Czego szukasz?

Zaplanuj weekend 21-22 października – Dziecięca Mapa Warszawy

atrakcje dla dzieciBrakowało mi przestrzeni, w której moglibyśmy sobie wzajemnie polecać wydarzenia i atrakcje w mieście, a także wymieniać się opiniami i o nich rozmawiać. Narodziła się z tego nowa fejsbookowa grupa: Dziecięca Mapa Warszawy, czyli mama i dziecko w stolicy, do której serdecznie Was zapraszam. Im nas więcej, tym weselej, a i pomysłów więcej.

Ps. Każdy tytuł jest linkiem do wydarzenia na Facebooku lub strony organizatora – tam znajdziecie więcej informacji.

Bądź człowiekiem, udostępnij – może inni też skorzystają? :)

.

S O B O T A

Planszówki na PGE Narodowym 2017

Kolejna edycja Planszówek na PGE Narodowym odbędzie się 21 października 2017 roku.

W GODZINACH od 10 do 20.
WSTĘP WOLNY (bezpłatny).

W programie:
– wielka wypożyczalnia gier,
– strefa dla dzieci,
– gry familijne i dla wymagających graczy,
– nowości i prototypy,
– stoiska wydawców,
– turnieje.

.

Dzień Węgierski

Wydarzenie współorganizowane wraz z Urzędem Dzielnica Białołęka.

☛ 11:00 – 13:00 RODZINNA GRA MIEJSKA „Węgierski album”, start przy pomniku Laszlo O’svatha na Nowodworach u zbiegu ulic Ordonówny i Strumykowej
★ ZAPISY od 9 października: a.debska@gamesdevelopment.pl

☛ 16:00 – 18:00 KONCERT I WARSZTATY „Joszko Broda i czterdzieści instrumentów z Karpat, czyli co robi róg węgierski w Polsce”, scena przy#vanGogha1
★ Szczególnie zapraszamy rodziny z dziećmi! :)

☛ 18:00 KONCERT Joszko Brody „Polsko-węgierski”, scena przy #vanGogha1

W ramach umowy partnerskiej z X dzielnicą Budapesztu, Budafok – Teteny dzielnica Białołęka od wielu lat buduje więzi z Węgrami. Na Białołęce znajdziemy miejsca pamięci obywateli węgierskich: ulice Józsefa Antalla i ks. Béla Vargi oraz pomnik Laszlo O’svatha, na którym znajdują się nazwiska osób, które wspierały polskich uchodźców na Węgrzech w czasie II wojny światowej.

W ramach „Dnia Węgierskiego” na Białołęce odbędzie się rodzinna gra miejska „Węgierski album” (10.00-16.00) śladami pocztówek Máté Nagy’ego, węgierskiego fotografa mieszkającego w naszej dzielnicy. Uczestnicy wcielą się w rolę kolekcjonerów pocztówek pochowanych w różnych punktach Białołęki, związanych z historią Węgier. W każdym miejscu czeka na nich specjalne zadanie, którego wykonanie pozwoli im na otrzymanie kolejnej fotografii. Podczas zadań drużyny będą musiały wykazać się nie tylko umiejętnością szybkiego myślenia i korzystania z wiedzy, przyda im się też sprawność fizyczna i umiejętność współpracy w zespole. Punkty będą zlokalizowane na trasie od Ronda O’svátha do Skweru Przyjaciół Węgierskich przy pasażu Księdza Bela Vargi.
Natomiast w Białołęckim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert Joszko Brody pt. „Polsko-węgiersko” (18:00), połączony z warsztatami „Joszko Broda i czterdzieści instrumentów z Karpat, czyli co robi róg węgierski w Polsce” (start o 16:00), skierowanymi zarówno do dzieci i młodzieży, jak i dorosłych słuchaczy. Joszko gra na ponad 40 instrumentach ludowych z rejonu Karpat, m.in. na zwykłym liściu, kawałku słomki, glinianych okarynach, drewnianych fujarkach, drumlach, dudach, gajdach czy zwierzęcych rogach. Muzyka brzmi wieloma kolorami i potrafi zaskoczyć nawet osłuchanego odbiorcę. Podczas warsztatów będzie można nie tylko usłyszeć dźwięki wydawane przez te instrumenty, zapoznać się z ich budową, ale także na nich zagrać. Prawdziwe dzieła sztuki to grające rzeźby Józefa Wilkonia – kopia ligawki kurpiowskiej i metalowy smok, natomiast swoim rozmiarem imponuje trąbita beskidzka prawie czterometrowej długości.

Na wszystkie wydarzenia jest ✪ WSTĘP WOLNY! ✪ Liczba miejsc ograniczona.

.

Tajemnice Biblioteki – Rodzinna Gra Miejska

TAJEMNICE BIBLIOTEKI w wersji jesiennej… Książka, spacer, Praga, zagadka. Szykujemy herbatę i imbir;-)))) A tak w ogóle, to gramy już czwarty raz i … Zapraszamy do przygody!

21.10.2017 
CZY TO PRAWADA? TROPEM SZMULA ZBYTKOWERA I NIE TYLKO….
Start: Biblioteka nr 59 ul. Radzymińska 50, godz. 11.00 

.

Las pod lupą – spacer przyrodniczy z Magdaleną Sobolewską

Wawerskie Centrum Kultury zaprasza na kolejny w sezonie spacer – tym razem roślinny, z biolożką – Magadleną Sobolewską, autorką bloga Barwy ogrodu. Przejdziemy się po lesie w okolicach Międzylesia i Starej Miłosnej, pilnie przygladając się, co rośnie i żyje wokół. Spacer będzie nieśpieszny, bo i obserwacje powinny być dokładne ;-). Warto pomyśleć o stworzeniu zielnika!
Zapisy: aredzisz@wck-wawer.pl, 503 344 803
Opłaty: 10 PLN dorośli; 5 PLN dzieci w wieku 3-13 lat

.

MeloKoncerty dla niemowląt i małych dzieci

Spotkajmy się po raz siódmy w ramach cyklu MeloKoncertów dla niemowląt i małych dzieci. Zapraszamy na kolejne dwa koncerty dla najmłodszej warszawskiej publiczności, w nowym miejscu na Wawrze, Żłobku Bobaskowo.

MeloKoncerty to muzyczne spotkania z elementami zajęć umuzykalniających prowadzonych według teorii uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona. Zajęcia polegają na stymulowaniu słuchu malutkich dzieci (w wieku od 1 miesiąca do ok.3 lat) za pomocą śpiewu w różnych skalach oraz rytmu i ruchu.

Jak zwykle będziemy się bawić przy muzyce na żywo. Pośpiewamy piosenki znane bardziej i mniej, będziemy rytmizować wierszyki, tańczyć i słuchać muzyki wykonywanej na żywo. Będziemy razem z Wami na podłodze na poduszkach i dywanikach. Na bosaka! :)

MeloKoncerty poprowadzą Anka Natalicz i Basia Habisiak. Dwie mamy, nauczycielki muzyki oraz artystki, absolwentki Akademii Muzycznych w Łodzi i Warszawie, nauczycielki “gordonków”.

Bilety na koncert w cenie 15 zł od osoby (każdy słuchacz powinien mieć swój bilet, np. mama + dziecko = dwa bilety) do kupienia na ewejsciowki.pl.

Złobek Bobaskowo posiada parking przed wejściem do budynku, zapraszamy!

DATA: sobota 21.października 2017 godz. 10:00 i 11:15
MIEJSCEŻłobek Bobaskowo Warszawa Wawer ul. Zwoleńska 81

.

Spotkanie z Adamem Wajrakiem i Tomaszem Samojlikiem

Czas odzyskać waszą Puszczę, dzięcioły! Jeśli czekaliście na kontynuację “Umarłego Lasu” to nareszcie się doczekaliście :)
Od 11 października ‘Nieumarły Las” w księgarniach a my zapraszamy na premierowe spotkanie z autorami – Adamem Wajrakiem i Tomaszem Samojlikiem. Rozmowę poprowadzi Karolina Oponowicz.

Będą opowieści, rysunki, autografy i..zakładki:) Czas odzyskać waszą Puszczę, dzięcioły! Przybywajcie!

Dzięcioły dały się wyprowadzić w pole szpakom. A właściwie wyprowadzić z Umarłego Lasu, puszczańskiego miasteczka na Dzikim Wschodzie. W czystym i równiutkim lesie gospodarczym żyje im się okropnie. Tęsknią za dziuplami, zgnilizną i próchnem. Ale skompromitowany szeryf Triko nie zamierza się poddawać! Ma pomysł, jak wykurzyć szpaki z Umarłego Lasu i umożliwić dzięciołom powrót do domu. Z pomocą przyjdzie mu waleczna dzięciolica Trida, zakręcony kowalik Bargiel, gang puszczyków i… korniki. Tylko czy uda im się razem zrealizować mrożący krew w żyłach plan? O tym dowiecie się z tej książki, drugiej opowieści o dzięciołach z puszczy na Dzikim Wschodzie. Stworzyli ją wspólnie dwaj mieszkańcy Puszczy Białowieskiej. 

21 października w godz. 12:00 – 15:00, Marzyciele i Rzemieślnicy, ul. Bracka 25, III piętro

.

Piegowaty Koncert dla dzieci “Kasztanowe piegi”

Katarzyna Stoparczyk o serii koncertów dla dzieci:
“Piegowate koncerty” są po to, aby rozkochać dzieci w najpiękniejszej i najbardziej szlachetnej muzyce jaka kiedykolwiek na tym świecie powstała. Muzyce, która wyrabia smak, uspokaja skołatane nerwy, jest źródłem inspiracji, ogromnej radości i satysfakcji. Dzieje się tak, ponieważ została stworzona w głowach i sercach największych geniuszy wszechczasów, którzy w głębi duszy nigdy nie przestali być dziećmi. Jakkolwiek górnolotnie to brzmi, o czysty zachwyt tu chodzi i miłość, a także o to, aby ta muzyka została z naszymi dziećmi już na zawsze.

„Piegowaty koncert” dla dzieci pt. “Kasztanowe piegi”” – Katarzyna Stoparczyk i Warsaw Camerata – dedykowany rodzinom.
Koncert odbędzie się 21 października o godz. 12:00, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

Katarzyna Stoparczyk i orkiestra Warsaw Camerata proponują tym razem wspólną zabawę z przepiękną muzyką Warlocka, Mozarta i Haydna. Podczas koncertu usłyszymy także „Dzieci, które wiedzą lepiej” oraz liczne muzyczne niespodzianki, a tą najważniejszą będzie występ znakomitego artysty waltornisty w podziękowaniu dla wszystkich, którzy wspomagają małych mieszkańców Domu Dziecka. Nie zabraknie też „Kasztanowych piegów” i różowej pantery!!

W programie koncertu:
W. A. Mozart – Koncert na waltornię i orkiestrę KV 417 cz. I i III
G. Holst – Suita Św. Pawła cz. I – Jig
P. Warlock – Capriol Suite – Basse dance, Mattachins
J. Haydn – Kwartet smyczkokwy B-dur cz. I
L. Anderson – Polka „Plink, plank, plunk

.

Dzień Dizajnu w Muzeum dla Dzieci

Staniecie się projektantami, twórcami nowoczesnego dizajnu, a Wasze wizje urzeczywistnią się! Wyostrzcie wszystkie zmysły i działajcie razem z nami na wystawie DIZJAN MA SENS(5S). Zapraszamy na twórcze rodzinne warsztaty już 21 października do Muzeum dla Dzieci: 

Już 21 października czekają nas inspirujące warsztaty z polskimi projektantami:

10.00 – 11.30 „Ułóż sobie miasto” spotkanie i warsztaty z Martą BaranowskąLokalny autorką „PUZZLI WARSZAWA”.
Warsztaty dla dzieci w wieku: 6 – 9 lat.

16.00 – 17.30 „Ważny komunikat: zmysły” spotkanie i warsztaty z Bartkiem Kociembą Arobal projektantem, którego prace możecie oglądać na naszej wystawie Dizajn ma Sens(5s).
Warsztaty dla dzieci w wieku: 9 – 12 lat.

.

Bezpłatne spektakle dla całej rodziny z Teatrem Remus!

TEATR REMUS zaprasza na bezpłatne pokazy spektakli dla całej rodziny!

Zapraszamy całe rodziny na niesamowite podróże po nieznanych kulturach i obyczajach. Barwne stroje, żywa muzyka, wciągające historie gwarantują świetną zabawę dla dzieci i dorosłych. Po spektaklach zapraszamy na warsztaty dla dzieci.

Pokazy są częścią projektu Teatr Lokalny, który łączy teatr z lokalną animacją kultury.

Obowiązkowa rezerwacja miejsc: https://tinyurl.com/y8tork9q

.

Warsztaty dla dzieci 7 – 13 lat z Anetą Todorczuk – Perchuć

Zapraszamy dzieci w wieku 7 – 13 lat na spotkania z filmowcami!
Warsztaty poprowadzą:
Aneta Todorczuk – Perchuć – aktorka filmowa, teatralno- musicalowa i wokalistka
oraz
Ewa Krzyżanowska – Łepecka – reżyserka obsady filmów fabularnych i seriali:

W trakcie cotygodniowych warsztatów dzieci zapoznają się z technikami pobudzania kreatywności. Poznają podstawowe techniki wyobraźni. Nauczą się koncentracji i pracy nad tekstem.

Warsztaty będą miały charakter wspólnej zespołowej zabawy, gier, działań w przestrzeni. Uczestnicy pod fachowym okiem aktorki i reżyserki wykonają ćwiczenia, dzięki którym rozwiną świadomość sceniczną oraz obecności przed kamerą.

Zajęcia odbędą się studio castingowym w Warszawie,
w następujące soboty:
21 października
28 października
4 listopada
18 listopada.

Więcej informacji i zapisy:
edyta.placzkowska@cinemobile.pl

W treści maila prosimy podać; Imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka oraz numer telefonu rodzica.

.

Pimpuś Sadełko

Jednym z uczniów tej słynnej szkoły zostaje Pimpuś Sadełko, mały rozpieszczony jedynak, który nie chce się uczyć. W głowie mu raczej psoty i podjadanie smakołyków, toteż w szkole natychmiast zdobywa opinię łobuziaka i wiedzie prym bynajmniej nie w nauce. Co się wydarzy i czy Pimpuś kiedykolwiek się zmieni na lepsze, przekonajcie się sami!

Spektakl oparty został na “Szkolnych przygodach Pimpusia Sadełko” Marii Konopnickiej, książeczce znanej z pewnością wielu dorosłych oraz dzieciom. Rozbrykanemu Pimpusiowi i jego przygodom towarzyszą liczne piosenki, które z miejsca wpadają w ucho i sprawiają, że dzieci i dorośli będą się wspaniale bawić na tym lalkowym musicalu. Zapraszamy wszystkich miłośników kocich psot bez względu na wiek.

Na motywach bajki Marii Konopnickiej.

Bilet: 8 zł

.

Na psa urok – kreatywne warsztaty dla dzieci w Kredkafe

W imieniu własnym i Łapka – psa rasy mieszanej :) zapraszamy Was w najbliższą sobotę na kreatywne warsztaty dla dzieci “Na psa urok”.
Kim jest Łapek? Łapek jest przyjaznym, towarzyskim psiakiem, który kocha dzieci. Łapek mimo tego, że boryka się z niepełnosprawnością, nie traci dobrego humoru i zawsze chętny jest do zabawy i psocenia wspólnie z dziećmi :)
Spotkanie z Łapkiem to dobra okazja do oswojenia dziecka z obecnością zwierzęcia, poznania go wizualnego, ale także dotykowego. Podczas spotkania będziemy uczyć się bezpiecznie witać z psem, omówimy podstawowe zasady obchodzenia się ze zwierzętami domowymi oraz dowiemy się więcej na temat historii Łapka.
Łapek jest bardzo przyjaznym psem, dlatego bez obaw będzie można go głaskać, miziać, dać mu smakołyki, które zresztą uwielbia :) Po spotkaniu wszystkie dzieci, do woli, będą mogły nacieszyć się Łapkowym towarzystwem.
“Na psa urok” to ciekawa forma spędzenia sobotniego popołudnia w towarzystwie pogodnego psiaka, którego docenią nie tylko dzieciaki ale również rodzice :)
Warsztaty prowadzane są przez pedagoga specjalnego oraz niepełnosprawnego psa Łapka. Więcej o tym duecie możecie przeczytać tu:https://m.facebook.com/napsaurokwarszawa/

Na warsztaty zapraszamy dzieci OD 3 roku życia. Wstęp: 20 zł. 
Młodsze dzieci także mogą wziąć udział w spotkaniu (zalecana jest obecność rodzica lub opiekuna).
Obowiązują zapisy, także prośba o kontakt: warsztatykredka@gmail.com lub tel. 500 420 464.

.

N I E D Z I E L A

Anatomia pszczoły: warsztaty z Piotrem Sochą

22 października, w niedzielę o godz. 11 w Badet Kluboksięgarni Dziecięcej będziemy tworzyć dzieła wraz z Piotrem Sochą, ilustratorem znanym dziecięcym odbiorcom przede wszystkim jako twórca książki „Pszczoły”. Poznamy fascynujące obyczaje tych owadów, przyjrzymy się budowie królowej pszczół, trutnia i robotnicy i dowiemy się, jak powstały ilustracje do „Pszczół” i innych książek. Na warsztatach plastycznych stworzymy portrety królowych pszczół „na bogato”. Zajęcia dla dzieci od 4 lat, wstęp wolny, zapisy: badet@badet.pl lub tel. 22 499-37-17.

.

Spacerki Amelki – Legendy Warszawskie

SPACERKI AMELKI to cykl tematycznych, bezpłatnych spacerów dla dzieci w wieku 5 – 10 lat pod opieką mamy, taty, babci czy dziadka.

To rodzinne zwiedzanie Warszawy dla najmłodszych.
SPACERKI AMELKI obywać się będą w niedziele o godz. 12.00
Będziemy spacerować w rytmie nóżek dzieciaczków. Będą również zagadki i nagrody.

Czas spaceru około 1,5 godziny, prowadzi go mama Amelki licencjonowany przewodnik warszawski Renata Szymańska
Spacerki są bezpłatne, jeżeli natomiast uznają Państwo, że przewodniczka zasłużyła na napiwek… :)

Maksymalna ilość dzieci w grupie 30, dlatego są zapisy meilowe na adres : renata.szymanska7@wp.pl, z podaniem ilości dzieci i ilości opiekunów, w wiadomości zwrotnej podane będzie miejsce zbiórki.

Spacer Szósty – ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE – 22.10.

.

Gra Miejska ” Warszawa chwyta wodę!”

O co chodzi? Biegamy, chodzimy, jeździmy rowerem, po mieście, znajdujemy różne punkty, wykonujemy zadania – wszystko jak najdokładniej i jak najszybciej.

Tematyka? Woda. A dokładnie woda z nieba. Deszcz w sensie. I to co się z nim dzieje. Dlaczego na Mordorze powstaje morze, a w Łazienkach nie :). Edukacyjnie, ale na pełnym luzie!

Dlaczego? Bo to naprawdę super zabawa! Poczujesz się jak w grze komputerowej tylko w rzeczywistości :)

Potrzebujesz dodatkowej motywacji…? No dobra. Dla najlepszych zespołów mamy nagrody. Jakie? Niebawem ogłosimy!

Dla kogo? Nie ma ograniczeń. Rodziny, grupy znajomych, pary, przypadkowi przechodnie :) 
Ile nas może być? Rejestrujemy grupy 2-5 osobowe.
Ile to kosztuje? 0. ZERO. (serio!) 

Na co czekasz? Też nie wiemy. Zapisuj się na: www.chwytajwode.evenea.pl

.

Koncert dla dzieci: Jerz Igor

wstęp: 5 zł, zakup biletu online lub w DK Kadr, niedziela 11:00 – 12:00

Jerz Igor to Igor Nikiforow i Jerzy Rogiewicz – muzyczny duet znany z niezliczonej liczby zespołów. Wymienimy tylko te na literę P: Paula i Karol, Profesjonalizm, Pink Freud czy Polonezy Marcina Maseckiego. O swoim projekcie mówią tak: „naszym marzeniem było nagranie płyty dla dzieci, która traktowałaby małych odbiorców poważnie, brzmiącej bogato, nagranej wyłącznie na prawdziwych instrumentach. Takiej, której z radością słuchalibyśmy razem z dziećmi”.

W 2014 r. premierę miał pełnowymiarowy album „Mała Płyta” (Lado ABC) wypełniony kołysankami dla dzieci. Duet nagrał większość partii instrumentalnych i wokalnych, a także zgromadził Małą Orkiestrę Jerza Igora, zapraszając do współpracy wybitnych muzycznych gości. Stylistyczny rozmach tej domowej superprodukcji obejmuje zarówno eteryczne gitarowe ballady, blask orkiestr lat 60., jak i syntezatorową nostalgię dziecięcych lat 80.
W 2016 r. powstał najnowszy album „Jerz Igor Zimą”. Płyta zawiera 10 piosenek, do jednej z nich słuchacz będzie mógł wymyślić sobie sam melodię. Autorami tekstów są Natalia Fiedorczuk, Joanna Halszka Sokołowska, Antonina Stasiuk oraz Grzegorz Uzdański. Malownicze, a kalejdoskopowe aranżacje wykonuje Orkiestra Jerza Igora.

Podczas koncertów można rozmawiać i biegać.

.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z Patrykiem Piskorzem

Patryk Piskorz ma 12 lat. Brał udział w ogólnopolskich konkursach kulinarnych. Zajął ?❤ 3 miejsce w konkursie „Mały Szef Kuchni” oraz jest półfinalistą II edycji MasterChef Junior.
#PatrykPiskorz pokaże, że własnoręcznie zrobiony makaron jest o wiele lepszy, niż ten ze sklepu i wcale nie taki trudny w przygotowaniu. Co więcej, domowy makaron nie potrzebuje wymyślnego sosu, a jedynie sos pomidorowy ze świeżych pomidorów ? i krewetki ?. A na deser muffinki.
Menu ? warsztatów:
❇ Makaron z krewetkami
❇ Muffinki porzeczkowe
‼ Warsztaty przeznaczone dla dzieci powyżej 8 lat!
Podczas warsztatów woda/napoje/herbata.
Zapraszam do zakupu warsztatów w serwisie: https://bilety.cookstory.pl/event/view/id/57716

.

Warsztaty Frida Kahlo i jej sztuka

W niedzielę 22 października o godz. 14:00 serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Książka nie gryzie – spotkania z wartościowymi książkami dla dzieci” w ramach projektu Partnerstwo dla książki – Badet Ursynów.
Warsztaty literacko-plastyczne będą poświęcone znakomitej meksykańskiej artystce Fridzie Kahlo i jej sztuce.

Zajęcia dla dzieci 5+
WSTĘP WOLNY

ZAPISY: ursynow@badet.pl, 22-370-25-03

.

Król Maciuś I – Premiera

14 października w Tetrze Lalka premiera spektaklu „Król Maciuś I“ w reżyserii Darii Kopiec. Przedstawienie, w adaptacji Martyny Lechman, powstało na podstawie słynnej książki Janusza Korczaka.

Jak to się dzieje, że dziecko bywa dojrzalsze i bardziej przenikliwe niż niejeden dorosły? Jak to możliwe, że dorosły okazuje się często bezradny wobec spraw, którym powinien stawić czoła? Baśń o małym chłopcu, który nie miał czasu na zabawę, bo przyszło mu rządzić krajem, Korczak kieruje tyleż do dzieci, co do dorosłych. I traktuje ich z jednakową powagą. Stawia pytania o sprawiedliwość, szczerość i tolerancję wobec drugiego człowieka. Te pytania, przypomniane po latach na scenie, brzmią niezwykle współcześnie. Spektakl dedykowany widzom od 7 roku życia.

.

„Bajka kosmiczna” – przedstawienie i warsztaty plastyczne

.

XXII TRnO Jesień Idzie

22 października (niedziela) odbędzie się XXII Turystyczny Rajd na Orientację Jesień Idzie im. Maćka Ostrowskiego. Miejscem zawodów będzie Stara Miłosna. Zapraszamy na stronę imprezy. Znajdziecie tam regulamin oraz informację o zapisach i dokładnym miejscu imprezy. Do zobaczenia na starcie i mecie! :)

.

 

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments