Czego szukasz?

„Polska mówi aaa” – ruszyła kampania, która zmienia spojrzenie na wizytę u dentysty

 

W ciągu życia Polak – statystycznie – powinien zużyć ok. 550 tubek pasty i wykonać 20 mld ruchów szczoteczką, jeżeli używa manualnej, a także spędzić 75 godzin na wizytach kontrolnych u dentysty. Powinien także mieć świadomość, że jama ustna jest zwierciadłem ciała i nie brakuje naukowych dowodów, iż dobra kondycja zębów może uchronić przed cukrzycą czy zawałem. Przez najbliższy miesiąc będzie o tym przypominać kampania „Polska mówi aaa”, zapowiadająca Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej (20 marca).

 

Kampania „Polska mówi aaa” wystartowała na miesiąc przed najważniejszym świętem stomatologicznym ma za zadanie edukować i inspirować, a nie straszyć. Jednak nie sposób nie odwołać się do faktów – choroby jamy ustnej dotykają blisko 4 MILIARDÓW LUDZI na świecie. Dane są alarmujące – wiedzieliście, że próchnicę ma 99,9% Polaków w wieku 35-44 lat i 95% nastolatków?!

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna jest zdrowa i zadbana jama ustna? Nie tylko pozwala nam sprawnie mówić i uśmiechać się, w pełni cieszyć się z posiłków, poprawia samoocenę i relację z innymi. A nade wszystko – przekłada się na zdrowie w wielu innych aspektach.

Co zatem robić, aby odpowiednio zadbać o jamę ustną?

– zbilansowana dieta, z niską zawartością cukru,

– ograniczenie używek takich jak alkohol czy tytoń,

– odpowiednia higiena,

– regularne wizyty kontrolne u dentysty.

Zbliżający się Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, to doskonały moment, aby umówić się na wizytę do stomatologa. Zapiszcie się całą rodziną – zmobilizuj się, zapisz siebie, męża i koniecznie dzieciaki. Nigdy nie jest za wcześnie na skontrolowanie stanu małej paszczy 😀 Na dodatek – zaczynając we wczesnym okresie życia dziecka, pomagasz wyrabiać zdrowe i odpowiedzialne nawyki dbania o siebie. Wiadomo, że dzieci bacznie nas obserwują, dlatego nie ograniczaj się do zabrania ich do dentysty – pokaż, że mama i tata też o siebie dbają i chodzą tam na kontrole.

Poza szczegółowym przeglądem jamy ustnej, podczas takiej wizyty uzyskasz odpowiedzi na pytania, jak w prawidłowy sposób myć zęby, jak często, jak dobrać odpowiednią szczoteczkę czy pastę.

W ramach kampanii „Polska mówi aaa” została uruchomiona interaktywna mapa inicjatyw – zajrzyj na stronę polskamowiaaa.pl i poznaj szczegóły akcji, która odbędzie się w Twoim mieście.

Blog Moi-Mili.pl jest jednym z patronów medialnych wydarzenia 🙂

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 15

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments