Czego szukasz?

Wyprawka do przedszkola – lista niezbędnych rzeczy

Rozpoczęcie nauki w przedszkolu to bardzo ważne wydarzenie, zarówno dla dziecka, jak i często dla rodziców. W końcu to pierwszy, milowy krok w stronę samodzielności! Przygotowania warto rozpocząć wcześniej, by przebiegały w atmosferze spokoju i radości. Dziecko poczuje się pewniej, jeśli będzie mogło w nich uczestniczyć. Wyprawka do przedszkola to w końcu bardzo ważna sprawa!

Zanim pokażę cudne elementy wyprawki przedszkolnej, chciałam podrzucić 2 posty. Bo wierzę, że adaptacja zaczyna się w domu, na długo przed przekroczeniem przedszkolnego progu. Warto wykorzystać ostatnie wakacyjne tygodnie na oswojenie dziecka z wizją przedszkola.

Jak przygotować dziecko do przedszkola?

Książki i bajki, które pomogą dziecku oswoić się z przedszkolem

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o najnowszych produktach i promocjach!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o ofercie i promocjach od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

Plecaki i tornistry

Nie sposób nie uśmiechnąć się na widok przedszkolaka maszerującego ze swoim plecaczkiem. Można do niego spakować ulubioną maskotkę, ubranie na przebranie albo drugie śniadanie. Taki plecak super sprawdza się też na wycieczkach albo podczas wizyty u dziadków. Poniżej znajdziesz kilka najfajniejszych propozycji:

Bidony, butelki, termosy i lunchboxy

Kolejną niezbędną rzeczą jest bidon lub butelka (bardzo ważne jest tworzywo, z którego ją wykonano) oraz pojemnik na drugie śniadanie. Do wyboru są różne wielkości, wybierz odpowiednią do wieku dziecka.

Akcesoria plastyczne

Kupowanie akcesoriów plastycznych to zawsze była dla mnie świetna zabawa. Może poniekąd z uwielbienia do odwiedzania wszystkich napotkanych papierników zrodził się pomysł na sklep? W każdym razie do dziś kompletowanie wyprawki jest dla mnie i dzieci małym rytuałem. Lubię dobrze rysujące kredki, pachnące flamastry, farby do malowania palcami i wszelkie inne plastyczne cuda. Do tej części najtrudniej było mi wybrać kilku faworytów, ale starałam się 😉

Nauka przez zabawę

Nieważne, czy Twoje dziecko rozpoczyna zajęcia w przedszkolu, czy póki co zostaje w domu – te edukacyjne zabawki będą strzałem w 10! Wierzę, że nauka może (i powinna!) być wspaniała zabawą – zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Prawie wszystkie przedstawione zabawki używaliśmy z Leo (a teraz z Milą) do nauki kolorów, kształtów, liter. Jestem dumna, bo pod tym względem półki sklepu Moi Mili wręcz pękają w szwach. Dużo czasu poświęcamy na odkrywanie i testowanie nowości – tak, aby rekomendować tylko sprawdzone, wspierające rozwój rzeczy.

Pluszaki

Nic tak nie dodaje odwagi w pierwszych tygodniach uczęszczania do przedszkola jak najlepszy, pluszowy przyjaciel. Niekoniecznie musi to być miś 😀

Przydatne akcesoria

Co jeszcze może być przydatne w przedszkolnej wyprawce? Szczoteczka, pasta do zębów i kubeczek. A jeśli w Waszej grupie dzieci kładą się na popołudniową drzemkę, to na pewno urocza pidżama :).

opis

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 15

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

 

Zostaw swój adres e-mail i otrzymaj bezpłatnego e-booka "100 pomysłów na zabawę w domu".

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.