Czego szukasz?

Zaplanuj weekend 25-26 listopada – propozycje weekendowe dla dzieci i rodziców

propozycje weekendowe

Ostatnie już ogłoszenie – zapraszam serdecznie do grupy Dziecięca Mapa Warszawy, która powstała, abyśmy mogli dzielić się informacjami i opiniami o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach :) 

Ps. Każdy tytuł jest linkiem do wydarzenia na Facebooku lub strony organizatora – tam znajdziecie więcej informacji.

Ps2. Więcej atrakcji i pomysłów na wyjścia z dzieckiem w Warszawie, znajdziesz w zakładce: DZIECIĘCA MAPA WARSZAWY  – to wciąż powiększana baza miejsc stworzonych z myślą o dzieciach w stolicy. 

.

S O B O T A

Otwarcie Jump Arena w Wodnym Parku Handlowym Marywilska 44

To będzie coś wyjątkowego ? Wielkie otwarcie Jump Arena Warszawa – Park Trampolin już 25 listopada w Wodnym Parku Handlowym MARYWILSKA 44 ‼ Jump Arena to sieć parków trampolin i centr rozrywki dla całej rodziny. Inicjatywa powstała z myślą o aktywnym spędzaniu czasu z rodziną i przyjaciółmi. Po Poznaniu i Toruniu dotrze również do stolicy! ? 25/11/2017

.

Niech żyje komiks! 2

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników komiksów (oraz tych, którzy chcą się z komiksem dopiero polubić) na drugą edycję wydarzenia Niech żyje komiks organizowaną przez redakcję magazynu Zwykłe Życie.
Spodziewajcie się świetnych spotkań, warsztatów oraz całodniowych targów.

W programie między innymi:

– Na szybko przez 10 lat spisywane – spotkanie z Michałem Śledziem Śledzińskim z okazji premiery jego słynnej trylogii “Na szybko spisane”
– Żeńska strona erotyki – spotkanie o komiksie erotycznym i pornograficznym tworzonym przez kobiety. Wstęp tylko dla dorosłych!
– Czy oni potrafią rysować? – spotkanie z minimalistami polskiego komiksu – Jackiem Świdzińskim, Jakubem Demem Dębskim, Janem Mazurem;
– Spotkanie z autorkami i twórcami albumu “Gumowe Ucho”

Kontakt dla wystawców: info@zwyklezycie.pl

Wstęp na wydarzenie płatny: 5 zł
Niech żyje komiks!

.

Wieczór andrzejkowy

Pragniemy zapoznać dzieci z tradycjami, obrzędami dotyczącymi andrzejek, które składają się na dziedzictwo kulturowe naszego kraju.

Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt (męskim odpowiednikiem andrzejek były katarzynki), zaś współcześnie przekształciły się w niezobowiązującą zabawę gromadzącą młodzież obojga płci.

Co będziemy robić?

– zaczniemy od lania wosku przez klucz
– odkryjemy przyszłość wróżąc z kart dorosłym i bardzo dużym dzieciom ;)
– będziemy rzucać skórką z jabłka
– ustawiając buty, sprawdzimy kto pierwszy zmieni status i wyprowadzi się z domu
– oraz wiele innych i całe mnustwo dobrej zabawy
Dla kogo? Dla wszystkich! Odwiedź nas z dziećmi! Gwarantujemy dobrą zabawę!

Zaczynamy o 16:00! Będziemy się bawić do 18:00!

Cena: 15 zł za wejściówkę dla rodziny.

.

Najpiękniejsze Bajki Baletowe

Najpiękniejsze Bajki Baletowe to spektakl, który przenosi widza do roztańczonego i kolorowego świata baśni i baletu.
Spotkacie się na żywo z ulubionymi postaciami tańca znanymi z książek, filmów i opowieści.
Która bajka jest najpiękniejsza? Sami to ocenicie z bliska: zobaczycie, usłyszycie i dotkniecie. Czyli najpiękniejsze bajki baletowe w trzech wymiarach.
A co zobaczycie? Będzie balet: Śpiąca Królewna, Dziadek do Orzechów, Jezioro Łabędzie, Czerwony Kapturek i wiele innych ulubionych postaci. Ale to niespodzianka.
Niezwykła muzyka Piotra Czajkowskiego, Sergiusza Prokofiewa oraz przepiękne kostiumy zapierające dech oczarują Was i poczujecie się jakbyście byli w tej bajce i wraz z Waszymi ukochanymi bohaterami.

A po spektaklu. Wielka niespodzianka. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki będziecie mogli przyjrzeć się Odetcie lub księżniczce Aurorze z bardzo bliska, porozmawiać lub zrobić z nimi zdjęcia oraz zdobyć autografy ulubionych bohaterów.
A może ktoś z Was zakocha się w tańcu i będzie chciał zacząć tańczyć. Sami zapytacie swoich bohaterów z bajki jak rozpocząć przygodę z tańcem i baletem.

Teatr Palladium, 25 listopada w godz. 11:00 – 14:00, bilety do kupienia TUTAJ: http://bilety.teatrpalladium.com/Rezerwacja/mvc/pl

.

Owady społeczne-sojusz czy wojna? POKAZ naukowy dla dzieci 7-11

Zapraszamy do Domu Kultury Praga na kolejny pokaz naukowy, który odbędzie się w sobotę 25 listopada o godz. 12.00.
Podczas pokazu dowiemy się czym jest społeczeństwo w rozumieniu biologicznym, jak wyglądała ewolucja społeczeństw owadnich, z jakimi owadami się przyjaźnimy. Na koniec dokonamu bilansu naszych relacji ze społecznościami owadzimi.
Pokaz jest nieodpłatny, ZAPISY obowiązują: https://goo.gl/forms/JKTyG73Loq7xS9KC2

.

Świadome Dzieciaki vol. 1

Zapraszamy 25 listopada na pierwszą odsłonę warsztatów Świadome Dzieciaki vol. 1.
Świadome Dzieciaki to pomysł na dzieciństwo na luzie.

Nasze autorskie połączenie uważności, dziecięcej jogi, muzykoterapii, art- terapii, które przełożyliśmy na zajęcia warsztatowe. To połączenie śmiechu i zabawy ze sztuką osiągania wewnętrznego spokoju i oczyszczania głowy ze zbędnych stresów i niepokojów.
W skrócie: masa radości, dobrej energii i…wielu dzikich zwierząt:-)

Co się będzie działo tego dnia? 

*DZIECIĘCA UWAŻNOŚĆ *
Unikatowy warsztat tematyczny dedykowany dzieciom. Łączy kilka praktyk relaksujących i uspokajających, bazujących na ćwiczeniach z zakresu uważności dla dzieci. To czas świetnej zabawy i jednoczesnego oczyszczenia z trudnych emocji małego organizmu. Wspomoże koncentrację, doda pewności siebie i energii.

*CudaDźwięki*
Fantastyczna zabawa w odkrywanie dźwięków sprzyjających relaksacji i wyciszeniu. Zaskakująca podróż przez niesamowite instrumenty i muzykę, jaką z siebie wydają. Pełna humoru improwizacja wokalna i taneczna, dająca wiele satysfakcji.

*KREATYWNE ZABAWY Z JOGĄ*
Warsztat tematyczny dedykowany dzieciom. Pełne wygibasów sesje ćwiczeń, pobudzające wyobraźnię i kreatywność. Zabawy ruchowe oparte o motywy bajkowe zostaną połączone z nauką relaksacji i dobrego oddechu. To czas świetnej zabawy, która przyniesie fantastyczne efekty już od pierwszych zajęć.

Wybierz jeden, wybierz kilka – dołącz do świata Świadomych Dzieciaków!

Plan dnia:
10:00-11:00 Dziecięca Uważność (5-7 lat)
11:00-12:00 Dziecięca Uważność (7-10 lat)
12:00-13:00 CudaDźwięki (4-6 lat)
13:00-14:00 CudaDźwięki (7-10 lat)
14:00-15:00 Kreatywne zabawy z jogą (5-6 lat)
15:00-16:00 Kreatywne zabawy z jogą (7-10 lat)

Warsztaty odbędą się w naszym zaprzyjaźnionym miejscu Stan Skupienia, przy Pl. Zbawiciela w Warszawie. Poprowadzą je wykwalifikowani instruktorzy. Na każdego uczestnika czeka dodatkowo pakiet fajnych zadań do domu, a rodziców zapraszamy po zajęciach na 10minutowe spotkanie wprowadzające w program.

Zapisy na warsztaty: http://www.bindu.pl/warsztaty

Więcej informacji na www.bindu.pl

.

Mali Einsteini: W krzywym zwierciadle

Zapraszamy do przenośnego gabinetu krzywych luster, gdzie dowiecie się kilku ciekawostek z zakres fizyki, poznacie czym są załamania optyczne, a na koniec stworzycie swoje własne krzywe zwierciadło!

Mali Einsteini czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat.
Pytanie. Działanie. Odpowiedź.
Na każdych zajęciach Małych Einsteinów dzieci wykonują własnoręcznie eksperymenty, których efekty mogą zabrać do domu, a zdobytą wiedzę wykorzystać w przyszłości. Zajęcia pobudzają ciekawość dziecka, zachęcają do przeprowadzania własnych badań naukowych, a przede wszystkim kształtują zamiłowanie do nauki i poznawania nowych rzeczy.

Warsztaty odbywają się w ramach cyklu Sobota Dla Małych i Dużych.

Termin: 25 listopada, sobota
I grupa – godz. 10.00 (dzieci 6-9 lat), II grupa – godz. 11.00 (dzieci 4-5 lat), III grupa – godz. 12.00 (grupa mieszana).
Opłata: karnet (3 zajęcia) 75 zł, pojedyncze zajęcia 30 zł. Obowiązują zapisy.

.

Ognisko Andrzejkowe

Zapraszamy na Plażę Romantyczną, gdzie odbędzie się Ognisko Andrzejkowe organizowane przez Wawerskie Centrum Kultury Filia Falenica.
W programie:
– plenerowa wystawa fotografi Magdaleny Mróz, falenickiej stypendystki
– warsztat plastyczny – prowadzenie Małgorzata Myszka Art: wykonanie i zwodowanie wspólnego międzypokoleniowego ekologicznego żagla z życzeniami dla rzeki Wisły od mieszkańców Wawra, a wszystko to przy akompaniamencie instrumentu
– wróżby andrzejkowe – lanie wosku
– poczęstunek przy ognisku

.

Smykofonia na Grochowskiej „My się deszczu nie boimy!”

Jesienią przychodzą do nas różne nastroje. Całe szczęście wesoła muzyka dobrze usposabia i w deszczowy i w słoneczny dzień. Zatem pośpiewamy i potańczymy razem z Listopadem ze znanej piosenki Franciszki Leszczyńskiej, posłuchamy jak spadają krople deszczu i jak brzmi kolorowa muzyka, którą zagrają dla nas muzycy Orkiestry Sinfonia Varsovia.

Wystąpią:
Anna Gotartowska – skrzypce
Krystyna Walkiewicz-Rzeczycka – skrzypce
Dariusz Kisieliński – altówka
Kamil Mysiński – wiolonczela
Maria Roma Klatka – wokal

Zapraszamy na koncerty do Sali Prób Orkiestry Sinfonia Varsovia na ul. Grochowskiej 272 w Warszawie. Mapa dojazdu
Bilety dla dzieci i rodziców dostępne w EMPIKACH oraz na stronie eBilet.pl w cenie 15 zł (dzieci do ukończenia 12 miesiąca życia zapraszamy bez biletu).
Honorujemy bilety wyświetlane na urządzeniach elektronicznych.
25.11 (sobota)
10:00 – grupa wiekowa 0-2 lata
11:15 – grupa wiekowa 2-5 lat
12:30 – grupa wiekowa 2-5 lat

26.11 (niedziela)
10:00 – grupa wiekowa 0-2 lata
11:15 – grupa wiekowa 2-5 lat
12:30 – grupa wiekowa 2-5 lat

Informujemy, że na 30 minut przed każdym koncertem dostępna będzie pula kilku biletów, jednak zważywszy na duże zainteresowanie polecamy zakup biletów na stronie eBilet.pl. lub w empikach.
Koordynator:

Barbara Menkus 506 782 467
e-mail: barbara.menkus@muzykajest.pl

.

Dzień otwarty – SoMusic Baby

Zapraszamy za pokazowe, bezpłatne zajęcia muzyczne autorstwa Adama Sztaby dla dzieci do lat 3.
I L O Ś Ć M I E J S C O G R A N I C Z O N A☀️?

Zapisy w Restauracji Vilanova lub pod nr tel:
?? 514 043 187 ??

Zajęcia SoMusic Baby są autorskim programem kompozytora Adama Sztaby dla niemowląt i dzieci do lat 3.
Poprzez aktywne słuchanie spotkania mają wprowadzić dziecko w magiczny świat muzyki, sprawić by stała się ona dla malucha nie tylko czystą przyjemnością, ale była przede wszystkim nieodzownym elementem jego życia.
Kompozytor opiera się na utworach i dziełach muzycznych, które pamięta z własnego dzieciństwa, a wybór utworów jest odpowiedzią na próby wprowadzenia własnego dziecka w świat muzyki.
Zajęcia bazują na kompozycjach, które pobudzają w dzieciach naturalną potrzebę ekspresji, a podane w formie prostych śpiewanek i rytmiczanek autorskie kompozycje i popularna literatura muzyczna dają radość z muzykowania nie tylko dziecku, ale również opiekunom uczestniczącym w zajęciach.

.

Andrzejki! zabawa andrzejkowa dla dzieci

hej hej! zapraszamy na super fajną zabawę andrzejkowa do nas!

w programie:
– odpowiedzi na nurtujące wszystkie dzieci pytania (kim zostanę jak urosnę, z kim się ożenie itp)
– lanie wosku na wodę w celu otrzymania w/w odpowiedzi
– ustawianie bucików w/w celu
– produkcja czarodziejskich różdzek
– czarowanie
– inne gry i zabawy opracowane wcześniej przez naszą wróżkę :)

bileciki w cenie 30 zł/dziecko
prosimy (koniecznie!) o przesłanie zgłoszenia mailem:
le.krolik.zielony@gmail.com
lub via fb messenger

.

Królewski ogród światła z Royal Wilanów

Jesteście gotowi na Królewski Ogród Światła? ??✨
Royal Wilanów służy pomocą! Z darmową aplikacją Royal Wilanów, druga godzina parkingu podziemnego Royal Wilanów Gratis! Oferta obowiązuje w weekendy.
Royal Wilanów® App
?????
Pobierz wersję na:
-> iOS App: https://goo.gl/fgZ4cx
-> Android App: https://goo.gl/HtQ3oE

.

N I E D Z I E L A

II Warszawskie Targi Egzotyczne

NFORMACJE DLA ZWIEDZAJĄCYCH:

godziny otwarcia:

Niedziela 10:00-16:00
(9:00 – rusza przedsprzedaż biletów)

Bilet wstępu: 15 zł.
Bilet wstępu dla uczniów za okazaniem ważnej legitymacji : 10 zł.
Bilet wstępu, dla dzieci poniżej 6 roku życia: za darmo.

.

Giselle – Les Ballets de Pologne

.”Giselle” – najpiękniejszy balet romantyczny w dwóch aktach

Zapraszamy serdecznie na premierę baletu “Giselle” w wykonaniu zspołu Les Ballets de Pologne oraz uczniów naszej Szkoły Baletowej

“Giselle” to historia o pięknej i delikatnej mieszkacej na wsi dziewczynie zwanej Giselle. Pewnego dnia poznaje ona młodzieńca imieniem Loys i zakochuje się w nim. Nie wie jednak, że to przebrany za wieśniaka książę Albrecht, który jest już zaręczony z Batyldą. Kiedy kłamstwo młodego księcia wychodzi na jaw Giselle wpada w obłęd i umiera.
W dniu, w którym Giselle ma dołączyć do grona wił (dziewcząt, które umarły przez nieszczęśliwą miłość) jej grób odwiedza rozżalony Albrecht. Wiły nie okazują litości nikomu, kogo napotkają na swojej drodze. Zmuszają nieszczęśnika do tańca aż ten umiera z wyczerpania. Giselle postanawia jednach uratować swojego ukochanego…

Gdzie?
Białołęcki Ośrodek Kultury
ul. Głębocka 66
Kiedy?
26 listopada 2017 o 15:00 (premiera)
Dla kogo?
Dzieci od 5 roku życia, młodzież, dorośli
Bilety:
EBILET:
https://www.ebilet.pl/rodzina/widowiska/giselle/
oraz w salonach EMPIK

GROUPON: https://www.groupon.pl/deals/gl-fundacja-warsaw-ballet-theatre-3

Więcej informacji o zespole oraz spektaklu: www.lesballets.pl

.

Ssaki Warszawy

Miasto jest Twoje lub Moje? Raczej nie. Jest pełne dzikiego życia. Gdy nie patrzysz, zewsząd ktoś albo coś przebiera drobnymi nóżkami, albo skrzydełkami. I nie chodzi tu wcale o ptaki. Miasto jest pełne ssaków. Oprócz znanego kota i szczura pod koniec lata, o zmierzchu, nad głową lata Ci borowiec. Pod nogami kopie kret. Nocą przed Tobą przemyka kuna, lis, albo coraz częściej dzik. W Łazienkach mieszkają sarna i łasice, a nad Wisłą pluska bóbr. To nie wszystkie ssaki Warszawy. A jak pokazują badania naukowe i przykład innych miast na świecie, będzie ich coraz więcej.

Zapraszamy na niezwykła opowieść o warszawskich ssakach. Spotkanie poprowadzi Marcin Siuchno, biolog, ekspert ornitolog, autor artykułów naukowych i tekstów popularnonaukowych.

WSTĘP WOLNY
rezerwacja miejsc:
http://przygoda.akcjalokalna.org/sample-page/rezerwacje/

MIEJSCE:
Państwomiasto, ul. Andersa 29, Warszawa

www.prostaprzygoda.pl 

.

O dzielnych dziewuchach z Anną Dziewit-Meller

26 listopada, w niedzielę o godz. 11.30 zapraszamy na spotkanie z Anną Dziewit-Meller, autorką książki „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy” i odważnymi kobietami, które nie uznają słowa „niemożliwe”. Poznamy historię pierwszej polskiej kobiety chirurg, kobiety-szpiega i królowej Himalajów. Porozmawiamy o równouprawnieniu kobiet, odwadze i bohaterstwie. podczas warsztatów plastycznych wyobrazimy sobie siebie samych, jako superbohaterki.
Zajęcia NIE TYLKO DLA DZIEWCZYNEK od 6 lat, wstęp wolny, zapisy: tel. 22 499-37-17 lub badet@badet.pl. Spotkanie organizujemy w ramach cyklu „Trudne tematy”, dofinansowanego przez MKiDN, pod patronatem medialnym portalu Qlturka i kwartalnika Ryms.

.

Spektakl dla dzieci pt. “Magiczny płatek śniegu”

26 listopada 2017 (NIEDZIELA, godz. 12.00, wstęp 5 zł

Teatr Dur-Moll zaprasza na spektakl dla dzieci „Magiczny płatek śniegu” w Centrum Promocji Kultury ul. Podskarbińska 2

.

Wesoły spacer po Parku Skaryszewskim

.

Zapraszamy na wesoły spacer po jednym z największych warszawskich parków. W 2009 roku otrzymał on tytuł Najpiękniejszego Parku w Polsce. W trakcie spaceru poznacie ponad 100-letnią historię tego parku. Zobaczycie najciekawsze obiekty znajdujące się w nim. Będzie sporo śmiechu, dużo ciekawostek i anegdotek. A wszystko to zostanie przyprawione licznymi zdjęciami.

Na spacerze dowiecie się m.in.:
– Dlaczego fryzura Paderewskiego wzbudzała wielkie zainteresowanie?
– Zobaczymy niezwykły dąb.
– Będzie o współpracy warszawskich złodziei z bobrami.
– Dlaczego w parku organizowano polowania na zające i jak się to skończyło?
– Jakie są plany renowacji parku?
– Dlaczego w parku rozbił się pewien samolot?
– Kto tańczy wśród róż?
– Gdzie w parku organizowano kiedyś dancingi?
– Która parkowa rzeźba znajdowała się wcześniej w Paryżu?
– Będzie też o lotach w kosmos.
– A miłośnicy wiewiórek będą mogli nakarmić swoich ulubieńców,
– i wiele więcej…

Spacer odbędzie się w niedzielę 29 października 2017 roku. Rozpocznie się o godz. 12.00 na Rondzie Waszyngtona przy popiersiu Ignacego Paderewskiego. Miejsce zbiórki pokazuje mapka: http://goo.gl/maps/fle7B
Spacer potrwa ok. 90 minut i zakończy się w pobliżu Ronda Waszyngtona.
Spacer bez zapisów.
Cena: co łaska
Prowadzenie: Aleksander Łamek

.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments