Czego szukasz?

Najlepsze gry dla 4 latków

Najciekawsze gry dla 4 latków - zestawienie.

Na Waszą prośbę przygotowałam kolejne zestawienie planszówek – tym razem na tapecie najlepsze gry dla 4 latków. Wszystkie pozycje, które opisuję poniżej wypróbowaliśmy w domu, w salach zabaw lub u znajomych. W TOP 17 najciekawszych gier znajdziesz zarówno gry edukacyjnegry zręcznościowe, jak i gry pomagające ćwiczyć pamięć i uczące logicznego myślenia.

Spis treści:

Najciekawsze gry dla 4 latków:

Kociaki łobuziaki – Gra planszowa

Przepięknie ilustrowana gra planszowa dla młodszych dzieci. Na uwagę zasługuje piękne wykonanie – charakterystyczne dla pozycji z Naszej Księgarni. Kociaki łobuziaki to rozgrywka losowo-zręcznościowa, dużo to okazji do śmiechu i ćwiczenia małych paluszków. Każdy gracz dostaje tekturową szpulkę z kolorowym sznurkiem, a jego zadaniem będzie… takie zamotanie planszowego pokoju, aby zahaczyć jak najwięcej zabawek. Dzieci lubią tę grę za proste i przejrzyste zasady oraz za koty. Wiadomo – koty są the best!

Producent: Nasza Księgarnia

Liczba graczy: 2-4

Dostępna tutaj: Kociaki łobuziaki – Gra planszowa

Chicken Shuffle Jr.

Świetna gra w poręcznym, zamykanym opakowaniu, co sprawia, że łatwo ją przechować, ale też zabrać w podróż. Chicken Shuffle Jr. to gra logiczna dedykowana dla jednego gracza – zadaniem dziecka jest takie ustawienie gór na grzędach, aby zakryć wszystkie jajka na planszy. W końcu każda kurka chciałabym wysiadywać kurczaczki, prawda?

W dołączonej książeczce znajduje nie 48 wyzwań, ułożonych wg rosnącego stopnia trudności. Przyznam, że niektóre z nich wcale nie są takie łatwe i nawet dla starszego dziecka mogą być wyzwaniem.

Producent: Smart Games

Liczba graczy: 1

Dostępna tutaj: Chicken Shuffle Jr.

Dżungla – Pinball

Klasyk, który znam jeszcze z czasów swojego dzieciństwa (zamierzchłych, chciałoby się dodać :P). Celem gry jest umieszczenie sześciu metalowych kuleczek w odpowiednich miejscach na planszy. Dżunglowe grafiki i poręczny format, który sprawia, że gra może stać się towarzyszem samochodowych podróży i nudnych chwil oczekiwania w kolejkach ;).

Producent: Scratch

Liczba graczy: 1

Dostępna tutaj: Dżungla – Pinball

Dopasuj skarpetkę – Gra zręcznościowa

Zabawna zręcznościowa propozycja gry dla 4 latków i dzieci w każdym wieku. Pan krokodyl ma kłopot – niestety zgubił jedną skarpetkę. Zadaniem graczy jest znalezienie skarpetek do pary – wygrywa ten, kto pierwszy za pomocą specjalnych przyssawek zgarnie tabliczkę z odpowiednim wzorek. Dobra zabawa i duża ilość śmiechu – gwarantowane!

Producent: BS Toys

Liczba graczy: 2-4

Dostępna tutaj: Dopasuj skarpetkę – Gra zręcznościowa

Dobble – Kids

Kultowa gra karciana dla dzieci, występująca w różnych wersjach. Dobble Kids to propozycja odpowiednia już dla czterolatków. Karty rozdajemy równo pomiędzy wszystkich graczy, jedną z nich wykładając na środek. Naszym zadaniem jest jak najszybsze dopasowanie symbolu, który łączę wyłożoną kartę z jedną z tych, które trzymamy w ręku. Czasem to wcale nie wydaje się oczywiste, ale każde dwie karty z talii łączy dokładnie jeden symbol. Rozgrywka jest wciągająca zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych! Dobble to świetny przykład na to, że gry dla 4 latka mogą stać się angażującą rozrywką dla całej rodziny!

Producent: Rebel

Liczba graczy: 2-5

Dostępna tutaj: Dobble – Kids

Chińczyk – Drewniana gra

Klasyka w prostym i pięknym wydaniu. Tradycyjny chińczyk, gra, którą znają chyba wszyscy. Drewniana plansza i pionki sprawiają, że jest to wydanie, które przetrwa niemalże wszystko i niejedno dziecko nauczy się przy niej zasad najbardziej popularnej gry planszowej świata.

Producent: Goki

Liczba graczy: 2-4

Dostępna tutaj: Chińczyk – Drewniana gra

Transport – BrainBox – popatrz – zapamiętaj 

Powiem tak: BrainBoxy są świetne. Występują w kilku odmianach dla różnych grup wiekowych. Wersja Transport dedykowana jest dzieciom od czwartego roku życia. W opakowaniu znajduje się 55 kart, kostka i klepsydra. Celem gry jest zapamiętanie jak największej ilości szczegółów z wylosowanej karty. Każda z nich przestawia kilka szczegółowych ilustracji związanych z transportem, podróżowaniem i maszynami. Rozgrywka ćwiczy pamięć, koncentrację i skupienie uwagi.

Producent: Albi

Liczba graczy: 2-4

Gry dla 4 latków pomagają ćwiczyć pamięć i koncentrację - przykładem jest wspaniały BrainBox Transport.

Dostępna tutaj: Transport – BrainBox – popatrz – zapamiętaj 

Supernogi Stonogi – Rzuć kostkami i zdobądź buty

Gra ma kilka wariantów, w zależności od wieku i poziomu zaawansowania graczy. Jednak w każdym z nich cel gry pozostaje podobny – naszym zadaniem jest zbudowanie jak najdłuższej stonogi. Stonogę (która wcale nie ma stu nóg, przekonajcie się!) budujemy wyrzucając kostką odpowiednią ilośc oczek. Grać może równocześnie aż 6 osób, co sprawia, że jest to świetna propozycja na rodzinny wieczór.

Producent: Egmont

Liczba graczy: 2-6

Dostępna tutaj: Supernogi Stonogi – Rzuć kostkami i zdobądź buty

Pytaki – NieZwykła Gra Rodzinna

Pytaki to naprawdę niezwykła gra planszowa (choć nie ma tu planszy!). Gra polega na losowaniu pytań i odpowiadaniu na nie. Tylko i aż tyle. Są one bardzo różne, a udzielane odpowiedzi ciekawe zarówno w wersji bardzo dziecięcej, jak i dorosłej. Choć pytania są łatwe, to już udzielenie odpowiedzi na nie, czasem wcale nie jest proste. To niezwykła lekcja komunikacji dla najbliższych – mówienia o sobie, o swoich emocjach. Ale także słuchania, cierpliwości i ciekawości drugiego człowieka. Świetnie jest poznawać myśli i marzenia swojego czterolatka. A czasem – przyjrzeć się sobie jego oczami…

TUTAJ znajdziesz pełną recenzję gry Pytaki.

Producent: DobreTo

Liczba graczy: 2-6

Gry dla 4 latków to również sposób na wciągnięcie dzieci do rozmowy.
Gry dla 4 latków to również sposób na wciągnięcie dzieci do rozmowy.

Dostępna tutaj: Pytaki – NieZwykła Gra Rodzinna

Smart Farmer

Smart Farmer to wielopoziomowa gra logiczna dla dzieci. W wiejskim gospodarstwie zwierzaki narobiły nie lada bałaganu! Zadaniem gracza jest oddzielenie zwierzaków od siebie płotkiem, w taki sposób, aby wszystkie zwierzątka zyskały swoją przestrzeń. Należy też zadbać, aby wszystkie zwierzątka miały dostęp do wody, co nieco komplikuje sytuację ;). Wewnątrz opakowania, oprócz planszy i figurek zwierząt jest książeczka, a w niej 60 wyzwań. Gra w teorii przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia, ale doświadczenie mówi, że czterolatek również będzie miał z niej wiele radości.

Producent: Smart Games

Liczba graczy: 1

Dostępna tutaj: Smart Farmer

Akrobaci

Okazuje się, że gry dla 4 latków to świetna, zręcznościowa zabawa dla graczy niezależnie od wieku. Zadaniem dwóch do ośmiu osób, które biorą udział w rozgrywce jest budowanie akrobatycznej wieży. Miejsca, na których możemy ustawić akrobatów wskazują nam wyrzucone kostką kolory. Na każdym poziomie może się znaleźć trzech akrobatów, więc trzeba mieć sporo szczęścia i zręczności, aby nie przewrócić konstrukcji. Przegrywa ten, komu upadnie wieża. Akrobaci to trening zręczności, ale także nauka kolorów i planowania!

Producent: Janod

Liczba graczy: 2-8

Dostępna tutaj: Akrobaci

Bata Puzzle – Gra karciana

Gra karciana oparta na zasadach klasycznej „wojny”. W tym przypadku jednak zadaniem uczestników jest zbudowanie pojazdu, który wybrał na początku rozgrywki. Każdy pojazd składa się z sześciu elementów – kart, które musimy zdobyć, aby wygrać.

Producent: Djeco

Liczba graczy: 2-4

Dostępna tutaj: Bata Puzzle – Gra karciana

Smartcar 5×5

Gra będąca również świetnym samochodzikiem do zabawy i zestawem drewnianych klocków. Prawie 100 wyzwań, wg których dziecko musi zbudować autko, posegregowanych jest zgodnie ze stopniem trudności. Układanie kolorowych klocków rozwija wyobraźnię przestrzenną, precyzję ruchów oraz cierpliwość, bo niektóre przykłady wcale nie są proste!

Producent: Smart Games

Liczba graczy: 1

Logiczne gry dla 4 latków to świetna nauka analitycznego myślenia.
Logiczne gry dla 4 latków to świetna nauka analitycznego myślenia.
Logiczne gry dla 4 latków to świetna nauka analitycznego myślenia.

Dostępna tutaj: Smartcar 5×5

Piotruś – Gra karciana – świecąca w ciemności

Karciany klasyk w nieklasycznym wydaniu – ta wersja Piotrusia świeci w ciemności! Zagrajcie, ale uwaga – kto zostanie z Czarnym Piotrusiem… przegrywa!

Producent: Djeco

Liczba graczy: 2-4

Piotruś świecący w ciemności to jedna z gier dla dzieci, która na pewno spodoba się 4 latkom.
Piotruś świecący w ciemności to jedna z gier dla dzieci, która na pewno spodoba się 4 latkom.

Dostępna tutaj: Piotruś – Gra karciana – świecąca w ciemności

Kamizelka z rzepami 

Wspaniała gra na podwórko czy do ogrodu. Gracze nakładają kamizelki, a ich celem jest trafienie w innych zawodników przyczepianą na rzep, delikatną piłeczką. Z tą gra każde dziecko będzie miało odpowiednią ilość ruchu, gwarantuję!

Producent: BS Toys

Liczba graczy: 2-4

Kamizelka i piłeczki na rzepy to świetna propozycja plenerowej gry dla 4 latków i starszych dzieci.
Kamizelka i piłeczki na rzepy to świetna propozycja plenerowej gry dla 4 latków i starszych dzieci.
Kamizelka i piłeczki na rzepy to świetna propozycja plenerowej gry dla 4 latków i starszych dzieci.

Dostępna tutaj: Kamizelka z rzepami 

Farmanimo – Gra kooperacyjna

Wiele razy podkreślałam jak ważna jest nauka współdziałania, już od najmłodszych lat. Dlatego tak lubię Farmanimo – kooperacyjną grę dla całej rodziny. Wygrywamy lub przegrywamy wszyscy razem, dlatego ważne są wspólne wysiłki. Zadaniem graczy jest pomoc zwierzętom, które chcą dostać się na łąkę, zanim do gospodarstwa wróci rolnik. Gra stymuluje zmysł dotyku – musimy znaleźć odpowiednie zwierzątko w dołączonym woreczku, tylko wtedy możemy przesunąć je na planszy.

Producent: Djeco

Liczba graczy: 1-4

Gry dla 4 latków to świetna lekcja współpracy - przykładem jest Farmanimo.
Gry dla 4 latków to świetna lekcja współpracy - przykładem jest Farmanimo.

Dostępna tutaj: Farmanimo – Gra kooperacyjna

Dostępna tutaj:

Jeśli interesują Cię gry planszowe dla dzieci w innym wieku, zestawienia najciekawszych pozycji znajdziesz poniżej:

– gry dla 2 latków

– gry dla 3 latków

gry dla 5 latków

gry dla 6 latków

gry dla 7 latków

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 15

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zostaw swój adres e-mail i otrzymaj bezpłatnego e-booka "100 pomysłów na zabawę w domu".

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.