11 Sty

Co robić z dzieckiem w najbliższy weekend (13-14 stycznia) w Warszawie?

Jeśli zastanawiasz się, co robić w weekend w Warszawie z dzieciakami – jesteś we właściwym miejscu! Co tydzień na blogu Moi Mili znajdziesz najlepszą listę wydarzeń i atrakcji dla dzieci. Informacji o warsztatach, kursach czy wystawach skierowanych do najmłodszych, możesz szukać również w naszej grupie. Tych, którzy jeszcze nie dołączyli, serdecznie zapraszam do grupy Dziecięca Mapa Warszawy, która powstała, abyśmy mogli dzielić się informacjami i opiniami o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach 🙂

Ps. Każdy tytuł jest linkiem do wydarzenia na Facebooku lub strony organizatora – tam znajdziecie więcej informacji.

.

Ps2. Więcej atrakcji i pomysłów na wyjścia z dzieckiem w Warszawie, znajdziesz w zakładce: DZIECIĘCA MAPA WARSZAWY  – to wciąż powiększana baza miejsc stworzonych z myślą o dzieciach w stolicy. 

.

S O B O T A

Zimowy #melokoncert dla niemowląt i małych dzieci

Zapraszamy Was gorąco na kolejne dwa muzyczne spotkania dla najmłodszej warszawskiej publiczności!

Będą to koncerty z elementami zajęć umuzykalniających prowadzonych według teorii uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona. Zajęcia polegają na stymulowaniu słuchu malutkich dzieci (w wieku od 1 miesiąca do ok.3 lat) za pomocą śpiewu w różnych skalach oraz rytmu i ruchu.

Spotykamy się ponownie w Mary Poppins’ House Saska Kępa! Jak zwykle będziemy się bawić przy muzyce na żywo. Pośpiewamy, porytmizujemy wierszyki, potańczymy i posłuchamy muzyki. Będziemy razem z Wami na podłodze na poduszkach i dywanikach. Na bosaka! 🙂

Koncert poprowadzą Anka Natalicz i Basia Habisiak. Dwie mamy, nauczycielki muzyki oraz artystki, absolwentki Akademii Muzycznych w Łodzi i Warszawie, certyfikowane nauczycielki „gordonków”.

Bilety na koncert w cenie 15 zł od osoby (każdy słuchacz powinien mieć swój bilet, np. mama + dziecko = dwa bilety) do kupienia na ewejsciowki.pl.

Organizatorzy informują o braku miejsc parkingowych w najbliższym otoczeniu lokalu i proszą o przychodzenie w miarę możliwości bez wózków dziecięcych z powodu niedostatecznej ilości miejsca w hallu przed salą koncertową.

DATA: sobota 13.stycznia 2018 godz. 10:00 i 11:15
MIEJSCE: Pracownia edukacyjno-kulturalna Mary Poppins’ House Saska Kępa ul. Zwycięzców 4D Warszawa

Masz pytanie? Napisz do nas: melozajecia@gmail.com

.

Premierowa Międzynarodowa Wystawa Budowli z Klocków LEGO

Bezprecedensowa, zaskakująca rozmachem oraz całkowicie NOWA wystawa budowli z klocków LEGO!
Tym razem, po raz pierwszy w Polsce na PGE Narodowy organizatorzy pokażą największe, najpiękniejsze i najbardziej spektakularne budowle z całej EUROPY!
Zapraszamy od 16.12.2017 do 25.03.2018
Więcej szczegółów na stronie:
tinyurl.com/wystawaklockow

.

Sąsiedzka pogadanka o pszczelej rodzinie

Sąsiedzka pogadanka o pszczelej rodzinie.
Już wiecie, dlaczego pszczoły są ważne. Wiecie jak je odróżnić i dlaczego są tak niesamowite. Wiecie jak ratujemy świat zajmując się pszczołami (dla tych, którzy nie byli będzie krótkie przypomnienie).

Na najbliższym spotkaniu opowiemy, jak pszczoły żyją?
Czym zajmują się w ciągu swojego życia?
Jak organizują sobie prace w ulu i poza nim?
Jak rodzi się, rozwija i co robi matka pszczela?
Czy truteń ma klawe życie?
Co to jest rójka i nastrój rojowy?
Jak rozmnażają się pszczoły?
Jak zmienia się rodzina pszczela w ciągu roku?

Znowu będzie ciekawie, smacznie i będą niespodzianki dla dzieci.

Na spotkania zapraszają: Agnieszka i Wojtek, opiekunowie uli w ogrodzie sąsiedzkim z pasieki Edukacyjnej

Wstęp wolny!

.

Cyrk Einsteina

.

Twórcza RZECZYwistość | warsztaty dla rodzin z dziećmi

Od konkretu do twórczych działań!

Na spotkania z tego cyklu zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym (2,5–5 lat) wraz z opiekunami. Podczas zabawy oraz rozmów będziemy poznawać rzeczy warszawskie. Zajęcia są nastawione na doświadczanie i tworzenie.
W każdy drugi piątek i drugą sobotę miesiąca zastanawiamy się Co to? Kto to? Inspiracją tych spotkań jest wybrany obiekt z naszego muzeum. Poznajemy go i badamy poprzez zabawy i ćwiczenia. Następnie tworzymy przy użyciu różnych narzędzi oraz ciekawych technik plastycznych.
W trzeci piątek i trzecią sobotę miesiąca dajemy ponieść się fantazji! Co by było gdyby… to spotkania, na których patrzymy na rzeczywistość z przymrużeniem oka. Tworzymy w oparciu o zagadki, pytania, domysły. Przede wszystkim dobrze się bawimy!

DLA KOGO: rodziny z dziećmi (2,5–5 lat)
WSTĘP: 10 zł, liczba miejsc ograniczona
MIEJSCE SPOTKANIA: przy kasach w kamienicy nr 42
TERMIN: drugi i trzeci piątek miesiąca, w godz. 16.00–17.00, druga i trzecia sobota miesiąca, w godz. 11.00–12.00, 15.00–16.00
REZERWACJEhttp://bit.ly/2wL4Giq

Więcej: http://bit.ly/Tworcza-RZECZYwistosc

.

Art Tektura – Rodzinne Warsztaty dla Dzieci

13 stycznia zapraszamy na kolejną odsłonę warsztatów ART TEKTURA!
Temat spotkania: Przestrzeń

Jak przestrzeń na nas wpływa? Jak czujemy się w lesie, w zatłoczonym sklepie, a jak w windzie? Podczas zajęć zastanowimy się na ten temat, a następnie stworzymy niezwykłą wystawę prezentującą nasze refleksje. Zapraszamy!

Warsztaty poprowadzi: Kamil Niedziałek
Start godz.15.00, wstęp wolny

.

Warszawskie kolędowanie 2018

Święta, Święta i po Świętach? Niekoniecznie! Wspólnie przywołajmy magię Bożego Narodzenia. Już 13 stycznia zapraszamy na koncert „Warszawskie kolędowanie” na pl. Zamkowym!

Razem z Dorota Miśkiewicz oraz Warsaw Village Band/Kapela ze Wsi Warszawa zaśpiewamy najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

Gorąca herbata rozgrzeje nasze brzuchy, a świąteczne brzmienia – nasze serca! We wspólnym kolędowaniu pomogą nam bezpłatne śpiewniki.

Czekamy na Was! Start o godz. 17.00!

.

Mappingi w Muzeum Pałacu w Wilanowie

Są takie wieczory w Wilanowie, kiedy fasada pałacu zmienia się nie do poznania… Nie ma na niej wówczas charakterystycznego wilanowskiego żółcienia, można za to obserwować prawdziwą feerię barw i świateł połączonych z barokowymi dźwiękami – mappingi.
————————–————————–————————–—————-
Mapping to trójwymiarowy pokaz łączący światło, obraz i dźwięk. Jest wyświetlany na fasadzie pałacu i wykorzystuje jego elementy architektoniczne do stworzenia iluzji ożywionego budynku. Podczas mappingów w oknach pałacowych pojawiają się król Jan III i królowa Marysieńka, widzowie są świadkami m.in. wjazdu orszaku oraz pokazu tańców dworskich.
————————-————————–————————–—————–
Zapraszamy w soboty i niedziele do 25 lutego 2018 r. o godz.:

17.30 – „Bajka o królewskiej wydrze”
18.30 – „Powrót króla”
19.30 – „W Wilanowie król jest jeden”
20.30 – „Bajka o królewskiej wydrze”
————————–————————–————————–—————-
Jeden pokaz trwa ok. 15 minut. Wstęp na mapping zawiera się w cenie biletu na wystawę Królewski Ogród Światła.

CENY BILETÓW (sobota – niedziela): 20 zł – bilet zwykły, 10 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny.

.

N I E D Z I E L A

Ferie zimowe z Kinem Dzieci

Od połowy stycznia Kino Muranów zaprasza na Ferie zimowe z Kinem Dzieci.

Przez dwa tygodnie, w weekendy i dni powszednie, będziemy grać specjalnie dla najmłodszych widzów. Czeka nas premiera filmu „Storm. Opowieść o odwadze”, kostiumowej przygody, która przenosi widzów w czasy reformacji, a przedpremierowo zaprezentujemy pełną humoru animację „Solan i Ludwik – wielki wyścig z serem”.

Pokażemy filmy dobrze znane z festiwalu Kino Dzieci. Na ekranie pojawią się m.in. najlepsi przyjaciele maluchów – Kacper i Emma, detektywistyczne zagadki rozwiążą Lasse i Maja, a magia zimy zawita w zestawie pt. „Śnieżka”, złożonym z krótkich filmów 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

Po weekendowych projekcjach (oprócz niedzieli 14.01) odbędą się warsztaty plastyczne. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Opisy filmów i rezerwacje on-line: www.kinomuranow.pl

Bilety: 14 zł, 12 zł (dla grup powyżej 10 osób)
Odbiór rezerwacji grupowych do 3 dni przed seansem,

.

Cudny dzień / spektakl dla dzieci

„Cudny dzień” – Scena Elffów
Gęsiorek Eugeniusz zagęga i zaśpiewa wraz z Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem. „Cudny dzień” to koncertowe popisy w wykonaniu marionetki prowadzonej przez tajemniczą Ktośkę oraz dużo, dużo zabawy dla najmłodszych.
Scenariusz, reżyseria, scenografia, lalki i animacja – Ania Polarusz
Występują: Dominika Buczek-Klimczuk, Ania Polarusz
dla widzów w wieku 2+
czas trwania : 45 minut
bilety: 20 zł
bilet rodzinny: 50 zł (do 3 osób). Każde kolejne dziecko: 10 zł
płatne przed spektaklem

.

Kraina Lodu – Przedstawienie teatralne dla dzieci

Spektakl z elementami laserowymi, za pomocą których przeniesiemy się do Krainy Lodu.
W Arendelle nastało prawdziwe lato, z czego obficie korzysta bałwanek Olaf. Jednak hrabia Szwadekaunt szykuje zemstę po zniewadze, której dostąpił podczas ostatniej wizyty w pałacu. Spektakl to kontynuacja przygód Elzy, Anny i bałwanka Olafa.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z bohaterami bajki ,,Kraina Lodu”.
Wstęp – minimum 5 PLN do puszki WOŚP

.

Dwie Godziny dla Rodziny – bal karnawałowy z Czocherem

Zapraszamy wszystkie dzieci 14 stycznia o godz. 12.30 na Bal karnawałowy w ramach imprezy z cyklu „Dwie Godziny dla Rodziny”
Drogie Dzieci i Szanowni Rodzice! Serdecznie Was zapraszamy na bal karnawałowy, który organizujemy w ramach imprezy z cyklu „Dwie Godziny dla Rodziny” . Tego dnia będziecie mogli spotkać się w Bielańskim Ośrodku Kultury z niezastąpionym duetem: sympatycznym Czocherem i jego Panem Piotrem Borutą.
Zapewniamy Wam półtorej godziny dobrej zabawy przy specjalnie wyselekcjonowanej przez doświadczonych animatorów muzyce. W programie balu znajdą się: szalone konkursy, krótki pokaz żonglerski, dużo śmiechu, figli i żartów.
Do zobaczenia!
Bilety 10 zł. Przedsprzedaż od 8.01

.

Wielkie Granie i Ślizganie

W niedzielę 14 stycznia 2018 roku na lodowisku przy ul. Sosnkowskiego 10, odbędzie się impreza sportowo-rekreacyjna „Wielkie Granie I Ślizganie”.
Dla uczestników przewidziano liczne konkursy, gry i zabawy na łyżwach przygotowane przez AZS Warszawa i AZS Łyżwiarstwo Figurowe.
Na scenie zobaczymy:
13:30 IMEO
14.30 Wiolinki, Zespół Kameleon oraz Młodzieżowa Grupa Musicalowa
16:00 CLEO
17:30 Exaited
19:00 Renata Dąbkowska z zespołem Dystans.
Imprezę poprowadzi prezenter telewizji Polo TV Maciej Smoliński
Na uczestników imprezy czekać będzie poczęstunek w formie pysznej grochówki i ciepłej herbaty. W jej trakcie do wylicytowania będą, jak zwykle gadżety WOŚP (kalendarze, książki i płyty), koszulki piłkarskie.
Od 9.00 rozegrany zostanie turniej piłkarski, którego podsumowaniem będzie trójmecz przyjaźni pomiędzy piłkarzami z KS Ursus Warszawa, koszykarkami z UKS 4 Ursus Warszawa i siatkarzami UKS Iskra Warszawa. Przygotowaliśmy także coś dla miłośników piłkarskich tricków.
Wstęp na imprezę jest bezpłatny. 

.

Ptasie spacery w SDK

Ptasie spacery w SDK

Poznajmy razem skrzydlatych mieszkańców Dolinki Służewieckiej! Zapraszamy na spacery ornitologiczne, organizowane przez Służewski Dom Kultury we współpracy z Warszawską Grupą Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Podczas spacerów dowiemy się, jakie ptaki przebywają w Dolince stale, a jakie odwiedzają park tylko w wybranych porach roku. Poznamy mieszkańców stawów, dziupli i budek lęgowych oraz ich zwyczaje i głosy.

Spacery będą odbywać się w każdą drugą niedzielę miesiąca, rozpoczęcie o godzinie 12 w parku SDK. Na pierwszy zapraszamy 10 września. Czas trwania 2-3 godziny, wstęp wolny.

Przewodnikiem będzie Sławomir Kasjaniuk, ornitolog amator, członek WG OTOP, który ptaki w Dolince Służewieckiej obserwuje od ponad 10 lat.

Ptasie spacery: Park SDK, każda druga niedziela miesiąca, godzina 12:00, wstęp wolny

.

Łapki w Papki – zajęcia sensoryczne

Łapki w papki to zajęcia sensoryczne działające na wszystkie zmysły: śpiewamy, wąchamy, bawimy się różnymi fakturami i zanurzamy się w różnych konsystencjach. Cudowna radość brudzenia, mnóstwo zaskakujących zadań pod okiem naszej „zaklinaczki dzieci” to idealna propozycja na rodzinny weekend.

.

Warsztaty Kulinarne dla dzieci i młodzieży. Ostatnie miejsca! <3

Na zajęciach nauczymy się zasad bezpieczeństwa w kuchni, podstaw łączenia przypraw i produktów, oraz ugotujemy i przygotujemy masę węgierskich i polskich przekąsek. Koszt warsztatów to 250 zł/mc/osoba, przy wpłacie jednorazowej 10% rabatu. Warsztaty prowadzi Pani Kociołkowa – Ewa Hangel, wielbicielka gotowania w jednym garnku i kuchni węgierskiej, autorka książek kulinarnych. Mała grupa 6-osobowa! Zapraszamy! kontakt 506144629

.

Warsztaty ceramiczne: prezenty dla Babci i Dziadka

W niedzielę 14 stycznia 2018 g. 15 serdecznie zapraszamy na warsztaty malowania ceramiki z Madebyyou Joanna. Tym razem przygotujemy prezenty dla Babci i Dziadka. Do wyboru będą różne formy: kubeczki, talerzyki, figurki oraz ciekawe techniki, mnóstwo farb i inspiracji. Po pomalowaniu prace zostaną wypalone w piecu ceramicznym.
Wymagane są zapisy i przedpłata. Cena 45 PLN. Informacje i rezerwacje: joanna@madebyyou.pl/ tel. 531 935 135????????????‍????‍????‍????
A u nas w Cafe Na Prostej czekają na Was słodkości i pyszna kawa!

.

Ślizgawki i jazdy doszkalające- lodowisko Bemowo

Do 11 marca jest okazja dla najmłodszych, żeby podszkolić się w jeździe na łyżwach na bemowskim lodowisku 🙂

W każdy weekend w godzinach:
11.00- 12.30
13.00- 14.30
jest możliwość skorzystania ze ślizgawki i jazd doszkalających! 🙂

Dla początkujących możliwość wejścia z opiekunem 🙂

.

Teatrzyk dla dzieci – „Tygrys Pietrek” w wykonaniu Teatru Vaska

TEATRZYK DLA DZIECI – „Tygrys Pietrek” w wykonaniu Teatru Vaska z Torunia. To opowieść o małym Tygrysku, który wszystkiego się lęka. Za brak odwagi zostaje srogo ukarany: Odważne Tygrysy pozbawiają go pasków. Zrozpaczony Tygrysek udaje się w podróż, by kupić odwagę… Czy uda mu się odzyskać paski?
Sala widowiskowa/bezpłatne wejściówki do odebrania w SDK od 3 stycznia

.

Nagraj piosenkę dla babci i dziadka

Chcesz podarować wyjątkowy i oryginalny prezent na Dzień babci i dziadka ????❓Nagraj dla nich piosenkę❗️
Nagranie odbywa się pod okiem trenera wokalnego????

W pakiecie: podkład muzyczny do utworu, profesjonalne nagranie oraz gotowa piosenka zgrana na płycie????

To wszystko w niespełna godzinę ❗️❗️❗️ ????cena: 100 pln (godziny sesji ustalane są indywidualnie)

.

NIKT NIC NIE WIE: spektakl noworoczny

Jak rozpocząć zimę w mieście? W niedzielę, 14 stycznia zapraszamy na improwizowany spektakl, w którym na pewno sprawdzimy, czy dzieci mają też noworoczne postanowienia i dlaczego są bardziej słowne od dorosłych.

Całkowicie improwizowany spektakl dla dzieci: NIKT NIC NIE WIE jest doskonałym narzędziem poszerzającym granice wyobraźni – i dziecka i rodziców. I jest komediowy!

✩Najpierw się rozgrzewamy – wspólnie z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć przed spektaklem.

✩Później wspólnie wyruszamy do świata bajek. Publiczność daje nam inspiracje. Gramy bez scenariusza i na bieżąco, na żywo wymyślamy wspólnie zabawne, wzruszające, przygodowe historie.
Oznacza to, że w czasie spektaklu dzieci będą mogły SAME nadawać bieg, proponować własne pomysły na sceny.

✩Po spektaklu zapraszamy dzieci i rodziców na krótkie warsztaty, w czasie których wspólnie zbudujemy nieistniejące maszyny, opowiemy improwizowane historie i każdy będzie mógł zobaczyć, jak jest na scenie.

Agnieszka, Marta, Ola, Joanna, Jasiek i Piotr
NIKT NIC NIE WIE

NIEDZIELA | 14 stycznia | 12:00
Resort, ul. Bielańska 1
Bilety: 25 zł (dorośli) / 20 zł (dzieci)

.

Poznajemy instrumenty – waltornia

Witamy serdecznie w Nowym Roku wszystkich młodych i tych ciut starszych Melomanów! ????????????
A na powitanie szykujemy nie lada atrakcję: na najbliższym Koncercie Rodzinnym królować będzie waltornia! Ten niezwykły instrument przedstawiać nam będzie prawdziwy mistrz, wirtuoz: Krzysztof Stencel.
Zagramy utwory W.A. Mozarta, A. Vivaldiego i in., nie zabraknie też różnych zabaw, zagadek z muzyką w roli głównej. :)????????????

#wezmaluchaniechposlucha #warsawcamerata #koncertrodzinny

Kiedy: 14 stycznia 2018 r. (niedziela) godz. 11.00
Gdzie: Centrum Łowicka ul. Łowicka 21, Warszawa

Występują:
Krzysztof Stencel – waltornia
Orkiestra Warsaw Camerata
Paweł Kos-Nowicki – dyrygent i animacje.
******************************************
Bilety do nabycia przed koncertem: 20 zł (rodzic z dzieckiem), 30 zł (dla rodziny 3 i więcej osobowej). Płatność tylko gotówką.

Koncerty Rodzinne współfinansuje Biuro Edukacji m.st. Warszawy

.

Szkoła marzeń, czyli Akademia Pana Kleksa/Teatr Baj/Głębocka 66

Spektakl najstarszego teatru lalek w Polsce – warszawskiego teatru Baj to nowe spojrzenie na literacką szkołę marzeń i czarów stworzoną przez Jana Brzechwę.
Akademia rekrutuje w swoje progi urwisów, nicponi, dziwaków i marzycieli, a kandydat idealny powinien mieć: głowę w chmurach, dziurawe ręce, kłopoty w nauce oraz niechęć do marchewki z groszkiem. Adaś to obok Pana Kleksa główny bohater spektaklu. W domu wszystko leci mu z rąk, spóźnia się na lekcje, a jego nieograniczona wyobraźnia skutkująca cyrkowymi popisami i niegroźnymi psotami staje się kłopotliwa dla otoczenia. Rodzice więc posyłają go do Akademii wierząc, że tylko pan Kleks będzie potrafił odpowiednio się nim zająć. Tam wśród innych urwisów ma okazję zgłębiać tajniki wiedzy od wielkiego pedagoga oraz przeżywać przygody, które młodym widzom nigdy się nie śniły. W szkole, do której dostać się mogą chłopcy, których prawdziwe lub wymyślone imię zaczyna się na literę „A”, nic nie jest zwyczajne. Lekcje kleksografii, przędzenia liter, czy leczenia chorych sprzętów fascynują najmłodszych, a tych starszych skłaniają do refleksji.

☛ Spektakl dla dzieci 7+

.

Królowa Śniegu – spektakl dla dzieci

.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o