Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Najciekawsze gry dla 2 latków - TOP 10

Zebrałam w jednym wpisie najciekawsze i najpiękniejsze gry dla 2-latków. Jeśli zastanawiasz się czy dwulatek jest w stanie grać w gry planszowe, odpowiedź jest prosta: TAK!

Gra planszowa to świetny pomysł na prezent dla dziecka. Planszówki, nawet te dla najmłodszych dzieci, zachęcają do wspólnego, rodzinnego spędzania czasu. Uczą cierpliwości, koordynacji, a także przestrzegania zasad i współpracy. Dzięki grom planszowym dwulatek może poznawać kolory i kształty oraz cyfry, a także ćwiczyć spostrzegawczość i pamięć. Lista korzyści jest znacznie dłuższa, mam nadzieję, że odkryjecie je sami podczas rozgrywek! :)

Wszystkie pozycje, które opisuję poniżej wypróbowaliśmy w domu, w salach zabaw lub u znajomych. W TOP 15 najciekawszych gier znajdziesz zarówno gry edukacyjne, gry zręcznościowe, jak i gry pomagające ćwiczyć pamięć i uczące logicznego myślenia.

Najlepsze gry planszowe dla 2-latków:

1. Bunny Boo – Króliczek

Pięknie wydana i dopracowana pod każdym względem gra dla najmłodszych dzieci. Zadaniem gracza jest układanie króliczka i drewnianych klocków wg przeróżnych konfiguracji pokazanych w dołączonej książeczce. Króliczek może chować się w klocku, wychylać zza niego lub znikać pod nim. Bunny Boo potwierdza tezę, że gry dla 2 latków przynoszą wiele korzyści. W tym wypadku uczy logicznego myślenia i pojęć takich jak: za, przed, pod, nad. Sam królik jest po prostu uroczy i swoimi niewinnymi oczkami zaprasza do zabawy!

Producent: Smart Games

Liczba graczy: 1

Drewniana gra dla 2 latka - Króliczek, producent: Smart Games.
Drewniana gra dla 2 latka - Króliczek, producent: Smart Games.
Drewniana gra dla 2 latka - Króliczek, producent: Smart Games.

Dostępna tutaj: Bunny Boo – Króliczek

2. Little – seria gier planszowych

Seria gier edukacyjnych “Little…” francuskiej firmy Djeco dedykowana dla 2 latków, które rozpoczynają przygodę z planszówkami. Urocze zwierzaki zapraszają na krótką (gra trwa ok. 10 minut) rozgrywkę. Mamy do wyboru m.in. “Little Association” gdzie każda z trzech figurek (żaba, krowa i uroczy, fioletowy królik) mieszkają na innej planszy. Zadaniem graczy jest dopasowanie kolejno odwracanych kart ze stosiku do któregoś ze światów. To świetny sposób na tworzenie skojarzeń, ale też punkt wyjścia do rozmowy z opiekunem.

Producent: Djeco

Liczba graczy: 2

Little Association – Małe Stowarzyszenie – gra w skojarzenia

Gra planszowa Little Association - propozycja gry dla dwulatka francuskiej firmy Vilac.
Gra planszowa Little Association - propozycja gry dla dwulatka francuskiej firmy Vilac.

Dostępna tutaj: Little Association – gra planszowa

Little Collect – Króliczki – gra planszowa

Każdy otrzymuje swoją planszę i głodnego króliczka, a celem gry jest nakarmienie go. Zbieramy więc groszek i marchewkę (czyli to, co króliczki lubią najbardziej), jednak trzeba uważać na liska, który lubi się zakraść do ogrodu.

Producent: Djeco

Liczba graczy: 2

Gry dla 2 latków firmy Djeco wyróżniają oryginalne pomysły i piękne wykonanie.
Gry dla 2 latków firmy Djeco wyróżniają oryginalne pomysły i piękne wykonanie.

Dostępna tutaj: Króliczki – gra dla najmłodszych

Little memo – Memo – gra planszowa

Kolorowa, edukacyjna gra stymulująca zmysł wzroku i dotyku. Przed rozpoczęciem rozgrywki należy rozłożyć wszystkie zwierzątka na stole. Później dorosły przykrywa jedną z figurek pudełeczkiem, a zadaniem graczy jest oczywiście odgadnięcie, które ze zwierzątek zniknęło. Za każdą poprawną odpowiedź gracz otrzymuje żeton. W wersji dla starszych dzieci, gracze mogą kolejno ukrywać zwierzątko, co zwiększa ekscytację i umożliwia rozgrywkę również dla rodziców ;).

Producent: Djeco

Liczba graczy: 2

Gry dla 2 latków firmy Djeco wyróżniają oryginalne pomysły i piękne wykonanie.
Dotykowe memo to jedna z najbardziej oryginalnych gier dla 2 latków.

Dostępna tutaj: Little memo – gra planszowa

Little action – Małe wyzwania – gra o zwierzątkach

Mała Akcja to zabawa w dżungli! Zbuduj piramidę, graj w kręgle, rzucaj i łap… podejmij te i wiele innych małych wyzwań, aby zdobywać medale.

Producent: Djeco

Liczba graczy: 2-4

Dostępna tutaj: Little action – gra planszowa

Little Circuit – Wyścig oraz Little Cooperation – Kooperacja, Arktyka

Całą serię gier “Little…” dopełniają jeszcze: “Little circuit” czyli szalony wyścig zwierzątek oraz “Little Cooperation” (miś polarny, lisek, pingwin oraz króliczek próbują dostać się do swojego igloo, ale nie uda im się to bez Twojej pomocy!).

Producent: Djeco

Dostępne tutaj: Little Circuit i Little Cooperation

3. Pierwsza gra dla 2 latka – Akademia Mądrego Dziecka

Kolejna świetna seria gier dla najmłodszych miłośników planszówek. Mamy do wyboru “Zwierzątka”, “Mniam” oraz “Przyjaciele”.

“Zwierzątka” to nauka rozpoznawania i nazywania kolorów oraz kształtów, a także trening małych paluszków. Wszystko w atrakcyjnej formie zabawy.

Producent: Egmont

Liczba graczy: 2-4

Pierwsza gra – Zwierzątka

Pierwsze gry dla 2 latka od Egmont.
W serii Akademia Mądrego Dziecka firmy Egmont znajdziesz fajne gry dla 2 latka - idealne na rozpoczęcie przygody z planszówkami.

Dostępna tutaj: Zwierzątka – Pierwsza gra – Akademia Mądrego Dziecka

Pierwsza gra – Mniam!

Gra ma na celu: naukę nazw owoców i warzyw, nazw kolorów, naukę liczenia i określania ilości (ile masz, kto ma więcej). Nauka wcale nie musi być nudna – smaczna gra “Mniam” jest na to doskonałym dowodem.

Dostępna tutaj: Mniam! – Pierwsza gra – Akademia Mądrego Dziecka

Pierwsza gra – Przyjaciele

Gracze po kolei rzucają kostką ze strzałkami wskazującą żeton zwierzątka domowego, który można zebrać. Pod koniec gry, kiedy skończy się możliwość dobierania żetonów, gracze liczą punkty z posiadanych trójek kafelków. Ten który ma ich najwięcej, wygrywa grę. Dwa poziomy trudności pozwolą dostosować grę do wieku i umiejętności graczy.

Dostępna tutaj: Zwierzątka – Pierwsza gra – Akademia Mądrego Dziecka

4. Pucio – gry

Domino

Pucio to już dziecięcy klasyk, wraz z poznawaniem jego przygód tysiące dzieci uczyło się mówić. Teraz dostępne są również puciowe gry, wśród nich Domino. Idealna propozycja dla najmłodszych graczy. Z jeden strony klocków znajdują się znane z książkowej serii postacie, z drugiej kropeczki wprowadzające malucha w świat matematyki.

Producent: Nasza Księgarnia

Liczba graczy: 2-4

Dostępna tutaj: Pucio. Domino

Pucio. Gdzie to położyć?

Gra, która uczy porządku i odkładania rzeczy na swoje miejsce (a wszyscy rodzice wiedzą, że warto tę naukę rozpocząć jak najwcześniej :P). Znane i lubiane z książek bohaterowie i ilustracje, proste zasady i estetyczne wykonanie.

Producent: Nasza Księgarnia

Liczba graczy: 1-6

Dostępna tutaj: Pucio. Gdzie to położyć? – Gra planszowa

5. Sardynka – Magnetyczny zestaw do łowienia rybek

A gdyby tak wyruszyć z dzieckiem… na ryby? Spokojnie, nie musisz nawet wychodzić z domu. Gra zapakowana jest w metalowe pudełko – sardynkę, która sama w sobie jest ozdobą dziecięcego pokoju. Wewnątrz znajdują się dwie wędki i rybki z magnesami. Łowienie rybek ćwiczy koordynację i sprawność manualną, a także – wszak jest to wyprawa na ryby – cierpliwość.

Producent: Janod

Liczba graczy: 2

Dostępna tutaj: Sardynka – Magnetyczny zestaw do łowienia rybek

6. Uczę się liczyć – gra edukacyjna – warzywa

1… 2… 3… Czas na naukę liczenia! Drewniana zabawka od Vilac będzie w tym bardzo pomocna. Zadaniem dziecka jest budowanie warzyw z odpowiedniej ilości elementów. Przy okazji można nauczyć się kolorów, kształtów i innych przydatnych umiejętności. To propozycja, która będzie odpowiednia również dla młodszych dzieci – świetnie będzie się nią bawiło już półtoraroczne dziecko.

Producent: Vilac

Liczba graczy: 1

Dostępna tutaj: Uczę się liczyć – gra edukacyjna – warzywa

7. Łowimy motylki 3w1 – łowienie/memo/domino

Trzy gry dla 2 latków w jednym opakowaniu. Wewnątrz znajduje się memo, domino i łowienie, wszystkie oczywiście w wersji motylkowej, a jakże!

Producent: Scratch

Liczba graczy: 1-6

Dostępna tutaj: Łowimy motylki 3w1 – łowienie/memo/domino

8. Gra Loteryjka – Kolory / Zwierzęta / Na wsi

Świetna pozycja, która sprawdzi się nawet dla najmłodszych dzieci. Loteryjki to gry dla 2 latków, które mają rzesze wielbicieli.

W grze Kolory zadaniem gracza jest dopasowanie żetonów z obrazkami do odpowiednich plansz. Każda plansza jest w innym kolorze, zbieramy obrazki odpowiednio: zielonych, różowych, niebieskich itp. przedmiotów i zwierząt. Aby nie było nudy, w pudełku znajduje się instrukcja, a w niej 3 alternatywne propozycje wykorzystania gry.

Producent: Kapitan Nauka

Liczba graczy: 1-6

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Gra-Loteryjka-–-Kolory-–-dopasuj-żetony-na-planszy.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Gra-Loteryjka-–-Kolory-–-dopasuj-żetony-na-planszy1.jpg

Dostępna tutaj: Gra Loteryjka – Kolory – dopasuj żetony na planszy

Gra loteryjka. Zwierzęta – znajdź w lesie wiewiórkę i sowę, sprawdź, czy w Arktyce spotkasz lisa polarnego i maskonura, a potem przenieś się na sawannę, by obserwować żyrafę i zebrę. Kto pierwszy położy wszystkie żetony w odpowiednich miejscach na planszy, niech krzyknie: lotto!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Gra-loteryjka-4-2.jpg

Gra loteryjka. Na wsi – tematyczna gra dla przedszkolaków, z którą poznają wiejski krajobraz, zwierzęta domowe i gospodarskie oraz kwiaty ogrodowe i rośliny uprawne, a przy tym będą ćwiczyć pamięć, koncentrację i spostrzegawczość. 

Dostępna tutaj: Gra Loteryjka – Zwierzęta – dopasuj żetony na planszy

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Gra-loteryjka-3.jpg

Producent: Kapitan Nauka

Liczba graczy: 1-6

9. Zwierzątka – gra edukacyjna dla najmłodszych

Jakie przedmioty pasują do wieczornej kąpieli? A co położysz w dziecięcym pokoju? Lotto dla dwulatków pomaga uczyć się skojarzeń i zachęca do rozmowy z rodzicem.

Producent: Djeco

Liczba graczy: 2

Loteryjka dla dzieci - gra dla 2 latków.

Dostępna tutaj: Zwierzątka – gra edukacyjna dla najmłodszych

10. Właściwe miejsce – gra edukacyjna

Dwuletnie dziecko to już coraz bardziej samodzielny młody człowiek, żądny nauki i odkrywania świata. Gra edukacyjna Właściwie miejsce uczy trudniejszych słów i skojarzeń i sprawia, że nauka staje się radosną zabawą.

Producent: Clementoni

Liczba graczy: 1

Właściwie miejsce to gra dla dwulatków, która uczy skojarzeń i... porządkowania!

Dostępna tutaj: Właściwe miejsce – gra edukacyjna


Jeśli interesują Cię gry planszowe dla dzieci w innym wieku, zestawienia najciekawszych pozycji znajdziesz poniżej:

– gry dla 3 latków

gry dla 4 latków

gry dla 5 latków

gry dla 6 latków

gry dla 7 latków

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hubert
Hubert
3 lat temu

Dziękujemy!