Ferie w Warszawie – 25 najlepszych pomysłów

Ferie w Warszawie - 25 najlepszych pomysłów

Czy ferie w Warszawie mogą być fajne? TAAAK! Zaraz Cię do tego przekonam, obiecuję. Kiedy zbierałam propozycje do tego zestawienia, aż nie mogłam się nadziwić, ile świetnych atrakcji można będzie znaleźć przez te 2 tygodnie (i nie tylko, bo część z nich to pomysł do wykorzystania również w drugiej części lutego, a nawet w marcu w ramach akcji ciekawa zima w mieście!). Co ciekawego ma do zaoferowania na ferie Warszawa? Mnóstwo atrakcji dla dzieci w każdym wieku – wybierz spośród ponad 20 propozycji!

Łap zatem, przewodnik na ferie zimowe w Warszawie. Zapisz, aby do niego wrócić w dowolnej chwili, kiedy będziesz szukać inspiracji na rodzinne wyjście czy wycieczkę dziecka z dziadkami. I wyślij dalej – niech znajomi też odkryją, że ferie w mieście mogą być niezapomniane!

.

Co robić w ferie w Warszawie?

Pójdźcie na łyżwy!

Ferie w Warszawie - 30 najlepszych pomysłów

Bezśnieżne i coraz cieplejsze zimy sprawiają, że jeśli chcemy poczuć, jaką mamy porę roku, to w Warszawie najlepiej wybrać się na lodowisko. Mimo że do zimowej stolicy kraju nam daleko, ilość miejsc, w których można pojeździć na łyżwach jest imponująca. Przygotowałam zestawienie, w którym znajdziecie zarówno BEZPŁATNE, jak i PŁATNE lodowisko Warszawa – LINK.


Wybierzcie się do kina

Bo film familijny to zawsze dobry pomysł! :) W okresie ferii zimowych będzie można obejrzeć m.in.:


Ferie z Kinem Dzieci w Kinie Muranów

Codziennie, od 11 aż do 26 lutego, specjalnie dla Was zagramy najwspanialsze zimowe tytuły!

W repertuarze znajdziecie produkcje znane m.in z festiwalu Kina Dzieci. Wśród nich niekwestionowany hit „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnicę Skorpiona”, a także przedpremierowo animację „Najlepsze urodziny Królika Karola”.


Królewskie ferie 2023

Jak co roku w Łazienkach Królewskich podczas ferii zimowych będzie się działo dużo i ciekawie. Szczegółowy “rozkład jazdy” znajdziesz poniżej, a więcej informacji na stronie www Łazienek.

Wybierzcie się do Centrum Pieniądza NBP

Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego zaskoczyło mnie totalnie. Nie dość, że nie miałam pojęcia, że w ogóle takie miejsce istnieje, to okazało się zachwycające pod każdym (absolutnie KAŻDYM!) względem. Jakby dobrych wiadomości było mało – wstęp jest BEZPŁATNY, a wystawy zwiedzać można praktycznie cały rok (oprócz poniedziałków i świąt). Usiądźcie wygodnie, bo jestem pewna, że będziecie zaskoczeni. Centrum Pieniądza to dowód na to, że ferie w Warszawie mogą być superciekawe!


Spacer w Ogrodzie Świateł

W tym roku w Ogrodzie Botanicznym PAN króluje Śpiąca Królewna. Na Dziecięcej Mapie Warszawy do końca lutego mamy bardzo jasny punkt! :)


Centrum mądrej zabawy, czyli popołudnie w Smart Kids Planet

Na dzieci czeka tu wspaniała zabawa, na Ciebie dobra kawa – dla mnie sytuacja idealna :)


Pójdźcie na sanki (o ile tylko dopisze śnieg – a prognozy są łaskawe!)

Jeśli zastanawiasz się, gdzie można bezpiecznie pojeździć na sankach, jabłuszkach albo zorganizować najlepszą na świecie bitwę na śnieżki, to mam tu zestawienie najlepszych miejsc w Warszawie, gdzie można się poślizgać.


Wyszalejcie się w Fikołkach!

Kiedy pogoda nie dopisuje, czas na największy wewnętrzny plac zabaw w mieście! Fikołki w Westfield Arkadia to magiczne centrum kulturalno-rozrywkowe dla najmłodszych. Znajdziecie tam nie tylko 4-poziomową konstrukcję, ale również 12 torów do wspinania. A oprócz tego w okresie ferii w Fikołkach organizowane są półkolonie.


Odwiedźcie Centrum Nauki Kopernik

To absolutnie wyjątkowe miejsce na Dziecięcej Mapie Warszawy. Nie znam dziecka, które nie byłoby zachwycone wizytą w tym miejscu. Z uwagi na różnorodność wystaw i eksponatów, naprawdę KAŻDY znajdzie dla siebie coś ciekawego. Bilety warto kupić on-line. Dodatkowo edukatorzy z Kopernika przygotowali Naukowe bajki i Eksperymenty do samodzielnego przeprowadzenia w domu. Wszystkie szczegóły znajdziesz TUTAJ.


Zaplanujcie rodzinny spacer

Bagno Całowanie to urokliwe miejsce, do którego dojazd z Warszawy zajmuje pół godziny. Miejsce jest bardzo przystępne, spokojnie można się tam wybrać nawet z małymi dziećmi. A dzięki drewnianym kładkom – przejedzie tam również każdy wózek, nawet najzwyklejsza spacerówka. Największą atrakcją tego miejsca jest ścieżka przyrodnicza poprowadzona kładką ponad bagnami. Pięknie tam o każdej porze roku, zabierzcie termos z ciepłą herbatą i przekonajcie się sami! :)


Odszukajcie skarb na Polanie Opaleń

Fantastyczny spacer z elementami dobrej zabawy – tak najkrócej można opisać pieszy quest rodzinny dookoła Polany Opaleń. Wystarczy pobrać i wydrukować bezpłatną ulotkę i… ruszać. Szczegółowe informacje i więcej zdjęć z questu znajdziesz we wpisie Rodzinna gra terenowa.


Idźcie na saunę. Pływającą saunę!

To propozycja dla trochę starszych dzieci, chociaż oswajać z sauną można już maluchy. Od jesieni 2021 mamy w Warszawie przepiękną, pływającą saunę. Można w niej rezerwować pobyty na wyłączność, a wieczorami seanse są bezpłatne. Więcej informacji TUTAJ.


Wybierzcie się do muzeum w ferie w Warszawie

Warszawska oferta muzeów jest z roku na rok coraz bogatsza. Możemy wybierać wśród tych lepiej znanych – jak Muzeum Etnograficzne czy Muzeum Ziemi. Lub odwiedzić jedną z ukrytych perełek – czy wiesz, że mamy w stolicy Muzeum Flipperów, Muzeum Szczęścia czy Muzeum Domków dla lalek?


Ferie z Piaseczyńsko-Grójecką Koleją Wąskotorową

Dla wszystkich, którzy będą spędzać ferie w mieście Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa przygotowała ofertę zimowego przejazdu zabytkową koleją wąskotorową na trasie Piaseczno-Tarczyn.
W trakcie przejazdu przewidziany jest postój na ognisko w siedlisku turystycznym.


Strzelectwo – Ferie z Huraganem

Dzieci i młodzież z terenu gminy Wołomin zapraszamy na dwa tygodnie bezpłatnych zajęć sportowych – w ofercie przygotowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Huragan” w Wołominie z pewnością znajdziecie zajęcia dla siebie! Od poniedziałku do piątku będzie można spróbować swoich sił w parkour, koszykówce, strzelectwie, kickboxingu i tenisie ziemnym.


Ferie w Muzeum

W trakcie ferii zimowych zapraszamy uczennice i uczniów szkół podstawowych z klas 1-3 do skorzystania z puli bezpłatnych zajęć w naszym Muzeum.
🔸Pies i wilk, czyli o niepodległości dla najmłodszych
🔹Kiedy Józef był Ziukiem – tworzymy własny komiks o Józefie Piłsudskim
🔸Muzeum bez kapci
🔹Zabawy Wandy i Jadwigi, czyli krokiet nie do jedzenia, komórki nie do dzwonienia


Ferie z Wojskiem Polskim

Podczas ferii zimowych w Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej odbywać się będą prezentacje oraz spotkania informacyjno-promocyjne z żołnierzami i weteranami z różnych rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Spotkania te w formie wykładów i prelekcji z prezentacjami multimedialnymi mają na celu zapoznać dzieci i młodzież z charakterem i specyfiką prezentowanych formacji i rodzajów Wojska Polskiego.


Ferie w Karolinie

📣 Termin tegorocznych ferii zimowych w województwie mazowieckim zbiega się z ostatnimi dniami karnawału, zwanymi dawniej zapustnymi lub kusymi. Tradycyjnie był to czas szalonych zbaw i kolorowych przebierańców, dlatego w czasie zimowego wypoczynku zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego na cykl warsztatów pełnych tańca i humoru 🙂.
🔵 Dawniej w czasie zapustów cały świat stawał na głowie, wszystko bywało na opak, a na ulice wsi i miasteczek wychodziły korowody tańczących, śpiewających i płatających figle wesołych przebierańców. Zabawom nie było końca! Co działo się podczas ostatnich dni karnawału na Kielecczyźnie? Kim był Książe Zapust? Jak wyglądał turoń? Jeżeli chcielibyście poznać świętokrzyskie ludowe tańce i zabawy, spędzić przyjemnie i aktywnie czas w rodzinnym gronie – koniecznie odwiedźcie nas podczas ferii! Przygotowaliśmy dla Was cykl warsztatów tanecznych i rękodzielniczych 💃 ✂️ .


zimowa podróż – ferie w MNW

❄❄❄ Wybierzcie się z nami w ekscytującą wyprawę na Północ… i nie tylko! ❄❄❄
Zapraszamy wszystkie dzieci do spędzenia ferii w Muzeum Narodowym w Warszawie, gdzie wspólnie odkryjemy, co łączy Polskę i Skandynawię, zastanowimy się, dokąd podróżują obrazy oraz stworzymy oryginalne dzieła sztuki. Będzie ciekawie, twórczo i kolorowo!
Przygotowaliśmy dla Was podróżnicze warsztaty rodzinne, animacje w przestrzeni edukacyjnej, młodzieżowe warsztaty dyskusyjne oraz specjalny warsztat animacji poklatkowej na wystawie „Przesilenie. Malarstwo Północy 1880–1910”.


Ferie zimowe – gry strategiczne

13-17 lutego 2023, poniedziałek-piątek, godz. 9.00-16.00
Opłata: Karnet 250 zł/tydzień lub 65 zł/dzień
Zapraszamy uczestników sekcji Pracownia mikromodelarstwa i gier strategicznych UŁAN na tygodniowe spotkania z grami strategicznymi.
Warsztaty poprowadzi Jacek Bajer, miłośnik historii. Doświadczony instruktor z ponad 30-letnią praktyką prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą. Pasjonat mikromodelarstwa wojskowego, wykonywania i malowania figurek oraz rozgrywania walk na makietach. Zaraża uczniów swoją pasją. Dzieli się z nimi wiedzą historyczną, przekazując ją w ciekawy sposób.


Ferie w U–jazdowski Kino

❄ Zapraszamy na specjalne pokazy filmów i bajek w czasie ferii zimowych! ❄
Dla uczestników wydarzeń w ramach Zimy w mieście w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, specjalna zniżka na bilety – 10 zł.
🔎 Szczegóły: https://u-jazdowski.pl/edukacja/ferie-2023
📅 11/02/2023 (sobota), 12:15
🌳 „Serce dębu”, reż. Laurent Charbonnier i Michel Seydoux, Francja 2022, 80′
Od ponad dwustu lat w środku lasu rośnie majestatyczny dąb, który daje schronienie jego licznym mieszkańcom.
Widowiskowe Serce dębu ma niezwykłą, godną wszystkich filmowych nagród obsadę: wiewiórki, ryjkowce, sójki, mrówki, myszy polne i całe mnóstwo innych leśnych stworzeń. Cały ten mały, tętniący życiem, brzęczący i cudowny wszechświat zależy od dostojnego drzewa, czerpiąc od niego pożywienie i schronienie, od korzeni aż po gałęzie. Znajdziemy tu więc wpadających z wizytą przyjaciół, zbłąkanych wędrowców, czułych kochanków, złych sąsiadów oraz bezwzględne drapieżniki.
Twórcom zależało na osiągnięciu równowagi między realizacją ich scenariusza a naturą. Posługiwali się najnowszymi technologiami audiowizualnymi i modyfikowali standardowy sprzęt, aby pokazać świat najmniejszych stworzeń. Używali kamer wirtualnych 360°, eksperymentowali z wideografią. Dzięki unikalnej technice montażowej wydaje się, że zwierzęta obserwują, co się dzieje w ich mateczniku i widzą to samo, co my.
„Serce dębu”, prezentując przebieg kolejnych pór roku, stanowi liryczną odę do życia, w którym głos zabiera wyłącznie natura, a jej dźwięki doskonale uzupełnia muzyka Cyrille’a Auforta. Mikrokosmos wielkiego dębu zachwyca i koi zmysły widzów w każdym wieku.


zimowe półkolonie kulinarne

Organizator: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

półkolonie, tańce, dzieci, fot. Maria Gintrowska_1.jpg
Data: 20–24 lutego 2023 r. | od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–17.00

Wiek uczestników: 8–14 lat

Liczba uczestników w grupie: 20 osób

Miejsce: Muzeum Pałacu w Wilanowie, Villa Intrata, ul. Stanisława Kostki Potockiego 23

Cena: 1300 zł (dla rodzeństw zniżka 5%, dla stałych uczestników półkolonii zniżka 5%)


Ferie w „Alternatywach”

☃️ Spędźcie pierwszy tydzień ferii „Alternatywnie”! Na pierwszy tydzień ferii (13-17 lutego) zaplanowaliśmy pokazy filmowe oraz zajęcia i warsztaty dla dzieci.
🎥 Codziennie, od poniedziałku do piątku, będą odbywać się bezpłatne pokazy klasyków dziecięcej kinematografii. O godz. 11:00 będą to filmy dla młodszych widzów (klasy 1-3), a o godz. 13:00 dla tych nieco starszych (klasy 4-8).
ℹ️ Wstęp wolny bez wejściówek


Ferie z planszówkami

Zapraszamy na ferie z grami planszowymi!

Niezależnie czy Twoje dziecko regularnie gra w planszówki, czy nie, doświadczeni animatorzy zadbają o to, żeby był to niezapomniany czas.
Zadbamy o bardzo szeroki wybór gier, od krótszych do dłuższych, od prostych do tych bardziej złożonych.

Poza dobrą zabawą będzie też to okazja do spędzenia czasu z innymi, współzawodnictwa, ale i współpracy.”
koszt
cały cykl 200 zł
za dzień 60 zł
Zapisy oraz przedpłaty obowiązkowe📝


Ferie w Zamku

🏃‍♂️❄️🏃‍♀️❄️ FERIE W ZAMKU 2023
Zajęcia dla rodzin:
⛰️ 👑 Zdobądź Koronę Zamku.
Hej, młody śmiałku! Uwielbiasz wdrapywać się na najwyższe półki domowych regałów, wierzchołki miejskich drabinek i górskie szczyty? Rzucamy ci wyzwanie. Na naszej trasie od Ogrodów Królewskich po sam czubek Wieży Zegarowej czekają cię pot i znój męczącej wyprawy. Jedyne, co możemy obiecać, to groza ciemnych korytarzy, ukrytych przejść i prastarych mechanizmów. Jeśli się jednak odważysz, może ci się poszczęści, bo kiedy już dotrzesz na szczyt, zostaniesz dumnym Zdobywcą Zamkowej Korony!
Terminy: 14, 16, 21, 23 lutego 2023 r., godz. 12.00 i 14.00
Bilety w kasie Zamku i online w cenie 20 zł od osoby. Wymagany zakup biletu zarówno dla dziecka, jak i opiekuna.


Ferie Zimowe w SDK / ЗИМОВІ КАНІКУЛИ В SDK

🎨 sala plastyczna
🤗 wstęp wolny
✍️ obowiązują zapisy na poszczególne zajęcia
📥 otwarcie zapisów: 6 lutego 2023
Liczba dzieci uczestniczących jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
godz. 10:00-11:30 (wiek: 6-9 lat)
godz. 11:45 – 13:15 (wiek: 10 – 13 lat)
Усі майстер-класи безкоштовні.
Реєстрація для кожного окремого заняття є обов’язковою.
Відкриття реєстрації: 6 лютого 2023 року.
Кількість дітей, які беруть участь, обмежена. Вирішує порядок заявок.
Ferie w Warszawie nie muszą być nudne! Od 20 lutego, w godzinach porannych, otwieramy dla Was pracownię plastyczną SDK. Pod okiem instruktorów: Pawła Sochackiego i Diany Havryliuk nauczymy się nowych technik plastycznych. Przy sztalugach malarskich odkryjemy świat wyobraźni, a z niepotrzebnych kartonów zbudujemy niezwykłe konstrukcje.
Sala plastyczna (piętro -1)
Художня кімната (поверх -1)
🔴 Poniedziałek / 20.02
https://www.strefazajec.pl/course/view/id/44180
10 -11:30 (wiek: 6-9 lat)
11:45 – 13:15 (wiek: 10 – 13 lat)
🟠 Wtorek / 21.02
https://www.strefazajec.pl/course/view/id/44184
10 -11:30 (wiek: 6-9 lat)
11:45 – 13:15 (wiek: 10 – 13 lat)
🟡 Środa / 22.02
https://www.strefazajec.pl/course/view/id/44185
10 -11:30 (wiek: 6-9 lat)
11:45 – 13:15 (wiek: 10 – 13 lat)
🟢 Czwartek / 23.02
https://www.strefazajec.pl/course/view/id/44187
10 -11:30 (wiek: 6-9 lat)
11:45 – 13:15 (wiek: 10 – 13 lat)
🔵Piątek / 24.02
https://www.strefazajec.pl/course/view/id/44188
10 -11:30 (wiek: 6-9 lat)
11:45 – 13:15 (wiek: 10 – 13 lat)
UWAGA:
Na zajęcia należy dostarczyć “zgodę na samodzielny powrót dziecka do domu”


Ferie i weekendy na lodowisku w Westfield Arkadia

Chodźcie na łyżwy! ⛸️
Przez cały luty ślizgajcie się z nami na eko-lodowisku w Westfield Arkadia. Zaplanowaliśmy dla Was coś super na ferie oraz wszystkie weekendy miesiąca. Wpadajcie na zajęcia z animatorami Akademii Hokejowej Legii Warszawa, bierzcie udział w wyścigach i konkursach oraz szlifujcie swoje umiejętności!


Ferie U króla Maciusia

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami w dniach 11 – 26 lutego:
* weekendy: 11.00-18.00 (z przerwą 13.30-14.00)
w tygodniu (oprócz wtorków): 13.00-18.00
Codziennie NOWE, otwarte, bezpłatne warsztaty twórcze🎨🎧🎭
ceramika⭐️malowanie na sztalugach⭐️szycie⭐️filcowanie
Bez konieczności wcześniejszej rezerwacji miejsc.


wystawa – Przyszłość jest dziś. Misja: Ziemia

Kosmiczna misja Artemis wyruszyła w kierunku Księżyca, a przed nami Misja: Ziemia. Otwieramy drugą część wystawy „Przyszłość jest dziś”. Przed nami kolejne tematy i pytania związane z naszą planetą jako miejscem do życia.

Nie będzie łatwo. Aby planować przyszłość, musimy stawić czoła teraźniejszości. Po pierwsze, jest nas coraz więcej. 15 listopada liczba ludzi na świecie przekroczyła 8 miliardów, a w w 2058 roku przekroczy 10 miliardów. Czy będą oni nadal żyć na zielonej planecie i korzystać z jej ograniczonych zasobów? Po drugie, w niespotykanie gwałtowny sposób zmieniamy klimat. Tempo wzrostu ilości CO₂ w atmosferze jest największe w historii. Teraz nie chodzi już tylko o wyeliminowanie emisji gazów cieplarnianych. Trzeba zrobić to w rekordowo krótkim czasie! Po trzecie, nasza dominacja na Ziemi doprowadziła do zniszczenia wielu naturalnych siedlisk życia. Bioróżnorodność to misterna, konstruowana przez setki milionów lat układanka, której jesteśmy częścią. Dbałość o dobry stan ekosystemów jest także troską o los człowieka.

„Misja: Ziemia” to wizja przyszłości, która nadejdzie, jeśli niczego nie zmienimy. Musimy pamiętać, że wszystko zależy od naszych działań i wyborów. Warto poznać fakty, przewidywania naukowców i sprawdzić, jak pomóc planecie. A potem – przystąpić do działania. Inspirację znajdziecie na wystawie „Przyszłość jest dziś. Misja: Ziemia”.


Ferie zimowe z Centrum Kultury

Ferie zimowe z Centrum Kultury od 13 lutego do 24 lutego 2023
❄️13.02.2023r. ( poniedziałek ) , godz. 11.00 -13.00
” W magicznym świecie Harrego Pottera” – warsztaty prosto z Hogwartu !
Koszt 45zł. Ilość miejsc ograniczona !
❄️15.02.2023r. ( środa ) godz.11.00 -13.00
Zimowe Warsztaty Artystyczne
Koszt 45zł. Wiek od 5 do 12 lat. Ilość miejsc ograniczona !
❄️14.02.2023r. ( wtorek), godz.11.00 – ” Luca” –
bezpłatny seans filmowy
❄️16.02.2023r. ( czwartek ), godz.11.00 – “Uwolnić Poly” –
Bezpłatny seanse kinowy
❄️17.02.2023r. ( piątek ), godz.17.00 -19.00
FLUOPARTY – bal karnawałowy
Wstęp bezpłatny ! Wiek od 5 do 12 lat. Ilość miejsc ograniczona !
❄️20.02.2023r. ( poniedziałek ) ❄️ 22.02.2023r. ( środa ) -Dwudniowe warsztaty muzyczne gry na DJEMBE
I grupa, wiek 5-7 lat. godz.11.00 – 12.00
II grupa, wiek 8-12 lat, godz.12.00 – 13.00
Koszt. 20zł. ( za 2 dni warsztatów)
Ilość miejsc ograniczona!
❄️21.02.2023r. ( wtorek )
Warsztaty mydlarskie
I grupa, wiek 6-8 lat, godz.10.30 – 12.30
II grupa, wiek 9-15 lat, godz.14.00 -16.00
Koszt 45zł. Ilość miejsc ograniczona!
❄️23.02.2023r. ( czwartek ) – warsztaty plastyczne
I grupa, wiek 5 – 7 lat, godz. 11.00 -12.30
II grupa, wiek 8-12 lat, godz. 12.30 -14.00
Koszt 20zł. Ilość miejsc ograniczona !
❄️24. 02. 2023r. Bezpłatny seans kinowy – NIESPODZIANKA !
Szczegółowe informacje i zapisy na wszystkie warsztaty oraz bal karnawałowy w sekretariacie Centrum Kultury w Błoniu, pod numerem tel. 22 752 63 00.
Zapraszamy !!!


zostańcie w domu i bawcie się wspaniale!

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz lub nie możesz wychodzić z domu – mam coś, co może urozmaicić ten czas. Na początku pandemii wspólnie z Westfield Arkadia stworzyłam ebook Pomysły na zabawę dla dzieci – 100 propozycji! Możesz go BEZPŁATNIE ściągnąć klikając TUTAJ.

Życzę Ci cudownych ferii, niezależnie co zaplanujesz!

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Beata
Beata
1 rok temu

Świetna robota ! Cały czas korzystam z Twoich propozycji a moja wnusia jest przeszczęśliwa z “nowych'” pomysłów babci. Dziękuję!