26 Maj

Kosmos dla dzieci, czyli Labirynt Sensoryczny II w Teatrze Małego Widza

Kosmos dla dzieci to wspaniała instalacja w Teatrze Małego Widza w Warszawie.

Chyba każdy, kto wybrał się na Sensoryczny Labirynt Muzyczny do Teatru Małego Widza, wyszedł zadowolony. Ta instalacja uwiodła dzieci i dorosłych w każdym wieku. Świadczą o tym nie tylko pełne zachwytu komentarze w Internecie, ale również bilety wyprzedane na wiele miesięcy w przód. W momencie „uwolnienia” puli na kolejną edycję Labiryntu, miejsca znikały w ciągu dosłownie kilku minut. Jeśli jesteście tymi szczęściarzami, którym udało się wybrać na Labirynt, z pewnością ucieszy Was fakt, że Teatr Małego Widza nie spoczął na laurach. Całkiem niedawno miał bowiem premierę Kosmos dla dzieci!

Czym jest Kosmos dla dzieci?

Kosmos to instalacja teatralna, która podczas godzinnej wędrówki staje się przestrzenią do eksplorowania i poznawania wszystkimi zmysłami. Oprócz aspektów sensorycznych, ważna jest tutaj wyobraźnia, którą skutecznie rozbudza aktor – narrator i przewodnik po tym nieznanym świecie. W towarzystwie granej na żywo muzyki, każdy, niezależnie od wieku, znajdzie tu dla siebie coś ciekawego. Teoretycznie Kosmos skierowany jest do dzieci w wieku 1-5 lat, w praktyce jednak wspaniale bawił się tam również nasz siedmiolatek. A tak naprawdę, to i dorośli mogą dać porwać się fantazji, jeśli tylko sobie na to pozwolą…

Instalacja podzielona jest na kilka części, każda z nich pobudza inny zmysł. Będą więc kuliste, wirujące planety, kolorowe światła, dudniące rury, ale też – moja ulubiona – planeta cekinowej lawy. Bazując na bogatych doświadczeniach Sensorycznego Labiryntu Muzycznego, zespół TMW stworzył spektakl, w którym idealnie wyważone są elementy dźwięku, światła i… ruchu. Na dotknięcie czekają faktury i wzory, jest trochę muzyki do zagrania, trochę do pobujania i ciut, ciut do wysłuchania.

Kosmos dla dzieci – czym nie jest?

Na pewno Kosmos dla dzieci nie jest tradycyjnym przedstawieniem teatralnym. Próżno tu szukać podziału na scenę i widownię, ruch i pozwania wszystkiego dookoła jest bardziej niż mile widziane. Opiekunowie stają się poniekąd przewodnikami po tym świecie dziecięcych marzeń. Razem obejrzycie planety, o jakich świat nie słyszał, poszukacie czarnych dziur i przejdziecie się po drodze mlecznej.

Spacer po drodze mlecznej w Kosmosie dla dzieci.Kosmos dla dzieci to również spora dawka ruchu.Komos dla dzieci to wiele radości dla całej rodziny!

Co jeszcze na Was czeka w Kosmosie dla dzieci? Nie nie powiem, musicie przekonać się na własne oczy, uszy i dłonie!

 

adres: na potrzeby „kosmicznego” projektu warszawski Teatr Małego Widza zaadaptował nową przestrzeń, spektakle odbywają się przy ul. Bednarskiej 9.

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Kaja WolnickaGośkaMagdaAnna K Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna K
Gość
Anna K

Na Labiryncie byliśmy 2 razy :-), więc Kosmosu też nie chciałam odpuścić i udało się kupić bilety IDZIEMY 🙂

Magda
Gość
Magda

Czy 9 latek może się też tam wybrać?

Gośka
Gość

Labirynt nas zachwycił, więc koniecznie musimy się wybrać i na Kosmos 🙂 Piękne zdjęcia, piękny opis 🙂 A mogę spytać jakim obiektywem udało się takie cudne fotki zrobić?