Czego szukasz?

Dotknij sztuki – wspaniała wystawa dla dzieci

Dotknij sztuki U-jazdowski

Po wspaniałej wystawie w warszawskiej Zachęcie „Wszystko widzę jako sztukę” (pamiętacie?) i „Idź na żywioł” w Łazienkach Królewskich, wydawało mi się, że twórczość nie może być pokazana w bardziej interesujący dla dzieci sposób. Otóż… może. Zobaczcie tylko, czego możecie się spodziewać w U-jazdowskim.

Wystawa dla dzieci Dotknij sztukę przywodzi na myśl wewnętrzny, kolorowy, sensoryczny plac zabaw. Dzieci mogą tu dotykać, oglądać, czuć, wąchać, a przede wszystkim… dobrze się bawić! Oh, jak dobrze, że mijają czasy dzieci ziewających z nudów w galeriach sztuki i muzeach, w których jedno, czego się uczą to: NIE WOLNO DOTYKAĆ!

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o najnowszych atrakcjach dla dzieci:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

Dotknij sztuki U-jazdowski

Dotknij sztuki U-jazdowski

Dotknij sztuki – skąd ten pomysł?!

W ubiegłym roku w U-jazdowskim grupa artystek i artystów prowadziła warsztaty z dziećmi. Przedszkolaki i dzieci w wieku szkolnym miały wpływ na to, jak ostatecznie będą wyglądały dzieła sztuki. Efektem tamtych spotkań są prace, których można doświadczyć na wystawie Dotknij sztuki. Tak, nie tylko obejrzeć, ale doświadczyć w wielu znaczeniach tego słowa. Można dotykać, sprawdzić, powąchać. Albo posłuchać, poczuć lub przesunąć. Do odkrywania przestrzeni zaproszone są nie tylko dzieci, ale także wszyscy dorośli. Daję słowo, że będziecie chcieli dołączyć do zabawy!

Dodatkowo zabierzcie ze sobą Ulotkę – przewodnik po wystawie. Znajdziecie w niej m.in. informacje o prezentowanych dziełach oraz inspirujące pytania, które pomogą Wam jeszcze lepiej doświadczyć SZTUKI.

Wystawa, towarzyszące jej działania i powstała przy tej okazji Ulotka do działania to próba poszukania przez zabawę odpowiedzi na fundamentalne pytania: Czym jest dzieło sztuki? Na czym polega tworzenie?

 

Dotknij sztuki U-jazdowski

Dotknij sztuki U-jazdowski

Dla kogo jest wystawa Dotknij sztuki?

Tak naprawdę – dla każdego. Odkrywanie jej przyniesie z pewnością wiele radości najmłodszym. Będzie również stanowiło ciekawe doświadczenie również dla dorosłych. Jeśli nie masz żadnej wiedzy o sztuce współczesnej i zastanawiasz się czy to coś dla ciebie – TAK! Przestrzeń galerii wypełniona jest kolorami, dźwiękami, fakturami i zapachami. Możecie tam wybrać się z dziećmi i po prostu spędzić razem cudowny czas dobrze się bawiąc. Możecie przytulać, przesuwać, chlapać wodą, budować, wąchać… Razem odkrywać sztukę, w której dosłownie będziecie zanurzeni.

W galerii przez cały czas trwania wystawy czekają animatorki, które chętnie opowiedzą coś więcej o dziełach, artystach i przekażą uproszczoną „instrukcję obsługi” poszczególnych prac. Podchodźcie do nich śmiało!

Dotknij sztuki U-jazdowski

Dotknij sztuki U-jazdowski

Dotknij sztuki U-jazdowski

Dotknij sztuki – gdzie i kiedy?

Wystawa Dotknij sztukę to wspaniała okazja do rodzinnej zabawy!

Wystawa Dotknij sztuki rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do 20 października, można ją oglądać w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, w Warszawie, przy ul. Jazdów 2. Aha, wstęp jest WOLNY!

Jeśli szukasz inspiracji na rodzinne wyjścia z dzieckiem – zajrzyj koniecznie do Dziecięcej Mapy Warszawy – znajdziesz tu wiele ciekawych propozycji!

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.