Gra roku 2020 dla całej rodziny – odkryj najlepszą rodzinną planszówkę

Planszowa gra roku 2020 to Zamek oraz Wyprawa do Eldorado.

Wśród gąszczu nowości wydawniczych, w tym tych na rynku gier planszowych, łatwo jest się pogubić. Wartościową rekomendacją są dla mnie opinie znajomych, a także – nagrody w branżowych konkursach. Jeśli dany tytuł szereg specjalistów ocenia bardzo wysoko i zdobywa on tytuł Gra Roku, zakładam, że szykuje się dobra zabawa i rodzinna rozrywka na najwyższym poziomie. Idealnie sprawdziło się to w odniesieniu do dwóch gier, które dziś chciałabym pokazać.

Zamek i El Dorado to gry, które otrzymały w 2020 tytuł gra roku.

Oba tytuły zwyciężyły ostatnio w swoich kategoriach w organizowanym od wielu lat, prestiżowym konkursie Planszowa Gra Roku. Przekonajmy się, z jakiego powodu :)

Wyprawa do Eldorado – Gra Roku 2020 dla całej rodziny

Zadanie graczy jest proste – jak najszybciej dostać się do legendarnego miasta El Dorado. Jego realizacja jest jednak wciągającym (i wcale nie takim prostym!) wyzwaniem. Gra wpada w oko i serce już po pierwszym otwarciu pudełka – jest starannie wykonana i kolorowa. Każdy jej element: jak plansze, karty czy żetony tworzy specyficzny klimat – w końcu chodzi tu o wyprawę do dżungli! Gracze mają do podjęcia szereg decyzji, a strategia przy każdej rozgrywce będzie się zmieniać.

Wyprawa do El Dorado to wciągająca gra planszowa, z mocną nutą tropikalnej przygody :)

liczba graczy: 2-4

wiek: 10 – 110

czas rozgrywki: 45 minut

Zamek – Gra Roku 2020 dla dwóch osób

Świetna i wciągająca strategiczna propozycja przeznaczona dla dwóch graczy. Przed rozpoczęciem rozgrywki, budujemy z kilku elementów obręb muru. Naszym zadaniem jest budowanie wewnątrz niego domów, ścieżek, łąk i chlewów w taki sposób, aby przejąć nad nimi kontrolę. Aby to zrobić, w odpowiednie miejsce na planszy musimy wysłać swoich poddanych: heroldów, mnichów, giermków i rolników. Można być sprytnym i zgarnąć dodatkowe punkty – za ustawienie w odpowiednim miejscu kapliczek i dybów. Zgadniecie kto wygrał tę partyjkę?! :P

liczba graczy: 2

wiek: 8 – 108

czas rozgrywki: 45 minut

A skoro dziś piszę o nagrodach, muszę choć wspomnieć o grach, które właśnie zdobyły tytuł Zabawka Roku. Mam na myśli tytuły: Gra na emocjach, Gra pozorów i Gra słów otrzymały tytuł Zabawki Roku. To świetne propozycje dla starszych dzieci (od 8. lat), nastolatków, ale również dorosłych.

Jeśli interesują Cię najlepsze gry planszowe dla dzieci w różnym wieku, poniżej znajdziesz linki do przeglądów propozycji:

– gry dla 2 latków

– gry dla 3 latków

– gry dla 4 latków

– gry dla 5 latków

– gry dla 6 latków

– gry dla 7 latków

A tutaj znajdziesz jeszcze więcej gier planszowych dla dzieci i dorosłych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments