Czego szukasz?

Zaplanuj weekend 22 – 23 kwietnia – Dziecięca Mapa Warszawy

pomysły na weekend

Mam ogromną nadzieję, że to ostatnia Weekendowa Zapowiadajka w klimacie zimowym. Bardzo, naprawdę bardzo tęskni mi się za prawdziwą wiosną, plenerowymi imprezami, a najbardziej chyba za leśnymi wyprawami w nieznane, plażowaniem nad Wisłą i piknikowaniem na polanach i pobliskich łąkach. Nie mogę się doczekać, aż będę o tym dla Was pisać. Jak to mówią jednak – jak się nie ma, co sie lubi… Żeby oddać sprawiedliwość, muszę podkreślić, że znów dużo ciekawego dzieje się w mieście, więc mam dziś dla Was garść fajoskich propozycji.

Dostaję od Was wiadomości, że korzystacie z tego cyklu podczas planowania rodzinnych weekendów. Czasem nawet wysyłacie zdjęcia z miejsc, do których wybraliście się dzięki rekomendacjom na blogu (uwielbiam je!). Przygotowywanie Zapowiadajek daje mi wiele radości i satysfakcji, wpisuje się też w idee, które przyświecały mi gdy tworzyłam to miejsce. Przede wszystkim: to propagowanie dzieciństwa bez prądu, pomysłów na wspólne, rodzinne spędzanie czasu, ale też naukę i odkrywanie nowych rzeczy/miejsc/wydarzeń w stolicy. Muszę jednak przyznać, że tworzenie tego cyklu jest bardzo czasochłonne, więc zwracam się do Ciebie z wielką prośbą o udostępnienie tego wpisu. Chciałabym, aby grono osób, do których on trafi było jak największe. Z góry Wam za to serdecznie dziękuję iiiii… ZACZYNAMY!

Ps. Standardowo – każdy fioletowy tytuł jest linkiem z konkretnym wydarzeniem. Stamtąd też pochodzą zdjęcia/grafiki.

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o najnowszych atrakcjach dla dzieci:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

SOBOTA

Piknik Historyczny w Warowni Jomsborg

Piknik, mimo niesprzyjającej pogody, to moim zdaniem jedna z najciekawszych propozycji na spędzenie nadchodzącej soboty lub niedzieli. Ciągle mam nadzieję, że uda nam się tam wybrać choć na chwilę, mimo że weekend wstępnie planujemy wyjazdowy. Jeśli zdecydujecie się pojechać do Warowni, koniecznie dajcie znać, bardzo jestem ciekawa Waszych wrażeń (jestem pewna, że Leon przepadłby tam bez reszty!). Organizatorzy piszą tak:

„W dniach 22-23 kwietnia zapraszamy małych i dużych!
W programie znane i lubiane atrakcje, spotkanie z Radosław Lewandowski – autorem bestsellerowej serii książek o wikingach, pokazy grup rekonstrukcyjnych – wojowników i rzemieślników oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla dzieci i dorosłych!

Ramowy program pikniku:

10:00 Zaczynamy !
Otwieramy bramy, uruchamiamy Tawernę Walhalla, rozpalamy grille i piece!
Serwujemy piwo, miód pitny JomsViking Mead, kwas chlebowy, napoje zimne i gorące, dania z grilla, podpłomyki, produkty z własnej wędzarni.

11:00 – 18:00 Atrakcje i pokazy !
Opowieści o wikingach, pokazy walk i rzemiosła, spotkanie z Kuglarzem…
Sklep z pamiątkami czyli „Kram Grodowy” – zabawki, pamiątki, rękodzieło drużynników i przyjaciół Drużyna Jomsborczyków- Jomsborg Vikings Hird.
Stanowiska i sklepiki rzemieślników i artystów z całej Polski
Pokazy i warsztaty tkactwa – wyrobu krajek i materiałów. Anna Madejska
Pokaz wybijania monet. Każdy chętny – za drobną opłatą – będzie mógł wybić własną monetę!
Strzelanie z łuku historycznego. Koszt 1 strzału = 1 zł. Środki zebrane na tym stanowisku są przeznaczone na wyżywienie psów grodowych – Thora, Lokiego i Baldura oraz Schronisko dla Zwierząt.
Rzut toporem do celu – dla odwiedzających w wieku od 15 lat. Każdy może spróbować swych sił. Koszt 1 rzutu = 1 zł – zebrane środki jak wyżej – dla psów i Schroniska.
Walka na bezpieczne miecze piankowe pod okiem wojownika. 3 minuty walki (i nie jest to mało !)
Walka na worki z sianem dla dzieci w wieku szkolnym pod okiem wojownika.
Dla najmłodszych – malowanie run na rączkach i buźkach. Czas malowania będzie ogłaszany głosem rogu i zapowiedzią.


Pokazy walk:
Bitwa – w sobotę i niedzielę około godziny 12:00 i 16:00. Uwaga! Godziny mogą się zmienić! Warto przyjść wcześniej!
Pokaz posługiwania się bronią drzewcową (włócznia i duński topór) – po pierwszej bitwie.
Opowiadanie Sag Wikingów – codziennie, pomiędzy bitwami, opowiada Jarl Einar.
W sobotę 22 Kwietnia – Saga o Sigurdzie Zabójcy Smoka (Sigurd Fafnersbane Saga).
W niedzielę 23 Kwietnia – Saga o wikingach z Jomsborga (Jomsvikingasaga).
Bramy i Tawernę zamykamy w sobotę o 19:00 a w niedziele o 18:00

 

Ładna Wiosna // Kameralne Targi Designu i Mody Dla Dzieci

Przyszła wiosna, więc żegnamy szarości, a witamy nowości i kolor! Na półkach kiełkują świeże pozycje wydawnicze, a z zimowego snu budzą nas nowe marki i kolekcje – wiosenne nowalijki. A my jak zawsze tropimy to, co niebanalne na rynku dziecięcym.
Esencję tego, co króluje tej wiosny, pokażemy Wam w industrialnych wnętrzach Studio 99, wśród zieleni Fortów na warszawskim Mokotowie. Zapraszamy na ŁADNĄ WIOSNĘ – kameralne targi designu i mody dla dzieci. Bez tłumu, bez pośpiechu, wśród przyjaciół i w klimacie wiosennego relaksu.
Będziemy budować zabawki z patyków, rysować, sadzić rośliny i pleść wianki. Zrelaksujemy się na leżakach, z lodami oraz kawą i pizzą od Czarna Fala, która otwiera się tuż obok.
A do tego – WIELKA niespodzianka od nas! Nasz wydawniczy debiut, czyli redakcyjne dziecko: wyjątkowa książka autorstwa Mai Marciniak. „Książka do zabawy” to zbiór najfajniejszych inspiracji do zabaw a ich źródłem są książki z biblioteczki!

Wpadajcie całymi rodzinami i celebrujcie z nami ładną wiosnę!

KIEDY: 22 kwietnia 2017, godz. 11.00-19.00
GDZIE: Studio 99, Fort Mokotów, ul. Racławicka 99, Warszawa
WSTĘP: wolny
ORGANIZATOR: Ładnebebe

 

Ucieczka przez siedem komnat – fabularyzowany pokaz z fizyki

Zapraszamy do Centrum Promocji Kultury na fabularyzowany pokaz fizyczny dla dzieci w wieku od 7-11 lat i ich rodziców, który odbędzie się w sobotę 22.04 o godz.11.00.
Razem z bohaterami opowieści naszego prowadzącego, spróbujemy przedrzeć się przez siedem zaklętych komnat, z których wyjść można tylko po przeprowadzeniu odpowiednich doświadczeń. Czy monety zapiszczą, czy smok się nie obudzi, czy uda się ugasić płonący most? Dużo będzie zależeć od wiedzy, pomysłowości i odwagi śmiałków zgromadzonych na sali i tylko oni będą mogli uwolnić bohaterów opowieści, uwięzionych w podziemnej lodowej krainie.
BILETY: wstęp bezpłatny (zajęcia finansowane z Budżetu Partycypacyjnego miasta st. Warszawy na rok 2017). Dzieci, nie biorące stale udziału w projekcie na terenie CPK, mogą wziąć udział w pokazie po otrzymaniu wejściówki, prosimy dowiadywać się w Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy,
ul. Podskarbińska 2
03-833 Warszawa
http://www.cpk.art.pl/
http://www.facebook.com/cpkpp
e-mail: sekretariat@cpk.art.pl
Telefon: 22 277-08-20

Kocham Warszawę zieloną

Czujesz wiosnę w powietrzu? ? Nie możesz się doczekać kwiecistych klombów i wszędobylskiej zieleni? Marzysz o własnych sadzonkach w domu i ogródku? Tęsknisz za fontannami na placu Europejskim? Jeśli chcesz je zobaczyć i zrobić w Dzień Ziemi „coś dla Ziemi”, spędź sobotę razem z nami! Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla Ciebie, Twojej rodziny i znajomych:
11:00 – 13:00 WARSZTATY OGRODNICZE
? Zasadź rośliny jadalne lub ozdobne i weź je do swojego domu lub ogródka!
? Zrób ekologiczną doniczkę i zasiej w niej zioła lub kwiaty.
12:00 INAUGURACJA FONTANN – pierwszy raz w tym roku, już w sobotę 22 kwietnia w samo południe!
12:00 – 13:00 KONKURS
? Zasadź razem z nami kwiaty w miejskich donicach na placu Europejskim i wygraj wjazd na 41. piętro Warsaw Spire!

Nikt nic nie wie – komediowy spektakl improwizowany dla dzieci

Zapraszamy na spektakl improwizowany, grany specjalnie dla młodych widzów pt. NIKT NIC NIE WIE. Zagramy tworzone na żywo historie, którym dzieci będą mogły nadawać bieg, proponować własne pomysły na sceny. Improwizowany spektakl jest doskonałym narzędziem poszerzającym granice wyobraźni – i dziecka i rodziców. I jest komediowy!
Spektakl dla dzieci w wieku: 4-12 lat

Kiedy: NIEDZIELA | 23 kwiecień | 12:00
Gdzie: Klub Komediowy, Nowowiejska 1
Bilety: 25 zł (dorośli) / 20 zł (dzieci), www.komediowy.pl

 

Kids Challenge VIII – musisz to zobaczyć!

W czasie Kids Challenge na scenie zobaczymy młodych tancerzy Egurrola Dance Studio, którzy zawalczą o medale, nagrody i puchary! Tancerze zaprezentują się w najbardziej widowiskowych stylach tanecznych i pokażą, czego nauczyli się w ciągu ostatniego semestru!

http://taniec.com.pl/ch/kids-challenge-viii/

W ten weekend spotkacie również Agustina Egurrolę. To świetna okazja, by porozmawiać z założycielem naszej szkoły, otrzymać autograf oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

Piknik Wielokulturowy

Podczas warsztatów i spotkań Muzeum Warszawskiej Pragi przybliży różnorodne techniki i tradycje rękodzielnicze odległych kultur. Zapraszamy już 22 kwietnia.
Podczas warsztatów i spotkań zaprezentowane zostaną tradycyjne i współczesne techniki wykonywania pieśni i instrumentów, obrazów i wycinanek, zabawek oraz potraw. Niezależnie od wieku i umiejętności każdy znajdzie w programie coś dla siebie.
Muzeum Warszawskiej Pragi jest najlepszym miejscem do celebrowania wielokulturowych tradycji stolicy. To właśnie tu zostały odkryte i zrekonstruowane dawne żydowskie modlitewnie. Ekspozycja muzeum podejmuje tematy współistnienia wielu grup narodowościowych i etnicznych na warszawskiej Pradze.

 

„Przedpremierowe” otwarcie Parku Rozrywki Julinek

Co prawda oficjalne otwarcie Parku Rozrywki Julinek odbędzie się pierwszego maja, jednak dla niecierpliwych otwiera swoje podwoje już w najbliższy weekend! Z ubiegłego sezonu w Julinku mam same dobre wspomnienia, myślę, że jeśli tylko dopisze pogoda, można tam aktywnie i ciekawie spędzić czas (jako wysokościowego tchórza, któremu drżą kolana nawet na drabinie, najbardziej cieszy tam mini-golf :P).

 

Młodzi Naukowcy w krainie lodu

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w cyklu wyjątkowych warsztatów naukowych. Młodzi detektywi zdobyli licencje, a teraz czekają już kolejne wyzwania: Zaliczamy test na odwagę, poznajemy właściwości suchego lodu i budowę komety oraz produkujemy bańki.

Warsztaty odbywają się na Bielanach, w Klubokawiarni T r e l e  M o r e l e.

NIEDZIELA

Targ Śniadaniowy – otwarcie sezonu 2017 na Mokotowie

Uwielbiam Targi Śniadaniowe. Wybieramy się tam kiedy tylko się da, korzystając z krótkiego w sumie sezonu. Przywodzą mi na myśl maleńkie śródziemnomorskie miasteczka, gdzie można na świeżym powietrzu kupić i zjeść takie pyszności, że może się od nich zakręcić w głowie. W ten weekend nie damy rady, ale na pewno niedługo wybierzemy się i zdamy relację, szczególnie dla tych z Was, którzy jeszcze nie byli.

Śniadaniowy Targ na Mokotowie znajduje się na skwerze AK GRANAT. Jestem pewna, że znajdziecie tam dla siebie coś pysznego!

 

Otwarcie sezonu 2017 na Torze Wyścigów Konnych Służewiec

Odliczamy już dni gdy znowu usłyszymy „Ruuuuszyyyłyyyy” 🙂

Pierwszy raz w 2017 roku konie wystartują w gonitwie na Torze Służewiec w niedziele 23 kwietnia.

Ceny biletów:
Strefa B – 5 zł
Dzieci i młodzież szkolna – bezpłatnie

III Warszawska Giełda Terrarystyczna

Nigdy nie byłam na takich targach, chętnie wybrałabym się z Leonem. Wydaje mi się, że znaleźlibyśmy dla siebie sporo ciekawych rzeczy do odkrycia!

 

ATRAKCJE „STAŁE”

Papugolandia 

Otworzone dwa tygodnie temu miejsce, gdzie każdy ma szansę stanąć oko w oko z papugą. A nawet z setką papug, z wielu gatunków. Ciekawe doświadczenie dla ludzi w absolutnie każdym wieku (jak widać na zdjęciu bawiłam się wyśmienicie :D). TUTAJ znajdziecie relację i sporo zdjęć z naszej wizyty w Papugolandii.

 

Galeria Figur Stalowych

Jak dla mnie to miejsce jest jakąś sytuacją totalną. Wprawiło mnie w zachwyt nad ludzkimi zdolnościami, kreatywnością i pracowitością. Świat bywa taki zdumiewający… Generalnie historia jest taka, że w Pruszkowie jest skup złomu. Ogromny teren i dużo, dużo metalowych odpadów. Byłaby to opowieść o zwyczajnym złomowisku, gdyby nie to, że Pracownikom trochę się nudziło w pracy. Pomiędzy dostawami przywożonymi przez ciężarówki, wymyślili, że coś wyrzeźbią. A że jedynym w okolicy dostępnym surowcem była stal – długo nad wyborem się nie zastanawiali…

Resztę relacji z naszej wizyty znajdziecie TUTAJ.

Wielka Makieta Kolejowa

Na PGE Stadionie Narodowym można oglądać największą w Polsce i jedną z największych w Europie makiet kolejowych. Wybraliśmy się tam z Milą i Leonem w ubiegły weekend i Leny wyszedł bardzo zadowolony. Wystawa otwarta jest codziennie w godzinach: 10 – 20, a bilety można kupić w kasie na miejscu lub przez Internet: https://ekobilet.pl/makieta-city.

Teatry dla dzieci

 

Kino

    • kino 6D, czyli poczujcie razem z dzieckiem historię wszystkimi zmysłami! Nasza relacja z wizyty TUTAJ. A bilety kupicie na miejscu, przy czym dobrze jest zarezerwować je telefonicznie. Wszystkie szczegóły na stronie: http://www.stacjainnywymiar.pl/
    • Misiowe poranki w Kinie Iluzjon (sobota) i Wisła (niedziela) – organizator pisze tak: „Misiowe Poranki – to rodzinne artystyczne warsztaty dla dzieci. Podczas zabaw z ogromnym Misiem w kinie Wisła,  wykonujemy specjalnie opracowane zadania, prowadzone przez animatorów wielu dziedzin sztuki, każde zajęcia poprzedzone są około 30 minutową projekcją bajek.  Nasze kino to nie multipleksy, tylko u nas w każdy weekend na dzieci czeka ogromy Miś i animatorzy z nowym tematem zabaw. Różnorodność zajęć i dodatkowe atrakcje pozwalają spędzić weekendowe przedpołudnia w miłej rodzinnej atmosferze. Na zajęciach dzieci dostają Misiowy Paszport w którym zbierają pieczątki co 6 stempelków odbierają nagrody od naszych przyjaciół firmy Granna, Nasza Księgarnia i innych przyjaciół Misia. Zapraszamy do rodzinnej zabawy.”. Więcej informacji na stronie: http://www.misioweporanki.pl/
    • Kino Praha – rodzinne poranki artystyczno-filmowe. W najbliższą niedzielę – powitanie wiosny, detale: http://www.kinopraha.pl/cykl/praha-dzieciom-rodzinne-poranki
    • Kino Muranów, czyli klasa sama w sobie.

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Giovanna
Giovanna
3 lat temu

Ciekawa lista:) Dołączam do niej festiwal Mazurki Świata i dziecięcą część – Małe Mazurki. Tutaj cały plan na sobotę: Małe Mazurki na TARGOWISKU INSTRUMENTÓW Forteca Kręglickich w Warszawie, ul. Zakroczymska 12 22 kwietnia 2017, sobota godz.11.00- 18.00 godz. 11.00 – 12.00 Teatrzyk Kamyczek „ Smutna królewna i tańczące zajączki” – bajka ze Świętokrzyskiego, wiek od 0 do 100+ godz.12.00 – 12.40 Legacze z Kalonki – spotkanie z młodymi twórcami ligawek opowieść i film Piotra Baczewskiego. Prowadzenie Mateusz Niwiński, wiek od 0 do 100+ godz.13.00 – 13.45 Dziecięca Kapela Rodzinnego Taboru z Zawadki Rymanowskiej – hulanki rodzinne, wiek: 0 – 100… Czytaj więcej »

Giovanna
Giovanna
3 lat temu

Aha, na pikniku historycznym w warowni byłam rok temu. Miejsce klimatyczne, prowadzone przez ludzi z pasją, maluchom 4 i 5 się podobało:) Myślę, że warto odwiedzić.

Hanna
Hanna
3 lat temu

Świetne zestawienie! Ciut dla mnie za daleko…ale myślę, że bardzo przydatne dla warszawiaków. Też jestem zdania, że z dzieckiem lepiej wyjść z domu, niż się kisić przed telewizorem.

jamaska
jamaska
3 lat temu

To ja Cię do Lublina zapraszam 😀 W sobotę idziemy na wernisaż wystawy „Zamknij oczy”.

Sara Korzeniec
Sara Korzeniec
3 lat temu

Chętnie bym wpadła na chociaż jedno wydarzenie, ale mam za daleko. 🙁 No i nie mam dzieci, ale to akurat mniejszy kłopot. 😀

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.