Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (1-2 czerwca)

Zbliża się jeden z ulubionych weekendów w roku – wiadomo: Dzień Dziecka.
Z tej okazji mam dla Waszych dzieci życzenia pięknych, radosnych dni i wielu rodzinnych przygód!
Do życzeń – mały prezent: 3 dwuosobowe zaproszenia na musical familijny TAJEMNICZY OGRÓD do Teatru Rampa (w ramach wspólnej inicjatywy warszawskich instytucji kulturalnych – 4. Dzień Dziecka).
Jeśli chcielibyście wybrac się z dzieckiem w najbliższą sobotę na to przedstawienie:
– dajcie znac w komentarzu;
– będzie mi miło jeśli udostępnicie ten post i zaprosicie do zabawy znajomych;
– w czwartek, 30 maja, napiszę, do kogo wędrują zaproszenia.
edit: zaproszenia wygrywają: Robert P., Irena oraz Kinga – gratulacje! 🙂

.

.

Spis treści:

Jeśli interesują Cię informacje o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach, zapraszam Cię do prężnie działającej grupy Dziecięca Mapa Warszawy.

TUTAJ znajdziesz atrakcje typowo z okazji Dnia Dziecka w Warszawie :).

sobota, 1 czerwca

Zbiórka na dwóch kółkach w Galerii Łomianki

Zbiórka na dwóch kółkach w Galerii Łomianki

Zbiórka na dwóch kółkach”

Wyjątkowa akcja w Galerii Łomianki już po raz 3.!

Przez okna przedzierają się wiosenne promienie słońca, które dodają nam energii już o poranku. To idealny czas na rowerowe przejażdżki! Niestety nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taki przywilej. Aby więcej dzieci i młodzieży miało możliwość cieszenia się słońcem przemierzając świat na dwóch kółkach, już 1 czerwca rusza 3. edycja wyjątkowej akcji współtworzonej ze Stowarzyszeniem Mierz Wysoko. Dołącz do niej i pomóż zbudować rowery dla najmłodszych potrzebujących.

Jak działa rowerowa pomoc w Galerii Łomianki? Przeszukaj swój garaż i piwnicę – być może znajdziesz tam nieużywany już pojazd lub rowerowe części i wyposażenie. Przywieź je do punktu zorganizowanego na parkingu obiektu w dniu 1 czerwca w godzinach 10.00 – 18.00. Zebrane rowery i akcesoria zostaną przekazane Stowarzyszeniu Mierz Wysoko, opiekującemu się dziećmi z warszawskiej Pragi. W klubowej piwnicy przy ulicy Brzeskiej prowadzi ono mini warsztat rowerowy, gdzie dzieci mogą uczyć się majsterkowania, naprawiania rowerów a co niektórzy nawet próbują skręcać swoje własne pojazdy.

Podczas akcji trwającej zbierane będą:

• rowery – nowe i używane

• części rowerowe, ramy, koła

• akcesoria rowerowe – kaski, światełka, zapięcia itp. (podarujemy je dzieciom wraz z rowerem, aby dbały o swoje bezpieczeństwo)

• narzędzia rowerowe

W zamian za zaangażowanie w akcję i dobre serce, Stowarzyszenie Mierz Wysoko poprowadzi tego dnia na terenie Galerii Łomianki mobilny serwis rowerowy, z którego będzie można skorzystać bezpłatnie. To idealna okazja do wykonania wiosennego przeglądu swojego roweru, czy też dokonania drobnych napraw takich jak ustawienie hamulców, przerzutek, czy posmarowania łańcucha lub załatania dętki.

To nie pierwszy raz, kiedy Galeria Łomianki angażuje się we wszelkiego rodzaju akcje popierające aktywny, proekologiczny tryb życia. Zbiórka rowerowa to dodatkowo pomoc dla potrzebujących i piękna nauka dzielenia się z innymi. W tym roku przypada na 1. czerwca, czyli Dzień Dziecka. Warto zachęcić swoje pociechy, aby w dniu własnego święta okazały również serce rówieśnikom.

 

Poprzednie edycje przyniosły spektakularne efekty i sprawiły mnóstwo radości podopiecznym Stowarzyszenia Mierz Wysoko, którzy wcześniej nie mogli pozwolić sobie na własne rowery. Dzięki akcjom w Galerii Łomianki mogą oni dostać rower za dobre uczynki. Muszą oni odbyć 10 zajęć, na których pracują na rzecz innych – wyprowadzanie psów ze schroniska, sprzątanie okolicy, remontowanie rowerów dla potrzebujących. Dzieci są również zachęcane do znalezienia organizacji, dla której mogłyby zrealizować chociaż 2-3 godziny wolontariatu.

4. Tydzień Dziecka w Warszawie

4. Tydzień Dziecka w Warszawie

🎈WIĘCEJ KULTURY W WARSZAWIE TO WIĘCEJ OKAZJI DO ŚWIĘTOWANIA 🎉

Zapraszamy do udziału w TYGODNIU DZIECKA!
Z okazji Dnia dziecka 36 warszawskich instytucji kultury przygotowało wspólny program kulturalny dla dzieci, rodziców i opiekunów.

☀️W dwunastu dzielnicach odbędą się koncerty, pikniki, spektakle, warsztaty, wycieczki, wystawy. Program „Tygodnia Dziecka” został przygotowany przez najlepsze artystki, artystów, pedagogów, pedagożki, animatorki i animatorów. Zachęcamy dzieci, młodzież, rodziców, opiekunów i nauczycieli do udziału w przygotowanych przez nas wydarzeniach!

Pełen program wydarzeń dostępny jest na stronie: https://tydziendziecka.waw.pl/

W Warszawie Dzień Dziecka trwa dwa tygodnie!

Zielone warsztaty – Pleciemy wianki

Zielone warsztaty - Pleciemy wianki

Kwiaty we włosach, czyli wianki w Galerii Łomianki!

Wiosna – ach to ty! Wreszcie przychodzi do nas z pełną mocą! Pogoda dopisuje, a my skreślamy z kalendarza kolejne dni, odliczając czas do lata. Tymczasem skorzystajmy z dobrodziejstw tej pory roku i pięknych kwiatów w wiosennym rozkwicie! Niech nie stoją w wazonach, tylko przyozdobią nasze głowy! Już 1 czerwca w Galerii Łomianki nauczymy się… pleść wianki! I to nie byle jakie, tylko piękne, folkowe kompozycje, bogate w zieleń i kolory. W końcu, gdy robi się ciepło, w modzie króluje styl boho!

Wianek to ostatnimi laty jeden z popularniejszych modowych dodatków, wpisujący się idealnie w uwielbiany i bardzo na topie trend boho. Czerwcowe warsztaty w Galerii Łomianki nawiązują do starego, słowiańskiego święta Kupały. „Kupalnocka” dedykowana jest przede wszystkim żywiołom wody i ognia, które mają niespotykaną moc oczyszczającą. Wierzymy, że jest to również święto miłości, płodności, słońca i księżyca, a wianki odgrywają tu symboliczną i magiczną rolę, dlatego pragniemy nauczyć Was jak je wykonywać!

Podczas warsztatów będziemy uczyć, jak z żywych kwiatów wykonać duży, folkowy wianek. Wykorzystamy rośliny o oryginalnych zielonych liściach (bluszcze, eukaliptusy, ruskus, szparagus) oraz o pięknych kwiatach (m.in. piwonie, eustomy, goździki). Oprócz praktycznej wiedzy, jak wykonać wianek, uczestnicy warsztatów otrzymają także dużą dawkę informacji dotyczących samych roślin. Podczas spotkania dowiecie się:

• O odmianach kwiatów i ich rozpoznawaniu;

• Jak łączyć kwiaty, aby tworzyły jak najpiękniejszą kompozycję;

• Co zrobić, żeby cięte kwiaty dłużej stały w wazonie.

Podczas warsztatów każdy z uczestników nauczy się jak krok po kroku wykonać wianek, pozyska wiele praktycznych informacji i zakocha się w stylu boho, a swoje dzieło zbierze do domu! Zapraszamy już 1 czerwca 2019 w godzinach 11:00-17:00 do Galerii Łomianki!

Regulamin warsztatów:

1) Udział w warsztatach jest bezpłatny.

2) Warsztaty mają charakter otwarty – nie prowadzimy zapisów.

3) Ilość uczestników warsztatów jest ograniczona i wynosi 100 osób.

4) Do udziału zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych.

5) Pracujemy tylko w wyznaczonych miejscach – prosimy o nie wynoszenie prac poza stanowiska pracy.

6) Do wykorzystania przy każdym stanowisku przysługuje jeden komplet materiałów do wykonania jednej pracy.

7) Jednocześnie przy stołach warsztatowych mogą znajdować się 3 osoby.

8) Warsztaty odbędą się w blokach godzinowych/ w kilku turach.

Bajkodajnia na Ochocie. Rodzinne tworzenie w bibliotece.

Bajkodajnia na Ochocie. Rodzinne tworzenie w bibliotece.

Twórcze warsztaty w bibliotekach dzielnicy Ochota.

22 maja – 14 czerwca 2019

DLA KOGO

Warsztaty dla dzieci w wieku 5-13 lat i ich rodzin, pojedyncze i w mini cyklach.

Rodzice, babcie i dziadkowie! Możecie zostawić dzieci pod naszą opieką, ale Was również zapraszamy do wspólnej zabawy  w tworzenie!

Liczba miejsc w grupie: do 25 

Czas trwania warsztatu: 90 min

WSPIERA NAS FINANSOWO Dzielnica Ochota m. st. Warszawy

 Fundacja Poprostu Kultura wspólnie z Biblioteką w Dzielnicy Ochota zapraszają Was do wzięcia udziału w projekcie Bajkodajnia na Ochocie. 

Lubicie czytać bajki albo po prostu lubicie czytać? A może kochacie tylko komiksy?

Rysować moglibyście całymi dniami albo ciekawi Was, jak powstaje cała książka i marzycie o tym, by zostać redaktorem w wydawnictwie?

Znakomicie! Nasz projekt jest właśnie dla Was!

Będziemy się inspirować literaturą dla dzieci (nie tylko polską),

wymyślać własne bajki, rysować do nich ilustracje i projektować okładki. Jednym słowem: zrobimy sobie książkę!

Jakby tego było mało, odbędziemy wspólnie podróże przez bajki, całkiem bliskie albo bardzo dalekie, a każda z nich będzie niepowtarzalna.

A potem – 14 czerwca, spotkamy się, poznamy, wspólnie poczytamy i pooglądamy Wasze bajki, książki, komiksy i rysunki! 

Jesteśmy pewni, że wszyscy Warszawiacy chcieliby zainspirować się Waszą twórczością. Dla nich właśnie, dla Waszych rodzin i przyjaciół wszystkie prace opublikujemy w Bajkodajni – internetowej biblioteczce twórczości dzieci i rodzin.

Zapraszamy Was do zapisywania się na warsztaty!

Możecie to zrobić bezpośrednio w bibliotekach:

– „Piątka”, ul.Grójecka 109, „Przystanek Książka”, ul.Grójecka 42, „Skarżyńskiego”, ul Skarżyńskiego 5, „Przy Baleya”, ul. Baleya 9, „Pod Skrzydłami”, ul. Grójecka 109

W nich dostaniecie również dokładne informacje.

Nie planujecie w najbliższych tygodniach wizyty w bibliotece? Nic nie szkodzi! 

Zgłoszenia przyjmujemy również pod adresem: bajkodajnia@poprostukultura.pl. 

Napiszcie do nas, chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania!

Gdy już wybierzecie się na warsztaty, na miejscu spotkacie ciekawe osoby, od których będziecie mogli dowiedzieć się niejednego! Warsztaty poprowadzą autorki książek dla dzieci, ilustratorki, a nawet twórczyni książek unikatowych. Nie mówiąc o paniach bibliotekarkach, które, jak na pewno wiecie, oprócz wypożyczania książek mają też wiele innych talentów. Na przykład świetnie znają się na bajkowych podróżach.

Szczegółowe informacje o projekcie, grafiku zajęć, warsztatach, osobach prowadzących i jeszcze o kilku innych sprawach znajdziecie tu: www.dziecitworza.pl

Mała Wisła / wyprawy dla rodziców z dziećmi / kalendarium

Mała Wisła / wyprawy dla rodziców z dziećmi / kalendarium

Fundacja Ja Wisła zaprasza na cykl sobotnich spacerów wzdłuż warszawskiej Wisły. Wyprawy są dedykowane dla rodzin z dziećmi terenowymi. My zabieramy trzyletniego Jerzyka. Trasy liczą 4 km. Czas wspólnie spędzony nad rzeką to oglądanie unikatowych panoram, dotykanie przyrody, poszukiwane skarbów, zabawa nad wodą, wsłuchiwanie się w głosy i historie znad Wisły. Czas na karimacie, na pniu zwalonego drzewa. Woda, niebo i ptaki. Co tydzień gdzieś indziej. 

Trasy maj-czerwiec  2019

1 czerwca – Józefów – Nowa Wieś cz. III

8 czerwca – Józefów – Górki

15 czerwca – Mokotów- Siekierki 

22 czerwca –  Łomianki- Kępa Kiełpińska

29 czerwca – Jabłonna

Bilety:

Dzieci do lat 3: bezpłatnie, ulgowy: 16 zł, normalny: 24 zł, rodzinny (2+1): 56 zł, (2+2): 64 zł, (2+3): 80 zł. 

Rezerwacje na maila: fundacja@jawisla.pl, informacja: 508 328 803

Wycieczkę prowadzą świeżo upieczeni laureaci Statuetki Złotego Słonecznika: Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek. Nagroda Złotego Słonecznika została przyznana Fundacji Ja Wisła przez portal Czas Dzieci za wyprawy Mała Wisła, jako najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci, w kategorii przyroda, w Warszawie w 2018 r. Dziękujemy !

Piknik Historyczny UW / Dzień Archeologa 2019

Piknik Historyczny UW : Dzień Archeologa 2019

💥Zanim pochłonie Was do reszty szał sesyjny i zamkniecie się w BUW-ie do samego jej końca, Samorządy Studentów:

Zarząd Samorządu Studentów Instytutu Archeologii UW

Samorząd Katedry Italianistyki UW

Samorząd Studentów IH UW

Samorząd Studentów IMUZ UW

Samorząd Instytutu Historii Sztuki UW

zapraszają na tegoroczny Piknik Historyczny!  W tym roku swój 100-tny jubileusz obchodzi Instytut Archeologii, więc mamy okazję do świętowania: Wykłady, koncerty, rewelacyjna muzyka, tańce i świetna atmosfera 

👉 Będziemy czekać na Was 1 czerwca od godziny 12:00 na Kampusie Głównym UW (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28)

12 – 18 / Cześć naukowa

18 – 21 / Koncerty

21 – 23 / DJ

LINE-UP NAUKOWY:

Więcej informacji wkrótce…

LINE-UP ARTYSTYCZNY:

🔥 Qsto

🔥 Graphotypee

🔥 Mad Pilots

🔥 Wilhelm

W S T Ę P  W O L N Y ! 

Koncert dla dzieci: Wyprawa na Księżyc

Koncert dla dzieci: Wyprawa na Księżyc

W lipcu będziemy świętować 50-lecie lądowania na Księżycu! 🌛 Podczas muzyczno-astronomicznego spotkania w planetarium już dziś poznamy tajniki tej pierwszej i jedynej dotąd załogowej wyprawy. 🚀 Zobaczymy jak przygotowywali się astronauci, kto pierwszy postawił nogę na Srebrnym Globie i co tam zobaczył. Odwiedzimy także księżyce innych planet. Towarzyszyć nam będzie muzyka m.in. J.S. Bacha, W.A. Mozarta, Fr. Chopina, G. Verdiego i E. Morricone. 🎶

Repertuar:

Jan Sebastian Bach: Preludium C-dur z I-tomu „Das Wohltemperierte Klavier”

Wolfgang Amadeusz Mozart: Bułeczka z masełkiem

Ennio Morricone: Misja

Piotr Czajkowski: Taniec cukrowej wróżki

Giuseppe Verdi: Marsz triumfalny z opery ”Aida”

Edward Grieg: Puk

Aldona Nawrocka: Io

Fryderyk Chopin: Walc cis-moll o.64 nr 2

George David&Bob Thiele: What a wonderful world

 

Monika Quinn

Pianistka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Anny Jastrzębskiej-Quinn oraz prof. Kazimierza Gierżoda (dyplom z wyróżnieniem), a także w klasie kameralistyki fortepianowej prof. Mai Nosowskiej. We wrześniu 2018 roku uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych w macierzystej uczelni, gdzie pracuje jako adiunkt w Katedrze Fortepianu.

Tomasz Woźniak

Trębacz. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, doktor sztuki muzycznej. Jako stypendysta Ministra Kultury doskonalił swe umiejętności na studiach podyplomowych w Conservatoire Supérieur w Paryżu. Laureat ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów instrumentów dętych blaszanych. Koncertuje jako solista i kameralista, wykonując repertuar od baroku do muzyki XXI wieku. Zawodowo związany jest z Polską Orkiestrą Radiową w Warszawie.

Więcej informacji na stronie: 

http://www.niebokopernika.pl/szczegoly-wydarzenia/repertoire/detail/koncert-dla-dzieci-wyprawa-na-ksiezyc/

VIII Piknik Ochocian

 

VIII Piknik Ochocian

Stowarzyszenie Ochocianie i Teatr Ochoty jak co roku zapraszają na piknik w Park Wielkopolski (między ulicami Filtrową i Wawelską).

Rezerwujcie czas! Program się jeszcze tworzy – jeśli macie jakieś propozycje, zgłoście się do nas!

Zapraszamy m.in. na:

– sąsiedzką wymiankę rzeczy używanych („pchli targ”)*,

– kiermasz prac artystów i rękodzieła z Ochoty,

– strefę relaksu z Teatrem Ochoty,

– koncert grup muzycznych działających na terenie Ochoty,

– zajęcia i warsztaty dla dzieci i młodzieży. 

A od 19.00 rzucamy wszystko i tańczymy na sąsiedzkiej, międzypokoleniowej potańcówce! Jak zwykle zagra nam DJ Anna Piwowar!

UWAGA! w tym roku koszty pikniku w całości są pokrywane ze zrzutki. Jeśli chcecie, by piknik się odbył, dorzućcie kilka złotych: https://zrzutka.pl/uwmghr

Misja edukacyjna w Minecraft

Misja edukacyjna w Minecraft

Misja historyczna dla dzieci
Nasza misja to idealne połączenie edukacji z wątkiem historycznym, oraz zabawy w grze Minecraft.

biskuoin
W czasie zajęć przeniesiemy się z dziećmi do czasów powstania pierwszej osady w Polsce i rozegramy fascynującą rozgrywkę na specjalnie przygotowanym na tę okazję serwerze.

Przemycimy trochę historii i geografii. Tak, tak bawiąc się dzieci dowiedzą się m.in.

Kiedy i gdzie powstała pierwsza osada w Polsce oraz z czego i jak była zbudowana.
Kim byli i jak żyli pierwsi osadnicy. Jakich narzędzi oraz materiałów używali do budowli.
Jak używać map geograficznych, jak odwzorować przestrzennie projekt.
Jak organizować pracę w grupie. Brać odpowiedzialność za swoją część projektu.
…i wiele, wiele innych.

Dlaczego warto?
Misja historyczna Biskupin to nie tylko zabawa. W czasie zajęć będziemy się m.in.:
– rozwijać umiejętności społeczne podczas pracy w grupie i realizacji zadań indywidualnych
– dzielić się zadaniami i być odpowiedzialnym/odpowiedzialną za swoją część
– utożsamiać się z grupą i wspólnie realizować założony cel
– pomagać swoim współtowarzyszom
– planować strategię
oraz będziemy rozmawiać o tym, jak radzić sobie z ewentualną porażką.

Szczegóły dotyczące zajęć
Zajęcia odbywają się w czasie 2 spotkań po 2h każde. Łącznie 4h.
Misja realizowana jest wyłącznie w przypadku zebrania się grupy min. 6 os.
Zapraszamy dzieci w wieku 7(skończone 7 lat)-13 lat.

Wymagania wstępne:
– umiejętność gry w Minecraft na komputerze

Dni Bemowa – Sąsiedzki Piknik Bemowski w Galerii Bemowo

Dni Bemowa - Sąsiedzki Piknik Bemowski w Galerii Bemowo

W sobotę 1 czerwca w godzinach 12.00-16.00 Galeria Bemowo szykuje Sąsiedzki Piknik Bemowski. Wydarzenie odbędzie się w ramach organizowanych przez Urząd Dzielnicy Bemowo Dni Bemowa, których Galeria Bemowo jest partnerem 😍

Główną atrakcją wydarzenia będzie wspólna fotografia mieszkańców Bemowa, do której będzie można zapozować o godzinie 12.00. Każda osoba, która zapozuje z nami do zdjęcia otrzyma w prezencie specjalnie zaprojektowany na to wydarzenie plakat autorstwa Katarzyny Boguckiej – ilustratorki, autorki książek, designerki tworzącej dla dzieci. Plakat przedstawia naszą dzielnicę i z pewnością będzie stanowić piękną ozdobę domu każdego Bemowiaka! 😍

W programie wydarzenia także:

🔸 Festiwal Baniek Mydlanych;

🔸 warsztaty budowania latawców klasycznych oraz w wersji 3D;

🔸 wycieczki z przewodnikiem po Bemowie – piesze, rowerowe oraz zabytkowym autobusem „Ogórkiem”.

Wstęp na zaplanowane wydarzenie jest bezpłatny.

Zapraszamy całe rodziny!

Dzień Dziecka na Chomiczówce

Dzień Dziecka na Chomiczówce

To już wieloletnia tradycja wspólnego świętowania Dnia Dziecka na Chomiczówce!
1 czerwca na terenach rekreacyjnych przy ul. P. Nerudy 1, zapraszamy wszystkich małych i dużych do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

Podczas tegorocznej imprezy nie zabraknie animacji dla najmłodszych, konkursów z nagrodami, interaktywnego spektaklu dla dzieci, pokazów tanecznych, zabaw plastycznych, konnych przejażdżek, eksperymentów i BIOróżnorodnych gier z Fundacją Ośrodka Edukacji Ekologicznej.

Data: 1 czerwca 2019 r.
Godz. 14.00 – 19.00
Miejsce: teren zielony przy ul. P. Nerudy 1.

3 Sportowy Dzień Dziecka w Decathlon Bemowo

3 Sportowy Dzień Dziecka w Decathlon Bemowo

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na 3 Sportowy Dzień Dziecka w Decathlon Bemowo! 

W tym specjalnym dla każdej pociechy dniu przygotowaliśmy moc atrakcji, z których każda przyniesie ogrom sportowej zabawy!

1 czerwca 2019 – save the date! 🙂 

Zachęcamy do śledzenia wydarzenia, gdzie będziemy informować o przygotowanych zabawach oraz atrakcjach 🙂

ZAPRASZAMY!

Planowane atrakcje to m.in:

– mini zajęcia z boksu

– warsztaty ekologiczne

– malowanie twarzy

– lody tajskie

– wata cukrowa

– pomiary i analiza składu ciała

– dmuchany zamek

– i wiele innych 🙂

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany harmonogramu planowanego wydarzenia bez podania przyczyny.

Dzień Dziecka – Ognisko z Krewkim Ursynowem

Dzień Dziecka - Ognisko z Krewkim Ursynowem

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi na spotkanie przy ognisku na polance w Powsinie.
Prowiantu nie zapewniamy, ale miłą atmosferę gwarantujemy 🙂
Dla dzieci zostaną zorganizowane różne gry i zabawy.
Prosimy o potwierdzenie swojej obecności.

Dzień Dziecka z Kinem Dzieci w Kinie Muranów

Dzień Dziecka z Kinem Dzieci w Kinie Muranów

Kto powiedział, że Dzień Dziecka ma trwać tylko jeden dzień? My ogłaszamy cały weekend filmowych atrakcji i zapraszamy do Kina Muranów na 3 dni spotkań z najlepszymi bohaterami Kina Dzieci!

Wyobraźcie sobie w jednym miejscu: rezolutną „Basię” we wszystkich filmowych odcinkach serii, klasykę od Astrid Lindgren i jej „Dzieci z Bullerbyn”, niezłomnych detektywów Lassego i Maję na tropie pierwszej tajemnicy, pełną magii japońską animację „Mirai” oraz urodzonego pechowca z filmu „Jestem William”, który musi nauczyć się jak szczęście łapać za nogi i nie dać się życiowym trudnościom. 

Podczas naszego 3-dniowego filmowego Dnia Dziecka wszystko to będzie możliwe! Zapraszamy na pokazy poranne oraz popołudniowe do Kina Muranów w dniach od 31 maja do 2 czerwca.

Szczegółowy plan seansów

1 czerwca

11:00 – Mały-wielki maraton filmowy z Basią: 11:00 Basia, 12:00 Basia 2 

(cena za bilet na oba filmy: 28 zł dla wszystkich. Na pojedynczy seans – 16 zł)

14:00 – Dzieci z Bullerbyn 

16:30 – Mirai (seans z polskimi napisami)

2 czerwca

11:00 – Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica 

14:00 – Jestem William 

Bilety:

*16 zł indywidualny, grupowy 14 zł (powyżej 10 osób)

Rezerwacje indywidualne do odbioru w kasie kina 30 minut przed *rozpoczęciem seansu

*Rezerwacje grupowe do odbioru w kasie kina na 3 dni przed rozpoczęciem seansu.

Dzień Dziecka z Teatrem Baj: Doktor Dolittle i jego zwierzęta

W tym roku z okazji Dnia Dziecka zapraszamy dzieci na spotkanie z Doktorem Dolittle i jego przyjaciółmi. Gdyby ktoś nie wiedział, to taki najsłynniejszy na świecie doktor, co leczy zwierzęta –wszystkie, także te niebezpieczne… I ma strasznie dużo przygód.

Miejsce spotkania: Scena na Głębockiej 66, Białołęcki Ośrodek Kultury

Czas spotkania: 1 czerwca, oczywiście!

Zaczynamy już o 10:00 od wizyty w dżungli, którą musimy zaludnić, ups… zazwierzęcić, czyli stworzyć mnóstwo zwierząt, które w niej zamieszkają!

O 11:00 przedstawimy Wam niesamowitą historię „DOKTORA DOLITTLE I JEGO ZWIERZĄT”. A po spektaklu, zakończonym niespodzianką (o której możemy Wam tylko tyle powiedzieć, że będzie klejąca), znowu zaprosimy do działania! Będzie można przeżyć wspaniałe przygody z bohaterami spektaklu: odwiedzimy Doktora, popłyniemy statkiem, spotkamy się z lwami i będziemy próbować naśladować odgłosy dżungli!

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników zwierząt i przygód!

Dzień Dziecka: Alicja po drugiej stronie lustra | Teatr Polonia

Dzień Dziecka- Alicja po drugiej stronie lustra | Teatr Polonia

Lewis Carroll
ALICJA PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA

bilety | 30 zł | 33 zł (przy zakupie biletu online)
rezerwacja | tel. 22 622 21 32 | www.teatrpolonia.pl

kasa biletowa czynna:
poniedziałek-sobota | 10:00-19:00 (lub do rozpoczęcia spektaklu)
niedziela | 12:00-19:00 (lub do rozpoczęcia spektaklu)
w soboty i niedziele przerwa | 14:00 – 14:30

Nasi widzowie będą mieli okazję towarzyszyć Alicji w podróży po krainie czystej fantazji. Świat po drugiej stronie lustra zamieszkują niezwykłe postaci, będące wynaturzonym uosobieniem postaw, z którymi dziecko musi nauczyć się konfrontować. Spotkania z nimi zmuszają dziewczynkę do udzielenia sobie odpowiedzi na pytanie „kim jestem?”. Pełen humoru spektakl, operując środkami teatru formy, oddaje niezwykłość świata wykreowanego przez Lewisa Carrolla. Do wizyty po drugiej stronie lustra zachęcamy również dorosłych, dla których będzie ona szansą na powrót do czasów dzieciństwa.

SPEKTAKL REKOMENDOWANY DLA DZIECI OD 7. ROKU ŻYCIA

Czas trwania: 60 minut, bez przerwy

Przekład: Jolanta Kozak
Adaptacja i reżyseria: Przemysław Jaszczak
Scenografia, lalki, projekcje i plakat: Mateusz Mirowski
Kostiumy: Adam Królikowski
Muzyka: Piotr Klimek
Tekst piosenki: Magda Żarnecka
Obsada: Paulina Moś, Helena Radzikowska, Paweł Rutkowski, Mateusz Trzmiel

Spektakl zrealizowany w ramach Programu Promocji Miasta Białegostoku

Otwarcie sali zabaw z tężniami + Dzień Dziecka

Otwarcie sali zabaw z tężniami + Dzień Dziecka

Zapraszamy na OFICJALNE OTWARCIE pierwszej w Warszawie (a nawet w Polsce🙃) SALI ZABAW z …

…. ‼️TĘŻNIAMI SOLNYMI*‼️

Już 🔜1 czerwca (sobota) w godz. 10:00 – 19:00 będziecie mieli szansę uzyskać praktyczne informacje na temat budowy tężni oraz właściwości i wskazań do ich stosowania…. ale przede wszystkim będzie to świetna okazja, aby zrelaksować🧖‍♀️🧖‍♂️ się w zdrowym mikroklimacie wytworzonym przez trzy tężnie solankowe, podczas gdy Wasze pociechy będą cieszyć się wspaniałą zabawą w harmonikowej sali zabaw🎲🚓!

Ponadto z okazji dnia dziecka czekać będzie na Was mnóstwo atrakcji, m.in.:

🍭 DARMOWA sala zabaw 

🍭 duży dmuchany ZAMEK do skakania

🍭 POPCORN na ciepło

🍭 orzeźwiająca LEMONIADA

🍭 zabawy z BAŃKAMI

🍭 ZABAWY na świeżym powietrzu**

🍭 MALOWANIE wielkoformatowe**

🍭 bańki XXL**

‼️Spośród wszystkich uczestników wydarzenia wylosujemy zwycięzce nagrody – niespodzianki! 🎁

*Tężnia solankowa to konstrukcja z drewna i gałęzi tarniny, która oczyszcza powietrze i wytwarza leczniczy mikroklimat.

Przebywanie w sali zabaw w otoczeniu tężni to jedna z przyjemniejszych odmian terapii wziewnej (inhalacji). Powstający tam naturalny solny aerozol, podobny jest do tego znad brzegu morza. Wystarczy 45 minut dziennie przebywania wśród tężni, by skutecznie wyostrzyć koncentrację – która wspomaga procesy uczenia się i poznawania świata.

**Atrakcje realizowane przy sprzyjającej pogodzie

Dzień Dziecka na Placu Defilad

Na Placu Defilad powstanie telewizyjne studio, którego stery przejmą dzieci. Z okazji deskorolkowej premiery ROMEO I JULII w Teatrze Studio za Placu stanie też rampa, na której instruktorzy będą prowadzić zajęcia dla dzieciaków (3+). W programie poza warsztatami i zajęciami dla najmłodszych, znajdą się także projekcje bajek z przełomu lat 80/90 oraz premiera książki HISTORYJKI z ilustracjami Bohdana Butenko, cenionego polskiego grafika, ilustratora, autora komiksów i książek. Strudzeni wysiłkiem będą mogli zregenerować się podczas podwieczorku.
A nieco starszych zaprosimy na pasmo popołudniowe, w którym zaproponujemy debatę o wolności w kulturze. Na sam koniec zapraszamy na wspólne śpiewanie – czyli MEGA CHÓR: Rzuć to wszystko, co złe na Placu pod wodzą Pauli i Karola oraz Joanny Halszki Sokołowskiej.

🛹 WARSZTATY NA DESKOROLCE
12.00-15.00
Ruch to zdrowie. Młodość musi się wyszumieć. Oczywiście. Dlatego stawiamy na Placu rampę deskorolkową i zapraszamy wszystkich odważnych. Będzie też okazja podszkolić się pod okiem najlepszych instruktorów w mieście. Zapraszamy wszystkich, także tych najmłodszych (dzieci od 3 roku życia), na zajęcia na deskorolce, które poprowadzi ekipa z Board For Kids Szkoła Surfingu i Deskorolki

PAJDOKRACJA TV
wiadomości z krainy dzieci
12.00 – 15.00
Zajrzyj z nami przez dziurkę od klucza do kraju zarządzanego przez dzieci. Jak wyglądałyby codzienne informacje z takiego świata? Jakie wydarzenia wpływają na życie codzienne jego mieszkańców, jak wyglądają relacje sąsiedzkie, co grają tam w teatrach, jakimi sukcesami sportowymi żyją, jaką mają pogodę? Zapraszamy na rodzinne warsztaty, podczas których uruchomimy wyobraźnię, zagłębimy się w tworzenie historii świata rządzonego przez dzieci – PAJDOKRACJI, a następnie wspólnie wymyślimy i stworzymy najprawdziwsze, telewizyjne wiadomości, które pozwolą innym poczuć się przez chwilę, jak obywatele i obywatelki świata dzieci.
Wcielimy się w role prezenterów i prezenterek, redaktorów i redaktorek, realizatorek i realizatorów. Przejmiemy we władanie nadzwyczajne, telewizyjne studio, stworze specjalnie dla nas na Placu Defilad. Nagramy serwis informacyjny, który obejrzy następnie cały Plac Defilad, cała Warszawa, cały świat… czekamy na rządy dzieci! Zapraszamy dużych i małych, rodziców z dziećmi od 6 roku życia.
Warsztaty trwają od 12.00 do 15.00
Premierowa emisja serwisu informacyjnego o g. 16.00

PREMIERA KSIĄŻKI:
„Historyjki o tym, jak Polacy wybrali wolność”. Wydawca: DSH
15:00 – 16:00

Bohaterami trzeciej książki z serii są ponownie dwa sympatyczne zwierzątka – Historyjka i Historyjek, narysowane przez legendarnego Bohdana Butenkę, autora komiksów i książek. Tym razem jest to opowieść o historii Polski w latach 1945–1989, trudnej drodze do odzyskania wolności, Okrągłym Stole, pierwszych demokratycznych wyborach i życiu Polaków w tym burzliwym okresie. Całość osnuta jest wokół historycznych faktów i wspomnień, opracowanych przez dr Annę Ziarkowską z Domu Spotkań z Historią na podstawie m.in. publikacji wydanych przez Ośrodek KARTA. Z okazji premiery z czytelnikami spotkają się autorzy książki oraz bohaterowie wspomnień, które w niej wykorzystano.

Książka jest bogato ilustrowana: zawiera kolorowe rysunki, mapy, fotografie, naklejki, modele do sklejania (Fiat 126 i autobus Jelcz), zestawy ćwiczeń i zdań do samodzielnego wykonania.

Książka dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, ich rodziców i nauczycieli.

Warsztaty kulinarne dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci

Twoje dziecko ogląda każdy odcinek Master Chef Junior? Z zapałem próbuje odtwarzać w domu wyrafinowane potrawy przyrządzane na ekranie przez jego rówieśników? Teraz możesz podarować mu niezwykły Dzień Dziecka, w którym poczuje się jak prawdziwy Chef kuchni!

Nasze warsztaty kulinarne dla dzieci, to niepowtarzalna okazja, aby połączyć pasję ze świetną zabawą! Z nami Twój brzdąc nie będzie się nudzić! Kolorowe, barwne potrawy przyrządzone pod okiem naszego Chefa sprawią, że te warsztaty kulinarne dla dzieci zapadną Wam w pamięć na długo!

Przygotujcie się na świetną zabawę! Rekomendujemy wyposażyć się w dobry humor i otwarty umysł, bo pamiętajcie – ogranicza nas tylko wyobraźnia! Już 1 czerwca rozpoczniemy kulinarną podróż, a nasz rozkład jazdy jest pełen niespodzianek! Warsztaty kulinarne dla dzieci, różnią się od tych dla dorosłych, dlatego zadbamy o fantastyczny nastrój naszego spotkania.

Na początek wspólnie przygotujemy tajemniczy chłodnik truskawkowy z wiosenną nutą. Nie mógłby się on obyć bez naleśnikowych ruloników z twarożkiem, a danie to podbija serca największych niejadków! Warzywne kopytka skąpane w serowym sosie to doskonała wariacja pozwalająca na przemycenie do posiłku warzyw, które smakują zupełnie inaczej niż w standardowej formie. Na deser przygotowaliśmy dla Waszych pociech coś specjalnego – owoce zapiekane w koglu moglu pod orzechową kruszonką podawane z lodami! Tak właśnie wygląda idealny Dzień Dziecka! Nasze warsztaty kulinarne dla dzieci (Warszawa) pozwolą im nie tylko poznać nowe smaki i połączenia, ale zapewnią również doskonałą zabawę – w końcu to one same przyrządzą wszystkie pyszności, które później będą pałaszować z uśmiechem na twarzy!
Opracowane przez nas menu stanowi nie tylko nietuzinkowe połączenia atrakcyjne dla dzieci, ale również zostało stworzone z myślą o zdrowym odżywianiu z lekkim twistem zapewniającym Waszym pociechom świetną zabawę w tym wyjątkowym dniu! Dołącz do nas i zapisz swoje dziecko na warsztaty kulinarne dla dzieci i pozwól mu na jeden dzień zostać prawdziwym Chefem kuchni!

Rodzinny Dzień Dziecka

Rodzinny Dzień Dziecka

Zapraszamy serdecznie na kolejny Rodzinny Dzień Dziecka
Zbieramy się 1 Czerwca w okolicach godziny 10.00 przy zielonym szlabanie lub wcześniej zajętej wiacie – szczegóły podamy bliżej terminu lub wrzucimy zdjęcie zajętej wiaty w dniu wydarzenia.
Dla Dzieci ciekawe zajęcia a dla rodziców chill out, ognisko, kiełbaski.
Wstęp jest free ale każda rodzina przygotowuję jedną zabawę/zajęcie/prezentacje/warsztaty dla uczestników.

Dzień Dziecka w Prochowni Żoliborz

Dzień Dziecka w Prochowni Żoliborz

W Dzień Dziecka mamy dla wszystkich Prochodzieci to co najlepsze – gry i zabawy w plenerze! Oczywiście pod okiem profesjonalnych animatorek Sowaliska.
W godzinach 12:00-16:00 dziewczyny zajmą się maluchami zapewniając im:
– 2,5 godziny aktywności ruchowych, sportowych, zabaw podwórkowych oraz różnorodnych aktywności angażujących swobodnie dzieci do wspólnej, dobrej zabawy!
– 1,5 godziny kreatywnych zajęć plastycznych, podczas których każdy mały uczestnik samodzielnie wykona i ozdobi wyjątkowe majsterki, czyli małe projekty DIY np. fantazyjne nakrycia głowy, instrumenty, elementy przebrań, czy wesołe akcesoria do zdjęć!

Wydarzenie jest bezpłatne!

Dzień Dziecka w DK Rembertów

Zapraszamy Was na Dzień Dziecka w DK Rembertów.
Szykujemy moc atrakcji, dla małych i dużych dzieci.

W programie:
Pokazy cyrkowe
Tańce hulańce
Klocki Lego
Gotowanie
Wspólne tworzenie dzieła sztuki
Nauka skręcania balonów
Bańki mydlane
Spektakl dla dzieci
Gry podwórkowe

Imprezę współorganizuje Teatr Baza oraz Fundacja Duch.

niedziela, 2 czerwca

Miasto Dzieci na Dzień Dziecka

Miasto Dzieci na Dzień Dziecka

2 czerwca 2019 roku odbędzie się impreza MIASTO DZIECI z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie odbędzie się w trzech miejscach w samym centrum Piaseczna.

PLAC PIŁSUDSKIEGO (Rynek) godz. 12.00 – 19.00
Park Rozrywki
Dmuchany plac zabaw i trampolina

ZAKĄTEK KULTURY (skwer pomiędzy Urzędem Gminy a Przystankiem Kultura) godz. 12.00 – 18.00
Spektakle dla dzieci:
12:30 – Teatr KUFFER – „Mała Królewna”
14:00 – „Beata co bajki wyplata”
15:30 – TEN TEATR – „Skrzypczaki”
17:00 – Teatr FUZJA – „Elmer słoń w kratkę”
Spotkania z animatorami teatru
Warsztaty dla dzieci

SKWER KISIELA
Cud Miód – Piknik Pszczeli godz. 12.00 – 17.00
Namiot edukacyjny
Warsztaty plastyczne
Konkursy z nagrodami
Stoiska z ziołami, miodami i kosmetykami z produktów pszczelich

Stoisko Wydziału Gospodarki Odpadami UMiG Piaseczno
Warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów
Zabawa „wKOŁO ODPADÓW” z nagrodami
https://www.kulturalni.pl/kalendarz/event/1433-miasto-dzieci-na-dzien-dziecka

Kino w Trampkach 2019 – Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży

Kino w Trampkach 2019 - Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży

KINO W TRAMPKACH – 7. Festiwal dla Dzieci i Młodzieży 

📆 30 maja – 9 czerwca 2019

🍿 MIEJSCA FESTIWALOWE

Kinoteka PKiN – pl. Defilad 1

Kino Luna – ul. Marszałkowska 28

Festiwal Kino w Trampkach to wyjątkowe filmy stworzone z myślą  o młodym i najmłodszym Widzu.

⤵️ PROGRAM ⤵️

https://tiny.pl/t9hvh

📍 Program przedszkolny i szkolny: https://tiny.pl/t9qms

rezerwacje dla grup: grupy@kinowtrampkach.pl

🎬 NA FESTIWALU OGLĄDAMY FILMY: 

– z rodzinami

– z paczką przyjaciół

– z klasą

– z rodzeństwem

– z dziećmi

– z rodzicami

– sami z popcornem

🎬 KINO W TRAMPKACH gramy raz w roku

– najważniejszy festiwal festiwal filmowy dla dzieci i młodzieży

– spotkania z twórcami i gośćmi festiwalowymi

– warsztaty

– wydarzenia

– konkursy i nagrody

KINO W TRAMPKACH TO FILMY Z CAŁEGO ŚWIATA

         ** fabuły **  **  dokumenty **  ** animacje **

🎬 MŁODZI RZĄDZĄ:

– Jury Dziecięce

– Jury Młodzieżowe

– Młodzieżowa Grupa Programowa

– Studio Festiwalowe

– Wolontariusze

🎬 YOUNG VIBES – pokaz filmów stworzonych przez młodych

– atmosferę festiwalu filmowego w młodej odsłonie

– filmy wyróżnione na znanych warszawskich festiwalach młodzieżowych, poddane ocenie profesjonalnego Jury

🍀 KINO W TRAMPKACH NATURALNIE

Filmowa sekcja Naturalnie! pokazuje, że naszymi przyjaciółmi mogą być zarówno zwierzęta, rośliny jak i cała planeta. A jak dobrze wiemy, o przyjaciołach się dba.

🎬 KINO W TRAMPKACH jest projektem finansowanym przez:

Miasto Stołeczne Warszawa

PISF

🎬 PATRONAT HONOROWY

UNICEF Poland

Prezydent m.st. Warszawy – Rafał Trzaskowski

Młodzieżowa Rada m.st. Warszawy

Jesteśmy podobni. Razem chodzimy do szkoły, razem spędzamy czas popołudniami, razem wyjeżdżamy na wakacje. Razem jeździmy na hulajnogach, jemy lody, szukamy jednorożców –  i chodzimy do kina.

Z młodymi Widzami będziemy rozmawiać o tym, co mamy wspólnego, ale też o tym, że każdy jest inny, a ta inność jest wyjątkowa. Z drugiej strony mamy ogromną potrzebę wspólnoty. Wspólnoty pomiędzy różnymi kulturami, a nawet gatunkami, pomiędzy ludźmi w różnym wieku,  z różnymi potrzebami i poglądami

 Oglądajcie filmy i szukajcie naszych ankiet!

Family Fest – jedyny taki festiwal rodzinny

Family Fest - jedyny taki festiwal rodzinny

Dla dzieci jest to dzień pełen magii. Jest to czas wspólnej zabawy, wzajemnego zainteresowania i budowania relacji.

Z pewnością każdy rodzic chciałby, by zabawa nie była tylko rozrywką, ale łączyła się z edukacją i pozytywnie wpływa na rozwój dzieci poszerzając ich horyzonty i wiedzę o świecie.

W ramach kolejnej edycji Family Fest zapewniamy świetną zabawę połączoną z edukacją i rozwojem!

Program

Niedziela 2.06.2019

10:00-11:00 Spotkanie z Elsą z „Krainy Lodu” oraz Bellą z „Pięknej i Bestii”  – konkursy i animacje

11:30-12:15 Spektakl „Kółko i Kwadrat” wystawiony przez Teatr Niewielki

13:00-14:00 Koncert Fasolek

14:30-15:30 Edyta Jungowska czyta dzieciom

16:00-17:00 Informacje wkrótce – śledź nasze wydarzenie!

Zajęcia z kreatywnego budowania z klocków Lego – zapisy na miejscu przy stoisku.

11:00-12:00 Warsztaty Potęga Wiatru grupa 4-6 lat

12:00-13:00 Warsztaty Na Średniowiecznym Zamku grupa 7-10 lat

13:00-14:00 Warsztaty Potęga Wiatru grupa 4-6 lat

15:00-16:00 Warsztaty Potęga Wiatru grupa 4-6 lat

16:00-17:00 Warsztaty Na Średniowiecznym Zamku grupa 7-10 lat

Ponadto przez cały dzień odbywać się będą warsztaty z budowania klocków „cegiełek” – forma otwarta, nie musisz się zapisywać.

Zarówno w sobotę i w niedzielę zapraszamy na wielką dmuchaną zjeżdżalnię i kąpiel w suchym basenie z piłeczkami

Wstęp bezpłatny.

Grunt to zabawa #1 [kwiecień – czerwiec]

Grunt to zabawa #1 [kwiecień - czerwiec]

Dni spędzone na zabawie na podwórku, działce czy ulicy przed domem. Wspinanie się po drzewach. Budowanie fortów. Turlanie się po trawie. To nie tylko wspomnienia z dzieciństwa.

W ten sposób dzieci rozwijają się, uczą i odkrywają świat wokół nich. Chcemy oderwać je od komórek, tabletów i wzbudzić w nich zainteresowanie naturą oraz zabawą na świeżym powietrzu. Dlatego zapraszamy Was do Państwomiasto na Osiedlu Jazdów.

Oto nasze wstępne propozycje:

🤸🏼‍♂️ przestrzeń swobodnej zabawy – zapraszamy do korzystania z kuchni błotnej, tuneli z kłód drzew, drewnianych klocków zrobionych z Waszych choinek i wielu innych materiałów dostępnych na miejscu.

🏡 przestrzeń odpoczynku – w domku Państwomiasto można przebrać się po skończonej zabawie, skorzystać z łazienki, zrobić sobie kawę lub herbatę, poczytać dostępne na miejscu książki i magazyny (jest też dostępne wifi, ale proponujemy obecność 100% offline).

🤝 konsultacje i zaplanowanie terminów wakacyjnych – pomiędzy cyklem #1 a #2 zrobimy krótką przerwę na przygotowywanie nowych pomysłów, które wypracujemy wspólnie z Wami!

⏰ TERMINY

Terminy otwarcia w cyklu pierwszym:

31 maja – 2 czerwca (pt-ndz), godz. 11:00 – 16:00

21 – 23 czerwca (pt-ndz), godz. 11:00 – 16:00

W tym cyklu nie prowadzimy zapisów, po prostuj wpadnij!

Cykl drugi będzie trwał od lipca do września.

Dokładne daty ogłosimy w czerwcu, po konsultacjach.

Wstęp wolny.

🚨 LOGISTYKA

Lokalizacja: Państwomiasto, ul. Jazdów 3/12, Warszawa

UWAGA: Na Osiedlu Jazdów obowiązuje zakaz wjazdu dla samochodów. Zdecydowanie zachęcamy do korzystania z własnych nóg, rowerów lub komunikacji miejskiej (najbliższe przystanki: pl. Na Rozdrożu, Wiejska, Piękna, Rozbrat).

Dzieci znajdują się pod opieką rodziców. Zachęcamy do ubrania dzieci w rzeczy, które mogą się pobrudzić wodą, ziemią, farbami, żywicą sosny czy trawą – w innym przypadku ciężko im będzie korzystać z przestrzeni do swobodnej zabawy.

😊 POMOCNICY

Agnieszka Chmura – opiekunka żłobkowa, doświadczenie zawodowe zdobywała w przedszkolach leśnych w Anglii i Szkocji. Rozwija ofertę Państwomiasto skierowaną do najmłodszych w ramach programu dla liderów wczesnej edukacji, organizowanego przez Harvard Graduate School of Education.

Wiktor Jędrzejewski – przewodniczący Projekt: Polska, inicjator projektów edukacyjnych i kampanii profrekwencyjnych. Od 2012 prowadzi państwomiasto. Założyciel grupy Miejskie pszczoły, która doprowadziła do legalizacji hodowli pszczół miodnych na terenie Warszawy. Pedagog, wychowawca dzieci i młodzieży z 10-letnim doświadczeniem w harcerstwie.

Poszukiwacze rzeczy

Poszukiwacze rzeczy

Cała rodzina może wziąć udział w zabawie! W labiryncie muzealnych gabinetów czekają zadania przygotowane przez edukatorów. Bawcie się i odkrywajcie tajemnice rzeczy warszawskich w czasie niedzielnego rodzinnego zwiedzania Muzeum Warszawy.

DLA KOGO: Rodzice z dziećmi w wieku 4-12 lat
TERMIN: pierwsza niedziela miesiąca, godz. 11.00–13.00
WSTĘP: z biletem na dany dzień
MIEJSCE SPOTKANIA: informacja w kasie w dniu zajęć

XXIII Warszawski Turniej Rycerski o szablę Króla Zygmunta III

XXIII Warszawski Turniej Rycerski o szablę Króla Zygmunta III

XXIII Warszawski Turniej Rycerski o szablę Króla Zygmunta III Wazy Bródno 2019 pod tytułem „Nieznane epizody polskich wojen ery nowożytnej”

Warszawski Turniej Rycerski o szablę Króla Zygmunta III Wazy organizowany jest na osiedlu Bródno od 1996 roku. Ta niezwykle widowiskowa i atrakcyjna impreza wpisuje się w organizowane w całej Europie przedsięwzięcia o podobnym charakterze zwane historical re-creation lub living history przypominające i propagujące tradycje narodowe, chroniąc je przed zapomnieniem. Głównym jego celem, oprócz funkcji rekreacyjno – wypoczynkowych właściwych dla wszelkiego typu imprez plenerowych, była promocja pewnego specyficznego zbioru – najbardziej barwnych i żywotnych zachowań, określanych mianem etosu rycerskiego. Turniejowi można również przypisać funkcje edukacyjne. Opiera się on na solidnych podstawach historycznych. Jego integralną częścią oprócz prelekcji, inscenizacji bitwy i tańców dawnych jest pradziejowy jarmark rzemiosł dawnych stanowiący ożywioną lekcję historii podczas której warszawiacy mogą zapoznać się z pradawnymi technikami obróbki i wytopu żelaza, brązu i wyrobu broni. Odkrywane są przed nimi tajniki wyrobu naczyń glinianych, ozdób, bednarskiego fachu, magicznej mocy zielarstwa pradziejowego, historycznych technik hafciarskich, produkcji tkanin, szycia strojów i wielu innych. Innymi imprezami towarzyszącymi naszemu średniowiecznemu turniejowi są: zawody łucznicze, strzelanie z replik średniowiecznych bombard, pokazy konne – rycerskie i kawaleryjskie oraz konkursy z udziałem publiczności.

Tegoroczny, już XXIII Turniej otrzymał nazwę „Nieznane epizody polskich wojen ery nowożytnej”. W programie jak zawsze znajdą się pokazy i prelekcje, jarmark rzemiosł dawnych oraz prezentacja wybranych zajęć z oferty Domu Kultury „Świt”. Nie zmieniła się również lokalizacja Turnieju – wszystkich miłośników historii zapraszamy do Parku Bródnowskiego 2 czerwca br. 

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich 2019

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich 2019

Zapraszamy na wyjątkową muzyczną ucztę, która już po raz 60-ty łączy pokolenia warszawiaków – Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich

***

Koncerty są jedną z najstarszych imprez muzycznych Stolicy i stały się jej kulturalną wizytówką. Swoją popularność zawdzięczają połączeniu wyjątkowej przestrzeni królewskich ogrodów ze świeżością interpretacji w wykonaniu najciekawszych osobowości muzycznych. 

Wyjątkową muzyczną jakość gwarantują największe sławy muzyki klasycznej, jak i młodzi, uzdolnieni pianiści rozpoczynający dopiero swoją karierę.

Po raz pierwszy warszawiacy spotkali się na Koncercie Chopinowskim w roku 1959, wkrótce po zrekonstruowaniu pomnika kompozytora. Początkowo sezon koncertowy rozpoczynało wykonanie jednego z koncertów Chopina z towarzyszeniem orkiestry. W latach 70. w godzinach wieczornych organizowano  dodatkowe koncerty z muzyką kompozytorów współczesnych Chopinowi. Jeszcze w latach 80. koncert późniejszy (wówczas o godz. 17.00) miał formę słowno-muzyczną, z udziałem znanych aktorów scen warszawskich recytujących poezję romantyczną. 

Tegoroczny, 60. sezon Koncertów zainaugurowany zostanie już 19. maja. Począwszy od tej daty, w każdą niedzielę o 12.00 i 16.00 będziemy wspólnie cieszyć zmysły muzyką kompozytora w pięknych przestrzeniach Łazienki Królewskie 

Piknik Rodzinny – Jubileusz 30-lecia praw miejskich Łomianek

Piknik Rodzinny - Jubileusz 30-lecia praw miejskich Łomianek

Musical – Akademia Pana Kleksa – reaktywacja

Musical - Akademia Pana Kleksa - reaktywacja

Serdecznie zapraszamy dzieci na musical „Akademia Pana Kleksa – reaktywacja” w wykonaniu artystów z Pałacu Młodzieży w Warszawie, który odbędzie się 2 czerwca (niedziela) o godz. 16.00 w sali widowiskowej. Wstęp wolny.

KIDS FEST 2019 – Sport to radość!

KIDS FEST 2019 - Sport to radość!

KIDS FEST – SPORT TO RADOŚĆ!

Już 2 czerwca w godzinach od 11:00 do 18:00, w samym sercu Warszawy, na stadionie Legii przy ul Łazienkowskiej 3 odbędzie się pierwsza edycja KIDS FEST organizowanego przez Nickelodeon i Legię. 

Na uczestników będą czekały liczne atrakcje: na stadionie przywitają Was bohaterowie Nickelodeon: Sponge Bob, Marshall i Chase z Psiego Patrolu, oraz Dora i Diego. Wszyscy zaproszą Was do zabawy w laserowym tunelu czy wzięcia udziału w cartingowym wyścigu. Będziecie się śmiać w gabinecie krzywych luster, balansując w parku linowym poczujecie się jak superbohater Niebezpieczny Henryk, uratujecie też parę zabawek od utonięcia w slime’ie. 

Wszystkim miłośnikom sportu zapewniamy emocje podczas turnieju piłkarskiego na głównej płycie stadionu, możliwość zwiedzenia autobusu, którym drużyna Legii przemieszcza się po Polsce, przybicia piątki Misiowi Kazkowi. Przede wszystkim będzie można zobaczyć na żywo stadion wielokrotnego Mistrza Polski – Legii Warszawa. 

Szczegóły, lista atrakcji i regulamin znajdziecie na stronie http://www.nick.com.pl/kidsfest

Bilety do nabycia na stronie  http://kidsfest.legia.com

Posiadacze Kart Kibica Legii, Karnetów Legii i wychowankowie przedszkoli piłkarskich Legia Soccer School mogą zakupić bilety z rabatem aż 50%! Każda osoba uprawniona do zniżki może kupić bilety dla maksymalnie 4 osób (siebie i 3 osób towarzyszących).

Dzień Dziecka w Parku nad Balatonem

Dzień Dziecka w Parku nad Balatonem

Najważniejsze atrakcje:

🔹 spotkanie z „Alpakami z Zielonych Traw”,

🔹 dmuchańce,

🔹 fotobudka,

🔹 darmowe, sportowe animacje dla dzieci,

🔹 darmowy poczęstunek dla dzieci: szaszłyki i lemoniady,

🔹 strefa Radia Kolor,

🔹 koncert Anny Dereszowskiej – bajki i dobranocki,

🔹 pokazy żeglarstwa z BT Kliwer,

🔹 gimnastyka artystyczna GWKS Ajsedora,

🔹 Żółty Talerzyk TPD Praga-Południe,

🔹 i wiele innych nieodpłatnych atrakcji.

„Serwus przygodo!” impreza z okazji Dnia Dziecka

„Serwus przygodo!” impreza z okazji Dnia Dziecka

Dom Kultury Śródmieście zaprasza na 120 minut zabawy na 102 z Klawą Planetą

Dzień to bardzo wyjątkowy – zapomniałeś? nie ma mowy!
Dziś tańczymy, harcujemy, i łakoci więcej zjemy,
Moc atrakcji na nas czeka, więc niech dłużej nikt nie zwleka,
Bo czy deszcz, czy słońce świeci, dziś się bawią wszystkie dzieci!!!

Przed wejściem do DKŚ będzie się działo – wielkie i małe bańki mydlane, rysowanie kredą „Dziecięcej krainy marzeń” oraz quiz wakacyjny. W Kawiarence stanie stoisko majsterkowo-plastyczne, na którym dzieci będą mogły wykonać różne
papierowe, kolorowe rekwizyty kojarzące się z latem i wakacjami, np. papierowe lody, walizki podróżników, pocztówki. W sali tanecznej nie zabraknie zabaw muzyczno-tanecznych i ruchowych, m.in. przechodzenia pod liną, latającego dywanu, magicznego woreczka, tunelu animacyjnego, zabawy z chustą Klanzy i kolorowymi piłeczkami, a także bezludnej wyspy. A to wszystko z animatorami z Klawej Planety.

Tajemniczy kredens /dla dzieci

Tajemniczy kredens :dla dzieci

Myszka, która lubi szyć, Żabollo, który uwielbia gotować i Lisica – kochająca malować sny. A wy co lubicie robić najbardziej? Jeszcze nie wiecie? Nie szkodzi. Odkryć to pomoże wam przemiła Wędrowniczka Kłębuszka i jej #TajemniczyKredens czyli  teatralne zabawy z muzyką na żywo i mapetowymi lalkami.

Reżyseria, scenografia i lalki – Ania Polarusz (Fabryka Lalek)

Scenariusz – Ania Polarusz (Ani-rusz) i Weronika Lewoń

Muzyka: Patryk Huńkowski (H&P Studio Patryk Huńkowski)

Występują- Weronika Lewoń i Patryk Huńkowski

Spektakl dla dzieci w wieku 2+                                            

czas trwania : 45 minut

bilety: 25 zł bilet rodzinny: 60 zł (do 3 osób). Każde kolejne dziecko:10 zł, 

więcej na: www.scenaelffow.pl

Dzień Dziecka | W Maciusiowym królestwie

Dzień Dziecka | W Maciusiowym królestwie

2 czerwca od 11.00 do 15.00 zapraszamy na wielki plenerowy piknik z okazji Dnia Dziecka, który spędzimy pod hasłem: W Maciusiowym królestwie!

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na niezwykły, bajkowy piknik rodzinny, który w tym roku towarzyszy wystawie dla najmłodszych Wystawa | W Polsce króla Maciusia.

Tego dnia w Maciusiowym królestwie ogłoszony zostanie wielki turniej. Na przyjaciół króla Maciusia czekają ekscytujące wyzwania. Rozwiązywanie zagadek na wystawie, pokonywanie labiryntów i przeszkód wymagających niezwykłej sprawności, majsterkowanie, szycie i malowanie. Na zwycięzców czekają nagrody. Nie zabraknie także smacznych i zdrowych przekąsek i wielu innych niespodzianek. Zapraszamy do wspólnej przygody. 

Dzień zakończymy wyjątkowym akcentem, premierą utworu na orkiestrę i chór dziecięcy inspirowanego książką „Król Maciuś I” Janusza Korczaka. Muzykę napisał Jerzy Rogiewicz (Jeż Igor, trio jazzowe Marcina Maseckiego i in.) a słowa Grzegorz Uzdański, wykonawcami będą uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Warszawie. 

termin: 2 czerwca 2019

start godz. 11:00 – 15.00, koncert 15.00 (audytorium w budynku Muzeum, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. 5 zł bilet) 

miejsce: park wokół Muzeum POLIN oraz budynek Muzeum

W punkcie informacyjnym będzie dostępny tłumacz Polskiego Języka Migowego oraz tłumacz znający j. ukraiński. 

WSTĘP WOLNY 

Weź udział w turnieju. Zdobywaj kolejne sprawności biorąc udział w naszych atrakcjach.  

Sprawność I  ODKRYWCY

Rozwiązywanie zagadek na wystawie 

Zostań odkrywcą. Na wystawie „W Polsce króla Maciusia” odkryj zagadkę, która posłuży Ci do zdobywania punktów podczas turnieju. 

Labirynt króla Maciusia 

W lewo czy w prawo? Jesteś ciekawy co możesz znaleźć w Królewskim Labiryncie? Podejmuj decyzje i zobacz co z tego wyniknie. Dobrą i mądrą zabawę zapewni Stowarzyszenie Artanimacje.

Stowarzyszenie Artanimacje jest partnerem wydarzenia.

Sprawność II GRACZE

Tor z przeszkodami 

Wykaż się sprawnością i pokonaj całą trasę parku linowego.

Gry i zabawy z całego świata 

Zapraszamy na niezliczone gry i zabawy z różnych stron świata. Zanurzycie się w niezwykły świat gier w który wprowadzą was pracownicy Muzeum Azji i Pacyfiku. 

Sprawność III TWÓRCY

Malarski maraton

Kilkanaście sztalug do malowania

Szycie, dzierganie i żmudne zaplatanie 

Sprawdź się w roli rzemieślnika na królewskim dworze. Spójrz na ilustracje i wykonaj własne magiczne przedmioty: lwa, bębenek, puszkę-skarbonkę i transparent.

Dizajn ze sznurka

Zostań nadwornym projektantem królewskim i razem z dizajnem ze sznurka stwórz wspaniałe wzory, kreacje i baw się przy tym po królewsku. 

Budowanie królestwa 

Wspólnie z marką VOX uwolnicie kreatywnego ducha i zbudujecie bajkowe królestwo. Na moment zamienicie się w architektów i konstruktorów świata Króla Maciusia i doświadczycie, czym jest twórcza wolność we wspólnej zabawie.

Marka VOX jest partnerem wydarzenia.

Strefa MALUCHA

Zapraszamy szczególnie najmłodszych do multisensorycznej strefy zabaw, wspierających rozwój.  

Strefa JEDZENIA – smaczne i zdrowe przekąski

Na małych łasuchów czekać będzie najlepsze jedzenie w Warszawie. 

KONCERT

Premiera utworu na orkiestrę i chór dziecięcy inspirowanego książką „Król Maciuś I” Janusza Korczaka. Muzykę napisał Jerzy Rogiewicz (Jerz Igor, trio jazzowe Marcina Maseckiego i in.) a słowa Grzegorz Uzdański, wykonawcami będą uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Warszawie.

Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Rozpoczęcie koncertu godz. 15.00, audytorium w Muzeum POLIN

Na koncert obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc (bilet za symbliczne 5 zł). Sprzedaż biletów ruszy 20 maja.

Kino lalek | Cykl pokazów, spotkań i warsztatów

Kino lalek | Cykl pokazów, spotkań i warsztatów

Animacja lalkowa to żywioł materii wprawianej w ruch ręką animatora. Reżyser często jest często twórcą scena­riusza, lalek i animatorem w jednej osobie. Decydującą rolę w tym rodzaju animacji odgrywają mikroruchy, którym podlegają lalki, a które dają niemal nieograniczone możliwości realiza­cji najbardziej fantastycznych wizji artystycznych.

Zapraszamy – od marca do czerwca – na projekcje filmów dla dzieci i dorosłych, zarówno współczesnych, jak i tych z lat 50. i 60., na spotkania z twórcami lalek i animatorami, warsztaty animacji lalkowej oraz projekcje z muzyką na żywo. Na ekranie zagoszczą opowieści o urzędnikach i księżniczkach, walce ze smokami i bólem egzystencji, marzeniach o lataniu i spełnionej miłości.

Przegląd animacji lalkowych w FINA towarzyszy wystawie dedykowanej teatrowi i filmowi lalkowemu Lalki: teatr, film, polityka | wystawa, która 18 marca zagości w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki.

Targ Śniadaniowy na Mokotowie

Targ Śniadaniowy na Mokotowie

Targ Śniadaniowy wraca na Mokotów. Zaczynamy siódmy rok !! działalności targu.
Przed nami start sezonu, który w tym roku zbiega się z Niedzielą Palmową.
Dzięki współpracy z Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. Warszawy w tym roku odbędzie się kilka wydarzeń specjalnych przygotowanych specjalnie dla mieszkańców Mokotowa i Warszawy.
Czekają nas również specjalne weekendy tematyczne, które na stałe wpisały się w krajobraz naszej działalności.

Zabierzcie przyjaciół, znajomych i rodzinę na śniadanie i świętujcie z nami weekendowe odpoczywanie.

Tradycyjnie czekać na Was będą:
– szeroki wybór wysokiej jakości produktów od najlepszych dostawców:
warzywa, owoce, nabiał, wędliny, sery, kuchnia dla weganów i mięsożerców. Produkty bez glutenu, produkty tradycyjne i regionalne kuchni polskiej. Wypieki na słodko i wytrawnie, produkty sezonowe, wiele dobrego jedzenia i produktów spożywczych z różnych części świata
– oferta posiłków i dań serwowanych na miejscu od kuchni świata po domową kuchnię i kreatywne potrawy przygotowywane z sercem przez prawdziwych pasjonatów
– jadalnie na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni
– moc atrakcji jak zajęcia sportowe, weekendy tematyczne
– działalność edukacyjna realizowana po przez warsztaty tematyczne, spotkania z organizacjami zajmującymi się świadomym i zdrowym stylem życia, warsztaty dla dzieci (plastyczne, muzyczne, ceramiczne, teatralne, kulinarne)
– projekt edukacyjno informacyjny związany z selektywną zbiórką śmieci
– warsztaty ogrodnicze
– bezpłatna wypożyczalnia koców
– leżaki, hamaki
– woda dla czworonogów
– muzyka grana na żywo i cudowne playlisty 🙂

Spektakl dla dzieci: Dobrze, że jesteś

Spektakl dla dzieci- Dobrze, że jesteś

To opowieść o przyjaźni wystawianej na próby, ale przede wszystkim o mądrości ukrytej w dojrzałym wieku. Dwaj obwoźni handlarze, znający się do dawna, czekając na klientów opowiadają historię o starym psie. Burka wyrzucił z domu właściciel, ponieważ uznał, że ten do niczego się już nie przyda. Osamotniony pies idzie do lasu, gdzie próbuje znaleźć dom, przy okazji spotyka różne postaci, którym dzięki swojej życiowej mądrości skutecznie pomaga. Wśród nich jest na przykład niedźwiedź Zygmunt, który czując się starym i niepotrzebnym, bezskutecznie próbuje umrzeć. Towarzystwo Burka i jego mądre argumenty, przywracają Zygmuntowi siły oraz chęć do życia. Ostatecznie wszystko dobrze się kończy, bo każdy, nawet ten, któremu zdarza się popełniać błędy i zachować okrutnie, chce się czuć potrzebny i pragnie mieć kogoś bliskiego.

Spektakl zrealizowany jest w konwencji teatru przedmiotu oraz form improwizowanych – wszystkie rzeczy, które przynoszą ze sobą sprzedawcy, grają i zostają wykorzystane do opowiedzenia historii.

Spektakl Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Scenariusz i reżyseria: Joanna Gerigk
Scenografia: Michał Dracz
Muzyka: Sebastian Ładyżyński
Występują: Kamil Król i Paweł Pawlik

sala: Broadway
wstęp: 10 zł, bilety do nabycia online lub w DK Kadr

II Wawerski Piknik Historyczny

II Wawerski Piknik Historyczny

Serdecznie zapraszamy na II Wawerski Piknik Historyczny na Plaży Romantycznej 2 czerwca 2019 r., od godziny 12.00 do 19.00.

W programie:

12.00 – Otwarcie obozowisk rekonstrukcyjnych
13.00 – Uroczyste rozpoczęcie pikniku, parada wojsk i salwa armatnia
13.30 – Pokaz musztry paradnej i bojowej, pokaz żonglerki chorągwiami
14.00 – Pokaz szermierki i zabawy historyczne
14.30 – Pokaz tańca dawnego i pokaz dawnej mody
15.00 – Inscenizacja sejmu walnego
15.30 – Pokaz kawaleryjski
16.00 – Pokaz muszkieterski
16.30 – Pokaz artyleryjski
17.00 – Pokaz i warsztaty tańca dawnego
17.30 – Koncert muzyki dawnej
18.00 – Widowisko bitewne
19.00 – Parada wojsk, zakończenie imprezy

Stanowiska i warsztaty:
– Obóz wojsk koronnych
– Obozowiska tatarskie i kozackie
– Wioska rzemieślników nad Wisłą
– Warsztaty heraldyczne
– Warsztaty kuglarskie
– Strzelnica łucznicza
– Rzut dzirytem
– Garderoba historyczna

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Magda
Magda
1 rok temu

Witam, bardzo poprosimy o zaproszenie.Nie mam pomysłu na prezent na dzień dziecka, gdyż moje dziecko (zespół aspergera)trudno zadowolić ,a kupić kolejną zabawkę na, którą nawet nie spojrzy jest bez sensu. Pozdrawiamy i ściskamy mocno

Robert
Robert
1 rok temu

Och, uwielbiamy teatr! Chętnie tak spędzimy ten piękny dzień! 🙂

Monia
Monia
1 rok temu

Teatr wygrywa z tymi wszystkimi atrakcjami!

Monika
Monika
1 rok temu

Bardzo chętnie skorzystalibyśmy z tak wspaniałej rzeczy jaką jest wyjście do teatru 😊 cudownie pobudza wyobraźnię dziecka i warto w to inwestować 😊

Manu
Manu
1 rok temu

Bardzo byśmy się ucieszyli z możliwości wejscia do teatru. Córka uwielbia „być a ktorką” i rozweselasać publiczność synek chętnie obserwuje. Takie wyjscie dało by nam dużo nowych konwersacji 🙂 Pozdrawiamy serdecznie i może kiedyś do zobaczenia

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.