAS 

Zapraszamy do udziału w WAKACYJNYCH WARSZTATATACH RODZINNYCH na Ursynowie:

20.08 (niedziela) 
Chlapanie farbami 
10:00 – 11:00 (3- 5 lat) 
11:30 – 12:30 (od roku do 2,5 lat)
13:00 – 14:00 (6- 10 lat)

Gdzie:
Plac zabaw z dinozaurami – zagajnik przy Placu zabaw
Szukajcie roll-up: Przestrzeń dla rodziny

Koszt: BEZPŁATNE
Projekt finansowany jest przez Dzielnicę Ursynów m.st. Warszawy

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (liczba miejsc ograniczona):
przestrzen@manzana.org.pl
Zgłoszenia: Imię i nazwisko, telefon kontaktowy, imię i wiek dziecka.
Rodzeństwa przyjmujemy do jednej grupy.

.

Wycieczka przyrodnicza | park wilanowski

Czy dawna rezydencja króla Jana III to tylko pałac i ogrody? Jakie sekrety kryje w sobie park znajdujący się po południowej stronie pałacu? W czasie spaceru będzie można poznać historię Góry Bachusa, wilanowskiego stawu, a także malowniczych zabudowań znajdujących się tuż przy ujściu Potoku Służewieckiego. Zapraszamy na wycieczkę do folwarku wilanowskiego!
————————–————————–————————–————
ODBIORCY: rodziny z dziećmi w wieku 5–12 lat
MIEJSCE: ogrody wilanowskie | spotykamy się przy kasie muzeum w niedzielę 20 sierpnia o 13:00
REZERWACJA: nie obowiązuje
KOSZT: należy kupić bilet do parku | 5 zł – bilet zwykły, 3 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny

.

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.