Czego szukasz?

Kosmos dla dzieci, czyli Labirynt Sensoryczny II w Teatrze Małego Widza

Kosmos dla dzieci to wspaniała instalacja w Teatrze Małego Widza w Warszawie.

Chyba każdy, kto wybrał się na Sensoryczny Labirynt Muzyczny do Teatru Małego Widza, wyszedł zadowolony. Ta instalacja uwiodła dzieci i dorosłych w każdym wieku. Świadczą o tym nie tylko pełne zachwytu komentarze w Internecie, ale również bilety wyprzedane na wiele miesięcy w przód. W momencie „uwolnienia” puli na kolejną edycję Labiryntu, miejsca znikały w ciągu dosłownie kilku minut. Jeśli jesteście tymi szczęściarzami, którym udało się wybrać na Labirynt, z pewnością ucieszy Was fakt, że Teatr Małego Widza nie spoczął na laurach. Całkiem niedawno miał bowiem premierę Kosmos dla dzieci!

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o najnowszych atrakcjach dla dzieci:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

Czym jest Kosmos dla dzieci?

Kosmos to instalacja teatralna, która podczas godzinnej wędrówki staje się przestrzenią do eksplorowania i poznawania wszystkimi zmysłami. Oprócz aspektów sensorycznych, ważna jest tutaj wyobraźnia, którą skutecznie rozbudza aktor – narrator i przewodnik po tym nieznanym świecie. W towarzystwie granej na żywo muzyki, każdy, niezależnie od wieku, znajdzie tu dla siebie coś ciekawego. Teoretycznie Kosmos skierowany jest do dzieci w wieku 1-5 lat, w praktyce jednak wspaniale bawił się tam również nasz siedmiolatek. A tak naprawdę, to i dorośli mogą dać porwać się fantazji, jeśli tylko sobie na to pozwolą…

Instalacja podzielona jest na kilka części, każda z nich pobudza inny zmysł. Będą więc kuliste, wirujące planety, kolorowe światła, dudniące rury, ale też – moja ulubiona – planeta cekinowej lawy. Bazując na bogatych doświadczeniach Sensorycznego Labiryntu Muzycznego, zespół TMW stworzył spektakl, w którym idealnie wyważone są elementy dźwięku, światła i… ruchu. Na dotknięcie czekają faktury i wzory, jest trochę muzyki do zagrania, trochę do pobujania i ciut, ciut do wysłuchania.

Kosmos dla dzieci – czym nie jest?

Na pewno Kosmos dla dzieci nie jest tradycyjnym przedstawieniem teatralnym. Próżno tu szukać podziału na scenę i widownię, ruch i pozwania wszystkiego dookoła jest bardziej niż mile widziane. Opiekunowie stają się poniekąd przewodnikami po tym świecie dziecięcych marzeń. Razem obejrzycie planety, o jakich świat nie słyszał, poszukacie czarnych dziur i przejdziecie się po drodze mlecznej.

Spacer po drodze mlecznej w Kosmosie dla dzieci. Kosmos dla dzieci to również spora dawka ruchu. Komos dla dzieci to wiele radości dla całej rodziny!

Co jeszcze na Was czeka w Kosmosie dla dzieci? Nie nie powiem, musicie przekonać się na własne oczy, uszy i dłonie!

 

adres: na potrzeby „kosmicznego” projektu warszawski Teatr Małego Widza zaadaptował nową przestrzeń, spektakle odbywają się przy ul. Bednarskiej 9.

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna K
Anna K
1 rok temu

Na Labiryncie byliśmy 2 razy :-), więc Kosmosu też nie chciałam odpuścić i udało się kupić bilety IDZIEMY 🙂

Magda
Magda
1 rok temu

Czy 9 latek może się też tam wybrać?

Gośka
Gośka
1 rok temu

Labirynt nas zachwycił, więc koniecznie musimy się wybrać i na Kosmos 🙂 Piękne zdjęcia, piękny opis 🙂 A mogę spytać jakim obiektywem udało się takie cudne fotki zrobić?

Lili
Lili
11 miesięcy temu

w jaki sposób można zdobyć bilety na spektakl? co wejdę na stronę to albo wszystko jest wyprzedane albo brak informacji żeby cokolwiek się odbywało:(

Aga
Aga
10 miesięcy temu

A ja jestem rozczarowana, Labirynt był duuuzo ciekawszy. W Kosmosie jest albo nudno (patrz pierwsza sala) albo zbyt dużo stymulacji ( patrz sala z rurami – ciasno, duszno, b głośno i za dluuugo; fakt muzyka wpada w ucho). Sala z cekinami rozczarowująca. Niestety, żałuje wydanych pieniędzy

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.