Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (7 – 8 marca)

Z nadzieją patrzę na coraz dłuższe dni, które zaczyna wypełniać słońce. Pierwsze oznaki wiosny wprawiają mnie w dobry nastrój. Już nie mogę się doczekać spacerów, wycieczek rowerowych i godzin spędzonych na dobrej zabawie pod chmurką. 🙂 Też się cieszycie, prawda?

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowościach!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o atrakcjach dla dzieci w ramach Weekendowej Zajawki oraz oferty handlowej od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

Spis treści:

sobota, 7 marca

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN [Śródmieście]

O tym, że muzeum to odpowiednie miejsce dla dzieci pisałam już wiele razy. Od niedawna najlepsze z nich – Muzeum POLIN – ma w swojej ofercie rodzinne zwiedzanie z audioprzewodnikiem. Byliśmy, sprawdziliśmy i dzielimy się dziś naszymi wrażeniami!

„WYSTAWA GIGANTÓW” w Galerii Północnej [Targówek]

„WYSTAWA GIGANTÓW” w Galerii Północnej jest dostępna od dziś aż do 29 marca. Szukajcie jej na 1. piętrze galerii, naprzeciwko sklepu CCC. Czynna jest codziennie w godzinach 10:00 – 22:00, w niedzielę (również niehandlowe) do 21:00.

Była modliszka, patyczaki, karaczany i skorpion – dużo radości dla młodego przyrodnika! Wisienką na torcie są trzy mikroskopy – za ich pomocą dzieci mogą samodzielnie obejrzeć różne preparaty. Nawet te całkiem nieduże dzieci, bo… na miejscu dostępne są stołeczki.

To fajna okazja, żeby przyjrzeć się, jak wygląda z bliska oko owada, skrzydło muchy czy kryształki soli. Poza tym dostępny jest też mikroskop cyfrowy – za jego pomocą można wyświetlić obraz w dużym powiększeniu na ekranie telewizora (ja oglądałam korę lipy!).

Co można zobaczyć na Wystawie?
🦗 modliszka,
🦗 szarańcza,
🦗 skorpion cesarski,
🦗 ślimak achatina,
🦗 wij afrykański,
🦗 liściec olbrzymi,
🦗 karaczany,
🦗 straszyki, w tym straszyk olbrzymi,
🦗 patyczaki.

Co dwie sztuki to nie jedna – nowa wystawa dla dzieci w Zachęcie [Śródmieście]

Warszawska galeria sztuki Zachęta po raz kolejny prezentuje fantastyczną wystawę, która jest dedykowana najmłodszym. „Co dwie sztuki to nie jedna” to wystawa o tyle wyjątkowa, że została stworzona nie tylko przez dorosłych artystów dla dzieci, ale także przez dzieci owych artystów, dla innych dzieci.

Akademia OSMO – programowanie dla dzieci w Flob a dob [Żoliborz]

Akademia OSMO - programowanie dla dzieci - Flob a dob

Nauka programowania we FLOB A DOB to wciągająca zabawa, dzięki której Twoje dziecko rozwija umiejętność logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Towarzyszy nam wirtualny przyjaciel – stworek o imieniu Abby, który dzięki odpowiednio zaprogramowanym ruchom przemierza swoją krainę. Wyznaczane zadania to nie tylko nauka, ale także ekscytujące wyzwania, które łącząc interaktywną grę z fizycznymi blokami kodów, rozbudzają wyobraźnię maluchów i zachęcają do odkrywania świata komputerów.

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę, o godzinie 13:00, oraz w środy o 18:15, dla dzieci w wieku 5-8 lat.

Zapisy na: https://flobadob.pl/programowanie-dla-dzieci/

Ogród w wielkim mieście. Majsterka i drewniane stwory [Śródmieście]

W gałęziach, patyczkach, kawałkach drewna ukrywają się rozmaite stwory. Czasem przyjazne, czasem groźne. Przy pomocy prostych narzędzi stolarskich spróbujemy nadać im kształty i pokazać je światu. Jeśli zamiast tego powstaną pojazdy lub ludziki to też będzie dobrze:) Zapraszamy majsterkę i zabawy w ogrodzie.

Ogród w wielkim mieście to rodzinne spotkania w ogrodzie Stupociech. Na każdym trochę zabawy i twórczości, trochę obserwacji i badania przyrody. Spotkania nie mają struktury warsztatu, można w dowolnym momencie dołączyć i pożegnać się.

Na spotkaniach tworzymy dzieła sztuki i dziwne konstrukcje, badamy rośliny, kamienie, błoto, obserwujemy owady, ptaki i chmury. Rodziców zachęcamy, aby stali się pełnoprawnymi uczestnikami zajęć. Co robimy: podpatrujemy życie ogrodu, doświadczamy, odkrywamy tajemnice przyrody i jej cykliczną zmienność w kręgu pór roku, rozwijamy talenty artystyczne i konstrukcyjne, twórczo przekształcamy dary natury. Wykonujemy także bieżące prace ogrodnicze. Zapraszamy dzieci ok. 3-10 lat z rodzicami:)

Spotkania odbywają się cyklicznie: w soboty, 1 x w miesiącu, w ogrodzie, który przylega do budynku Stu Pociech. Warsztaty są kontynuacją projektu „Ogród w wielkim mieście” i „Ogrodowa Pracownia Działań Twórczych” realizowanych od 2008 roku.

Co warto wiedzieć:

– Termin: sobota 7.03 godz. 10.30 – 13.00

– zajęcia przygotowane są z myślą o dzieciach 3 – 10 lat, młodsze dzieci zapraszamy do swobodnej zabawy w ogrodzie.

– opłata 35zł (dziecko + rodzic), dwoje i więcej dzieci – 55zł bilet rodzinny (opłata jest cegiełką na funkcjonowanie naszego ogrodu, od tego roku nie mamy dofinansowań na te spotkania),

– radzimy zabrać ubranie, które można zabrudzić, nie straszne nam warunki pogodowe, więc radzimy przygotować się na mróz, deszcz, słońce i komary – w zależności od pory roku,

Akcja Animacja dla Kacpiego [Wola]

W pierwszy, marcowy weekend zapraszamy Was na wyjątkowe wydarzenie charytatywne dla Kacpra Boruty, chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu 2 (SMA).

Akcja Animacja to zajęcia, warsztaty i konsultacje dla całych rodzin!

Namawiamy Was do udziału w zajęciach muzycznych, tanecznych oraz ruchowych dla maluszków już od 3 m.ż, starszaków i ich rodziców, prowadzonych przez instruktorów i specjalistów w swoich dziedzinach.

Będziecie mogli skorzystać z konsultacji czytelniczych, obejrzeć spektakl dla dzieci i wyszaleć się na kreatywnym placu zabaw!

Cały dochód z zajęć, skarbonek i sprzedaży zostanie przekazany na leczenie Kacpra, którego koszt wynosi 9 mln złotych!

Kiedy?
7.marca (sobota)
10:00 – 14:00

Gdzie?
Szkoła Tańca Jazz Point (wejście przez Hotel City Comfort, windą na poziom -1), ul. Wolska 165;
W pobliżu przystanek autobusowy i tramwajowy Reduta Wolska.
Możliwość zaparkowania w garażu hotelu, wjazd od ul. Gizów.

Plan zajęć:

SALA A
10:00 -10:30 – Gordonki (dzieci 0-2l.)
11:00 – 11:45 – Musical Families (dzieci 3m.ż – 6 l.)
12:00 – 12:45 – Mały Teatr Ilustracji, spektakl „Księżycowe opowieści” (dzieci 4-8 l.)
13:00 – 13:45 – Joga (osoby dorosłe)

SALA B
10:15 – 11:00 – Fitness dla Mam z dziećmi (0-12 m.)
11:15 – 12:00 – Tulitańce w chuście lub nosidle (0-2 l.)
12:30 – 13:15 – FizjoMAMA Wykład: Co zmienia się w dnie miednicy po porodzie? (kobiety w ciąży, po porodzie),
13:15 – 14:00 – Kreatywny plac zabaw – przestrzeń dla Malucha

Ponadto w części wspólnej odbędą się:
– konsultacje czytelnicze z Karmione Kulturą,
– garażówka książkowa – wymiana niepotrzebnych książek dla dzieci,
– promocja charytatywnego e-booka aktywnościowego „Nie ma nudy”,
– Bufet (ciasto, kawa)
i wiele innych atrakcji.

Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy: https://panirytmika.pl/akcja-animacja-dla-kacpiego/

Koszt udziału w zajęciach to 30zł (w przypadku zajęć dla dzieci płatność tylko od dziecka, rodzic bezpłatnie).
Z racji charytatywnego charakteru wydarzenia jest to kwota sugerowana.

Koszt dodatkowych atrakcji na miejscu: co łaska!

Cały dochód z zajęć, sprzedaży i zbiórki jest przekazany na leczenie Kacpra Boruty. Wszyscy prowadzący zrzekli się wynagrodzenia za prowadzone działania. Dziękujemy!

Po rejestracji płatności prosimy dokonywać bezpośrednio do skarbonki:
https://www.siepomaga.pl/akcjaanimacjadlakacpiego

i przesłanie dowodu wpłaty/screenu na adres mailowy: animacjadlakacpra@gmail.com

Kartonowe Ptaki – warsztaty dla dzieci w Pardon, To Tu [Śródmieście]

Kto się stęsknił za wiosną? My już nie możemy doczekać się kwiatów, słońca i śpiewu ptaków, dlatego postanowiliśmy, że na kolejnych warsztatach przywołamy wiosnę! Podczas warsztatów stworzymy kolorowe ptaki… te ulubione, znane z obserwacji lub ptaki fantazyjne według własnego projektu. Zapraszamy!

➳ Sobota, 07.03.2020 – g. 12:00-15:00
➳ Wstęp wolny
➳ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

Projekt Kropka w Kropkę powstał z chęci podzielenia się kreatywnym podejściem do otaczającego nas świata z najmłodszymi odkrywcami, a także z wiary, że razem możemy zdziałać więcej! Nasze warsztaty pomogą rozwinąć zdolności manualne waszego malucha, przybliżą mu różne techniki artystyczne i będą przy okazji świetną zabawą:)

Prowadzące: Dorota Pasek i Katarzyna Cecot – absolwentki Akademii Sztuk Pięknych oraz Studium Pedagogicznego w Warszawie. W 2012 r. stworzyły autorski projekt warsztatów dla dzieci pod nazwą Kropka w kropkę.

Wstęp bezpłatny, bez zapisów!

Zwierzątka z polany – teatrzyk dla dzieci [Bemowo]

Zapraszamy dzieci w wieku od 4 r.ż. do Punktu Bibliotecznego nr 143 przy ul. Sterniczej 98 na przedstawienie teatralne pt. “Zwierzątka z polany”. To nastrojowa baśń o miłości i pięknie stworzenia. Dwa leśne skrzaty odnajdują zagubionego w dziennym świecie zwierząt i roślin Elfa. Wkrótce staje się on dla całego bożego ludku, czyli mieszkańców polany, wzorem harmonii i spokoju. Elf zakochuje się w świetle Słońca, jednak jego ojczyzna – noc, wzywa go do powrotu. Mądrość i miłość okazuje się silniejsza niż moc Królowej Elfów.
Wstęp jest wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Czytamisie – świat zmysłów [Białołęka]

Kameralne Warsztaty Rodzinne

Sobota, 7 marca, godz. 9:00-10:00 (3-4 l.), 10:30-11:30 (5-6 l.), van Gogha 1

Wstęp wolny, obowiązują zapisy od 22 lutego

Utrzyma się czy spadnie? (utrzymywanie równowagi) Dzięki czemu potrafimy chodzić po krawężniku, skakać na jednej nodze czy utrzymać woreczek na głowie? Oczywiście, pomaga nam w tym zmysł równowagi! Na najbliższych zajęciach będziemy wspólnie skakać, turlać się, chodzić po równoważni i pokonywać różne przeszkody. Wszystko po to, by poćwiczyć nasz zmysł równowagi! Doświadczymy również, czym jest tajemniczo brzmiący zmysł propriocepcji. Jeśli nie znasz tego słowa, koniecznie przyjdź na najbliższe „Czytamisie”! Uwaga! Na warsztatach pojawi się bardzo dużo ćwiczeń fizycznych, dlatego prosimy, by zarówno dzieci, jak i rodzice mieli wygodne ubrania.

Rodzinne warsztaty kameralne Czytamisie odbywają się w sali teatralnej na ul. van Gogha 1, raz w miesiącu w dla dwóch grup wiekowych. Na każdą grupę zapraszamy 10 dzieci i ich rodziców. Obowiązują zapisy pod adresem mailowym kasa@bok.waw.pl lub pod numerem telefonu 22 300 48 00 wew. 1.

Spektakl dla dzieci: Smok nielot [Śródmieście]

Był sobie Smok. Mały Smok. I miał jedno wielkie marzenie. Tak bardzo chciałby latać! Tylko jak się tego nauczyć? Może od ptaków? Może od motylków? Może od pszczółek albo od …stolika. To stoliki potrafią fruwać?

Przygody Smoka Nielota są tak nieoczywiste jak samo istnienie smoków. W świecie wyobraźni wszystko jest możliwe!

Autorskie bajki Ewy Gorzelak dla widzów 2-6 lat to produkcje wywodzące się z nurtu teatru najnajowego – bez tekstu, rozbudowanych scenografii, wymyślnych kostiumów. Są to bajki pełne dźwięków i kolorów, silnie oddziałujące na dziecięce zmysły i wyobraźnię. Ich zadaniem jest inspirować dzieci, pokazać że w prostych rzeczach tkwi ogromny potencjał.

CELE:

– rozwijanie dziecięcej wyobraźni,
– rozwijanie kreatywnego myślenia
– rozbudzanie dziecięcej ciekawości
– oswojenie dzieci z teatrem
– budowanie w dzieciach wiary w siebie poprzez zapraszanie do czynnego uczestniczenia w przedstawieniu (elementy interaktywne)

Informacje o spektaklu

Pomysł i realizacja: Ewa Gorzelak
Produkcja: Zbidzi Zbigniew Dziduch
Obsada: Ewa Gorzelak

Czas trwania: 30 min. + 15 min. kreatywnej zabawy.
Dla widzów w wieku 2-6 lat

Warsztaty recyclingowe Dzień Kobiet [Targówek]

Warsztaty dla dzieci 7+. Mlodsze dzieci mogą uczestniczyć z rodzicami.
Nasza nauczycielka języka rosyjskiego, bardzo kreatywna i pomyslowa mama, poprowadzi warsztaty, na których stworzymy piękny długopis- kwiatek ze starych jeansów, koronki i pozostalosci po ubrankach (guziki, koraliki, suwaki).
Koszt 10 zł / dziecko.
Zapisy obowiazkowe!
happyclub@o2.pl

Krótka historia NOŻA [Ursynów]

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od lat 6, wraz z opiekunami, na spotkanie:
KRÓTKA HISTORIA NOŻA
oraz warsztat „Bezpieczny Nóż”

Spotkanie jest podzielone na 3 bloki tematyczne:
1.Krótka historia noża
Razem prześledzimy rozwój noża, od najdawniejszych czasów po dzień dzisiejszy
2.Budowa noża
Poznamy jak zbudowany jest nóż, scyzoryk i jak bezpiecznie się nim posługiwać
3.Warsztat
Wspólnie nauczymy się, jak bezpiecznie posługiwać się nożem w domowych obowiązkach

Bezpłatne zajęcia odbędą się 7 marca 2020 roku, o godzinie 10:00, w Centrum Edukacji DANIEL, na ulicy Nowoursynowska 154a w Warszawie. Na spotkanie obowiązują zapisy, ilość miejsc jest ograniczona. Pytania, więcej informacji oraz zapisy proszę kierować na adres: spss.mazovia@surwiwal.edu.pl
Organizatorem jest Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu Grupa Regionalna MAZOVIA
surwiwal.edu.pl

Sensoplastyka ® – Dzień Kobiet [Wawer]

Sensoplastyka ® to wielokolorowy, zapachowy, polisensoryczny obszar możliwości, źródło nieskończonych pomysłów i świetnej zabawy! To „jadalna piaskownica”, w której będziemy sypać, mieszać, lepić, malować, zgniatać, wąchać smakować a przede wszystkim kreatywnie się stymulować!

Materiały sensoryczne na zajęciach Sensoplastyka ® opierają się tylko i wyłącznie na wykorzystaniu produktów spożywczych. Dlatego Sensoplastyka ® jest odpowiednia zarówno dla niemowląt jak i dzieci starszych.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY.

Na zajęcia zabieramy ręcznik oraz ubranko na zmianę dla dziecka i opiekuna !!!

Jeśli dziecko ma uczulenia pokarmowe, prosimy o podanie takiej informacji przed zajęciami w formularzu zgłoszeniowym.

CZEKAMY NA WAS! Będzie brudno, wesoło i znajdziemy w tym sens !!!!

Sensoplastyka 6m.-12l. [Wawer]

Sensoplastyka® pobudza wszystkie zmysły: węch, wzrok, dotyk, słuch i smak. Zajęcia wspierają optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej, tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka, jak i osób dorosłych.
Sensoplastyka® wpływa na wiele aspektów rozwoju dzieci:
-wspomaga budowanie ich świadomości ciała i przestrzeni,
-dba o usprawnienie ruchowe (przygotowanie do nauki chodzenia w przypadku niemowląt),
-wspiera rozwój zmysłów,
-wpływa na rozwój mowy (ośrodki w mózgu odpowiedzialne za mowę są usytuowane blisko ośrodków odpowiadających za małą motorykę – czyli pracę dłoni),
-poprzez wspólne działania pogłębi nasz kontakt emocjonalny z dziećmi – buduje w ten sposób ich poczucie bezpieczeństwa.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

Czas trwania: 45min

CENNIK: http://www.salazabawfruu.pl/cennik
Cena zawiera zabawę na konstrukcji bez ograniczeń w dniu zajęć! 🙂

Mini kolejka w Galerii Północnej [Białołęka]

Fani pociągów, kolejek, ciuchci, mamy dla Was coś specjalnego! 🤩🚂🚄🚃

Na pierwszym 1 galerii znajdziecie mini kolejkę 🚂, która zabierze Was w podróż po Galerii Północnej! Wszystkich chętnych pasażerów zapraszamy na początkową stację przed sklepem Junior Galeria Północna.
Pociąg odjeżdża co ok. 10 minut i kursuje:
🔹 od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 20:00,
🔹 w soboty i niedziele (tylko handlowe) w godzinach 10:00-20:00.

Bilety na mini kolejkę dostępne są w sklepie Junior. Koszt jednego przejazdu to 5 zł.

Zapraszamy!

Bliżej przyrody – warsztaty rodzinne [Ursus]

Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na cykl warsztatów rodzinnych „Bliżej przyrody”, gdzie rodzice, dziadkowie lub opiekunowie wraz z dziećmi spędzą miło i kreatywnie czas.
Będziemy poznawać tajemnice przyrody i tworzyć ciekawe przedmioty.
Na najbliższych warsztatach wykonamy recyklingowy karmnik, będziemy rozmawiać o ptasiej stołówce, o tym jak przyciągnąć ptaki do karmnika, aby móc się im bliżej przyjrzeć.

Pierwsze zajęcia odbędą się 7 marca 2020 w Czytelni nr XIX Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ursus od godziny 11:00-12:30.

Liczba miejsc jest ograniczona. Na zajęcia obowiązują zapisy, zgłoszenia przyjmowane są w Oddziale „Czechowice” a także telefonicznie i mailowo:
tel: 882 43 00 wew. 1
e-mail: bdm116@bpursus.waw.pl

Wiek uczestników: od 4 -100 lat

Śladami bobrów – wyprawa [Wilanów]

Zapraszamy na rodzinną wyprawę śladami bobrów.
W planie:
• mnóstwo informacji i ciekawostek o bobrach
• zabawy ruchowe z bobrem w roli głównej
• obcowanie z przyrodą, doświadczanie i oczywiście tropienie bobrów
Opłaty: 30zł za dziecko, dla rodzeństwa zniżka 10zł, dorośli bezpłatnie. Zapraszamy dzieci w wieku 4-10lat.
Liczba miejsc ograniczona (15 dzieci). Obowiązują wcześniejsze zapisy wiadomością wiadomością prywatną Herbikids lub mailowo na adres info@herbikids.pl
Miejsce: Warszawa Kępa Zawadowska, czas trwania ok 2 godziny

niedziela, 8 marca

Klub Młodego Odkrywcy [Śródmieście]

Co to jest KMO? To paczka dziewczyn i chłopaków lat 10+ ,zainteresowanych aktywnym odkrywaniem świata nauki i przygod pod opieką naszych wolontariuszy.

Kluby tworzą sieć koordynowaną przez Centrum Nauki Kopernik”

„Klub Młodego Odkrywcy to spotkania, angażujące zajęcia i atmosfera! Dzieci i młodzież mogą wspólnie eksperymentować pod okiem Opiekunów. Dzięki temu zdobywają samodzielnie wiedzę. W całej Polsce i za granicą działa kilkaset tego rodzaju klubów. Centrum Nauki Kopernik – koordynator programu – wzmacnia rozwój KMO przy wsparciu Partnera Strategicznego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.”

Czym zajmuje się naszym KMO? Eksperymentowaniem, badaniem, majsterkowaniem i poznawaniem świata nauki oraz przyrody. Na ostatnim spotkaniu, ekpia zajmowała się kołami zębatymi, przełożeniami i sposobami przeniesienia napędu.

Kontakt do opiekuna klubu: Kris, krzysztof.kocimski@naukaprzygoda.edu.pl

Klubowicze spotykają się w niedzielę, w godzinach 17:00 – 19:30 w domku „OsiemPrzezDwa” w Warszawie.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś dołączyć do zespołu wolontariackiego i pomagać w tym lub innych projektach fundacji, napisz do nas: wolontariat@naukaprzygoda.edu.pl

Teatrzyk lalkowy „Dudek Lopez i Róża” dla dzieci 2-4,5l [Bródno]

Kochani, już 8 marca zapraszamy Was na kolejny teatrzyk lalkowy.

W wielkim, kolorowym ogrodzie zawsze panuje porządek….
Rośnie zielona trawka, kwiatki spokojnie kołyszą się na wietrze lub wystawiają do słońca swoje buźki…Jednak pewnego dnia, wszystko zaczyna się rozsypywać jak domek z kart…Kwiatowa Królowa grymasi…I nikt nie wie jak ją uspokoić…..
Czy bąk…albo żaba dadzą radę??…A może potrzebna będzie pomoc super bohatera ? Przekonamy się o tym już niedługo…..
To będzie niezwykła bajka o tym, że czasem nie warto zadzierać noska 😉.

Bilety (przedpłata)
40zł dziecko + opiekun
35zł dzieci uczestniczące w zajęciach stałych w Malinowie
65zł rodzeństwo

Zapisy: 500 700 245, malinowo@malinowo.pl
Potwierdzeniem rezerwacji miejsca jest dokonanie opłaty w Malinowie lub przelewem:
MALINOWO
37 1050 1025 1000 0092 6444 1487
Tytułem: teatrzyk lalkowy, godzina, imię i nazwisko dziecka.
Do zobaczenia 😉

Podróżniczek w Afryce [Bielany]

Zapraszamy na kolejne z cyklu „Podróżniczek” wydarzenie dla dzieci!

*12:30 Spektakl teatralny „ Baśń Afrykańska „ w wykonaniu Teatru Wariacja

Afrykańczycy opowiadają, że dawno, dawno temu Słońce , Księżyc i Woda byli przyjaciółmi. Spotykali się na ziemi i miło spędzali czas na rozmowach, tańcach i zabawach. Ludzie i zwierzęta przyglądali się tej wspaniałej przyjaźni i także dużo rozmawiali, tańczyli i bawili się. Tak jak my z widzami, w naszym przedstawieniu. Ale pewnego dnia zdarzyło się jednak coś, co wszystko zmieniło. I od tego właśnie momentu Słońce i Księżyc świecą na niebie, a woda… Woda pozostała na ziemi

Bilety 10zł dziecko, 10 zł opiekun, przedsprzedaż od 3.03 w kasie BOK oraz na: https://bok-bielany.eu/wydarzenia/podrozniczek-w-afryce/

*13:30 Warsztaty „Namibia przez pustynię i busz”
Dlaczego słoń ma trąbę, a antylopa długą szyję? Gdzie uchatki spędzają letnie wakacje? Kto mieszka na pustyni? Jak rozpalić ogień bez zapałek? Podczas pokazu przemierzymy pustynię Namib, spotkamy słonie i oswojone gepardy, dowiemy się jakie są strategie roślin na przetrwanie i jak radzi sobie lud Himba, który do mycia nie używa wody. Od Buszmenów nauczymy się przetrwania w buszu oraz dowiemy się jak zrobić ozdoby ze skorupek strusich jaj i nasion. Odwiedzimy stolicę kraju Windhuk i przekonamy się jak wygląda nowoczesne miasto. Afrykanie pokażą nam jak różne jest ich życie – czy wiesz, że dzieci w Namibii znają zwykle po 4-5 języków? Zapraszamy do wspólnej podróży przez Afrykę!

Prowadzenie Anna i Krzysztof Kobus

Bilety 10zł dziecko, przedsprzedaż od 3.03 w kasie BOK

Baba Dżaga – spektakl teatralny dla dzieci | Teatr Baza [Służew]

Jest to współczesna historia autorstwa Marcina Pałasza, oparta na bajce „Jaś i Małgosia” Braci Grimm. Wędrując przez las rodzeństwo Jaś i Gosia trafiają do domku Baby Jagi. Zostają złapani przez starą Wiedźmę. Dzieci boją się, że kobieta nie ma wcale w stosunku do nich dobrych zamiarów. Baba Jaga nie lubi ludzi, bo uważa, że nikt jej nie lubi i wszyscy się jej boją. Dzieci namawiają staruszkę, żeby się zmieniła, przekonują ją, że jest wyjątkowa. Baba Jaga próbuje swoich sił jako artysta malarz, modelka, piosenkarka. W końcu znajdują dla Baby Jagi zajęcie. Będzie rapowała. Uczą ją tańczyć, wymyślają piosenkę i pseudonim artystyczny – Baba Dżaga.

Bajka jest napisana współczesnym językiem. Pełna humoru opowieść jest bardzo popularna wśród dzieci. Historia ta uczy młodych widzów, żeby w każdym człowieku dostrzegać dobre i piękne rzeczy. Każdy zasługuje na szanse i odnalezienie swojej drogi w życiu. Spektakl stworzony w interaktywnej formie.

Bilety w cenie 15 zł (biletyna.pl)
Czas: 45 minut
Spektakl dla dzieci w wieku 4 – 12 lat

Spacer śladami „Lalki” Bolesława Prusa [Śródmieście]

Tłem dla akcji powieści są warszawskie parki, ulice, kamienice i kościoły. Prus uczynił nieśmiertelnym obraz Warszawy przełomu lat 70 i 80. XIX wieku.

Jeśli ktoś nie czytał książki albo nie pamięta jej treści, również nie będzie zawiedziony.

Podczas spaceru dowiemy się między innymi:

-Gdzie Wokulski poznał Izabelę?
-Gdzie świętowano otwarcie nowego sklepu?
-Dlaczego Aleksander Głowacki przybył do Warszawy?
-Gdzie miał sklep stary Mincel?
-Co inspirowało Prusa?
-Dlaczego pomnik autora powieści stoi na Krakowskim Przedmieściu?
-Kto był dawniej jedynym towarzyszem Kopernika?
-O czym marzył Wokulski?
-Czy Bolesław Prus ukazał nam prawdziwą Warszawę ?
-Co łączy autora książki z jej głównym bohaterem ?

Zapraszamy Państwa na spacer śladami bohaterów i wydarzeń jednej z najbardziej „warszawskich” powieści.

Spotykamy się w poniedziałek 6 stycznia o godzinie 15:05 pod pomnikiem Jana Kilińskiego na Podwalu. Spacer zakończymy około godziny 16:30 w okolicach Nowego Światu.

Spacer poprowadzi historyk i warszawski przewodnik miejski, Adrian Sobieszczański

Za udział w wycieczce nie jest przewidziana żadna opłata, jeżeli natomiast uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek…

Mała Klasyka na Koszykach [Śródmieście]

Zapraszamy na “Małą Klasykę na Koszykach”! Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą?

“Mała Klasyka” to nominowane do Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej bezpłatne zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Zimowąedycję poprowadzą nauczycielki z warszawskiej szkoły muzycznej Music Hub Academy – Raquel Alves*, Barbara Gorayska i Aleksandra Jastrzębska. Wprowadzą one dzieci w świat muzyki poprzez ruch, zabawę, grę na instrumentach, śpiew i taniec. Program ich warsztatów czerpie z gamy światowych metod kształcenia muzycznego. Łączy w sobie elementy rytmiki, kształcenia słuchu oraz improwizacji melodyczno-rytmicznej. Serdecznie zapraszamy!

Harmonogram:

Grupa I: godz. 12:00-12:35
Grupa II: godz. 13:00-13.35

08/03 – prowadzi Barbara Gorayska (zajęcia w j. polskim)

15/03 – prowadzi Aleksandra Jastrzębska (zajęcia w j. polskim)

22/03 – prowadzi Aleksandra Jastrzębska (zajęcia w j. polskim)

29/03 – prowadzi Aleksandra Jastrzębska (zajęcia w j. polskim)

Czas trwania zajęć: 35 minut

Miejsce: siedziba Julian Cochran Foundation, I piętro Hali Koszyki

Wstęp: na zajęcia jest wolny (ilość dzieci w grupie max. 10, decyduje kolejność zgłoszeń)

Zapisy: prowadzimy pod adresem mknk@juliancochranfoundation.com

W treści zgłoszenia prosimy o podanie:

– imienia, nazwiska oraz wieku dziecka (uczestnik musi mieć ukończone 4 lata)

– numeru kontaktowego do opiekuna,

– interesujących Państwa terminów i godzin zajęć (każde dziecko może uczestniczyć maksymalnie w dwóch warsztatach w danym miesiącu).

Juniorzy Elektroniki – kurs dla dzieci [Żoliborz]

📅 Termin: Niedziele, 8.03 – 5.04, godz. 10:00 – 12:00
💵 Cena: 550 zł/5 zajęć po 2 godz.
👦 Dla kogo są warsztaty: Dzieci w wieku 10-13 lat (4-6 klasa szkoły podstawowej)
🖊 Zapisy: www.akademiaelektroniki.com/zapisz-sie
❓ Więcej informacji: www.akademiaelektroniki.com/kursy/juniorzy-elektroniki

Juniorzy Elektroniki to kurs dedykowany dla najmłodszych majsterkowiczów w wieku 10 – 13 lat 👦👱‍♀
Składa się z 5 zajęć trwających po 2 godziny. Warsztaty łączą ze sobą elementy prostej teorii z ogromną dawką praktyki w formie interaktywnych zabaw, ćwiczeń i eksperymentów 🚀

Wszystko to odbywa się pod czujnym okiem doświadczonych Instruktorów, którzy przeprowadzili setki zajęć z elektroniki, dedykowanych również dzieciom i młodzieży 👨‍💻🤓

Warsztaty prowadzone są od podstaw, a wszystkie potrzebne materiały i pomoce zapewnia nasza szkoła 🛠

🔥 Podczas kursu:
☑ Omawiamy podstawowe pojęcia i podzespoły, budujemy proste układy pozwalające zapalać diodę za pomocą przycisku
☑ Poznajemy diody RGB, potencjometry, buzzery, sterujemy kolorami i głośnością dźwięku
☑ Budujemy układy z Arduino
☑ Omawiamy fotorezystory i konstruujemy światłoluby
☑ Uczymy się lutować, tworzymy irytator

📆 Terminy kolejnych zajęć kursu:
Niedziele: 8.03 – 5.04.2020 r.
1. 8 marca 10:00 – 12:00,
2. 15 marca 10:00 – 12:00,
3. 22 marca 10:00 – 12:00,
4. 29 marca 10:00 – 12:00,
5. 5 kwietnia 10:00 – 12:00.

Zapraszamy również do kontaktu mailowego lub pod numerem telefonu, postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.
📞 nr tel.: 518 156 548
📧 e-mail: info@akademiaelektroniki.com

Warsztaty kulinarne: kuchnia wielkanocna [Wola]

MARZEC: WIELKANOC

Robimy różowe jajka, kręcimy własnoręcznie majonez i pieczemy świąteczne ciasto. Czyli: wielkanoc w pigułce. W tym roku przyjdzie nam poczekać na święta do kwietnia, ale już teraz warto się do nich przygotować. Pogotujemy i spróbujemy stworzyć wydmuszki tak, by wszystkich nie zgnieść i by coś nam się ostało do Wielkanocy 😉 Nie zapomnimy o słodkościach!

Termin: 8 marca 2020, godziny: 10, 12, 14, 16, 18

ZAPISY
liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy, dzieci wcześniej niezapisane lub zapisane bez potwierdzenia z naszej strony nie są uwzględnione na liście. Zapisów można dokonywać telefonicznie/smsowo: 791 487 666 w dni powszechnie w godzinach 9-18, po tych godzinach tylko smsowo lub mailowo: gotowanie@dzieciakiwformie.pl Przy zapisie należy podać: imię, nazwisko, wiek dziecka (lub dzieci), miasto (Kraków czy Warszawa), wybrany termin i godzinę warsztatów oraz numer telefonu do rodzica lub opiekuna.

WIĘCEJ INFORMACJI: https://www.facebook.com/pg/bookmeacookie
http://bookmeacookie.pl/index.php/warsztatywarszawa/

WAŻNE UWAGI
zawsze przed zapisaniem dziecka lub się na warsztaty prosimy o kontakt – prowadzący doradzą najlepszą grupę wiekową
w przypadku sytuacji młodsze dziecko + starsze rodzeństwo, doradzamy wybierać starszą grupę – młodsze dziecko lepiej będzie czuło się i pracowało ze starszymi niż starsze z młodszymi
w przypadku rodzeństwa doradzamy zapisywać dzieci do jednej grupy
prosimy sprawdzać dokładne daty i godziny pod rozpiską każdego tematu warsztatów – czasami uruchamiamy grupy dodatkowe, np. w sobotę o godzinie 19, innym razem więcej grup odbywa się w niedzielę niż w sobotę
grupa warsztatowa uruchamia się po zebraniu minimalnej liczby osób
godziny rozpoczęcia warsztatów mogą ulec zmianie ze względów od nas niezależnych, najczęściej o 30-60 minut, o wszystkich zmianach informujemy na bieżąco w programie i konsultujemy z rodzicami dzieci już zapisanych na warsztaty osobiście
w przypadku rezygnacji z warsztatów prosimy o odwoływanie – nie musicie podawać nam powodu, ale jeśli nie możecie dotrzeć na zajęcia, będzie to turbocenna informacja dla dzieci, które są zapisane na listę rezerwową i chętnie skorzystają z wolnego miejsca

CZAS TRWANIA
w zależności od tematyki oraz liczby i wieku uczestników: ok 1-1,5 godziny.

MIEJSCE
Kawiarnia Kawadzieścia, ul. Kępowieckiego 10, Wola, Warszawa

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ NA WARSZTATY?
Pojemniki wielorazowe, najlepiej dwa duże pudełka plastikowe/szklane z zamknięciem i jeden średniej wielkości słoik. W przypadku tematów słodkich sprawdzą się też zamykane puszki. W razie wątpliwości zawsze można dopytać nas przed warsztatami, co lepiej ze sobą zabrać.
Fartuchy – nie trzeba, mamy komplet dużych i małych na miejscu.

Podróże profesora Kalafiora – Afryka – Teatr Echo [Mokotów]

Każdy lubi podróże, a Profesor Kalafior uwielbia je najbardziej ze wszystkich.
Jako wielki badacz przyrody i zwyczajów zwierząt, zaprasza dzieci na wyprawę w egzotyczne rejony świata. Tym razem będzie to Afryka, tam wszystkich czeka niezapomniana przygoda. Wśród zwierząt pojawią się między innymi małpka, krokodyl i żyrafa.

Bilety: 10 zł/osoba.

UWAGA! Bilety wyłącznie online: https://bit.ly/2SgNKxz

Spektakl dla dzieci pt. Gdybym był piratem [Ursus]

Ahoj, tam na lądzie!!! Zapraszamy Was na pokład statku pirackiego dowodzonego przez najlepszego pod słońcem kapitana Czarnego Tulipana. Poznacie prawdziwy urok życia na okręcie, za którego sterem stoi Hortensja Bajolita z domu Busz. Dowiecie się co to znaczy: „żagle postaw”, „kotwicę rzuć”, jaka jest rola steru i co kryje się pod słowem „halsować”. Będziecie świadkami prawdziwej bitwy morskiej, poznacie niezwykle historie o piratach i nauczycie się, że przyjaźń jest największym skarbem na świecie.
Bilet wstępu – 10 zł

Musical dla dzieci „Kopciuszek” [Włochy]

Musical „Kopciuszek” Teatru Muzycznego DramADA po raz kolejny na scenie Okęckiej Sali Widowiskowej DK „Włochy” ! Tym razem w ramach cyklu Bajkowe Niedziele.

UWAGA! Spektakl tylko dla dzieci od 3 r. ż.

Historia osieroconej dziewczyny, która po śmierci ojca staje się służką swojej Macochy i jej dwóch córek jest znana niemal każdemu. Pociechą dla dziewczyny są jej mali przyjaciele – myszy, o które dba i obdarza serdecznością. Jej życie zmienia się w momencie pojawiania się Wróżki, dzięki której Kopciuszek jedzie na królewski bal i ze wzajemnością zakochuje się w księciu.Ta wzruszająca historia o tęsknocie, walce z trudnym losem i nagrodzie za dobre serce poruszy niejednego.

Na scenie zobaczymy utalentowanych uczniów DramADY, wcielających się w baśniowe postacie oraz widowiskowe choreografie, których klimat będzie nasycać autorska muzyka skomponowana specjalnie do tego przedstawienia.

Scenariusz i reżyseria: Kamil Jaros
Muzyka: Dariusz Leonowicz, Kamil Jaros
Choreografia: Anna Pacocha, Marcin Furga
Scenografia: Paweł Czajkowski
Projekcje: Maciej Mężykowski

Bilety w cenie 10 zł od osoby do kupienia w dniu spektaklu, godzinę przed jego rozpoczęciem.

Interaktywny koncert dla dzieci „Rapujące cyfry” [Praga-Północ]

Zapraszamy dzieci w wieku 3 – 10 lat oraz ich rodziców/ dziadków, ciocie, wujków, opiekunów!

● celem spotkania, jest umuzykalnienie dzieci poprzez wspólne muzykowanie z zespołem Pinakoteka na prostych instrumentach perkusyjnych

● każda z piosenek oparta jest na innym charakterystycznym rytmie i prezentuje odmienny styl muzyczny, taki jak: polka, marsz, boogie, bossa nova, reggae, swing, rap, kujawiak; jest to edukacyjna podróż muzyczna przez świat rytmów i na długo pozostających w pamięci melodii

● dzieci uczestniczą aktywnie w koncercie naśladując rapujące cyfry, litery tańczące reggae, dni tygodnia podrygujące w rytmie boogie, hulajnogę pędzącą w rytmie polki czy spacerują w rytmie kujawiaka

● czas trwania koncertu: 60 minut

● koncert i warsztat oparte są na materiale z płyty „Pinakoteka dzieciom – Rapujące cyfry‟ wydanej w maju 2017 roku przez Polskie Radio

Po koncercie można zjeść rodzinny obiad. Zapraszamy! Rezerwacja stolików: bistro@podsowami.pl

wariant I:
bilet wstępu dziecko (3:10 lat) 30,00 zł, dorosły 30,00 zł WARIANT DOSTĘPNY W BILETERII

wariant II:
bilet wstępu na występ plus obiad rodzinny, WARIANT DOSTĘPNY TYLKO W RESTAURACJI: BISTRO POD SOWAMI

bilet wstępu dziecko – 30,00 zł

dorosły 15,00 zł

obiad 49,00 zł dorosły + jedno dziecko free / kolejne dziecko 20,00 zł

Przedstawienie teatralne: „Indiańska legenda” [Wilanów]

Przedstawienie teatralne: „Indiańska legenda”
Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3
8.03.2020 (niedziela), godz. 12.45

Interaktywny spektakl teatralny dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz rodziców.

Z dymu ogniska płonącego przed tipi rodzi się opowieść, którą szaman Długi Cień opowiada młodej Indiance – Porannej Rosie…

Brudny Jon próbuje skłócić dwa plemiona, ale dzięki mądrości i dobroci czerwonoskórej dziewczyny przekonuje się, że „zgoda buduje”, a prawda i miłość zwyciężają.

Bajka bogata jest w muzykę i tańce oraz mówi o niektórych zwyczajach i wierzeniach Indian.

Bilety na spektakl w cenie 5 zł (dzieci) i 10 zł (dorośli) do nabycia od 2 marca w placówkach Centrum Kultury Wilanów.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 15

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

 

Zostaw swój adres e-mail i otrzymaj bezpłatnego e-booka "100 pomysłów na zabawę w domu".

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.